Sayfa 1/4 1234 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bizim Büyük Çaresizliğimiz

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,711
  Konular
  204
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Bizim Büyük Çaresizliğimiz

  Seyfi Teoman'ın ikinci, Bulut Film'in üçüncü uzun metrajlı filmi "Bizim Büyük Çaresizliğimiz"13-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 62. Cannes Film Festivali'nin resmi bölümlerinden olan, yapım aşamasındaki projelerin katıldığı, ortak yapım platformu 'Atölye'ye (L'Atelier) seçildi. "Bizim Büyük Çaresizliğimiz", bugüne dek 'Atölye' bölümüne seçilme başarısı gösteren ikinci Türkiye projesi oldu.
  Barış Bıçakçı'nın aynı adlı romanından uyarlanan "Bizim Büyük Çaresizliğimiz"in senaryosunu Seyfi Teoman ve Barış Bıçakçı birlikte kaleme aldı. Çekimlerinin Eylül sonunda başlaması planlanan filmin yapımcılığını Bulut Film adına Yamaç Okur ve Nadir Öperli üstleniyor. Projede Almanya'dan UnaFilm (Titus Kreyenberg) ve Hollanda'dan Circe Films (Stienette Bosklopper) ortak yapımcı olarak yer

  "Bizim Büyük Çaresizliğimiz", lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30'lu yaşların sonundaki iki adamın, Ender ve Çetin'in dostluğunu konu alıyor. Uzun yıllar hayatları farklı yönlere giden iki yakın arkadaş, Çetin'in yıllar sonra Ankara'ya dönmesiyle çocukluk hayallerini gerçekleştirir ve aynı evde yaşamaya başlarlar. Tam birlikte yeni bir hayat kurmuşlarken, yurtdışında yaşayan arkadaşları Fikret Türkiye'de tatildeyken bir trafik kazası geçirir ve annesiyle babasını kaybeder. Almanya'ya geri dönmesi gereken Fikret, Ender ve Çetin'den, Ankara'da üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Nihal'in okulunu bitirene kadar, yani iki yıl boyunca, onlarla kalmasını ister.
  Birlikte yaşama hayalleri tam gerçekleşmişken üçüncü birinin eve gelmiş olması ilk başlarda Ender ve Çetin'i rahatsız eder. Ölümlerin travmasını atlatamayan Nihal de onlarla iletişim kurmak istemez, ama zamanla birbirlerine alışırlar. Aralarında ev merkezli üçlü bir yakınlık oluşur; beraber vakit geçirmeye ve bundan hoşlanmaya başlarlar. Bir süre sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir; Ender ve Çetin, birbirlerinden habersiz bir şekilde Nihal'e aşık olurlar. Bu ortak aşklarını fark etmeleri, Ender ve Çetin'i birbirinden uzaklaştırmayacak, tersine onların dostluğunda yeni bir sayfa açacaktır.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,711
  Konular
  204
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' filminin çekimlerine başlandı

  Barış Bıçakçı'nın yazdığı aşk ve dostluk romanı 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' beyazperdeye konu oldu. Çekimlerine başlanan filmin başrollerini İlker Aksum, Güneş Sayın ve Fatih Al paylaşıyor

  Yazar Barış Bıçakçı'nın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' adlı romanı beyazperdeye uyarlanıyor. Bulut Film'in yapımcısı olduğu filmde İlker Aksum, Fatih Al, Taner Birsel, Mehmet Ali Nuroğlu ve Güneş Sayın rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Seyfi Teoman oturuyor. Çekimleri Ankara'da başlayan filmin beş hafta içinde tamamlanması planlanıyor.

  Ortak yapımcılar
  Almanya'dan Una Film ve Hollanda'dan Circe Film'in de ortak yapımcı olduğu, Kültür Bakanlığı destekli 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30'lu yaşların sonundaki Ender ve Çetin adlı iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  İZMİR'İN KAVAKLARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  29.01.2006
  Yer
  giden geminin ardı
  Mesajlar
  798
  Konular
  7
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  'Ankara bir karakter gibi filme dâhil olacak'

  Sinema dünyasındaki 70 filmlik 'rekor' sezonun set ayları geride kaldı. Tüm dikkatler 10 Ekim'de başlayacak Altın Portakal'a çevrilse de bir yandan gelecek sezonun hazırlıklarını yapan yönetmenler de var.

  Tatil Kitabı filmiyle geçtiğimiz yıl İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film ödülünü alan Seyfi Teoman da bunlardan biri. Teoman, ikinci uzun metrajlı filmi 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz'in çekimlerine geçtiğimiz hafta Ankara'da başladı. Genç yönetmeni, Ankara'da Simon Bolivar Caddesi üzerindeki bir sokakta çekimleri devam eden filmin setinde ziyaret ettik. Barış Bıçakçı'nın aynı adlı romanından uyarlanan film, yıllar sonra bir araya gelen 30'lu yaşlarında iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Arkadaşlıkları lise yıllarına kadar uzanan Ender ve Çetin, ortak dostlarından birinin üniversitede okuyan kız kardeşine evlerinin kapısını açar. İki karakteri önemli ölçüde etkileyecek olan bu iki yıllık sürece odaklanıyor film. Bulut Film adına Nadir Öperli ve Yamaç Okur filmin yapımcılığını üstleniyor. Kitabın yazarı Barış Bıçakçı'yı da sette görüyoruz. Fotoğraf ve söyleşi vermeyi sevmeyen Bıçakçı, 'Sormasan olmaz mı?' diyerek kalender tavrını koruyor. Teoman, senaryoyu da birlikte yazdıkları Bıçakçı'nın çekimlerdeki rolü için, "Her konuda yardımcı oluyor. Karakterleri bildiği için, manevi destek oluyor." diyor. Başta İstanbul olmak üzere, Tür-kiye'nin hemen her yeri sinemamızda fon olarak kullanıldı şimdiye kadar. Ankara ise başkent olmasına rağmen bu noktada pek nasibini alamamış bir şehir. Zeki Demirkubuz'un İtiraf'ında ve yıllar evvelki hâliyle Sürü'de kadraja girmişti şehir. Bizim Büyük Çaresizliğimiz'de Teoman, Ankara'yı bir karakter gibi filme dâhil edeceğini söylüyor: "Ankara'yı bir karakter gibi arka planda işlemeye çalışıyoruz. Yeni hâliyle Gençlik Parkı, Kale'den manzaralar, Anıtkabir, Tunalı Hilmi, Bahçelievler... Geniş planlar olacak yine." Filmde Ender'i İlker Aksum, Çetin'i Fatih Al, üniversiteli genç kız Nihal'i de Güneş Sayın canlandırıyor. Doğal oyunculuğuyla her rolde seyirciyi yakalayan Aksum, Canım Ailem dizisinin setinden haftanın belli günleri 'izin' alıp geliyor filmin setine. Dizinin yapımcısı Erol Avcı'yla bir 'paslaşma' söz konusu anlaşılan. Tatil Kitabı'ndaki Taner Birsel de bir rolde karşımıza çıkacak. İki eski dost Ender ve Çetin'in kaldığı evin, boyasından mutfak dolabına kadar iç mimarisi yeniden yapılmış. Çekimlerin yapıldığı apartmanın sâkinlerine teşekkür etmeden geçemiyor Teoman: "Komşularımız, çok sıcak yaklaştılar. Biz de dikkatli çalışıyoruz zaten."
  Tatil Kitabı'ndaki taşranın boğuculuğu burada da olacak mı diye soruyoruz genç yönetmene. Ankara, başkent olduğu için elbette ki taşra sayılmaz, ama Yumurta filminde Nejat İşler'in canlandırdığı Yusuf'un cümlesini hatırlatıyoruz: "Ankara'dayken her yer özlenir!" Teoman olaya farklı yaklaşıyor: "Burada Ankaralı olmakla ilgili şeyler var. Ankara, iki arkadaşı bir araya getiren büyük bir şehir olacak." Euroimages ve Kültür Bakanlığı fonlarından destek alan filmin bütçesi 1,2 milyon TL civarında. Teoman, aralık ayında bir haftalık kış çekimleri de yapılacak filmi önümüzdeki yılın nisan ayında tamamlamayı planlıyor. Vizyon tarihi de 2010 sonbaharını bulacak gibi. Almanya ve Hollanda'dan iki ortak yapımcısı olan filmin, yurtdışında festivallerde boy göstermesi için çalışmalar da olacak.

  'Sinemamızda orta yol bulundu
  "Sinemamızda çok ciddi bir potansiyel var. Bu yılki nicel artışa önyargılı yaklaşmamak lazım. İlla ki ilgiyi hak eden filmler çıkacaktır. Ancak bu olumlu gelişme ekonomik yönden sürdürülemezse, sonrası için kötü olur. Şimdi Uzak İhtimal, İki Dil Bir Bavul gibi filmlerle sezon biraz daha açılacak gibi. Öncesinde kişisel bir sinema yapılıyordu. Şimdi biraz daha orta bir yol bulunmaya çalışılıyor. Seyirciye de daha yakın. Sanat sineması-diğer sinema ayrımı yapay bir ayrım. Kökenleri doğru belki, ama fazla abartılan bir ayrım. Bence genç yönetmenler bunun o kadar da önemli olmadığını düşünüyor. Önemli olan, iyi ve meselesi olan filmler yapmak." ZAMAN
  ALİ KOCA ANKARA 07 Ekim 2009, Çarşamba

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  nurdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.02.2007
  Yer
  Evde
  Mesajlar
  19,990
  Konular
  58
  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart

  7 - 13 Haziran tarihleri arasında yapılacak 17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu. 40 filmin başvurduğu yarışmada ‘Ön Değerlendirme Kurulu’ tarafından belirlenen 12 film, Altın Koza Ödül Heykeline sahip olabilmek için yarışacak.


  Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen ve son bir yıl içinde çekilen filmlerinin kabul edildiği ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu. Ön Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı çalışma sonucu, Altın Koza Ödül Heykeli’ne sahip olmak için Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Seçici Kurulu’nun önüne çıkacak filmler şöyle:

  Bal – Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
  Beş Şehir – Yönetmen: Onur Ünlü
  Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Yönetmen: Seyfi Teoman
  Büyük Oyun – Yönetmen: Atıl İnaç
  Denizden Gelen – Yönetmen: Nesli Çölgeçen
  Eyvah Eyvah – Yönetmen: Hakan Algül
  Kanatsız Taklalar – Yönetmen: Savaş Baykal
  Kavşak – Yönetmen: Selim Demirdelen
  Kıskanmak – Yönetmen: Zeki Demirkubuz
  Nefes – Yönetmen: Levent Semerci
  Orada – Yönetmenler: Melik Saraçoğlu / Hakkı Kurtuluş
  Ses – Yönetmen: Ümit Ünal

  Kaynak:Uçankuş

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.07.2006
  Yer
  Antalya
  Mesajlar
  4,711
  Konular
  204
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Berlin'de 'Altın Ayı' yarışı başlıyor

  20 Şubat'a kadar devam edecek 61. Berlin Film Festivali bugün başlıyor. 'Altın Ayı' ödülü için 19 filmin yarışacağı festivalde Türkiye'den Seyfi Teoman'ın yönettiği 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' yer alıyor. Berlinale'de Teoman'ın 'hatırı sayılır' rakipleri var.


  61. Berlin Film Festivali bugün başlıyor. Altın Ayı'nın peşinde 10 gün sürecek maratonun ilk ayağında, uluslararası jüri kendini gösterecek. Isabella Rossellini başkanlığındaki jüri saat 10.00'da Berlinale Palas'ta basının karşısına çıkacak. Gelemeyeceği herkesçe malum olan İranlı yönetmen Cafer Panahi'nin de bulunduğu 'uluslararası' jüride 'Jane Campion'un yapımcısı' diyebileceğimiz Jan Chapman, Alman sinema ve televizyon yıldızı Nina Hoss, Bollywood aktörlerinden Aamir Khan, başka bir yapımcı Guy Maddin ve İngiltere'den kostüm tasarımcısı Sandy Powel yer alıyor. Jürinin arz-ı endam etmesinin ardından sahneyi Coen Kardeşler alacak. Joel ve Ethan Coen'in 10 dalda Oscar'a aday olan filmi 'İz Peşinde' (True Grit), iki seansta gösterilerek festivalin açılışını yapacak. Usta işi bir westerne imza atan 'biraderler', Jeff Bridges, Matt Damon ve Josh Brolin'in yanı sıra şaşırtıcı performansıyla Hailee Steinfeld'dan oluşan ekibini de yanına alarak, 'poz verip' soruları cevaplandıracak. Forum ve Panorama bölümündeki gösterimlerin sabahın erken saatlerinde başlayacağı festivalin açılış töreni ise akşam 19.30'da Berlinale Palas'ta yapılacak.
  Şimdiye kadar bahsettiklerimiz, Berlinale'nin ilk gün programına dair detaylar. Bu yıl festivalle kurduğumuz 'gönül ilişkisi'nin içinde yer alan bilgiler değil. Türk sinemasını esas ilgilendiren konu, elbette ki Seyfi Teoman'ın ikinci filmi 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz'in ana yarışmada olması. Barış Bıçakçı'nın aynı adlı romanından uyarlanan filmin, her daim sürprizlere açık olan Berlinale'de 'hatırı sayılır' rakipleri var. Macar sinemasının sembol isimlerinden Béla Tarr bunlardan biri. Tarr, Nietzsche'nin Torino ziyareti sırasında gördüğü, sahipleri tarafından dövülen 'meşhur' atın hikâyesini anlattığı filmi 'Torino Atı' (The Turin Horse) ile merak uyandırıyor. Ancak Berlin'in 'gençlere', daha doğrusu sinema adına farklı ve yeni yüzlere yöneldiğini biliyoruz. Dolayısıyla usta yönetmen Tarr, belki eli boş dönmeyecek. Öte yandan, İngiliz oyuncu Ralph Fiennes'ın ilk filmi 'Coriolanus' da bir başka rakip. Genç de olsa sağlam bir 'geri dönüş' yapması beklenen Joshua Marston ise en ciddi rakiplerden. Marston, 2004'te 'Maria Full of Grace' ile Berlin'den ödülle dönmüştü. Marston'ın 'The Forgiveness of Blood' adlı filmiyle şimdiden Altın Ayı'ya gözünü diktiğini söyleyebiliriz.
  Korku türüne kendini kaptıran Katalan yönetmen Jaume Collet-Serra 'Bilinmeyen' (Unknown) ile yarışmanın ihtiyaç duyduğu 'gerilim'i Berlin'e taşıyacak. Jüride olmasına rağmen ülkesinde yasaklı olduğu için yeri boş kalacak Cafer Panahi'nin boşluğunu vatandaşı Aşgar Ferhadi dolduracak. İki yıl önce 'Elly Hakkında' (About Elly) filmiyle Berlin'den Gümüş Ayı'yla dönen Ferhadi, bu kez 'Nadir ve Sîmin'in Ayrılığı' diye çevirebileceğimiz 'Cudâyi Nadir ez Simin' ile Altın Ayı için yarışacak. Berlinale'nin animasyon kontenjanında ise Fransız yönetmen Michael Ocelot'un, 'Les contes de la nuit' filmi yer alıyor. Ulrich Kohler ise, 'Schlafkrankheit' festivalin 'ev sahibi' sıfatıyla dolaşacak Berlinale Palast'ta.
  Amerikalı aktris Victoria Mahoney de tıpkı Ralph Fiennes gibi kamera arkasına geçtiği ilk filmiyle Berlin'e katılan oyunculardan. Mahoney, 17 yaşındaki bir genç kızın kendisi, ailesi ve komşularıyla yaşadığı çatışmaları anlattığı 'Yelling to The Sky' filmiyle ilgi uyandırmıyor değil. Seyfi Teoman'ın Bulut Film'in yapımcılığında çektiği ikinci filmi Bizim Büyük Çaresizliğimiz ise jürinin karşısına 16 Şubat'ta çıkacak.
  61. Berlin Film Festivali yarışma filmleri El Premio (Paula Markovitch), The Turin Horse (Bela Tarr), Unknown (Jaume Collet-Serra), The Forgiveness of Blood (Joshua Marston), Jodaeiye Nader az Simin (Asghar Farhadi), Les contes de la nuit (Michael Ocelot), Saranghanda, Saranghaji Anneunda (Lee Yoon-ki), Schlafkrankheit (Ulrich Kohler), Un Mundo Misterioso'su, Alexander Mindadze (Rodrigo Moreno), V Subbotu (Alexander Mindadz), Margin Call (JC Chandor), Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Seyfi Teoman), Coriolanus (Ralph Fiennes), Odem (Jonathan Sagall), The Future (Miranda July), Wer wenn nicht wir (Andres Veiel)Yelling To The Sky (Victoria Mahoney).

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. En Büyük Hayaliniz?
  By ÇAKIL85 in forum Forum Oyunları
  Cevaplar: 173
  Son Mesaj: 17-04-20, 00:41:04
 2. Büyük Yalan - Bölüm Yorumları
  By anblack in forum Biten Diziler (ATV)
  Cevaplar: 418
  Son Mesaj: 26-12-12, 17:01:11
 3. Kadife: Büyük Ana
  By erten07 in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-08-11, 17:38:50
 4. Büyük Buluşma (STV)
  By ece_mece in forum Diğer Kanalların Biten Dizileri
  Cevaplar: 97
  Son Mesaj: 13-01-09, 01:35:43

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş