Film hakkında diyebileceğim belki de en isabetli şey ilginç ama çok ilginç olmasıdır. Açıkçası şu ana dek seyrettiğim filmler içindede en farklı olduğudur. Fragmanından ve senaristin biraz entel çerçeveli bulduğum röportajından filmi bu kadar beğeneceğimi zannetmezdim ama seyirciyi çeken detaylar saklanmış bu filmde.

Hiç sevmem 2 kadınlı ya da 2 erkekli ama aralarında kalmış insan evladı hikayelerini fakat bu film bu kilişeyi usta bir şekilde yıkmış, bu ilişkileri tiye almış hemde keyifli ve patırtısız şekilde.

Sessizlik:icon_whis Evet özellikle ilk başlarda çok can sıkıcıydı "bitsede gitsek" tarzına bağlıyor insanı. Ama film ilerleyince o sessizliğin seyirciyi dinginleştirdiğini ve hikayeyi yormadan, sindirerek anlattığını anlıyorsunuz. O sessizlik sayesinde hikaye izleyiciyi bu kadar içine çekebilmiş.

Filmdeki başlıca aşk komedisinden çok Ender ve Çetin aşkına bayıldım desem yeridir:img-hyste Aşkın sadece farklı 2 cins arasına sığdırılamayacak kadar derin olduğu bu arkadaşlıkta çok güzel özetlenmiş. Bu arkadaşlık ve aşktan yola çıkarak harika çağrışımlar yapılmış.

Bayan oyuncuya da ayrı bir parantez açmak gerek çok beğendim o role tam oturmuş.

Filmi seyrettikten sonra bu filmin bir kitaptan türeme olduğunu öğrendim. Filmi buysa kitabınıda çok merak ediyorum.
Ve gürültülü, anlamsız ekrandan sıkılanlarada bu filmi sonuna kadar öneriyorum.