Sayfa 2/119 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
591 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Türkan - Bölüm Yorumları

Durum:
    DidoGS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ezgiler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölüm bittiğinden beri düşünüyorum ben en çok neye üzüldüm diye... En çok Türkan Saylanın hayatından esinleniyoruz diyerek aslından çok büyük bir sapış yapmalarına ve bunun Saylanın anısına zarar vereceğine üzüldüm.. önemli ve farklı kesimlerden farklı tepkiler alan bir özel insanın hayat hikayesinden esinlenerek yazılan bir senaryo... Bugune kadar ufak tefek değişiklikler yapıldı, olabilir, örnek babaannenin vefatı yada evlenince Türkanın okula ara vermeyıp anne olmayıp okulu bitirmesi... Bu tür değişiklikler Türkan Saylan'ın anısına zarar verecek değişiklikler değildi. Ama insan sevgisi bu kadar kuvvetli olan bir insanın ki bu duygu bugune kadar senaryoda da bize çok iyi yansıtıldı, kendi bebeğini düşünmemesi, tehlikeye atmasını bir türlü kabullenemiyorum. Bunu Türkan Saylan'ın hayatından esinlenerek yazılan bir senaryoya da hiç yakıştıramadım. Dizinin adı yada baş karakterin adı Türkan değil de başka bir isim olsaydı kabul istedikleri gibi senaryoyu yazsınlar.. Ama diziyi izleyen çoğu insan bu dizinin kitabı ve Saylanın hayatını birebir yansıttığını sanıyor.. Maalesef art niyetlilerin eline çok yanlış bir koz verildi, çok daha dikkatli davranmalıydı senaristler..
    katiliyorum, hatta son bolumdeki olaylar ozellikle yazilmisti bence, hem konuyu kisa kesmek icin, hem bizleri sogutmak icin.. Sogutunca seyirci azalir o zaman da final yapmak icin bir firsat olur. Ayrica konunun genelde saptirilmasi da baskilar yuzunden olabilir, hani bu bire bir Turkan Saylan'in hayatini anlatmiyor diyebilmek icin.. Bir ise soyundunuz madem, dogru durust yapsaydiniz demek geliyor icimden.. ama Turkiye'de korku belasi maalesef cok baskin.. uzucu.

not: ilgilenenler 'Gunes Umuttan Simdi Dogar' kitabini okumali, Ayse Kulin'in kitabindan cok daha kapsamli. Keske butun detaylari gosterecek bir dizi yapmaya cesaret edebilseydi birileri.. ama nerde.

Durum:
    eylemoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Kanalı yapım şirketini aradım yapım şirketi cvp vermedi öbürünüde bir önceki yaşadığımız deprem gibi beklemeye aldım son bölümde favorilerim haydar ve fidandı onlar sayesinde huzur buldum...gerisinide öbür bölüme bıraktım...hala final umudunu ilerleyen dnme saklayıp kötü düşünmeyi istemiyorum
    bana en büyük hediyeleri kadromun umutsuzluğa düşmemek...bekleyeceğim

Durum:
    Strin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı İZMİR'İN KAVAKLARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkan herhangi bir dizi değil Bir Kahramanın Hayatını Anlatan bir dizi.ve biz henüz bu diziyi izlemeye hazır bir toplum değiliz.umarım bu diziyi özümseyebilecek nesiller yetiştirebiliriz millet olarak.

bende böyle ummak istiyorum ama , üzülerek ve içim acıyarak görüyorumki malesef toplum olarak 30 yıl geri gittik ki hala da gitmekteyiz...

en azından bizden sonra gelenler için elimizden geleni yapıyoruz ama sanırım bu mücadeleye bizim ömrümüz yetmiycek....bu mücadelenin başarısını değilde ancak bayrağını teslim edebilicez onlara...karamsar düşünüyorum belki , yanılmayı bütün kalbimle istiyorum tabiki...

varsın bitsin bu dizi 26 bölümde...arşivimde çoktan yerini aldı bile..bari kalan bölümlerde böyle yapmasalar..eğer kötü biterse ki, hep konuşulan şu meşhur Orhan tokadı hepimizin yüzünde patlıycak diye korkuyorum..

güzel bir etki birakarak bitse hiç değilse...

Durum:
    BUSE-ELİF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

şimdi gördüm final haberiyle adete şok geçirdim :icon_sorr
    umarım bu gerçek değildir hani 39 bölüm sürecekti:img-beee:
    biz daha doyamadık orhanla türkana:img-in_lo uff şuanda tek yapabileceğim şey haberin doğru olmadığını düşünmek:icon_whis

Durum:
    swetyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Balıkesir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

arkadaşlar kanal d dizimizi bitirme kararı aldıysa bizde diğer kanallara ulaşalım belki sahip çıkarlar hem koliba yapım fox ta canan dizisini yapıyor belki fox tadevam eder toplu mail telefon falan açsak olmaz mı

Sayfa 2/119 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri