Sayfa 19/19 İlkİlk ... 91516171819
95 sonuçtan 91 ile 95 arası

Konu: Yabancı Damat - Bölüm Özetleri

 1. #91
  Durum:
  Çevrimdışı
  szg_sezgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  10.02.2007
  Yer
  Özgürlük Nehri
  Mesajlar
  3,242
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  102.bölüm

  Nazlı için büyük dayanışma

  İlik naklinin sonucu için beklenen üç hafta nihayet dolmuştur. Aileler heyecanla sonuçları beklemektedir. Nazire evi Nazlı’nın fotoğrafları ile doldurmuş, Mustafa Can’la gelecek iyi haberi beklemektedir.

  Nazlı’nın kemoterapi tedavisi devam ederken, ilaçların etkileri de vücudunda görülmeye başlamıştır. Başta Feride olmak üzere iki ailenin tüm fertleri, Nazlı’yı ayakta tutmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstermektedirler.

  Niko, Nazlı’yı mutlu etmeye çalışırken bir yandan da tüm dünyada ilik arayışına devam etmektedir.

  Yunanistan ve İstanbul’dan ilik nakli için haber beklenirken Niko artık güçlü görülmekten yorulmuş kendini bırakmaya başlamıştır. Eftelya ve Memik birbirlerine ve Niko’ya güç vererek herkesi ayakta tutmaya devam ederler. Nazlı’nın durumu ile ilgili tüm haberler TV’den Türkiye ve Yunanistan’a duyurulmaya devam eder.

  Tüm umutlar tükenmeye başlamış, Nazlı da tedaviden vazgeçip ailesi ile birlikte olmaya karar vermişken, Nazlı beklenmedik bir destekle mücadeleye bıraktığı yerden devam eder.

 2. #92
  Durum:
  Çevrimdışı
  *özgürkız* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  02.06.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,102
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  103 bölüm
  Nazlı’ya ilik bulmak için Yunanistan ve Türkiye’de bağışlanan kanların incelenmesi 2,5 milyon dolar civarında bir maliyet ortaya çıkarır. Kan bankası bu masrafı karşılayamadığından incelemelere başlanamaz. Ödenek bulana kadar beklenecektir. Nazlı ise her geçen gün vakit kaybediyordur. Niko ve ailesi işlemlerin hemen başlaması için masrafın büyük bir kısmını karşılayacak bir bağış yapar.
  Bu arada Nazlı kemoterapiye devam eder. Yorgun ve halsizdir,saçları ise iyice dökülmüştür. Kahraman ve Memik Niko’ların yaptığı bağış karşısında kendilerini ezik hissederler. Kahraman Antep’e döner. Dükkanı ve gerekirse evi de satıp Nazlı’nın tedavisi için bağışlayacaktır.

  Eftelya ve Stavro uygun verici için başvurulmayan ülkelerin ilik bankalarına başvuruda bulunurlar. Bu sırada Nazlı fenalaşıp hastaneye kaldırılır, ziyaretine gelen sürpriz misafirlerin Nazlı’nın tedavisine katkıda bulunacak bir fikirleri vardır.

  Kahramanın dükkanı satışa çıkarması yerel basının ilgisini çeker. Satışın haberini T.V de izleyen belediye başkanı ise “Baklavacıoğlu Baklavacısı”nı sattırmak niyetinde değildir. Ökkeş'i de çağırdığı bir toplantı düzenler.

  Bu arada dükkana sürpriz bir alıcı çıkar.

 3. #93
  Durum:
  Çevrimdışı
  gsozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  27.09.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  24
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  104. BÖLÜM

  Memik dükkan satılmadan ihtiyaçları olan parayı veren Belediye başkanı ve Antep esnafına teşekkür etmeye G.antep’e gider.

  Nazlı ve Niko’nun evlilik yıldönümü için evde ziyafet verilir. Stavro’nun onlar için hazırladığı bir sürprizi vardır. Fakat gecenin sonuna doğru Nazlı fenalaşır ve hastaneye kaldırırlar. Bu sefer durumu kötüdür.

  Başvurdukları kan bankalarından tek tek olumsuz haberler gelmeye başlar. Avrupa ülkelerindeki bankalarda Nazlı için uygun verici bulunamamıştır. Bu arada Hamit ve Ruşen siparişleri yetiştirebilmek için gece gündüz atölyede çalışırlar. Muharremde genç sevgilisiyle evlilik hazırlığındadır.

  Doktorlar kemoterapiden cevap alamadıkları için tedaviye ara verirler. Artık tek ümitleri vatandaşların verdiği kanlardan Nazlı için uygun bir verici çıkmasıdır.

  Niko ilik bankasından son ümitlerinin de yok olduğunu öğrenince sinirlerine hakim olamaz. Karısının gözlerinin önünde erimesine dayanamıyordur. Ege olan bitenin farkına varmaya başlamıştır. Sürekli annesi ve ölümle ilgili sorular sorar. Yaşamaktan ümidi tükenen Nazlı, çocuklarına veda mektupları yazar.

  Tam her şey bitti denirken, bütün ailenin yüzünü güldüren bir haber alırlar.

 4. #94
  Durum:
  Çevrimdışı
  yabancıdamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  03.05.2006
  Mesajlar
  990
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  105. BÖLÜM

  Nazlı’ya uygun verici Atina’da kan bağışı yapan bir yunan vatandaşından bulunur. Ama ilik nakli yapıldıktan sonra da bir ay beklemeleri gerekecektir. Çünkü nazlı’nın vücudunun yeni iliği kabul etmeme ihtimali vardır. Antep’te ise nazlı kurtulacağı için davul zurnalarla kutlama yapılır. Genç sevgilisi ile evlilik hazırlıkları yapan muharrem’i ise kötü bir sürpriz bekliyordur.

  Kahraman ve feride mutluluktan ne yaptıklarını bilmez durumdadırlar. Hastanede başlarına komik olaylar gelir.

  Stavro,Eleni ve Kahraman ilik verecek kişiyi karşılamaya havaalanına giderler. Fakat İllas hiç de bekledikleri gibi biri değildir. Parlak gömlekli, küpeli ve gözleri de sürmelidir. Yine de Nazlı’nın hayatını kurtaracağı için minnettarlık duyuyorlardır. Evde mükellef bir sofra kurulur, Feride İllas’a dolmaları elleriyle yedirir. Tam o sırada Niko’ya gelen bir telefonla herkes çok şaşıracaktır.

  Nazlı’nın kurtulmasını sağlayacak ilik nakli yapılır. Bir aylık bekleme süresi başlar.Nazlı bir ay boyunca özel bir odaya yerleştirilecek ve ziyaretçi kabul edemeyecektir. Yani zor ve hasret dolu bir dönem yine onları bekliyordur.

  Şimdi bütün ailenin Nazlı’nın vücudunun yeni iliği kabul edip etmediğini öğrenmek için bir ay sonrasını beklemekten başka çaresi yoktur.

 5. #95
  Durum:
  Çevrimdışı
  serseri_mayın90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  06.02.2007
  Yer
  MervEce-özgürlüknehri-fb
  Mesajlar
  5,850
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  106. BÖLÜM


  Nazlı’nın ilik naklinin üstünden 1 yıl geçmiş, Nazlı tamamen iyileşmiştir. Nazlı’nın sağlığına kavuşmasını kutlamak için Eftelya herkesi gemi seyahatine davet eder.Yunan adalarını gezeceklerdir.

  Bu arada Nazlı hastalığının başından beri yazdığı notları birleştirip bir kitap yazar. Kitap’ın adı “Aşk Sınır Tanımıyor”dur.

  Gemi seyahatinden şikayetçi olan tek kişi Kahraman’dır,çünkü deniz tutuyordur. Bu yetmez gibi Ruşen Kahraman’ın bavulunu iskelede unutur. Geminin çarşısından alışveriş yapmak zorunda kalır. Havai gömlekleri, renkli bermudalar, ve gemici şapkasıyla kahraman herkesin diline düşer. İlk gece Eftelya bir sürprizi olduğunu söyleyerek herkesi güverteye toplar. Ama Memik’le Eftelya ortada yoktur.Kahraman ve Stavro’nun sarhoşken tanıştıkları rus kızlar başlarına bela olur.

  Ruşen,Nazire,Kadir ve Aysel geminin kumarhanesinde hırsla şans oyunları oynarlar.

  Çıktıkları bir yunan adasında herkes alışveriş yapmak için dağılır.Feride yine parasının hesabını bilmez.Herkese hediye alacak diye sınırı aşar.Kahraman faturaları gördüğünde kıyamet kopacaktır.Demir alıp adadan ayrıldıklarında ise herkesin gemiye dönmediğini fark ederler.

  Nazlı ve Niko 5. evlilik yıldönümlerini kutlarlar.Memik kutlama için geminin mutfağına girip tepsi tepsi baklava hazırlayacaktır.

  Atina’ya geldiklerinde bay İlias gemiden ayrılır. Eftelya herkesi tavernaya götürür. Çok mutludurlar. Hep birlikte Türkçe, Rumca şarkılar söylerler.

  Seyahatin sonunda bazı kararlar verilir.Nazlı ve Niko’nun ise kimseye söylemedikleri bir sırları vardır. Fakat bu sırrı bütün aileyle paylaşma vakti gelmiştir.

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 91516171819

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Yabancı Damat - Bölüm Yorumları
  By AZERI in forum Yabancı Damat
  Cevaplar: 115
  Son Mesaj: 05-07-18, 15:15
 2. Yabancı Damat - Bölüm Resimleri
  By aylince in forum Yabancı Damat
  Cevaplar: 245
  Son Mesaj: 29-01-11, 19:10
 3. Yabancı Damat - Bölüm Yorumları (2)
  By canannn53 in forum Yabancı Damat
  Cevaplar: 995
  Son Mesaj: 11-05-07, 23:00
 4. Yabancı Damat - Bölüm Resimleri (1)
  By havin_baran in forum Yabancı Damat
  Cevaplar: 265
  Son Mesaj: 01-01-07, 17:20
 5. Yabancı Damat - Bölüm Yorumları (1)
  By Esra- in forum Yabancı Damat
  Cevaplar: 2489
  Son Mesaj: 29-12-06, 23:56

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.