5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sadakat - İnci Aral

Durum:
    denizimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Konular
    162
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Sadakat - İnci Aral

Yazar : İNCİ ARAL

Baskı Yılı :
    2010
    Yayın Evi : TURKUVAZ YAYINCILIK

Sayfa :
    280

İhanetin en uğursuzunu yaşayan Azra, tutkuyla bağlandığı, saplantılı hatta bencilce bir aşkla sevdiği Ferda ve ihanet nesnesi üçüncü kişi. Bir aşk-nefret ikilemi içinde, üçlü bir ilişkinin girdabında savrulan insanlar; çözümsüzlüğün, ikiyüzlülüğün, aşka tutsaklığın yakıcı çemberine kıstırılmış üç kişi. Yaşamın kıyısında çözümsüz kalan Azra, her şey bittiğinde belleğinin ışığında şimdiyle geçmiş arasında gidip gelir ve dehşet verici bir sonla biten hikâyesini sayfalara döker. Yaşamla ölümün kesişme noktasından geçmişe bakarken ihanetin mi sadakatin mi zor olduğunu sorgulatır okura. Günümüz ilişkilerinin çıkmazlarını, yerleşik kuralların geçersizliğini, kadınla erkek arasındaki tutku bağlarını ustalıkla işleyen İnci Aral, modern zamanların aşkları üzerinde düşünmeye zorluyor hepimizi.
    “Sesi olmayan bir ağzım olduğunu bilmiyordum. Sessizliğimin ne kadar yırtıcı olduğunu. Benim değildi o ses. Konuşan ben değildim. O yükselen alçalan, çözülen, fırıl fırıl dönen ve çıkış arayan haykırışlar benim olamazdı. Sözcükler yuvarlanıp yerlere düşüyordu ve ben nasıl olup da hep birlikte baş aşağı, aşağı, aşağı düştüğümüzü anlayamıyordum. Yeryüzünün neresinde bulunduğumu bilmiyordum. İçimi bulandıran nefretle kapıyı dövüyordum ve ellerimle boğmak, öldürmek istiyordum onları. Sadakatin yalnızca iyimserlik ve umuttan ibaret olduğunu böyle, kanatlarım ateşe tutularak öğrendim.”

Durum:
    xXxEcemxXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Be happy darling.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Çok merak ediyorum.
    Bunu kessinlikle okuyacağım.
    Türk yazarı olması , hem ilgi çekici bir özet olması, hemde kitabın adı dikkatimi çekti.
    Paylaşım için teşekkürler :)
    I the way it hurts.

Durum:
    fantazya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

yazarın bir röportajını dinledim televizyonda,hikayeyle ilgili ama nedense anlattıklarından pek etkilenmedim.Bana çok sıradan geldi.zaten sağımızda solumuzda bir sürü örneği var anlattığı şeyin.

Durum:
    xXxEcemxXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Be happy darling.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cuma günü bi' heves , akşam üzeri gidip aldım kitabı.
    Elimde oyalana oyalana pazar gecesi bitti.

Kitap yorumuma gelecek olursak ... Basit bir konuydu ama akıcıydı.
    Dili güzel ama abartılmış hastalıklı bir aşk hikayesiydi.
    Yalnız itiraf etmeliyim ki sonu ilginçti.
    Ve ' sadakat ' in anlamını çok hafife alan çarpık bir yaşamı anlatan Amerikan tarzı bir kitaptı. Ben TR'de böyle şeylerin yaşandığına inanmak istemiyorum açıkçası.
    Yanlış anlaşılmasın , demek istediğim aldatılmaların yaşanmadığına inanmamak değil. Ya da kız kardeşiyle kocasının ahlaksız ilişkisiler yaşanabildiği de değil. Maalesef böyle şeyler yapan insanlarda var .
    Benim inanamadığım ya da inanmak istemediğim şey , bu yaşananların normal bir hayat gibi gözüktürülmesi.

Belkide TR artık gerçekten böyle yaşıyorda ben evde annemle-babamı tek örnek olarak gördüğüm için abes geliyor ? Bilemiyorum artık.

Bildiğim tek şey : sanal alemde cinsel içerikli sitelerde gezip , sonra , "Karıcım ama sen karşılıklı ilişkilerin gerisinde kalmışsın , bunlar aslında olağan davranışlar , hep aynı kişiyle yatıp kalkınmaz ki , farklı tenler ; farklı heyecanlar " görüşünü savunan okumuş bir koca (!) okumuş karısını böyle kandırıyor ve kadına bunu mantıklı gösteriyor. Sonra kardeşini cahil diye anlatan kadın -Azra- kocasının daha sonra O kardeşine deli gibi aşık olduğunu öğreniyor. Kız kardeşinin hayat öyküsüne hiç dalmıuyorum bile. (!) Aman , aman yanii.

Kısacası sadakat'in saçma bir şey olduğunu düşünüyorsanız alıp okuyunuz. Onun dışınad hiç ilginizi çekmez.
    Benim için sadakat kelimesinin anlamı çok fazlaydı , onun için almıştım ama tamamen geniş mideli insanların hayat öyküsü çıktı.
    I the way it hurts.

Durum:
    Cansu* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    1
    3 beneği almış
    Bahsedilme
    0 Mesaj

bikaç haftadır kitap okumadığım için büyük bir şevkle kitapçıya gitmiştim..Gerçekçiliği olmayan hiçbir kitap beni doyuramadığından dolayı kitap seçiminde çok kararsız kaldım..almayı istediğim kitap yoktu..eli boş dönmek istemedğimden yeni çıkanlar bölümünde kitabın kapağı özellikle de rengi çok hoşuma gitti..kitaplardaki en ufacık bir ilginçlik beni okumaya iticek bir güçtür..pek severek aldığım söylenemezdi açıkçası..arka kapaktaki tanıtıcı yazıyı okudum..kendimi hafiften teselli etmeye başladım o aralar..güzel kitap konusu değişik..okuduklarıma benzemiyor falan..ilk başlar oldukça durağandı..yazarın uslubu biraz farklı..böyle bi edebi kaygı güderek yazmamış..cümleleri çok basit desem yerinde bir tabir olmuyor..çok günümüze uygun,güncel kelimeler..günlük dile yakın desem daha doğru olacak sanırım..konusuna gelecek olursak epey bi aykırı..gençliğindeki evliliği,şimdiki kocasıyla tanışmaları..azranın zihniyeti ve tabiki de ferdanın zihniyeti...çok marjinal tipler her ikiside..fikirleri çok ama çok abes kaçtı bana..garipler yani..kitap yaklaşık 1 aydır..evde kös kös oturuyor desem yeridir..hiç ama hiç içime sinmedi..sevemedim .. alıp da okumadığım kitaplar arasında yerini alacak gibi görünüyor şu an..popüleritesi var biraz içeriğinin..ben de sevmiyorum bu tür kitapları..çok satanlar listelerinde görüyorum bazen..sevenler var demekki..okuyup okumama tercihi size kalmış..ama ben malesef verdiğim paraya acıdım..güzel vakit geçirmek,boş zamanlarında okumak isteyenler için ideal olabilir..ama ben edebi yönden de zevk almak isterim kimi zaman..kimi zaman da sırf konusu sürükleyici diye hemen bitirmek isterim uslup fazla edebi olmasa da.. bu kitap benim için bu 2 kategoriden hiçbirine girmiyor..o yüzden okumuyorum,vazgeçtim..belki bir gün okurum..ne diyeyim..daha çok yetişkin insanlar okusa daha doğru olur belki..yaşıma göre konusu uygun değil biraz da..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)