Sayfa 1/29 1234511 ... SonSon
144 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: O.... Çocukları

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  ecr
  ecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.04.2007
  Mesajlar
  2,400
  Konular
  170
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart O.... Çocukları

  "O.... Çocukları"nda başrol Hülya Avşar'ın

  Hülya Avşar'ın oynayacağı yeni filmin sadece adı değil, konusu da ilginç... Çekimleri 22 Şubat'ta Balat'ta başlayacak filmin adı; "O..... Çocukları"...
  "Böyle film adı mı olur?" demeyin, olacak.
  Yapımcılığını Energy Media Production - Selay Tozkoparan'ın üstleneceği film, genelevde çalışan kadınların çocuklarını bıraktığı bir ev ile o evin sahibi kadın ve o çocukların anneleri etrafında dönecek olayları beyazperdeye aktaracak.
  Senaryosunu "Beynelmilel"in yazarı Sırrı Süreyya Önder'in yazdığı "O.... Çocukları" içinde komediyi de barındıran gerçek olayların da ele alındığı bir dram filmi olacak.
  12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı-koca yurtdışına kaçmaya karar verir. Ama çocukları bu konuda onlar için en büyük engeldir.
  Yurtdışına kaçmadan önce çocuklarını bırakacakları güvenli bir yer ararlar. Çift sonunda çocuklarını "en güvenli yer" olarak "Mehtap Anne"nin yuvasını seçer.
  Onların çocuklarını bıraktığı yer aslında eski bir hayat kadını olan "Mehtap"ın bu işi bıraktıktan sonra halen hayat kadınlığını sürdürenlerin çocuklarını bıraktıkları "Emanetçi Anne" evidir...
  Karı-koca yurtdışına kaçtıktan bir müddet sonra çocuklarını alması için bir İtalyan kızı Türkiye'ye gönderir. İtalyan kız, "Emanetçi Anne"ye bırakılan çocuğu alıp anne - babasının yanına götürmek isterken kendini bir dizi ilginç olayın içinde bulur.

  Filmin yönetmenliğini Murat Saraçoğlu yapacak.
  Filmde, eskiden hayat kadını olan sonrasında ise yeni hayat kadınlarının çocuklarına bakan "Mehtap Anne" rolünü üstlenecek Hülya Avşar, makyajla biraz yaşlandırılacak.
  Filmde Avşar'ın yanı sıra Özgü Namal, İpek Tuzcuoğlu, Altan Erkekli, Şevket Çoruh gibi ünlüler de oynayacak.
  "O.... Çocukları"yla ilgili "gerçekler" şimdilik bu kadar...
  "Hülya Avşar, meşhur genelev patroniçesi Matild Manukyan'ı oynamayacak mıydı?" derseniz yanıtım şudur:
  Yıllar önce böyle bir proje vardı ama Manukyan'ın varislerinden biri karşı çıkınca o iş yattı.
  "O.... Çocukları"yla ilgili "gerçekler" şimdilik bu kadar.

  Ali Eyüboglu

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  omayra73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  23.12.2004
  Yer
  İnce Çizgide
  Mesajlar
  55,051
  Konular
  772
  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart

  Film Konusu
  Yıl 1981... Türkiye, askeri rejimin yönetimi altındadır. Hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi annenin, evinin ekseninde inanılmaz olaylar gelişecektir. Hayata dair tüm gerçeklerin ve duyguların iç içe örüldüğü bu evde yaşanacak dram ve trajik komik olaylar hafızalardan silinmeyecek.
  Unutulmayacak Bir Senaryo Ve Muhteşem Bir Oyuncu Kadrosu... Beğenerek İzlediginiz Oyuncuları Sürpriz Karakterlerle İzleyeceksiniz...Yılın Beklenen Senaryosu.. Üzerinde Yaklaşık Bir Yıldır Çalışılıyor Ve Çekimler Gizlilikle Yürütülüyor... Bir Dönem Filmi Ve Tüm Dönemlerde Geçerli Olan Duyguların Filmi...

  Çocuk Psikolojisi, Egitim, Töre, Annelik Duygusu Ve Kadın Erkek İlişkileri Toplumsal Deger Yargıları Ve Baskı Ortamının Sorgulandıgı Tartışmalara Yol Açacak Bir Film.

  “O…Çocukları” Filmi Sinema Tarihine Damgasını Vuracak…


  Gösterim Tarihi : Mayıs 2008
  Yapımcı : Selay Tozkoparan – Dinamik Prodüksiyon
  Yönetmen : Murat Saraçoglu
  Senaryo : Sırrı Süreyya Önder

  Oyuncular
  Demet Akbağ - Mehtap Anne
  Özgü Namal - Dona
  Sarp Apak - Saffet
  Altan Erkekli - Lokman
  İpek Tuzcuoğlu - Hatice
  Sezin Akbaşoğulları - Meryem
  Mahir İpek - Komser Şeref
  Gökhan Atalay - Metin
  Selen Uçer - Selvi
  Deniz Özerman - Mediha


  Resmi Basın Bülteninden alınmıştır.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  04.06.2005
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  22,220
  Konular
  220
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yapım :
  2008, Türkiye
  Tür :
  Dram / Erotik
  Yönetmen :
  Murat Saraçoğlu
  Senaryo :
  Sırrı Süreyya Önder
  Oyuncular :
  Altan Erkekli, Özgü Namal, Hülya Avşar, Şevket Çoruh, İpek Tuzcuoğlu


  12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı-koca yurtdışına kaçmaya karar verir. Ama çocukları bu konuda onlar için en büyük engeldir. Yurtdışına kaçmadan önce çocuklarını bırakacakları güvenli bir yer ararlar. Çift sonunda çocuklarına 'en güvenli yer' olarak 'Mehtap Anne'nin yuvasını seçer. Onların çocuklarını bıraktıkları yer aslında eski bir hayat kadını olan 'Mehtap'ın bu işi bıraktıktan sonra halen hayat kadınlığını sürdürenlerin çocuklarını bıraktıkları 'Emanetçi Anne' evidir...

  Karı-koca yurtdışına kaçtıktan bir müddet sonra çocuklarını alması için bir İtalyan kızı Türkiye'ye gönderir. İtalyan kız, 'Emanetçi Anne'ye bırakılan çocuğu alıp anne - babasının yanına götürmek isterken kendini bir dizi ilginç olayın içinde bulur.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  04.06.2005
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  22,220
  Konular
  220
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  O..... Çocukları'nın senaryosu kimin

  Başrolünü Hülya Avşar'ın oynayacağı filmin senaristi ortaya çıktı.


  İddia, ünlü yönetmen Ülkü Erakalın'a ait. Hülya Avşar'ın, genelev kadınlarının çocuklarına bakan bir kadını canlandıracağı "O..... Çocukları" filminin hikayesinin bu sütunlarda yayınlanmasının ardından Ülkü Erakalın beni aradı. "Yüksel Bey'ciğim, bu hikaye bana ait. Bunu en iyi siz bilirsiniz" dedi. Önce ne demek istediğini anlayamadım. Erakalın, 24 Eylül 2004 tarihinde Yakından Kumanda köşesinde yayınladığım haberi anımsattı. Haklıydı. Erakalın'ın dizi olarak senaryosunu yazdığı ve birkaç televizyon kanalına önerdiği, "Onların Çocukları" adlı öykünün "Eski Çiçekçi Sokağı" adıyla senaryolaştırıldığı dizi projesinde de genelev çalışanlarının babası belli olmayan çocuklarına bakan bir kadının hikayesi anlatılıyordu.

  Hatta bugün Hülya Avşar'ın üstlenmeye hazırlandığı rolü, Selda Alkor canlandıracak, Nükhet Duru da eski bir dansöz olarak kamera karşısına geçecekti. Projede Mustafa Alabora'dan, Nilgün Belgün'e, Tomris Oğuzalp'e ve merhum İsmet Ay ile Orçun Sonat'a kadar pek çok ünlünün adı geçiyordu.

  Erakalın hatırlatmasa, unutacaktım. Evet, "Onların Çocukları"nı ilk kez 4 yıl önce bu sütunlarda Ülkü Erakalın'ın dizi projesi olarak ben kaleme almıştım... Ülkü Erakalın, dizi projesini birkaç büyük kanala göndermiş ama olumlu bir yanıt alamamıştı. Öyküsünün 4 yıl sonra film olarak senaryolaştırılmasına ise fena halde içerlemişti. Öyküden haberi olan çok sayıda kişi vardı. Hatta az önce sözünü ettiğim oyuncu kadrosunun, dizide oynamak üzere imzalarının da kendisinde bulunduğunu, bunu kolaylıkla ispatlayacağını söylüyordu.

  Erakalın ile uzun uzun konuştum. "Şimdi sanacaklar ki, tiyatro oyunumu gündeme getirmek için eski defterleri açıp, reklam yapıyorum. Asla böyle bir şey söz konusu değil. Yıllarca üzerinde çalıştığım bir öykünün benden habersiz sinema filmine dönüştürülmesine isyan ediyorum, hepsi bu" dedi.

  Sinema filmlerinin, dizilerin senaryolarıyla ilgili olarak bugüne kadar pek çok benzeri iddia ortaya atıldı. Bu gibi olaylarda her zaman art niyet aramak hata olur. Bazen aynı olayları, aynı günlerde gözlemlemenin getirdiği benzerlikler ya da esinlenmeler senaryo yazarlarının aynı konuları birbirinden habersiz kaleme almalarına yol açabilir. Bu nedenle şimdilik temkinli ve soğukkanlı davranmakta fayda var. Bekleyelim, görelim.

  YÜKSEL AYTUĞ / SABAH

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  04.06.2005
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  22,220
  Konular
  220
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Hülya Avşar yaştan kaybetti

  (Perşembe, 06 Mart 2008 02:14)

  Senaristinin Hümeyra'yı, yapımcısının Hülya Avşar'ı istediği 'O... Çocukları' filminin çekimleri başladı. Ancak başrolde Avşar değil, Demet Akbağ var.
  Aslında başrol için sadece Demet Akbağ demek de doğru değil...
  Filmde Altan Erkekli, Sarp Apak, Özgü Namal, İpek Tuzcuoğlu, Sezin Akbaşoğulları gibi isimlerin de önemli rolleri var.
  Avşar’ın filmde oynamaktan son anda niye vazgeçtiğini merak edip araştırdım.
  Doğrusunu söylemek gerekirse gösterilen iki sebep de beni çok fazla ikna etmedi.
  Yapımcı Selay Tozkoparan’ın söylediğine göre, Avşar’ın TürkMax’taki programının çekimlerini, dizilerde oynayan filmin diğer oyuncularının müsait oldukları zamanla bir türlü uyumlu hale getirememeleri...
  Avşar cephesinde ise iki gerekçe var “O... Çocukları” filminden çekilmemesine sebep olan...
  Bunlardan biri haftada üç gün 11.00 16.00 saatleri arasında yapmakta olduğu TürkMax’teki programının çekimleri...
  İkincisi de yaş meselesi.
  Filmde Avşar’ın canlandıracağı emekli hayat kadını 55-60 yaşlarında biri... Avşar’ın bu kadını canlandırabilmesi için her gün ciddi bir maskeli makyaj gerekli. Bilgisayarda Avşar’ın sadece burnuna bir makyaj yapıp, onu 15-20 yaş yaşlandırabilir miyiz diye yapılan denemelerden de olumlu sonuçlar çıkmadı.
  Daha önce “Kadın İsterse” dizisinde maskeli makyajla kendisinin yaşlı halini oynayan Avşar, bu tecrübesine dayanarak “Yüzüme bir daha öyle ağır makyaj yapmak istemiyorum” deyip, filmde oynamaktan vazgeçti.
  Avşar vazgeçince de rol Demet Akbağ’a gitti...

  (Ali Eyüboğlu/Milliyet)

Sayfa 1/29 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Çanakkale Çocukları (28.09.2012)
  By erten07 in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 18-01-13, 15:08:29
 2. Toprağın Çocukları (2012)
  By cerenmehmet in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 13-10-12, 20:49:47
 3. Cennetin Çocukları (ATV)
  By BERNA in forum Cennetin Çocukları
  Cevaplar: 764
  Son Mesaj: 28-09-09, 02:09:55
 4. Cennetin Çocukları
  By hyoldas in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 21-06-09, 21:10:02

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş