Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon
996 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (15)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  28.12.2004
  Yer
  #among the stars
  Mesajlar
  39,615
  Konular
  190
  Verdiği Beğeni
  8

  Aldığı Beğeni: 33

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (15)

  Yorumlarınıza buradan devam edebilirsiniz

  Lütfen

  - Kısa aralıklarla arkaya arkaya mesaj yazmayınız
  - Tek cümlelik kısa mesajlar yazmayınız
  - Foto ve çalışmalar için multimedya başlığını kullanınız, bu sayfaya foto eklemeyiniz
  -Üyeleri tahrik edecek üsluplardan kaçınınız

  Sevgiler..
  Your beliefs become your thoughts,
  Your thoughts become your words,
  Your words become your actions,
  Your actions become your habits,
  Your habits become your values,
  Your values become your destiny.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  Denoschk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  22.02.2017
  Yer
  Hileon'u Pamuklara Sardım
  Mesajlar
  173
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yeni Başlığımız Hayırlı Olsun!

  Yorum yazıyordum tam, ki kısa olacaktı bu sefer fakat uzun sürdü sanırım tam yolladım, kapandı, yollayamadım Tekrardan yazıyorum şimdi hazır aklımdayken:

  Bizim Çiko hastanede, kurşunu yeni çıkarılmış, göz kapağında bile güç olmayan bir vaziyette yatakta yatıyor.
  E Stavro Halit İkbal ve Despina'da nın peşine takılırsa kim koruyacak bizim Zivzivi?
  Endişelendim şimdi...

  Ben de açıkçası Hileon'u ya Stavro ya da cambridgirl ün de dediği gibi önceki başlıkta, gereksiz Mehmet'in kıskançlığı ile ortaya çıkacağını düşünüyorum. Karakterlerin tek tek anlaması başka ama konunun tüm ahaliye açılması başka.
  Zaten Mehmet ile Leon'un da bakışması harikaydı bu bölüm. Leon sanki ''Şu an mecalim olmadığına dua et, illa ki başka zaman gene karşılaşacağız, o zaman görürsün sen'' dercesine baktı. Hele bir de Mehmet'in (henüz tam gösterilmemiş, bizim gereksiz habire kızı geride bırakıp gidiyor zaten ama Nuran Hanım'ın önceki bölümlerde verdiği minik detaylardan da anladığımız) Hilal'e karşı hislerini öğrenirse tadından yenmez valla!

  edit: bilgisayarda çizim yaptığım için forumda ilk kez bu kadar vakit harcayabiliyorum, sevindim valla bu duruma :img-wink:

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Prison*** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  25.10.2008
  Mesajlar
  494
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  88

  Aldığı Beğeni: 98

  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Question Peki şimdi ne olacak?

  Selam millet. :love01:

  Sanırım 19. bölümün o son sahnesinde yaşananlardan sonra şimdi nelerin olabileceğine dair teoriler üretiyoruz. Ben de 20. bölüm fragmanının ışığında bu konudaki düşüncelerimi yazmak istiyorum.

  Bir kere Cevdet o postaneye 3 askerle gitmişti. O son sahnede Cevdet'in her iki tarafında birer asker vardı, muhtemelen diğer asker gözcü olarak dışarıda bırakılmıştı. Bu durumda Cevdet önce yanındaki iki askeri öldürür ve sesi duyup içeri koşan son askeri de yine Cevdet öldürür. O sırada Ali Kemal babalarının o anda ne yapmaya çalıştığını anlamakla meşguldür, Hilal zaten o anda şok halindeydi ve Hilal'in gözü yerde yatan Leon'dan başkasını pek göremeyecektir; hatta babasının o anda yaptıklarını dahi pek sorgulayabilecek bir durumda olmayacaktır orada bizim kız. :icon_sorr

  Yakup Mehmet'i güvenli bir yere götürüp geri dönmüş olsa bile, Yakup içeride olan bitenleri bir köşeden gizlice izlemekten başka bir şey yapmaz o anda. Çünkü; Yakup o sahnede eğer duruma müdahale ederse, bu defa Hilal onu bayrak olayından da tanıdığı için, Yakup'un gerçek kimliği, dolayısıyla Cevdet'in kimliği de Hilal tarafından sorgulanabilir; işte bu sebeple Yakup içerideki olaya müdahil olmaz bence.

  Cevdet yanındaki üç askeri öldürüp, hemen Leon'un yanına koşar o sahnede; Leon'un yaşadığını görünce de, hemen Ali Kemal'in ve Hilal'in oradan uzaklaşmalarını ister. Çünkü, karargahtan takviye güçleri her an gelebilir. 20. bölüm fragmanına dikkatlice bakarsak eğer Azize'ye Cevdet, Ali Kemal'in ve Hilal'in yaptıklarını anlatmış. Ayrıca bence Hilal babasına Leon'u kendisinin vurduğunu da söylemiş olacak ki, fragmanda Azize Hilal'e hastaneden gitmesini, Leon uyanırsa eğer hem Ali Kemal'in, hem de Hilal'in hayatlarının tehlikede olacağını kızına söylüyor. Yani o sahnede Azize, Hilal ve Leon arasındaki duygusal yakınlaşmadan falan bihaber.

  Ayrıca bence gidişat şöyle olur: Cevdet Leon'u hastaneye yetiştirir. Vasili ve diğer Yunan'lı askerlere de oraya gittiklerinde Leon'un ve postanedeki diğer askerlerin vurulmuş olduklarını gördüklerini ve o sırada da postaneyi soyanlarla sıcak çatışmaya girdiklerini ve de yanındaki üç askerin de bu çatışmada öldüklerini söyler. Leon'un hayatta olduğunu fark ettiği için de, postaneyi soyanları takip edemediğini, çünkü; önceliğinin Leon'u kurtarmak olduğunu da belirtip, bizim Veronica'nın gözünde yine kahraman olur. :img-wink:

  20. bölüm fragmanında zaten herkes eğer Leon uyanırsa Ali Kemal ve Hilal'i ifşa edebileceğinin endişesi içindeler. Azize de zaten işte bu nedenle hastaneye Leon'u görmek için gelmiş olan kızını oradan uzaklaştırabilmenin derdine düşmüş; ama Azize bilmiyor ki Leon uyansa bile asla Hilal'i ifşa etmez. Ayrıca zaten Ali Kemal de Leon uyanır da kendisini ifşa eder diye onu öldürmek için yeniden hastaneye geliyor fragmana göre.

  Bence Veronica'nın Leon'un vurulmasından haberi vardır. Leon özel bir odaya alınmış fragmana göre. Muhtemelen Veronica belki de konağa üstüne değiştirmek için falan gittiği bir sırada, Ali Kemal elindeki o bıçakla Leon'un odasına dalmıştır. Ali Kemal'in Leon'un boğazına bıçağı dayadığı halde ürküp, geri çekilmesinin sebebi: Bence Leon'un o anda Hilal'in ismini fısıldaması olabilir. Ali Kemal zaten o postanedeki son sahnede, Leon ve Hilal arasında bir şeyler olduğunu fark etti, o an için konduramamış olsa da bence hastanede Leon eğer Hilal'in ismini fısıldarsa, Ali Kemal Leon'un Yıldız'a yazdığı mektubu hatırlayacak ve o gözlerin sahibinin küçük kız kardeşi olduğunu anlayacaktır, diye düşünmekteyim.

  Yine fragmana dikkat ederseniz eğer, Leon'un sol gözünü hafifçe araladığı o sahnede sakalları biraz uzamış görünüyordu. Bu da demek oluyor ki Leon o hastanede uyanana kadar en az bir iki gün geçmiş mutlaka.

  Bu sürede bana göre Ali Kemal kaçak göçek konumunda olur. Cevdet'in şu aşamada yapabileceği pek bir şey yok çünkü. 20. bölüm fragmanına göre de zaten Cevdet tüm stratejisini Leon'un uyanınca söyleyecekleri üzerine kurmuş gibi duruyor. Leon uyanıp eğer Ali Kemal'in ismini verirse, Cevdet'in ailesini korumak için yalan söylediği ortaya çıkar. Cevdet'in şu aşamada Leon'a teklif edebileceği bir şey de yok aslında. ki o nedenle de zaten Azize de fragmanda o derece tedirgin bir halde Hilal ile konuşuyordu. Hilal "Beni Leon kesinlikle ele vermez." de diyemez kendi ailesine. Çünkü; bu durumda Azize ve Cevdet, Hilal ve Leon arasındaki duygusal yakınlaşmanın farkına varırlar.

  Ayrıca bizim Hilal Leon'u kendisinin vurduğunu Azize ve Cevdet'e söylemiş ve her şeyi göze alıp hemşirelik yapmaya, daha doğrusu Leon'un hemşireliğini yapmaya başlamış gibi... Benim 20. bölüm fragmanından anladığım bu. :img-wink:

  Ama Cevdet'in Leon'un uyanması halinde nasıl bir strateji uygulayabileceğine dair benim pek bir fikrim yok. Çünkü; Cevdet'in şu aşamada Leon'a teklif edebileceği herhangi bir şey yok, ya da Leon'u tehdit edebileceği herhangi bir şey de yok. Senaristler olayın bu yönünü nasıl işleyecekler, bunu ben de çok merak ediyorum doğrusu??? :img-wink:

  İvedi notcuk: Cevdet'in Leon'un uyanması halinde onun söyleyeceklerine göre belirleyebileceği tek mantıklı strateji şu aşamada Ali Kemal'in Dimitri olduğunu söylemesi olur. Ben başkaca bir yol bulamadım çünkü.

  Ya Leon uyandığında onu ve yanındaki diğer askerleri kimlerin vurduğunu görmediğini söyleyecek, ya da direkt Ali Kemal'in adını verecek. Yani kendisini vuranın Ali Kemal olduğunu söyleyecek. Ha bizim Leon artık bunu yapmaz diye düşünüyorum ben de. Hadi yaptı diyelim, yani Leon o postanede onu vuranın Ali Kemal olduğunu ve orada bulunanların da çalgıcı tayfası ve Mehmet olduklarını söyledi. Çünkü, Leon Mehmet'i kolundan vurdu zaten orada. Bu durumda Cevdet son kozunu oynar ve Ali Kemal'in Dimitri olduğunu açıklar. Yine de bana Ali Kemal mevzusunun bu şekilde açıklanması pek çiğ geliyor, yani ben Dimitri mevzusuna bu yolla bir giriş yapılmasını pek uygun bulmuyorum. Bakalım senaristler bu konuda nasıl bir yol izleyecekler, bekleyip görelim. :img-wink:

  Haydi kalın sağlıcakla. :love01:

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  FREE WOMEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  03.02.2017
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  274
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Kuşlu sitede bahsedilen kaos nedir arkadaşlar?Neler oluyor, Yıldız ne alaka ,kim ne dedi de millet galeyana geldi? Emin olmadan ayaklanmayalım derim :)
  Bu arada yeni başlık hayırlı olsun

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  Narin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  28.01.2012
  Mesajlar
  1,451
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  148

  Aldığı Beğeni: 138

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Vasili de olayın sebep olduğu kişileri öğrenmek için, sabırsızlıkla oğlunun gözlerini açmasını bekleyecektir, kesin..

  Cevdet'in herhangi bir strateji düşünmesine gerek kalmayabilir aslında. Tırım tırım çare ararken, Leon o kişileri görmediğini söyleyebilir.

  İşin içine Hilal girdi. General Vasili'nin oğluna ateş eden kişi bulunursa cezası idam olur. Leon da bunun bilincinde olacağı için Hilal'i ifşa etmeyecektir. Hilal'i korumak isterken Ali Kemal'i de bu durum sayesinde istemese de kurtarmış olacaktır.
  Oyun değil, bulmaca.Oyun bir başkasına karşıdır.Bir kaybeden, bir de kazanan vardır.Bulmacada kaybeden yoktur.

Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (19)
  By NAGİŞ in forum Vatanım Sensin
  Cevaplar: 997
  Son Mesaj: 12-05-17, 12:09:21
 2. Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (13)
  By OXFORD in forum Vatanım Sensin
  Cevaplar: 994
  Son Mesaj: 10-03-17, 09:26:02
 3. Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (9)
  By OXFORD in forum Vatanım Sensin
  Cevaplar: 997
  Son Mesaj: 04-02-17, 19:52:55
 4. Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (8)
  By OXFORD in forum Vatanım Sensin
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 30-01-17, 16:04:26
 5. Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları (5)
  By OXFORD in forum Vatanım Sensin
  Cevaplar: 1020
  Son Mesaj: 13-01-17, 19:24:40

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
taraftarium24
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

Mobil Ödeme bahis
cratosslot giriş
vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.