Sayfa 1/5 12345 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Umutsuz Ev Kadınları - Bölüm Yorumları

Durum:
    mause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Berkin'e ağlıyor :(
    Konular
    435
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Umutsuz Ev Kadınları - Bölüm Yorumları

Bir önceki başlık 1000 mesaja ulaştığı için arşivlenmek üzere kapatılmıştır.
    Paylaşımlarınıza bu başlıkta devam edebilirsiniz.

Tek cümlelik kısa mesajlar , sohbet içerikli mesajlar , tamamı büyük harfle ,bold(kalın) , altı çizili ve renkli yazı tipi ile yazılmış mesajlar yasaktır.

mause
    Süper Moderatör

Durum:
    Gümüş_çü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Exclamation

Merhaba herkese.Öncellikle yeni başlık hayırlı ve uğurlı olsun.:happy0064

Bu yapıcağım yorumu DH sayfasına yapıcaktım ama hazır bizim Umutsuz'larda 7.sezon a geldikleri için buraya yazmak istedim.

Bugün bilmem kaçıncı defa DH 7.sezon 10.bölümünü izledim.Umutsuz Ev Kadınları ekibinden biri okuyorsa lütfen bu bölümü atlamasınlar ya da geçiştirmesinler.Sebebini spoiler içinde olmadan paylaşacağım çünkü olay değil,izlenimimi aktarıcam.

Kesinlikle 8 sezonluk dizinin en sağlam bölümü (7x10); süper kurgusu,ince düşünülmüş alt mesajları daha da ötesi iyi-kötü kavramlarını hepimizin ortak kusuru olan önyargı-şekilcilik temasıyla işliyor hem de didaktik bir tutumla değil aksine özeleştiri yapıyor ve yaptırıyor.İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.:img-wink:

Yinelemek istiyorum bu yorumu burada paylaşıyorum çünkü Umutsuz Ev Kadınları ekibinin arada buraya göz attığını biliyorum.Umarım bu sefer birşeyler ıskalanmaz.:img-wink:

Durum:
    ekim* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Diziyi tek bir güne indirgemeleri yerinde alınmış fakat geç bir karar... çoğunlukla diziyi yarım yamalak izliyordum, bazen de unutup hiç izleyemiyordum...zaten diziyi izleme sebebim takipçisi olduğum Serhat Tutumluer... ona da son günlerin moda kelimesi ile ''saksı '' görevi verilmiş sanki...hep aynı replikler, aynı reaksiyonlar... o da görüldüğü 3-5 dakika için tabii....Serhat Tutumluer gibi donanımlı bir oyuncuyu bu kadar basit bir role hapsettikleri için çok kızıyorum... Allahtan dizi bu sezon bitiyor da bu usta oyuncuyu daha iyi dizilerde izleme imkanımız olacak(inşallah).nokta:icon_sorr

Durum:
    MENEKSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    1881 - 193∞
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    226

Aldığı Beğeni: 415

Bahsedilme
    0 Mesaj

Perşembe günü art arda 2 bölüm mantığı bana uymadı maalesef, ilk bölümü hiç göremeyip 2. bölümün de yarısını kaçırıyorum, geri ne kaldı :img-hyste:img-hyste:img-hyste

Melih nereye kayboldu habersizim mesela,
    Ömer'e Elif'in bu sabrı beni şaşırtmakla beraber, "Ömer'i yedirtmem!" temalı konuşmalarını yakıştıramıyorum ama bir yandan da ülkemizdeki acı gerçek bu, 5 çocuklu bir kadının her ne kadar kariyeri olsa da çalışması çok zor ve bu da ister istemez eşe bağımlı yapıyor :icon_whis kaldı ki Ömer evini bile doğru düzgün geçindiremeyen, çocuksu hevesleriyle birikmişleriyle yaptıklarını eline yüzüne bulaştıran bir karakterken nasıl ayrı eve çıkıp ki çıktığı ev bayağı iyi durumda anladığım kadarıyla aynı zamanda zengin sevgili yapıyo meraklardayım :img-tomat

Didem Taslan sırıtmamış, pozitif enerji aldım kendisinden ama bu cephe bana tutarsız geldi açıkçası :whistle2

Gülşah&Kudret cephesi de aynı şekilde, eski eşi tarafından taciz edilen, çocuğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan, tecavüze uğramaya ramak kalmışken yeni eşinin eski eşi yüzünden katil olması ve cesedi gömmek gibi normal olmayan olaylar silsilesinde Kudret'le karı-koca hayatlarının bitmesinden şikayet eden Gülşah, hayatına eskisi gibi devam etmek isteyen Gülşah bana çok mantıksız geldi, inanamıyorum bu kurguya. Kudret abartıyormuş gibi görünse de içlerinde en mantıklı tepkiyi veren o değil mi anlamadım :865323

Nermin'in de sıkıntısını yemek yapmakla geçiştiren, mahalle mahalle iş kadını edasıyla gezen rolünden sıyrılması, biraz çocuklarını olaya katmaları gerekmez mi, kızı zaten sorunluydu o gelsin mesela, Kerem ve nişanlı olayı noldu, evlendiler mi haberim yok :whistle2

dizide beni çeken tek unsur Emel ve maceraları kaldı açıkçası, Yasemin de eski tadı vermiyor bana :icon_whis ha ama dünkü bölümde babalık dersi vermesi, sadece güldürü unsuru olarak kullanılmayıp mesaj verdirmeleri çok hoşuma gitti haklarını yemeyeyim :img-eat:

Durum:
    MENEKSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    1881 - 193∞
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    226

Aldığı Beğeni: 415

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ZeReNa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende persembemı ayırıp ızledım dunku bolumlerı dıdem hatrına.dızıyı anlayabılmek ıcınde bugun son 10 bolumu ızledım ınternetten.yasemın karakterını cok ıtıcı buldum,emel karakterı ona gore daha eglencelı en azından.ama dedıgınız gıbı dunku bolumde soyledıklerı ıyıydı.
    gulsah karakterıne tespıtlerınız dogru.dızıde bı cıddıyet yok.gulsahın kocası o cınayetten nasıl sıyrılacak merak edıyorum acıkcası.cunku zurnanın zırt dedıgı yere gelmısler.acaba dızının orjınalındede boylemı oluyor merak edıyorum:whistle2cunku bende dızının ılk 4 sezonunu ızledım ve sonrası ıcın spoıler aldım.ızledıgım son 10 bolumde sorularınıza cevap olabılecek bazı seyler vardı.nermın karakterının oglu bu dızıde gey degıl mesela,bunuda spoılerlerden bılıyorum.dolayısıyla nısanlısıyla olayının atlanması pek muhım degıl.eger orjınalındekı gıbı gey olsaydı o zaman bu dızıyı takıp etmek ıcın bı sebep cıkabılırdı bana,halkın tepkısını merak ederım zıra.sımdılık dıdem dızıden ayrılana kadar bekleyecegım.rıcam sırret bı rol yazmamalarıdır.ha dıdemın basaracagına supem yok ama olsun yınede.onun dısında dedıgım gıbı dızı bana cıddıyetsız geldı,sadece 10 bolume bakarak degerlendırmek yanlıs ama herseyın orjınalını tercıh ederım ben.dıdem baska bı dızıye gırmıs olsaydı ona bakacaktım.
    nermın karakterının kızıda dızıye konuk oyuncu oldu canım yanı o konuları unutmus degıller:love01:kız cok sırret yalnız orjınalınden farkı yok
    Orijinalini hiç izlemedim, o yüzden kıyas yapamıyorum ama dediğiniz gibi spoiler sayesinde gay durumlarından haberim vardı, ama işlememelerini doğal buluyorum çünkü Nermin'i zaten 4-5 koca+sevgili eskiterek büyük riski göze aldılar :img-wink:
    Nermin ev hanımlarının evine bağlı kesimini temsil ediyordu başlarda, temizlik ve yemek takıntılarıyla ama şimdi daldan dala konan bir aşk böcüğü oluverdi :img-hyste

Didem Taslan'ın Necla'nın elbisesini dikerken Elif'e olan yaklaşımını çok beğendim, aslında çok iyi arkadaş olabilirlermiş ama sonrasında Ömer'i paylaşamamaları :whistle2 bu kadar ne istediğini bilmeyen bir adam için bu hale gelmelerini hiç sevemedim ben :img-beee:

Gülşah'ın kızının hastanede karışması olayında da Kudret'i çok rahat bulmuştum ben, aşırı rahat hem de, kendisinin tek öz evladı o da başka aileye verilmiş adam sanki 10 çocuğundan biri karışmış kadar rahattı yani :865323

Orijinalinde Emel komadan çıkamıyormuş ama bizde çıktı ya dizide en sevindiğim yer bu oldu, şu an için gerek verdiği akıllarla gerek enerjisiyle diziyi Emel sırtlıyo bence :img-eat:

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri