Sayfa 6/53 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
262 sonuçtan 26 ile 30 arası

Konu: Mustafa

 1. #26
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,711
  Konular
  204
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart ''mustafa'' seyirciyle buluştu

  Gazeteci ve televizyon yapımcısı Can Dündar'ın penceresinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı ''Mustafa'' isimli belgesel, Antalya'da seyirciyle buluştu.

  45. Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) ilk kez gösterime giren belgeseli, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Can Dündar, film seti ekibi ile sinemaseverler izledi. İzleyicilerin zaman zaman duygulu anlar yaşadıkları belgeselin gösterimi sonrası Dündar ve ekibi ayakta alkışlandı.
  Gösterim sonrası izleyicilerle buluşan Dündar ve film ekibi, Atatürk'ün bilinmeyen yanlarını da perdeye taşıdıklarını söyledi.
  Atatürk'ün yaşamıyla ilgili işlenmesi gereken birçok konunun bulunduğunu belirten Dündar, ''Denizin altında büyük bir hazine var ama biz 2 saatlik belgeselde sadece 2 avuç hazine çıkarıp gösterebildik'' dedi.

 2. #27
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,711
  Konular
  204
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Atatürk'ün karanlık zaafı

  "Mustafa" filmi gösterime girdi. Bu kez karşımızda tüm yönleriyle Atatürk var. Onun da zaafları vardı. Bakın Can Dündar nasıl anlattı?

  Gazeteci ve televizyon yapımcısı Can Dündar'ın penceresinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı ''Mustafa'' isimli belgesel, Antalya'da seyirciyle buluştu. Filmde Ata'nın zaafları da yer alıyordu. Bu zaaflardan biri de karanlıkta asla uyuyamamasıydı...

  1 MİLYON AVRO'YA MAL OLDU

  45. Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) ilk kez gösterime giren belgeseli, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Can Dündar, film seti ekibi ile sinemaseverler izledi. İzleyicilerin zaman zaman duygulu anlar yaşadıkları belgeselin gösterimi sonrası Dündar ve ekibi ayakta alkışlandı.

  Gösterim sonrası izleyicilerle buluşan Dündar ve film ekibi, Atatürk'ün bilinmeyen yanlarını da perdeye taşıdıklarını söyledi.

  Belgeselin yaklaşık 9 ayda çekildiğini ve çoğunluğunu yabancı arşivlerin oluşturduğu 15 yıllık malzemeleri kullandıklarını anlatan Dündar, filmin 1 milyon Avro'ya mal olduğunu dile getirdi.

  GECE KARANLIKTA ASLA UYUYAMAZDI

  İzleyicilerin sorularını da yanıtlayan Dündar, şunları kaydetti:

  ''Ben de belgeseli montajlandıktan sonra sizlerle birlikte ilk defa izledim. İşlenilmesi gereken daha birçok konunun olduğunu gördüm ve belgesel boyunca 'keşke şunları da işleseydik' dedim. Tabii ki Atatürk'ü 2 saatte sığdırmak mümkün değil. Ama 5 bölüm halinde televizyonda belgesel serisini hayata geçireceğiz. Belgeselde, toprağını kaybetmiş ve bunun derin acısını yaşayan, kendisine yeni bir yurt kurmaya çalışan, nitekim bu konuda başarılı olan bir çocuğun hayatını işledik. Atatürk'ün bazı zaaflarını da ele aldık. Yalnızlığını, eşinden ayrılışını ve gece karanlıkta asla uyuyamadığını anlattık. En çok etkilendiğim sahnelerden birisi de annesini kaybettiğini anlattığı anı''

  ''EN UCA GİTTİK''

  Dündar, bir izleyicinin, ''Her iki kutbu sinirlendirecek konuları işlemişsiniz. Hurafelere ve Güneydoğu konusuna değinmişsiniz. Cesaret gerektiren bir konu. Çekindiğiniz oldu mu?'' biçimindeki sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  ''Umarız tüm seyircilerimiz de sizin gibi dikkatlidir. Biz, eleştirilere göğüs germeye hazırız. Bu belgeselde alışılmış bir profil çizmedik. En uca gittik. Atatürk gibi bir liderin de korkularının olduğunu anlattık. Yalnızlık önemli bir motifti. Özellikle Atatürk'ün hayatının son dönemlerindeki yalnızlığını işledik. Nitekim devrimciler yalnız oluyor.''

  Dündar, başka bir izleyicinin, ''Bu belgesel aynen televizyonda da yayınlanacak mı? Televizyon kanalları bazı bölümleri yayınlamak istemeyebilirler mi'' sorusuna, ''Daha fazlası yayınlanacak. Kısıtlama olacağını sanmıyorum'' karşılığını verdi.

  Dündar, belgesele ilişkin kitabın da 10 gün sonra piyasaya sunulacağını sözlerine ekledi.

 3. #28
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,390
  Konular
  115
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Can Dündar: İki avuç hazine gösterebildik

  Atatürk’ün hayatının anlatıldığı “Mustafa” belgeselini hazırlayan gazeteci Can Dündar, “Denizin altında büyük bir hazine var ama biz 2 saatlik belgeselde sadece 2 avuç hazine çıkarıp gösterebildik” dedi.

  45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ilk kez gösterime giren belgeseli, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Can Dündar, film seti ekibi ile sinemaseverler izledi. İzleyicilerin zaman zaman duygulu anlar yaşadıkları belgeselin gösterimi sonrası Dündar ve ekibi ayakta alkışlandı.

  Gösterim sonrası izleyicilerle buluşan Can Dündar, Atatürk’ün bilinmeyen yanlarını da perdeye taşıdıklarını söyledi. Atatürk’ün yaşamıyla ilgili işlenmesi gereken birçok konunun bulunduğunu belirten Dündar, “Denizin altında büyük bir hazine var ama biz 2 saatlik belgeselde sadece 2 avuç hazine çıkarıp gösterebildik” dedi.

  Belgeselin yaklaşık 9 ayda çekildiğini ve çoğunluğunu yabancı arşivlerin oluşturduğu 15 yıllık malzemeleri kullandıklarını anlatan Dündar, filmin 1 milyon Euro’ya mal olduğunu dile getirdi.

  KARANLIKTA ASLA UYUYAMAYAN BİR LİDER
  Dündar, şöyle konuştu:


  “Ben de belgeseli montajlandıktan sonra sizlerle birlikte ilk defa izledim. İşlenilmesi gereken daha birçok konunun olduğunu gördüm ve belgesel boyunca ‘keşke şunları da işleseydik’ dedim. Tabii ki Atatürk’ü 2 saatte sığdırmak mümkün değil. Ama 5 bölüm halinde televizyonda belgesel serisini hayata geçireceğiz. Belgeselde, toprağını kaybetmiş ve bunun derin acısını yaşayan, kendisine yeni bir yurt kurmaya çalışan, nitekim bu konuda başarılı olan bir çocuğun hayatını işledik. Atatürk’ün bazı zaaflarını da ele aldık. Yalnızlığını, eşinden ayrılışını ve gece karanlıkta asla uyuyamadığını anlattık. En çok etkilendiğim sahnelerden birisi de annesini kaybettiğini anlattığı anı.”

  ELEŞTİRİLERE GÖĞÜS GERMEYE HAZIRIZ
  Can Dündar, bir izleyicinin, “Her iki kutbu sinirlendirecek konuları işlemişsiniz. Hurafelere ve Güneydoğu konusuna değinmişsiniz. Cesaret gerektiren bir konu. Çekindiğiniz oldu mu?” biçimindeki sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  “Umarız tüm seyircilerimiz de sizin gibi dikkatlidir. Biz, eleştirilere göğüs germeye hazırız. Bu belgeselde alışılmış bir profil çizmedik. En uca gittik. Atatürk gibi bir liderin de korkularının olduğunu anlattık. Yalnızlık önemli bir motifti. Özellikle Atatürk’ün hayatının son dönemlerindeki yalnızlığını işledik. Nitekim devrimciler yalnız oluyor.”

  Dündar, başka bir izleyicinin, “Bu belgesel aynen televizyonda da yayınlanacak mı? Televizyon kanalları bazı bölümleri yayınlamak istemeyebilirler mi” sorusuna, “Daha fazlası yayınlanacak. Kısıtlama olacağını sanmıyorum” karşılığını verdi.

  Can Dündar, belgesele ilişkin kitabın da 10 gün sonra piyasaya sunulacağını açıkladı.

  kaynak: ntvmsnbc

 4. #29
  Durum:
  Çevrimdışı
  EmmRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  29.06.2006
  Yer
  Adapazarı
  Mesajlar
  2,294
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Çok güzel bir belgesel olduğuna eminim.Umarım gidebilirim.Can Dündar yine bu işi iyi yapmıştır.Fragman çok etkileyici...

 5. #30
  Durum:
  Çevrimdışı
  sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.07.2004
  Yer
  NBC & Fenerbahçe:)
  Mesajlar
  42,390
  Konular
  115
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Takvim - Savaş Ay,

  Zübeyde Hanım'ı kim oynadı


  Sevgili Can Dündar dostumuz yine güzel bir iş kotardı.
  Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı "Mustafa'' isimli belgesel filmi çekti.
  Önceki gün ilk kez Antalya'da gösterilip çok da beğenildi "Mustafa".
  Gösterimin bitiminde filmle ilgili soruları yanıtlayan Dündar ve ekibi "Atatürk'ün bilinmeyen yanlarını da perdeye taşıdıklarını" söyleyip "Belgeseli yaklaşık 9 ayda çektik. Çoğunluğunu yabancı arşivlerin oluşturduğu 15 yıllık malzemeleri kullandık.
  Bu yapımın maliyeti 1 milyon Avro'ya geldi" diye anlattılar haklı bir gururla.

  KILI KIRK YARARKEN
  Bu kadar önemli bir belgesel için harcanan paraya helal olsun elbette.
  Ama sevgili dostuma bir sorum olacak. Daha doğrusu özellikle de kadın oyuncularımızın mutlaka soracağı bir soruyu önceden soruyorum dostuma.
  Sevgili Can'ım, madem bunca emek verdiniz, bunca masraf edip, kılı kırk yardınız neden Zübeyde Hanım rolünde böyle bir kolaya kaçtınız? Ulusal kurtarıcının ailesindeki en önemli ismi, Mustafa Kemal'i doğuran Zübeyde Ana'yı neden bir amatöre oynattınız?

  MADEMKİ BURADASINIZ
  Türk tiyatrosunda bu rol için bırakın para pul düşünmeyi; bütün özverisini, mesaisini, yüreğini, emeğini bu role verecek nice usta kadın oyuncu var be güzel kardeşim. Selanik bölümünü çekerken konsoloslukta görevli açık renk gözlü bir hanım kızımızı görünce neden hemen atlayıp; "Aman aman çok hoş. Siz zaten buradasınız öyleyse sizi Zübeyde Hanım yapalım" deyip nasıl böyle bir gaflete düştünüz? Geçen haftalardan birinde Selanik'te Atamızın evini ziyaretim sırasında öğrendim bunu.

  ŞAŞIRDIM KALDIM
  Konsolos yardımcısı yanında o hanımla geldi ve "bakın işte bu hanım Mustafa filminde Gazi'nin annesi Zübeyde Hanım'ı oynadı dedi" şaşırdım.
  Ucuz bütçeli, sabun köpüğü dramalarda, kliplerde, canlandırmalarda başvurulan bu kolaycılık yöntemini böylesi iddialı ve yüksek maliyetli projede tatbik etmenizeydi şaşkınlığım.

  UÇUP COŞARAK
  Keşke böyle etmeseydiniz be dostum. Haydi, başta telaşa geldi her nasılsa unuttunuz diyelim. Sonradan memlekete bir telefon açıp, "uçak bileti yolluyoruz. Otelde yerini de ayırttık. Gel 3-4 gün içinde aslanlar gibi at şu rolü" deseniz mesela Zuhal Olcay, Demet Akbağ, Demet Evgar ve daha kimler kimler adeta uçarak, coşarak gelmez miydi Selanik'e ne dersin?

  kaynak: candundar.com.tr

Sayfa 6/53 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Mustafa Uğurlu
  By Gabriel in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 141
  Son Mesaj: 12-04-21, 23:06:35
 2. Mustafa Sandal
  By meliha_93 in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 62
  Son Mesaj: 17-04-13, 20:58:52
 3. Mustafa Armağan
  By emLyn. in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 27-06-11, 02:18:50
 4. Mustafa Hatipler
  By jake gyllenhaal in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 26-08-08, 01:28:59
 5. Mustafa Kara
  By erten07 in forum Dizi ve Film Senaristleri & Yönetmenleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-03-07, 14:25:32

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
escort ankara
izmit escort
izmir escort
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş