Arkadaşlar ben kolay kolay dizi izleyen biri değilim.Ama geçen sene canım sıkıldı arşivde yahşi cazibe daha 5 bölüm oynamıştı tv de bende sıkıntıdan 1.ci bölümü öyle izleyeyim dedim sonra bir baktım 3.bölüme kadar gelmişim , diziyi çok beğendim diğer komedi dizileri gibi senaryo replikleri ile komedi değil küfür ile komedi değil kaliteli oyuncu performansı ve eşsiz benzersiz kurgusu ile sevdim ve izliyorum Yahşi Cazibe yi.Ödül töreninde tüm ödülleri toplamış bir dizi nasıl olurda rating sırasında ilk 10 zor girer hale geldi buradaki görüşümü sizle paylaşıcam.

1- Peker Pekmez karakteri (Peker Açıkalın) ani bir şekilde diziden ayrılması ve yanında 4-5 karakter daha diziden gitmesi

2-Simge karakteri ilk başlarda o çok sevdiğimiz karakterin bu sezon neden itici geldiğini ben size açıklayayım.Benim görüşüm 1.ci Sezondaki Simge ile ikinci sezondaki simge arasında oyunculuk yönünden fark yok , ama Simge(Hande Katipoğlu)nin makyaj ı çok abartılı yapıldığı kanaatindeyim televizyona bakasım gelmiyor o derece bu makyaj ve saç daha sade bir hale getirilmeli ilk sezondaki gibi

3-Kemal'in(Hakan Yılmaz) pek fazla ilgisi yok rating in düşmesiyle sadece enerjisinde azalma var ilk sezondaki enerjisi bu sezon seyirciye pek fazla geçmiyor

4-Cazibe (Aslıhan Gürbüz) ilk sezon daha hareketli sahneler oynarken bu sezon sürekli evde ve sürekli aynı şeyleri yapıyor ama bu sorunun kaynağı senaryodan oyuncu performansından değil

5-(Dizinin Tek İyi Yönü)Barış ve Erdo ya ayrı bir parantez açmak istiyorum şu anda dizinin en enerjik ve seyirci çeken ikilisi ikisinin performansı günden güne artıyor , Özellikle ben diziyi şu an barış için izliyorum pek çok kişi gibi

6-Ziverbey her zamanki gibi izleyiciye enerjisini vermeyi başarıyor kendisi sürekli standardını koruyor yani bir sorun yok

7-Ejder Karakteri Oyuncu performansı ile ilgisi yok bu karakterin itici gelmesinin , tamamen karakter ile ilgisi var Ejder karakteri diziden tam bilmiyorum ama ayrılması gerekiyor

8-Asıl sorun Makbule Geçer Gani abi kusura bakmasın ama daha ilk günden makbule geçer dizinin ratinglerinin düşmesinin ana nedeni Karakter ve oyunculuk tamamen izleyici uzaklaştırıyor tv başından , birde üstelik her geçen bölüm daha fazla sahnelerde yer alıyor ki bu durum acilen düzeltilmeli

Genel anlamda konuyu toparlarsam Gani abi de farkında ki rating sonuçlarının dizide köklü değişikler yaptı bu hafta mıçı ağa ve nazar gitti yerlerine Kemalin büyümüş kızı geldi.İyi düşünülmüş bir hamle fakat bu bölümde umduğumu pek fazla bulamadım.Bir üstelik barış ın sahneleri azaltılmış orasıda ayrı bir problem.Ama sonuçta bu bölüm geçiş bölümü yani yeni giren oyuncu yeni bir hikaye olduğu için bu bölüm üzerinde fazla durmaya gerek yok.Gani abi diziyi yeniden yarışa sokucak hamleler yapıyor inşallah işe yarar.

Son olarak diziyi tv başında seyretmeyen sonra internetten indirerek yada internetten izleyen arkadaşlar lütfen cumartesi günü saatinde dizimizi izleyelim sahip çıkalım diyorum.Yarın akşam ratingleri biraz olsun yükseltelim ki bana göre gemiş geçmiş en iyi, en sıcak, en komik dizi olan Yahşi Cazibeyi rating kurbanı diziler arasına göndermeyelim