Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
26 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sıcak

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  ecr
  ecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.04.2007
  Mesajlar
  2,400
  Konular
  170
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 3

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Sıcak

  Ebru Akel, Abdullah Oğuz'un 'Meryem'i oldu

  Abdullah Oğuz'un 'Mutluluk' filmi bir kariyer dönüş noktası oldu. O güne kadar popüler televizyon işleri, video klipler gibi işlerde gördüğümüz Oğuz, kendi sinema algısını ve onu algılayışımızı sonsuza dek değiştirdi. Hatta Ahmet Hakan, 'Abdullah Oğuz'u hafife aldığı için' özür bile dilemişti ünlü yönetmenden. 'Mutluluk' hem Özgü Namal hem de Murat Han'ın kariyerlerinde özel bir yere sahip. Tabii çıta bu kadar yükselmiş olunca Abdullah Oğuz için de stres kaygısı hayli yüksek... Oğuz ile yaklaşık 5 ay önce görüştüğümüzde 'Mutluluk' filminin bir üçleme olacağını ve üç farklı 'Meryem'in hikayesini anlatacağını söylemişti. Harıl harıl oyuncu seçmesi yapıyordu ve bir türlü poposunu gösterecek erkek oyuncu bulamadığından söz ediyordu. Hatta öyle dertliydi ki, az daha poposunu açmak istemeyen erkek oyuncuların isimlerini bile açıklayacaktı. 'Sıcak' adını taşıyacak olan yeni filmin erkek oyuncusu gerçekten şok edici bir isim: Okan Bayülgen. Okan henüz "Büyük bir ihtimalle oynayacağım" diyor ama o iş bitmiş gibi. Asıl patırtı ise 'Meryem'i oynaması planlanan isimde çıkacak. Bu isim Ebru Akel. Biliyorum aklınızdan meşhur klişe geçiyor. Ancak bundan tam 4 ay önce 30 kadın oyuncu arasından seçildi Ebru Akel... Üstelik kendisi ile 'Meryem' değil, bir yan rol için teklif için görüşülmüştü. Ancak seçmelerde o kadar iyi performans göstermiş ki; kendisine filmin başrolü teklif edilmiş. İlişkileri ise son iki aydır devam ediyor. Geçen cuma, Abdullah Oğuz'u arayıp "Ebru, Meryem oluyormuş" dediğimde kısa süren bir sessizlik yaşandı. Kaygısını çok iyi anlıyorum. Magazin basınında bu haberin nasıl bir etki yaratacağını da... Ama şunu da biliyorum ki, sırf sevgilisi diye çok sinema çevrelerinin heyecanla beklediği yeni projesinin baş kadın oyuncu koltuğuna Ebru'yu oturtmayacak kadar bu işlerden anlayan biridir Oğuz. Kasım ayına kadar bekleyip sinema perdesinde vereceğiz kararımızı. Ebru'nun durumu ise Oğuz'dan daha fena. O bir yandan deli gibi senaryo çalışıyor, bir yandan da hakkında çıkacak haberleri nasıl göğüsleyeceğini düşünüyor. Ama bir şeyi biliyorum ki; arkanda seni çok seven bir erkek olduğu zaman tüm dünyanın zulmüne kafa tutmak daha kolay...

  Rahşan Gülşan / Sabah

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,715
  Konular
  204
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Sıcak, 19 Aralık 2008’de vizyonda

  Abdullah Oğuz’un yönettiği ve Cem Özer, Ebru Akel, Hazım Körmükçü ile Gürgen Öz’ün oynadığı Sıcak, 19 Aralık 2008’de Medyavizyon Film dağıtımıyla ANS International tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Yusuf, batık gemilerin enkazını çıkartıp satan bir denizcilik firmasında çalışmaktadır. Karısı Meryem ise öğretmen ve iki aylık hamiledir. Karı koca, bir batık gemi projesi için çıktıkları kısa yolculuğun, bir karabasana dönüşeceğinden habersizdirler. Aynı saatlerde, karısının başka bir adamla kaçtığını öğrenen ve yardım istemek için tek dostu Niko’yu arayan Adem ise cinnetin eşiğindedir. Güneş batar, gök yarılır ve kader ortaklarını bir araya getirir.


 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  arkadaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  03.08.2007
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,200
  Konular
  4
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  SICAK FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

  DAHA ÇEKİMLERİNE BAŞLAMADAN ABDULLAH OĞUZ VE EBRU AKEL ARASINDA AŞK DEDİKODULARIYLA GÜNDEME GELEN SICAK FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMALANDI.

  5 haftada çekilen filmin 19 Aralık'ta vizyona gireceği belirtildi. Çekimlerde yaşanan ilginç ayrıntılar şöyle:

  *Sıcak filminin ilk çalışmaları sırasında, onlarca oyuncu ile yapılan görüşmeler, çalışmalar ve deneme çekimlerinden sonra, Meryem için Ebru Akel, Yusuf için Erkan Petekkaya, Niko için ise Ufuk Bayraktar seçildi.

  *Filmin ilerleyen aşamalarında, ilk olarak Erkan Petekkaya kadrodan ayrılmak durumunda kaldı. Programların uyuşamaması nedeniyle, birliktelik bir başka filme ertelendi…

  *Niko karakteri için Ufuk Bayraktar düşünülürken, senaryoda yapılan çalışmalar sonucu Niko karakterinin dünyası ve karakter yapısı değişince, yaşı daha büyük bir rol çıktı ortaya…

  *Daha sonra Yusuf için Okan Bayülgen, Niko karakteri içinde Yavuz Bingöl ile anlaşıldı ancak yine programlar çakıştığı için castda bir kez daha değişikliğe gidildi.

  *Sıcak filminde ilk kez bir araya gelen Cem Özer, Ebru Akel ve Hazım Körmükçü hem birbirleriyle, hem de rolleriyle tam bir uyum içinde, Bozcaada da çekimlere başladılar.

  *Çekimleri planlanan süre olan 5 haftada biten film için toplam 299 kutu film harcandı.

  *Filmin Senaristi İbrahim Altun, aynı zamanda kamera arkası çekimlerini de üstlenerek 5 hafta boyunca sette hazır bulundu.

  *Filmin kavga sahnesi için gelen dublörleri kullanmak istemeyen Hazım Körmükçü ve Cem Özer, bu zor sahneyi kendileri gerçekleştirdi.

  *Sualtı sahneleri için Cem Özer, Ebru Akel ve Gürgen Öz neredeyse gün boyu sualtında kaldılar.

  *Zorlu, araba kazası sahnesi tüm önlemler alındıktan sonra bir seferde çekildi.

  *Feribot sahneleri blok olarak çekildi ve sefer saatlerine göre çekim planı hazırlanarak yolcuları bekletmeden zorlu feribot sahneleri bir gün içinde gerçekleştirildi.

  *Cem Özer’in canlandırdığı Niko karakterinin evi için, çok eskiden hayvan kesim yeri olarak kullanılan “salhane” isimli yer sanat grubunun uzun çalışmaları sonucu bir balıkçı evine dönüştürüldü.

  *Filmin şantiye çekimleri için Polente fenerinin olduğu mekan seçildi. Fenerin önündeki batık kuru yük gemisinden çıkarılan parçalar, şantiyenin ana görüntüsünü oluşturdu.

  *Batığa giden teleferik sanat ekibi tarafından yeniden dizayn edilip, baştan inşa edildi.

  *Bozcaada Sağlık ocağının içi ve dışı, jandarma karakoluna dönüştürüldü.

  *Yağmurlu, kaza sahneleri toplam 7 gecede çekildi. 80 tondan fazla deniz suyu kullanıldı. Ebru Akel, Hazım Körmükçü ve Gürgen Öz bu sahnelerin çekimi esnasında her gece en az 6 saat yapay yağmur altında durmak ve geceyi neredeyse sırılsıklam geçirmek zorunda kaldılar.

  *Film çekimlerine, Abdullah Oğuz un diğer sinema filmlerinin kadın oyuncuları Özgü Namal ve Nurgül Yeşilçay da ziyarete geldi.

  kaynak=Gecce

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Somewhere only I know
  Mesajlar
  36,315
  Konular
  131
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Aralık Ayı Sıcak Olacak!

  Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği Sıcak, 19 Aralık 2008’de vizyona sunuluyor...

  Abdullah Oğuz’un yönettiği ve Cem Özer, Ebru Akel, Hazım Körmükçü ile Gürgen Öz’ün oynadığı Sıcak, 19 Aralık 2008’de Medyavizyon Film dağıtımıyla ANS International tarafından vizyona sunuluyor.

  2000 yılı Ekim ayında İbrahim Altun, karı-koca arasındaki basit bir aldatma hikayesini ele aldığı ve henüz adı belli olmayan son romanının taslağını Abdullah Oğuz’a okuması için verdi. Bu sırada yazar roman üzerinde çalışmaya devam ediyordu.

  Roman ancak üç yıl sonra bitti ve bir sürü editör ve yayınevinin elinden geçerek 2004 yılında ‘SICAK’ adıyla Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı. Roman iyi eleştiriler almasına rağmen yazarın umduğu ilgiyi göremedi. Fakat İbrahim Altun günün birinde romanın filme çekileceğinden emindi. 2007 yılı Aralık ayında Abdullah Oğuz, tesadüf eseri çekmecesinden çıkardığı roman taslağını okudu ve o gece hikayeyi filme çekmeye karar verdi.

  Romanda, Yusuf batık gemilerin enkazını çıkartıp satan bir denizcilik firmasında çalışıyor. Güzel karısı Meryem ise özel ders veren mütevazı bir öğretmen ve iki aylık hamile. Karıkoca, Bozcaada açıklarındaki batık gemi projesi için çıktıkları bu kısacık yolculuğun, hiç tanımadıkları bir kadının bıraktığı mektup yüzünden bir karabasana dönüşeceğinden habersizdir henüz.

  Aynı saatlerde, karısının başka bir adamla kaçtığını öğrenen ve yardım istemek için umutsuzca o adadaki tek dostu eski dalgıç Niko’yu arayıp duran zavallı asker Adem ise cinnetin eşiğindedir.

  Güneş batar, gök yarılır ve o saat geldiğinde kader ortaklarını bir araya getirir. Hayatları kesişen bu dört kişiden birine ölüm yazılmıştır o gece. Geride kalan üç kişinin kalplerine ise cehennem gibi bir sıcak.

  Kaynak: Beyazperde


 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  omayra73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  23.12.2004
  Yer
  İnce Çizgide
  Mesajlar
  55,066
  Konular
  772
  Verdiği Beğeni
  2

  Aldığı Beğeni: 9

  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart


Sayfa 1/6 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Sıcak Saatler - Bölüm Yorumları
  By sıla86 in forum Sıcak Saatler
  Cevaplar: 324
  Son Mesaj: 14-11-14, 17:02
 2. Some Like It Hot (Bazıları Sıcak Sever)
  By Sinem90 in forum Dünya Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-09-12, 12:29
 3. Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot)
  By MarilynMonroe in forum Dünya Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 17-04-09, 18:42
 4. Sarı Sıcak
  By EsMeR_EzO_KY in forum Biten TV Programları
  Cevaplar: 277
  Son Mesaj: 20-01-08, 00:07
 5. Sıcak Saatler - Bölüm Yorumları (1)
  By giritli86 in forum Sıcak Saatler
  Cevaplar: 665
  Son Mesaj: 26-07-07, 10:27

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.