96 Ziyaretci Mesajı

1. Teşekkür ederim rep için :))
  2. Birkac bölümdür acaba mi diyordum ama bu bölüm artik fark edilmeyecek gibi degil
    Cok yazik gercekten...
  3. Her bölüm eleştiriler farklılaşıyor, ben de sergiliyor olabilirim aynı doyumsuz tavrı istemeden bazen :))) Mesela bölümlerce günlük rutin işlerle ve İso bebekle izlenmek istenen DefÖm, şimdi bunlar çekildiğinde kızgınlık yaratıyor seyircide. Gerçi klipleştirmeseler belki bu kadar tepki de olmaz. Defne Ömer'e doyurucu diyaloglar yazsa, çok ağırlaştırmadan sahneyi, güzel olurdu şu aralar.

Belki de finale az kalmış oluşundan. Herkesin talepleri farklı farklı. Bakalım Meriç Acemi ne kadarını karşılayabilecek, yönetmen ne kadarını çekmeyi başaracak, oyuncular ne kadarını oynamayı isteyecekler. Umuyoruz ya, sanki olacak gibi güzel şeyler. Rekorlara koşarak başladı, aksayarak devam etti ama hiç düşmedi, biterken de depara kalkacak diye bekliyorum :)))
  4. Sormayın. Mesela kitap fırlatma sahnesi. Bu kadar karaktere ters olacak bir sahne daha yoktur belki. Öfke sorunu hep vardı Ömer'in, Cam, duvar yumruklamalar, vs... ama kitap fırlatmak kişiliğine inanılmaz ters
    Çok haklısınız, bu kadar çok virajın olduğu bir işi bu kadar tutundurmak da başarı aslında. Sadece Barış değil, Elçin de rahatsızlık yaşadı. Yönetmenler değişti, teknik ekip değişti. Üstüne senaristlerden Koray'ın diyaloglarını yazan Deniz ayrıldı, soyadını unuttum ki Koray ve Neriman son izlediğimiz bölüme kadar gerçekten çok başarısız repliklerle yazılıp, Koriş ve Nöro'dan uzaklaşmışlardı. Ne olduysa son bölüm ikisi de geri geldi :) Bu ikilinin diyalogları da ciddi bir izleyici kitlesi çekiyordu arkadaşlarımdan biliyorum ve rating düşüşünün bir kısmı da oradaki boşluktan bence. Yani bu iş ne kadar DefÖm'e ve dolayısıyla Elçin ve Barış'a bağlanmış gibi görünse de, gerçekte ciddi bir ekip işi.
  5. Hala kahkaha atarak seyredebildiğim sahneler de elinden çıktı. İlk aklıma gelenler; "Neyden önce?", "Neyden sonra?" sahneleri mesela. Bazı cümleleri karakterlerin, kırk yıl düşünsem aklıma gelmez ama işte, çok dağınık genel çerçeveyi yazışı, çok beklentide bırakıyor bizi ve defalarca.
    Bu sezonun başlangıcındaki Ömer'e pek alışamamıştım. Hoyrat halleri başta itti beni. Zaten İtalya macerasının detaylarını gözümüze soktukları an o güzel aşkları kırıldı bende ama pişman Ömer, kontrolsüz de olsa benim diyen Ömer, kaybettiğinin büyüklüğünü anlamış Ömer belirmeye başlayınca, tam empati kurmaya başladım ki Ömer'le, yine talepkar Ömer'e evriliverdi. Eğer bu karakter değişikliği birilerinin zoruyla dayatıldıysa senariste, gerçekten çok yazık, yapana da müsade edene de. Senariste de hak veririm o zaman. Umarım son bölümlerde aklı başında ve stratejik yaklaşır hepsi gelecekleri için ve samimi şeyler seyrederiz. Leprikonun lanetiyle bitsin 2. sezon tatsızlıkları da :)
  6. Şaşırtıcı olan güya hiç müdahale olmadan yazması için özgür bırakıldığını belirttikleri ropörtajlar var yapımcı tarafından verilen senariste dair, kalemine duydukları güvene dair. Rating de neymiş, bizi bağlamaz tadında üstelik de. Ama hiç öyle olmamış görünen o ki. Hatta belki de sadece rating sebepli müdahale gören senaristlerden çok daha fazla izin vermek zorunda kalmış işine karışılmasına böyleyse. Çok yazık. Keşke biraz çıkış yapabilseydi. Gerçi senaristi değiştirip, hikayeyi saptığı yoldan daha da karmaşık ve dramatik (hepimizin karşı olduğu ihanet, felaket, hastalık, vs... klişelerine yer verilerek) hale bile getirebilirdi bu yapımcı belki de.
    Dizinin genel çerçevesini kurgulamada pek başarılı bulmuyorum ben Meriç Acemi'yi ama sahneler konusunda çok başarılı olduğu bir sürü örnek var. Bayıldığım o kadar çok sahne var ki.
  7. Rep için tesekkurler :)
  8. Yakın arkadaş kontenjaninda erkek sayısı kadın sayısından fazla olan bir kadın olarak, İso-Defo dostluğuna bayildigimi belirtmem lazım. Çok güzeller, çok gerçekler. Hele ki KA aleminde herkesin bu ikilinin ilişkisini doğallıkla ve anında kabullenisi üzerine konusulmadan, hesaplanmadan daha da,güzel. Sinan'dan tut, Neriman'a herkes Defne'nin İso'su diyor İso'ya. Bir terime ihtiyaç duyulmaksizin ifade edilebilen nadir ilişkilerden. Kerem ve Elçin'in birlikte dogalliklari da bize bu iliskiyi gerçek gösteriyor aynı zamanda. Başka projelerde bulusurlar umarım yeniden: ) (Ömer'in Defne'si var bir de mesela sevdiğim böyle: ) )

Meriç Acemi'ye çok kızdığım anlar var ama çok beğendiğim sahne ve replikler de kaleminden çıkıyor. Umarım motive kalıp, destansı yazabilir son duzluklerine girmiş bu hikayeyi ve ŞAHANE bir final izleriz : ))
  9. Lunapark sahnelerinde değil ama bitisinde çok eglenmistim ben, gerek Pamir'in çarpışan otoyu bozdun suçlamasına tepki veren Defne sahnesi, gerek pastane sahnesi çok sıcak, samimi ve komikti. En sevdiğim ise karakolda panikleyen Defne. Replikler süperdi hele ki komiserin eşine selam soyleyisi kapıda. Üstüne baklava çalıp tutuklanan çocuklara gönderme cuk oturmuştu. Karakol çıkışı Defne'yi alıp, basıp giden Ömer de çok iyiydi, gerisini getiremediler o ayrı. Pamir potansiyel karakterdi ama hesap çarşıya uymamış daha o zamandan meğer : (

Senarstin en iyi yaptigi sey bence bu dizide, aslında yapmayarak sağladığı bir şey. Tam o anda unsurunu çok şükür ki tesadüfen birseylere şahit olma, birşeyleri duyma gibi çirkin sahnelerde kullanmıyor. En sevmediğim şeydir böyle sinsice öğrenilen gerçekler ya da istemeden duyulup hayatları değiştiren gerçekler sahneleri. Neyse ki sadece telefonlar çalıyor ya da biri gelip konuşmayı, koklasmayi bölüyor KA aleminde tam o anda: ))))
  10. :)) Teşekkürler.. :)
Görülen Ziyaretci mesajı 1 to 10 of 96
Sayfa 1/10 12345 ... SonSon
Sayfa 1/10 12345 ... SonSon
kozizo hakkında

Temel Bilgiler

Doğum Gününüz
07-02-1985 (34)
kozizo hakkında
Yaşadığınız Ülke:
Türkiye
Yaşadığınız Şehir:
Homini pufidi tumba

İstatistik

Toplam konu
Toplam konu
0
Günlük konu
0
Mesaj adeti
Mesaj adeti
56 (0.00%)
Günlük Ortalama Mesajlar
0.03
Ziyaretci Mesajı
Toplam Mesaj
96
En yeni mesaj
17-01-17 20:39
Toplam Beğenme
Toplam Beğenme
1
  • Aldığı Beğeni: 5

Genel Bilgiler
Son Aktivite
27-12-18 10:22
Tavsiye Puanı
0

13 Arkadaşlar

1. 34_KM_1603 
    Durum:

Set Görevlisi

34_KM_1603
  2. auroraa 
    Durum:

Figüran

auroraa
  3. DELİMAVİ 
    Durum:

Figüran

DELİMAVİ
  4. elitay88 
    Durum:

Yönetmen

elitay88
  5. fatimazehra 
    Durum:

Yardımcı Yönetmen

fatimazehra
  6. idilmahsal 
    Durum:

Figüran

idilmahsal
  7. Keçi 
    Durum:

Oyuncu

Keçi
  8. meryemersun 
    Durum:

Yardımcı Yönetmen

meryemersun
  9. Mr Darcy 
    Durum:

Figüran

Mr Darcy
  10. NURANNN 
    Durum:

Yönetmen

NURANNN
Arkadaşlar gösterme 1 to 10 of 13
Sayfa 1/2 12 SonSon
No results to display...

25-12-18

24-12-18

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.