3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Aykut Enişte (24.05.2019)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    547

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Aykut Enişte (24.05.2019)

Aykut Enişte

Aile,komedi;115 dakika

Yönetmen:
    Onur Bilgetay

Senaryo:
    Cem Gelinoğlu
    Giray Altınok

Oyuncular:
    Cem Gelinoğlu
    Melis Babadağ
    Ege Kökenli
    Müfit Kayacan
    Lale Başar
    Ali Erkazan
    Özlem Çakar
    Selen Domaç
    Mekin Sezer
    Ferdi Sancar
    Güven Hokna

Konusu:

Anne ve babasını kaybeden Aykut, aile özlemiyle birlikte evlenip huzurlu bir yuva kurmak isteyen bir adamdır. Nişanlısı Nurhan ile kuracağı o yuva hayaline adım adım yaklaşmaktadır. Düğününe bir hafta kala dükkanına hırsız giren Aykut için olaylar beklenmedik bir hâl alır. Dükkan için sigorta şirketinden gelen Gülşah'ın, Aykut'tan ufak bir ricada bulunması, hayatının tamamen değişmesine yol açmıştır. Olayların içinde birden kendini iki farklı ailenin damadı olarak bulan Aykut, aynı zamanda hayatını da sorgulayacaktır.
    Konu fracture tarafından (26-05-19 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Süper Moderatör
    Yer
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    547

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Aykut Enişte (24.05.2019)

Filmin fragmanı..

Filmden ufak bir tanıtım kesiti..

Durum:
    Süper Moderatör
    Yer
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    547

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Aykut Enişte (24.05.2019)

Normalde youtube fenomenlerini ya da ne bileyim o tür platformlardan çıkan adamları pek takip etmem, ilgilenmem.. Mesut Süre hariç. Hoş o da zaten radyocu.. Onun dili farklı. Ama böyle onun gibi türevler de var etrafta. O fenomenlerin arasında kaybolan gerçek yetenekler, zeki ve güzel adamlar var..

Geçen gün denk geldim fragmanına.. Aile Arasında filmine benzettim az biraz. Hatta afişiyle bile bunu çağrıştırıyor. BKM seviyor böyle aile komedilerini sanırım. Sanki bu yıl için de bir istekte bulunmuş.. Baktım senaristlerinden biri de sevdiğim bir oyuncu idi. Kafası farklıdır diye de filme bir şans vermek istedim. Ve bugün hazır uygunken gittim filme.

Öncelikle umduğumdan farklı bir şeyle karşılaştım.. Eğer sulu vıcık vıcık o tür bir komedi düşünen varsa hiç gitmesin bu filme. Alakası yok.. Çünkü bazı fenomen takipçilerinin böyle bir beklentisi olabilir. Özellikle salondaki kitleyi düşündükçe bu beklentiyle gidecek kişiler olabilir.. Bunun tersine ben filme gittiğim için memnun kalmış olanlardan oluyorum.

Fakat filmin tanıtımı yanlış.. Bir kere komedi filmi değil. Hem de hiç değil.. Evet gülünecek yerler var. Ve evet gülüyorsunuz, gülümseyerek izliyorsunuz. Fakat bu bir komedi filmi değil.. Bir şey eksik. Komedi filmi diyebilmek için, gerçekten kafanızda hiçbir düşünce olmadan salondan çıkmanız gerekiyor..

Senaryo size öyle bir ana karakter sunuyor ki.. Siz o ana karaktere film boyunca üzülüyorsunuz. Ona gülerken bile.. Aykut gibi kimsesiz bir adamın başına gelenler bana kalırsa komedi olamaz.. Trajik bir durum belki de..

Mesela Aile Arasında filmindeki Fikret karakteriyle ister istemez bir karşılaştırma yapıyorum Aykut'u. Çünkü o da talihsiz bir şekilde yeni hayatına başlıyordu.. Ama ona çok gülüyordum. Hem de çok. O karikatürize idi.. O bana dert ve sıkıntı vermiyordu Aykut gibi..

Aykut ise gerçek.. Tüm iyi niyetiyle, saflığıyla, yüreğinin temizliğiyle.. Zaten o yüzden de yaptığı sakarlıkları ya da saçmalıkları görmezden gelen, hoş karşılayan gerçek insanlar da var etrafında. Çünkü kimse gülmez bunlara, gülmemeli.. Ciddi bir problem var demektir o zaman.

Yani bu bir komedi değil.. Bu bir sevgi hikayesi.. Ya da aşk. Kader.. Yani bir dram aslında. Mizahı olan bir dram. Ya da ne bileyim trajik bir hikaye. O yüzden ortaya serpiştirilen o esprili hâl de, film için bende tat bırakamıyor.. Filmi sevdim.. Ama komedi şeklinde gösterilen hâliyle değil sanırım. O yüzden belki de olay örgüleri biraz daha farklı ve derin olsaydı bambaşka bir film de ortaya çıkardı benim için.

Şimdi senaristler ya kardeşim geç git, gül eğlen işte dese de şaşırmam..

O zaman şöyle diyerek kapatayım bu konuyu, daha da üzülmeyeyim..

Aykut gibi güzel adamlar hiçbir zaman kaybetmez..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri