Sayfa 12/12 İlkİlk ... 289101112
59 sonuçtan 56 ile 59 arası

Konu: Yahşi Cazibe Senaryolar

Durum:
    mertduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yahsi cazibe bir Töre dizisi olsaydi - Bölüm 36; Finale 2 Bölüm kala

Güzel bir gülü..
    güzel bir geceyi..
    güzel bir dostu herkes ister..
    Önemli olan gülü dikeniyle..
    geceyi gizemiyle..
    dostu tüm derdiyle sevebilmektir..

Cehennem gibi olmalı..
    cehennemi bile yakıp yandıracak bir gönül istemeli..
    Ki o gönlün önüne iki yüz deniz çıksa..
    hepsini de yaksın..
    yandırsın...
    Onun tek bir dalgası bilindik denizlere taş çıkartsın..

Hz. Semsi-Tebrizili

Ölümüne Ask -2-

20 yil sonra ; Istanbul yakinlari

N.: tamam eniste .. aldik .. unutmadik .. simdi yoldayiz bizi otogardan alirsinin..
    Nazan telefonu kapatirken annesine bakarak.
    N.: hep geldigimde bana aldirir .. Bademsekerini .. anlamadim gitti...
    C.: kendisi icin degil .. Batuhan baden sekerini sevmez .. ama...
    N.: herseferinde geldigimde niye bana aldiriyorduki..
    C.: nasilsa bu son bir daha itir icin alacaksa kendisi gider..
    N.: teyzende tam adamini bulmus..
    Nazan otobüsten disariya bakiyordu. Ögrenci oldugunda geldigi günü dün gibi hatirliyordu. Simdi ise bir Avukat oldu ve köyüne memleketine dönüyordu. Elinde avukat diplomasini bakarkken hüzünlenmisti. Bunu yaninda oturan yasli annesi cazibeyde fark etmisti.
    C.: niye hüzünlendinki kizim simdi...
    N.: ilk geldigin günleri hatirliyordumda .. simdi..
    C.: bak simdi avukat olupta ciktin kizim...
    N.: evet anne .. avukat oldum..
    C.: ee niye sevinmiyorsun...
    N.: anne keske...
    C.: nazan..
    N.: anne keske babamda burda olsaydi..
    C.: keske..
    N.: bizlen .. ne güzel olurdu..
    C.: keske..
    Cazibe ilk gözyasi damlari düserken kizina sarilmaya baslamisti ve icinde sanki sevdigi adama sariliyordu.
    C.: ah kemal...

Simdi; Istanbul;

Mici nami diger haci odadan iceriye girerken icerdekiler ayaga kalti arkasinda kemal takip ediyordu mici eski arkadaslari ortaasindaki bos sandalyeye oturduktan sonra. etrafina süzmeye basladi sonra aralarindaki bir gence bakarak.
    M.: evlat sen ayakkabici arifin nesi olursun..
    H.: ogluyum .. hilmi .. baba sizlere ömür sizden cok bahsetmisti .. cocuklugumuz sizin hikayelerle gecti. Bir gün sizinle tanismayi .. elinizi öpmeyi cok istemistim .. nasip bugün imis..
    M.: ben de.. bende evlat..
    Mici aga etrafina bakarken.
    M.: arkadaslar sizleri tanimam etmem .. ama babalarinizla dedelerinizle dayilarinizla amcalariniz siki bir gecmisimiz var .. beraber ac kladigimiz günler vardi .. beraber ekmegimizi paylastik .. beraber günü geldi agladik .. günü geldi güldük .. günü geldik yoksullara fakirlere yardim ettik .. ama herzaman mazlumun yaninda .. zalimin .. kötülerin .. serefsizlerin karsisinda burduk. Su Istanbulu dar ettik onlara .. bu yolda cok kan aktik .. cok kursun siktik .. ama asla zulm etmedik .. ben mici .. mici aga .. sizler beni haci diye bilirsiniz .. ben giderdken buralari gene sarmis seytanin köleleri ..
    Mici aga biraz duraklar.
    M.: seytanin köleri .. seytanin köleri mifak sokmus heryere .. yoksul fakir dahada fakirlesmis .. komsuluk bitmis büyüge saygi bitmis .. hosgörü .. hele hosgörü hic kalmamis .. manevi bir sey kalmamis su koca istanbullda .. hersey...
    Mici aga kemale bakarak.
    M.: hersey maddiyete dayanmis .. hersey para .. seytanin yeryüzünde en büyük kölesi .. para.. para öyle bir seyki mazlumu zalim bile yapar .. bu intiham dünyasinda gitmeden önce size son nasihatindir onun icin parayi araniza sokmayin..
    H.: agam sizin nasihatlariniz basimizin üstünde yeri vardir .. ne olur son olmasin..
    M.: nasihatlara gerek yok hilmi kardes .. babalariniz gibi mert yürekli ve adaletli olun yeter .. ama konumuz bu degil .. konumuz zalimler .. eger bu memlekette zalimler kadar iyilerde yürekli degilse .. vay o zaman bizi .. biz o zaman adaleti saglarken sizleri düsünüyorduk .. simdi eger sizde yarinlarimizi cocuklarinizi düsünüyorsaniz beni dinleyin ama..
    Mici etrafina bakarken duraklar.
    M.: ama ..
    Hilmi lafin arasina girerek.
    H.: amasi yok bunun agam .. burda korkaklar yoktur .. degilmi arkadslar..
    M.: biliyorum hilmi kardes .. ama biz gene sorariz .. istemeyen simdi gitsin kardes ..
    Mici aga etrafina bakarken herkes yerinde oturmus mici agaya bakiyordu.
    M.: ottz sene öncemertleri sofrasina oturmustuk demek nast bir daha oturmak varmis..
    H: agam .. ne yapiyoruz...
    Mici aga gülerek hilmiye bakiyordu. Sonra dönerek kemale.
    M.: kemal bunun babasiyda hep böyle aceleciydi .. ama bir is verdikmi yapmadan bu kapidan girmezdi .. görecegiz baban kadar varmisin.. neyse kemal su listeyi var.
    Kemal elindeki kagitlari Mici agaya verdikten sonra mici aga kagitlari havaya kaldirarak.
    M.: hedefimiz bu listedekiler .. bu listedeki zalimler..
    M.: simdi eve gidin benden telefon bekleyin .. size verdigin isi bekleyin.
    Mici cellata baktiktan sonra.
    M.: emanetim yanindami..
    Cellat cebindeki tespihi cikartiktan sonra etrafa gösterir.
    M.: ben mici aganiz eger bir gün burda olmasam .. bilinki su elindeki tespigi kimin elinde görürseniz bilinki o yeni hacinizdir...
    Cellat kemale bakarak.
    C.: haci .. gene yapmis bir plan.
    Tek plan yapan o degildi.

SImdi; Istanbul;

K.: patron .. sey .. hakan haber geldi..
    G.: eee..
    K.: restranta karsilarina cikmislar .. hem kemal hemde mici aga..
    G.: ne söylemisler...
    K.: göz dagi vermisler .. sonra gitmisler..
    G.: ha ancak yapacaklari bu..
    G.: hakana söyle .. biz onu koruruz merak etmesin...
    K.: patron mesele o degil ..
    G.: Neymis..
    K.: sey nasil anlatsan..
    G.: gevele lafi söyle..
    K.: hakan anlatirken mici aga söyle demis...
    Kadir göksenin gözlerine bakarak.
    K.: eski .. eski haci geri döndü .. sonra sehri istanbullu almaya geldi..
    G.: hacimi..
    K.: tanirmisin patron..
    G.: Haci .. istanbullun kabadayilarindaydi .. hatta en iyisiydi .. bir efsaneydi..
    K.: sonra...
    G.: sonra bir pusuda onu vuracakken .. karisini vurdular .. ondan sonra hic kimse görmedi duymadi .. cogu kisi öldü söylediler .. ama ölmemis..
    K.: ne yapiyoruz..
    G.: sen adiyamana haber ucur .. mapusta tehcizati kursun .. cumartesi günü kemali indiriyoruz .. hakanlari korumalari artirin .. haci orda ciktiginda indirsinler..
    K.: tamam patron..
    G.: sey bide .. pazara Maldivleri bilet ayarla tek gidis olsun..
    K.: tatilmi patron..
    G.: hacinin dostu coktur .. eger bizden bilirlerse uzun zaman ortaliklarda görünmeyelim... kadir bide kemali gözlemeye alin..
    K.: tamam abi..

Simdi; Istanbul

Mici aga gözyaslarini sildikten sonra kemale bakarak.
    M.: haccemi gömdükten sonra ondan kalan bu kitapti..
    Mici aga kitabi kemale verirken.
    K.: mesnevi .. mevlana hayranligi demek burdan agam..
    M.: kitabin birinci sayfasini ac evlat..
    Kemal birinci sayfasini actiktan sonra el yazisiyla yazilmis okuyordu.
    K.: baskadir benim malatyam .. yarin kokusudur malatyam ..
    M.: haccem malatyalidir .. töre yüzünde bir daha gitmedi .. onun icin cok üzülüyordu..
    K.: sende agam..
    M.: ben hacemin bir nebze yakin olmak icin herseyi arkamda birakip .. onun kokusunu icine cekmek icin bindim ilk malatyaya giden otobüse .. malatyaya varmadan indim otobüsten sonra rürüdüm dag tas demeden .. sonra bir tepede bayilmisin..
    Mici aga gözyaslarini sildikten sonra.
    M.: gözleri actigimda baban bana bakiyordu .. dogrultup evine götürdü .. annen o zaman senden hamileydi .. kagit kebabini yapmisti .. oturup beraber yemistik .. sonra orda bana bir külübe yaptilar gecmisimi anlatmadim ama baban bir sordu bana niye .. niye malatya demisti .. bilmesede herseyin farkindaydi.
    K.: sen ne söyledin agam..
    M.: yarin kokusu .. yarin kokusu icin..
    K.: babam ne söyledi..
    M.: o zaman hosgeldin mici agam dedi..
    K.: niye simdiye kadar anlatmadim agam..
    M.: simdiye kadar kimki aski anlatmaya calismis .. ben sana anlatayim .. asil bu dünyada beni en iyi sen anlarsin kemal .. sen olsan ne yapardin.
    K.: aynisini ..
    M.: bende onun bir kokusu icin bir malatyada gecirecektim.
    K.: babam sana ermis dediginde hakliymis..
    M.: ermis degilim .. sadece asikin sarabindan ictim ben .. öyle bir ictimki bir ömür sarhos oldum bu yolda..
    K.: acisiyla tatlisiyla bir ömür kölesi oldum..
    M.: simdi aski anladimmi kemalim..
    K.: anladim .. anladim agam..
    M.: o ölsede ölmesede hala sevmektir .. ilk günki gibi sevmektir..
    kemal mici aga bakarken düsünüyordu. onu eskiden bir alim bir ögretmen bir baba yarrisi bir önder gibi görüyordu simdi .. simdi gecmisini anlatirken artik mici agasini sanki bir arkadasi gibi görüyordu.
    M.: Bu bakisin bir baska kemal..
    K.: nasil agam..
    M.: bu bakisin artik sana ögretecek bisey kalmadigini göstergesidir kemalim..
    K.: estafurullah agam..
    M.: artik sana tek bir lafim var kemal..
    K.: neymis agam..
    M.: Zamani geldiginde söylerim..
    MIci aga kemale bakarken kemal hala düsünüyordu karanligi anlatmasini beklerken mici aga hala ona aski anlatiyordu. simdi biliyordu bu adam karanlikta geliyordu sevdikleri icin karanliga bürünmüstü ve simdi .. simdi aski anlatiyordu.
    K.: neyse isimize bakalim ne yapiyoruz agam...
    M.:Insani ikisey öldürür kemal .. birinci ümtsizlik ikinci vicdani..
    K.: ama seni ask ayakta tutmus agam..
    M.: ama zamani geldiginde seni öldürür kemalim..
    K.: neyse ne yapiyoruz agam..
    M.: sen su adami iyice takibe al elbette bir hata yapacak..
    K.: tamam agam .. ben kalkiyim..
    M.: hadi kolay gelsin..
    K.: sagol agam ..
    kemal miciya bakarak.
    K.: herseye ragmen iyiki hayatima girdin agam sen olmasan ne yapardim bilmiyordum .. iyiki varsin agam...
    M.: belkide kader bizi yanyana getirdi .. belkide töre ugruna dökülen gözyaslari bizi yanyana getirdi .. hatirlarsan ogün külübe babani vurduklarinda yemin etmistik .. töreyi bitirmek icin..
    K.: dün gibi hatirliyorum...
    M.:o gün iki kisiydik simdi ..simdi büyüdük .. belki töreyi bitirmedik ama karsinsinda durduk .. belki ben göremem ama zafer .. zafer cok yakinda.
    K.: neyse ben gideyim..
    Kemal cikarken cellat iceriye girer.
    C.: abi arkasina adam takmislar ..
    M.:tahmin etmistim .. sizde takip edin..
    C:: o tamamda niye beni cagirdin..
    Mici aga elinde bir mektup ile tesbihini cikartiktan sonra cellata verir. cellat mektubun üzerinde okuyarak.
    C.: batuhan .. o kim.. senden sonra o mu yeni haci..
    M.: sen mektubu ver o onlar...
    C.: telefonlari hala dinliyormuyuz.
    M.: haber verdigimde herseyi polislere verin.. o zamana kadar dinleyin.
    C.: abi hacce olmasaydi .. simdi..
    M Haccen olmasaydi .. cellat dünya yuvarlak .. ici bos ama onu dolduran asktir .. haccen benim yasama sebebim..
    C.: o öldükten sonra..
    M.: o ölmedi..
    Mici aga kalbine vurarak.
    M.: o hala burda yasiyor..
    Bir tek mici aga düsünmüyordu aski.

Simdi; DIyarbakir yakinlari;

B.: yok abi güvendeler .. merak etme nazanda itirda iyiler.. sen nasilsin.
    B.: görüsürüz ben yarin yolla cikarim kemal abi..
    Batuhan telefonu kapatirken yildizlara bakiyordu babasinda kalan konakta arkadan gelen sese bakar.
    I.: babam ne diyor..
    B.: sizi meraak etmis ..
    I.: iyimi..
    B.: iyi diyorda ama.. ama sesi pek iyi degildi..
    I.: ne zaman gelir .. cazibe abla..
    B.: ugrasiyor .. bence cazibe abla cikana kadar gelmez..
    I.: neden biz .. niye..
    Itir gözyaslari tutamaz hale gelirken.
    B.: aglama kemal bir yolunu bulur bak yarin bende oraya gidecegim..
    I.: bende gelicegim..
    B.: olmaz burda güvendesiniz..
    I.: oraya vardiginda arabeni .. merakta birakma..
    Batuhan itira bakarken.
    I.: niye öyle bakiyorsun..
    B.: uzun zamandir hic kimse beni merak etmiyordu .. bu ev uzun zamandir benim icin bostu .. her gelisimde sanki .. sanki bir hotel odasi gibiydi simdi..
    I.: batuhan..
    Batuhan dinlemeden devam eder.
    B.: sanki evsiz gibiydim ama simdi buraya aitmisim gibi..
    Batuhan yüzünde bir gülümsemeyle.
    B.: sagol itir sagol..
    Itir ne söyleyecegini bilmiyordu.
    I.: kendine dikkat et emmi..
    Batuhan daha lafa girmeden itir batuhanin yanagina bir öpücük konduktan sonra arkana bakmadan gider. Batuhan ise öpücügün sokuyla sadece arkasinda bakmaya kala kaldi. Ask öyle biseyki.
    Allah tarafindan verilmis en büyük emanettir ask. Öyle büyük bir emanetki seytan bile kiskandi bizden. onun atesimi bizi cok yakar .. yoksa askin atesimi bunu sadece asiklar .. asiklar bilir. Bir kavgadir adem ile havvadan beri .. askmi cok yakar yoksa seytanin atesi .. yillardir kavga ederler birinin fitne .. fesati .. intikam .. zülüm .. gaddarlik .. öbürünse mahsumiyet .. sevgi .. saygi .. merhamet.. yillardir sürer bu kavga iyilerinle kötülerinkavgasi. ama bir farkla .. bir farkla ask .. ask sonsuzluktur .. cünkü ask ölümsüzdür. Insanoglu ölsede bile o yasamaya devam eder.

Umarim begenirsiniz arkadaslar..

Durum:
    Figüran
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yahsi cazibe bir Töre dizisi olsaydi - Bölüm 37; Gelecek sefer final

Bir şey yap..
    güzel olsun..
    Çok mu zor..
    O vakit güzel bir şey söyle.
    Dilin mi dönmüyor..
    Öyleyse güzel bir şey gör..
    güzel bir şey yaz.
    Beceremez misin..
    O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun..
    Çünkü..
    Her insan ölecek yaşta…

Hz. Semsi-Tebrizi

Ölümsüz Ask - 1 -

40 Sene sonra; Eskisehir Cezaevi

Ziver odasinda etrafina bakiyordu. Alismisti buraya ede kirk sene .. kirk sene gecti. disardan cok burda bu odada yasamisti. Yanlizligi paylasmisti burda ve simdi gitiyordu. Eski bavulu alacakken orda onu bekleyen gardiyan hizli davranarak bavulu alir.
    G.: dur ziver amca .. yardim ediyim.
    Z..: sagol murat..
    M.: özleyecegiz seni ziver amca..
    Z.: bende sizi..
    M.: ee .. yeni hayatinda ne yapacaksin..
    Z.: bilmiyorum..
    M.: köyüne gitmiyecemisin amca ..
    Z.: ne köyü..
    M.: akrabalar .. ailen..
    Z.: yok hic kimse kalmadi .. benin sevenim kalmadi..
    M.: ne yapacaksinki simdi..
    Z.: bir huzurevi ..
    M.: huzurevimi..
    Z.: onudami yasakladilar ..
    M.: yokta..
    Z.: artik orda beklerim..
    M.: neyi bekliyorsunki..
    Z.: ölümü evlat .. ölümü .. benim gibiler ancak ölümü bekler..
    M.: Abi sen öyle diyorsunda ya.. disarda bekleyenler ..
    Z.: bekleyenlermi ..
    Murat hapishanenin kapisini actiktan sonra ziver disariya .. özgürlüge bakarken .. gözleri iyece acilir.

Simdi; Istanbul;

kemal cebindeki fotorafa bakiyordu. arkada buran mici aga ona bakiyordu.
    M.: özledimmi..
    K.: hemde nasil..
    M.: sabret evlat .. yakinda hersey bitecek..
    K.: agam .. sen nasil dayaniyorsun ..onsuz bu kadar sene nasil dayandin.
    Mici eliyle kalbine vurarak.
    M.: haccem ölmediki .. belki sizin icin öldü ama benim .. benim icin ölme .. o burda hala yasamaya a ediyor .. o benim icin hic bir zaman atmadi .. her atisinda bana haticemi hatirlatiyor.
    K.: bun sene hic mi canina tak etmedimi .. ona dokunamak .. onu saclarini koklamak .. sesi duymak .. gözlerinde kaybolmak .. sabahlari onunla kalmak.. bu ayrilik..
    Mici lafin arasina girerek.
    M.: ayrilik kücük asklari södürü ama büyük asklari aleylendirir .. kemalim .. tipki rüzgarin mumu söndürüp ama atesi alevlendirdigi gibi.. sen .. sen en iyi bilensin .. ne zaman ayrilik koyduysan askiniz büyüdü .. ne zaman ayrilik koyduysan cazibe seni daha fazla sevmeye basladi .. onun icin bu ayriligi kisa tutalim .. sonra bu ates bütün dünyayi yakar.
    K.: hersey eskisi gibimi olacak .. cazibe mapustan cikinca hersey eskisi gibimi olacak .. o bu yolla babasi abisi icin girdi .. babasi öldü abisi öldü .. varliginda yillardir habersiz oldugu halasi öldü .. onun gözleri bir daha gülecekmi .. bana herbaktigim ben onun yüzünde onlari görecegim ..
    Kemal gözyaslarini sildikten sonra.
    K.: ona ddokunmak .. saclarini koklamak .. gözlerine bakip icinde kaybolmak .. sesini duymak .. eskisi gibi olmiyacak...
    M.: insanlar dogar ve ölürler kemalim .. olana öleme care bulunmaz .. amam sen .. sen olacaklar avcun icinde kemalim .. istersen yok edersin istersen bir ömür saklar korursun .. insanoglu bosuna dememis .. zaman herseyin ilacidir. Diyorsunya ona dokunmak ..gözlerine bakmak .. sacarini kolamak . ben yilardir onun gözlerine bakiyordum hep gözlerimi kapdigimda .. he nefes aldiginda onun saclarini kokluyorum .. her mesneviyi okudugumda ona dokunuyorum .. askin meselesi maddiyetcilik degil kemal .. askin mselesi maneviliktir ... maddiyecilik tüketilir biter gider . ama mnevilik .. manevlik sonsuzdur .. bu hikaye burda bitsede biz ölsekte .. dilden dile devam edecek..
    K.: agam..
    M.: sorarim sana kemal .. senin askin önünde ölümmü durar..
    Kemal mici agaya bakarak.
    K.: ölüm neki. biz ölsekte cazibe kemal aski bitmiyecek .. neyse muhabbet uzadi . ben kalkiyim .. batuhan nöbette beni bekler.
    Kemal kalkip giderken micinin yaninda oturan Fedai haciya bakarak.
    F.: aynen leya ile mecnun .. kerem ile asli .. ferhat ile sirin .. mem ile zin..
    M.: alamadim fedai alamadin .. bu ne leyla mecnun .. ne kerem ile aslinin .. ne mem ile zin nede sirin icin daglari delen ferhatindin hikayesi .. bu kemal ile cazibenin hikayesi bu askin ölümsüzlllügün hikayesidir
    F.: neyse abi.. Emaneti yerlestirdim..
    M.: iyi akadaslara haber ettimmi..
    F.: evet abi..
    M.: bizim eski makineleri getirdimmi.
    F.: evet abi . bi de parola ..parola malatyami..
    M.: yok bu sefer..
    Mici aga uzun düsndükten sonra.
    M.: paris .. paris
    F.:parismi .. o nerden cikti ya..
    M.: bir gün eve geldiginde yengeni damda istanbulla bakiyordu .. ben ciktim .. manzaraya bakiyordu ben bakiyordum .. ilk lafa ben girdim ..istanbul muhtesem degilmi .. oda öyle .. üsüdügümü gördüm sonra ceketi cikartim omuzlarini örterken bana bakti .. bende sikildiysam istersen parise gidelim askin sehri diyorlar..
    F.: hacce yenge ne dedi..
    M.: bana bakti .. sonra .. sen hangi sehirdeysen orasi benim askin sehri..
    F.: vay yengeme be..
    M.: öyle diyorduda ama ben onun gözlerinde baska bisey gördüm..
    F.: ne..
    M.: gurbeti .. gurbeti fedai .. en cokta buna üzülürüm fedai .. malatyayi görmeden gitti fedai..
    F.: neyse abi .. ben cikiyim..
    fedai cikar giderken mici aga masadaki silaha bakiyordu en onu yillar önce birakip gitmisti ve simdi gene karsisinda onu bakiyordu. simdi karsinda haccesi oturcagina .. ona bakicagina .. bir metal parcasina bakiyordu. mici silahi aldiktan sonra.Bir yandanda kaderine isyan edercesine sitem ediyordu.
    H.: etme .. isyan etme .. haci..
    Kaderin cilvesimiydi .. yoksa mici aganin kafasinda üretigi bir hayelmiydi bilinmezdi ama mici bir durmus kasinda haccesine bakiyordu.
    H.: etme .. bize bunu etme..
    M.: hayir bu isyan bize degil .. bu isyan ayriligimiza.
    H.: sen genede yapma .. askinmizda isyan olmasin.
    M.: bilmezmisin .. haccem .. ayriligin icinde ask varsa .. özlemde var .. özlemdende isyan dogar haccem..
    H.: sen genede sabret..
    M.: ama sonucta bizde insaniz .. artik bu bitmenin zamani geldi haccem .. sabret...
    Mici aganin ilk gözyasi yere damlarken hatice birden yok olur.
    Mici aga ayaga kalkdiktan sonra ölüme dogru yürümeye baslar.

Simdi; Istanbul;

Batuhan arabada karsiya bakarken, arkadan gelen Kemal arabaya biner.
    B.: merhaba .. kemal abi..
    K.: merhaba .. batuhan .. ee .. hareketlilik varmi..
    B.: yok sakin..
    Kemal elindeki poseti Batuhana vererek.
    K.: sana yemek getirdim.
    B.: sagol abi..
    Batuhan posetin icindeki dürümü afiyetle yerken.
    B.: abi neyi bekliyoruzki anlamadim..
    K.: bilmiyorum .. bu sefer hic bilmiyorum .. mici aga bekle dedi .. bizde bekliyoruz..
    B.: ne zaman biteceginidemi söylemedi..
    K.: yok .. galiba bir acigini bekliyor.
    B.: abi .. cazibe abla biliyormu ..
    K.: biliyor..
    B.: senmi söyledin..
    K.: yok .. simge söyledi..
    B.: abi keske senin agzinda duysaydi..
    K.: hangi yüzle söyleyecegimki .. söylesemde .. kalbin buna dayanirmi..
    B.: Nasil yani..
    K.: sen sen ol asla bu duruma düsme..
    B.: abi..
    Kemal batuhani dinlemeden devam eder.
    K.: sevdigime baban gardasin öldügümü söyleyeceksin .. sonra o kahrolurken sen ona sarilmadan .. teselli etmeden sadece demir parmakli ona bakacaksin .. buna ne kalbin dayanir nede ruhum.. eger bunlar olmasaydi bugün evlenecektik .. batuhan .. bugün ona cennet vericegime .. cehennemi verdim
    B.: Ask ama iyi günde kötü günde yaninda olmaktir .. abi..
    Kemal batuhana bakarak.
    K.: ask dersimizin son konusu .. ask nedir..
    B.: nedi abi..
    K.: cok insan cözümleme yaptiysada iyisini Semsi-Tebrizi hazretleri söylemistir..
    B.: o ne dedi..
    K.: Herseyi senin icin varettim diyen rabbime .. herseyi senin icin terk ettim diyebilmektir ask..
    B.: abi yanlis anlamadiysam .. sen cazibeye olan askindan ondan vazmi gectin..
    K.: ask budur iste..
    B.: o tamamda abi sen hic düsünmedinmi..
    K.: neyi..
    B.: sen onun icin ondan vazgectin .. ama o .. o sensiz bir dünyada yasayabilirmi .. sen ona dünya üzerinde cehennemi verdin .. abi sen hep kenrdi acindan bakiyorsun .. birazda sevdigin .. yarin gözünden bakarsan .. asil o zaman ona cenneti verirsin .. sen mutlu degilsen sevdigin nasil mutlu olsun .. sen onu terk ettigin gün onun ölümgünü..
    K.: batuhan..
    B.: buyur abi..
    Kemal ne diyecegini bilmiyordu. Kemal düsünürken cebi calmaya baslardi.
    K.: alo buyrun..
    K.: merhaba ben kadir simdi yanindakine belli etmeden konusacagiz yoksa..
    K.: yoksa .. cazibe...
    K.: buyrun problem ne..
    K.: Arabadan iniyorsun arkada duran arabaya geliyrsun.
    Kemal arkafaki arabaya baktiktan sonra batuhana bakarak.
    K.: batuhan eger biraz sonra arabaya gelmesem .. mici agayi ara..
    B.: abi .. ne oluyor..
    K.: burda beni bekle..
    Kemal arabadan indikten sonraarabaya dogru gider.
    K.: buyur ne vardi..
    K.: simdi beni dinle .. o yanindaki cocuga bu igneyi enjekte ediyorsun..
    K.: ne ignesi..
    K.: bak bu sadece uyutur .. bizim meselemiz sadece seninle yoksa..
    K.: yoksa ne..
    K.: yoksa sonu kötü olur .. yaptiktan sonra .. karsidaki bina gir orda sorularin bütün cevaplarini bulursun..
    K.: orda ne var..
    Kadir kemalin gözlerine imali bakarak.
    K.: ölüm . sonun .. ama girmesen baskasinin sonu olacak .. tahmin et bakalim kimin..
    K.: sey..
    K.: orda bir televiyon bir silah icinde bir kursun .. geregini yap .. ha unutmadan icerde videokamerada var herseyi canli izleyecegiz..
    Kadir igneyi kemlin eline verdikten sonra gaza basarak uzaklaklasir. Batuhan arabadan inerek kemale dogru yürümeye baslar.
    B.: abi ne oluyor .. kim bunlar..
    Kemal batuhana son kez bakarcasina.
    K.: gitmem lazim batuhan sen eve..
    B.: hic bir yere gitmiyorum abi .. seninle geliyorum..
    K.: gidegim yerde sen yoksun..
    K.:biraz önce öyle bir laf ettinki .. her kimse o kiz ona saril sarilki bir daha birakma..
    B.: bende geliyim..
    Kemal batuhanin gözlerine bakarken anlamisti gitmeyecegini.
    B.: abi öleceksek beraber ölelim.. kadermiz..
    Batuhan daha lafi bitirmeden kolundaki aciyi hissetmisti ve baktiginda kemal enjekte ediyordu..
    K.: Kaderimiz...
    Kemal artik gözyaslarini birakmaya baslamisti.
    K.: kaderimde buda varmis batuhan .. buda varmis...
    B.: Abi.. mecbur degilsin...
    K.: Bundan sonra islere sen bakiyorsun...
    B.: olmaz abi .. hem babam...
    K.: artik büyüdün .. babama söz vermistim..
    B.: ne sözü...
    K.: bir gün benim gibi olacagimi...
    B.: iyi iste daha ögrenecegim cok sey var..
    K.: artik kalmadi .. sen artik büyüdün..
    B.: yapma abi .. baska bir cözüm..
    Kemal batuhana bakiyordu.
    K.: bundan sonra buralar sana emanet Batuhan .. sona son bir ögüt...
    Batuhanin gözlerine bakarak.
    K.: hayatta iki seyi asla unutma..
    B.: neyi..
    K.: allahi ve ölümü .. bir sey daha.
    K.: kalbinde aski .. sefkati yüreginden eksik etme..
    B.: abi .. yapma baska bir cözüm...
    K.: baska cözüm kalmadi .. kalmadi..
    Batuhan kemalin ellerinde bayilirken. kemal kullagina egilirek.
    K.: hoscakal..
    Batuhani koltuga yerlestirdikten sonra uzunca ona bakar.
    K.: kalmadi baska cözüm .. kalmadi .. demek evlenecegin gün....
    Kemal gözyaslarini silerken hic tahmin etmemisti herseyin böyle bitecegini ve bina ya dogru .. ölüme dogru yürümeye baslarken batuhan son kez kemlin arkasindan bakarken gözlerini yumdu. Kemal kapiyi actiktan sonra karsinda bir masa .. bir sandalye ve karsinsinda bir televizyon. Masanin üzerinde bir silah duruyordu . Kemal iceriye girerken televizyon acilir bir yazi " Otur ve izle". Kemal oturduktan sonra izlemeye baslar. Televizyonda haftalar sonra ilk kez cazibesine bakiyordu. Cazibe ise kogusun penceresinde disariya bakiyordu.

Simdi; Adiyaman Cezaevi;

Bir Insan birisini ne kadar sevebilirki .. cok mu .. az mi bilinmez mecnun leyla icin cöllere vuruldugu gibi yoksa Sirin icin daglari delen ferhat gibi .. kendindenmi vazgecersin .. yoksa onun icin yasamayimi secersiniz .. Cazibe gözlerini acarken kogustaki yataginda bunlari düsünüyordu .. beni ne kadar sevebildi .. ya ben ya ben onu nekadar sevebildim. Uzun bir nefes aldiktan sonra. Kemal .. kemal yeri geldiginde benim icin öldü .. yeri geldiginde benim icin yasamayi secti .. bununlada yetmedi .. daha fazlasini yapti .. bana öyle bir ask verdiki kucagima .. öyle bir aski artik ne zaman nede mekan taniyoruz .. o yani basimda olmasada gözlerimi kapatikca kemali ..kemalimi karsimda görüyorum .. eger bana sorarsaniz askimiz ne kadar büyük .. bilmem .. ama epey büyük tahmin edebiliyorum .. ama bu gece asklari büyük bir intihamdan geciyordu cünkü bir iki kelime herseyi sorgulamaya yetti .. simdi kendi kendime sorarin o büyük ask bir iki kelime ile bitermi..Cazibe bu gece pek uykusu yoktu. Uyayamiyordu .. sanki duvarlar onun üstüne geliyordu. gözlerini ne kadar simsiki kapatsa bile uyamiyordu. Yataktan ciktiktan sonra kogusun sonunda yeni gelen yasli bayaninyaninda gectikten sonra lavaboda elini yüzünü yikadiktan sonra aynaya bakti ve her mahkumun her sabah kalkipta kendi sordugu soruya geldi .. nerden nereye .. böylemi olacakti .. günahim neydi. Sonra yavasca sesizce yatagina dönerken Pencerin parmakliklarin ardindan gökyüzündeki dolunaya bakiyordu . Dolunay ise parlakligiyla kogusu bir nebze aydinlatsa cazibenin icini epey aydilatmisti .. ona sanki bir umut veriyordu .. tipki kemal gibi.o haberden sonra ilk defa .. ilk defa icinde bir umut yeseriyordu. cazibe iyice dolunaya bakarken .. tipki her kisin ardindan gelen bahar .. her yazin sonunda gelen sonbahar gibi arkasinda gelen kötülüktan habersiz bakarken . kogusun karanlik bir kösesinde hasibe gözlerini acmisti ama bu sefer cazibenin ablasi degil .. bu sefer karanliga gömülmüs bir sekilde yavasca yatagin altindaki sisi cikardiktan sonra yavasca sinsice karanligin icinde cazibeye dogru yürümeye baslar. Cazibe ise o haberi hala düsünüyordu. Arkadan hasibe son darbe icin sisi havaya kaldirirken cazibe mirildanir.
    C.: baba .. baris niye .. niye bu ölüm...
    Gözyaslarini silerken allahina yalvarircasina aya bakiyordu.
    C.: Allahin bir gün öleceksen oda kemalim kollari arasinda olsun..
    Ölüm .. ölüm bazilari icin son .. bazilari icin bir baslangic .. ama bazilari icin bir cözüm.

Simdi; Istanbul;

Kemal sesi yettigince bagirmaya baslar.
    K.urunnn .. yapicagim..
    Kemal teredüt etmeden masadaki silahi alarak kafasina dayar ve son kez cazibesine bakarak
    K.: elveda bayirgülüm..
    Ve bir kursun sesi inletir adiyamanin cezaevini ve tüm istanbulu. Bu aksam ölüm kemal icin bir cözümdü .. tek cözümdü .. cazibe icinse cennetin sonu .. cehennemin baslangicimiydi bilinmezdi .. ama aski yok edermiydi .. cazibe ile kemalim askin sonuydu .. yoksa. Ölüm yeryüzünde herseyin sonu yada baslangicidir ama bir sey vardirki onu ne bitirir nede baslatir .. o da asktir .. cünkü ask ölümsüzdür.

Umarim begenirsiniz arkadaslar..

Durum:
    Figüran
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yahsi cazibe bir Töre dizisi olsaydi Final fragmani

Destansi askin son perdesi

M.: yeryüzünde dostlar istemem .. bir tek dostum olsum oda haci .. o bana yeter derdi .. rahmetli..
    Ziver elini ceketinin cebine attiktan sonra emaneti .. tespihini cikartirken etrafina binlerce dostu sariyordu. Haci mapusdamindan cikmisti.

Cazibe kizini tesselli ederken yola bakarkenköye yaklastini fark etdiyordu ve kalbi küt küt atiyordu. bunu batuhan ile nazanda anlamisti.
    N.: anne köye yaklastiginda niye hep heycanliyorsun..
    B.: niyeki kemal abi .. kemal abi..
    N.: babami özledinmi..
    C.: kizim sen bilmezsin .. baban ve ben..
    cazibe utkunarak gözyaslarini siler.
    C.: sen bilmezsin .. nerden bileceksinki .. o zaman bir bebektin...

K.: etme agam etme .. seni bizsis etme .. etme..
    kemal miciagamin bedenine sarilirken arkada duran göksenin adami son gücünü topliyaraksilahi kemale dograltir.

B.: yenge magsuru yoksa .. mezarliga ugralimmi .. sabahleyin benzncide aradim itir oraya gidecegini söyledide..

B.: yirmi sene oldu demi yenge..
    C.: tam bugün yirmi sene gecti..
    N.: o gün .. bugünnü.. anne
    C.: Evet..

Z.: en güzel yeri kemal ile cazibenin ölümü..
    Ziver ebook acarak okumaya baslar.

Ayriliklami bitecek yoksa..
    kötü bir sonmu
    merak ediyorsaniz .. cumartesi final bölümünden sonra son kez dizifilm.com`da sevelneriyle elveda diyor... yahsi Cazibe töre dizisi olaydi...

Durum:
    Figüran
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yahsi cazibe bir Töre dizisi olsaydi Final Bölüm 37

Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen..
    Sahi nedir sevmek..
    Bi muma ateş olmak mı..
    Yoksa yanan ateşe dokunmak mı..
    Aradığın şey o kitaplarda değil..
    aradığın şeyi okuyarak bulamazsın..
    Sende eksik olan şeyi gözlerinle tamamlayamazsın..
    Aradığın şeyi Dünya’da arayacaksın..
    aradığın şeyi yüreğinle bulacaksın..
    Dünya’da ki tüm kitaplar..
    tüm hesaplar..akıl oyunları..
    sayfalarca laflar..
    sevginin yerini tutmaz..
    Okuyarak öğreneceksin..
    ama severek anlayacaksın..
    Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir..
    Bu sebepten,”ne yapalım, kaderimiz böyle”deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir..
    Kader yolun tamamını değil..
    sadece yol ayrımlarını verir..
    Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir..
    Öyleyse ne hayatının hakimisin..
    ne de hayat karşısında çaresizsin..
    Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar Şemse..
    Senin baktığına herkes bakar..
    ama senin onda görebildiğini herkes göremez..
    Herkes aşık olabilir..
    ama hiçkimse senin gibi sevemez..
    Tek fark sensin..
    Seni özel kılan sevdiğin değil..
    sevgin...
    Cenneti ve cehennemi illa ki gelecekte arama..
    İkisi de şu an burada mevcut..
    Ne zaman birini çıkarsız..
    hesapsız ve pazarlıksız sevmeyi başarsak..cennetteyiz aslında..
    Ne vakit birileriyle kavgaya tutuşsak..
    nefrete..
    hasede ve kine bulaşsak..
    tepetaklak cehenneme düşüveririz...

Hz. Sems Tebrizili

Ölümsüz Ask

40 Sene sonra; Eskisehir Cezaevi;

Hersey bir hirs .. bir intikam ugruna basladi elinde bir silah ciktim düsmanim karsina.Gözlerim karanligin icinde kaybolmustu düsmanim kanindan baska sey görmüyordu. Hayatim boyunca intikam diyordum. Ondan sonra meculdu. Belkide orda hayat benim icin bitecekti. Ama kader .. kader benim hayat cizgi baska yazmisti. öyle yazmistiki ben bile tahmin etmemistim. Ziver sag ayagiyla özgürlüge adim attiktan sonra arkada duran murat ziverbeye bakiyordu. Kalabaligin arasinda bir genc adam cikarak muratin elinden bavulu alir ama önce ziverin elini öper.
    Z.: el öpenlerin cok olsun.
    Z.: estafullah .. dayi.
    Z.: taniyamadim seni .. kimlerdensin .. yegen..
    Z.: dayi kackere ziyaretine geldim ama sen görmek istemedin..
    Z.: kusura bakma .. demir parmakliklar ardinda insanlrin beni hatirlamasini istemezdim.
    Z.: neyse artik *** *** görüsürüz..
    Z.: hala söylemedin .. kimlerdensin..
    Z.: ben ziver öz ve öz yegenin ..
    Yasli ziver genc zivere bakarken gencligi gözlerin önünde akip geciyordu.
    Z.: ziver .. yegenim.
    Ziver yegenine sarilirken arkada duran yasli cifte zivere bakiyordu.
    Kadin gözyaslarini sildikten sonra..
    G.: Abi .. abim.
    B.: gözün aydin .. kayinco..
    Arkada duran murat lafa karisarak.
    M.: babamin bir lafi vardir ziver amca..
    Z.: babam..
    M.: babam hilmi tanirsin amca..
    Z.: tanirim .. iyi adamdirda biraz fazla acelecidir.
    M.: yeryüzünde dostlar istemem .. bir tek dostum olsum oda haci .. o bana yeter derdi .. rahmetli..
    Ziver elini ceketinin cebine attiktan sonra emaneti .. tespihini cikartirken etrafina binlerce dostu sariyordu. Haci mapusdamindan cikmisti.

Simdi; Adiyaman Cezaevi;

Ölüm .. Ölüm caresizligin umutsuzlugun tek cikis kapisiydi. Beni tek caremdi umudumdu Ölüm. Ama son kez görmekti sevdigimi. Herkes sevdiginle bir ömür yasamak ister ama ben .. ben sadece sevdigim elinde ölmek istiyordum. Ama kader .. kader baska yazmisti kaderimi. Bir Karanlik arkadan ölümü bir adim yaklastirirken ben dolunayin icinde sevdigime bakiyordum ve karanlik git gide yaklasirken bir nefes yaklasmisti.Ölüm haince arkadan bir ince mizrak gibi kalbime saplanacagi an. Bir kursun sesiyle kaderin degismeye basladi. ben sevdigim elinde ölümü arzularken .. o bana bir ömür onun icin yasamayi verdi.
    H.: aaa .. elim..
    Cazibe arkasina bakarken. Yerde hasibe ve eli kanlar icindeydi, biraz yani basindada uzun bir sis duruyordu. cazibe olayin sokundayken. Kogus ayaklanirken iceriye gardiyanlar girerken. herkes kursun sesi nerden geldigine bakiyordu. Cazibe kendine gelirken kogusa Peker Bey girer.
    P.: iyimisin cazibe..
    C.: he he .. iyiyim..
    Peker hasibeye bakarak.
    P.: hain kadin..
    C.: sagolun peker bey .. hayatimi kurtardin..
    P.: cok isterdim ama ben senin hayatimi kurtarmadim...
    C.: ne yani.. siz ates etmedinizmi.
    P:yok be degil..
    Peker yana cekildikten sonra arkasinda yas kadin cazibeye yaklasarak, yüzündeki maskeyi cikartir. Ve cazibenin gözler git gide büyümeye baslar.
    C.: hala .. manidar hala..
    Kader isyan etme .. etme cünkü onun bir bildigi vardir. Ayriliga isyan etme .. etme cünkü askin büyüklügünü anlarsin. Ölüme isyan etme .. etme cünkü o hayatin tadidir. Bir ates yak .. yakki ne sen söndür .. ne de yarin.. Yaksinki ortaligi öyle bir yaksinki ölsekte askimiz dillerden diller gecsin .. gecsinki biz o destanda yasayalim.

20 Sene sonra; Malatya yakinlari;

N.: buyur eniste.. baden sekerin..
    B.: sagol nazan..
    C. itir nasil..
    B.: iyi anne..
    C.: oglan nasil ..
    B.: valla itiri elinde cok cekiyor .. ama surda on gün kaldi .. hamilelik ne zormus..
    C.: baris ile gül..
    B.: eskisehire gittiler .. yarin geliyorlar .. ne diye gidiyorlarki .. yirmi yildir görüse cikmiyor..
    C.: ama bu gardas .. gardas batuhan .. görmek istemezse sen hergün gidersin..
    N.: iyi o zaman yarin dayimda geldiyse .. büyük bir kutlama yapariz .. ne olur anne..
    C.: tabi..
    Cazibe kizini tesselli ederken yola bakarkenköye yaklastini fark etdiyordu ve kalbi küt küt atiyordu. bunu batuhan ile nazanda anlamisti.
    N.: anne köye yaklastiginda niye hep heycanliyorsun..
    B.: niyeki kemal abi .. kemal abi..
    N.: babami özledinmi..
    C.: kizim sen bilmezsin .. baban ve ben..
    cazibe utkunarak gözyaslarini siler.
    C.: sen bilmezsin .. nerden bileceksinki .. o zaman bir bebektin...
    Isyan et asiklar .. sen baska bir diyarda ben baska bir diyarda .. kalbini aldin benden .. nicin nefes aliyim .. isyan et asiklar kaderimizmi bu bize

Simdi ; Istanbul;

Kemal tetige basacagi an birden durur. Televizyonda bir cazibe görünüyordu birde Manidar.
    K.: Abla .. manidar abla..
    Kemal düsünüyordu. Öldügü bildigi ablasi karsisinda bakiyordu.
    K.: ne oluyor...
    Kemal düsünmeye basliyordu.
    K.: mici aga .. agam.
    Kemalin bir damla gözyasi gözlerinde asagi akarken, herseyi anlamisti.
    K.: etme agam etme..
    K.: birakip gitme agam...
    Kemal havaya bakarken isyani icinde disariya fiskiriyordu.
    Simdi; Istanbul;
    Mici aga kapinin önünde burdu ve uzunca bakiyordu kapiya sonra kafasini cellata cevirdi, uzunca baktiktan sonra kapiya bakarken cellat cep telefonda hilmiyi ariyordu.
    C.: hilmi...
    H.: buyur abi..
    C.: paris..
    H.: tamam abi..
    Cellat telefonu kapatirken hilmi savcinin karsinda konusurken elindeki dosyayi ona uzatti sonra karsisinda oturan kadirde konusmaya basladi.. Mici aga uzun bir nefes cektikten sonra.
    M.: arkadaslar .. hakkinizi helal edin .. sizinle danismak basima gelen en iyi seydi...
    Mici aga düsünmeden ayagiyla kapiya vurduktan sonra silahini cikartirak iceriye girerken göksen olayin sokuyla kalkarken ilk kursunu anlinin ortasina yer. Etrafindaki adamlar silahlariyla karsilik verirler. mici aga kusursuz yaptigi plani uygularken tek amaci dostu .. yeryüzündeki dostu .. bu dünyada tek anlayan kisi kemaldi .. onlarin dostuluklari baskaydi. Onlarinki arkadaslik degildi .. dostluktan dahada öte bir seydi .. yeryüzünde nadir bulunan bir seydi .. tipki Semsi-Tebrizli Hz. ve Mevlana Hz. gibiydi .. ama kaderleride aynimi olacakti. Kursunlar susmustu ve herkes kaderine teslim olurken mici aga tavana bakiyordu. kemali düsünürken kemal hizli bir sekilde arabadan indikten sonra iceriye kosuyordu iceriye girdiginde mici aga yerde kanlar icinde yatiyordu.
    M.: kemal..
    K.: agam .. agam..
    M.: iyiki geldin .. son kez seni göreyim..
    Kemal anbulans aradiktan sonra mici agaya bakarak yarasi bastirmaya calisiyordu..
    K.: niye agam niye .. hani beraber yapacaktik..
    M.: kemal dostum .. insan sevdigi dostunu bile bile atese atarmi...
    K.: hani bana ögretecektin..
    M.: sana nasil kiyabilirimki...
    Mici aga kemale bakarak.
    M.: Bana bir istegim birde bana bir sözüm vardi dostum...
    K.:sözün .. istegin basim üstüne agam..
    M.: sözüm .. bir daha bu sehri istanbulla ayak basma .. basmaki bir daha karanliga bürünmeyesin..
    K.: söz sana bir daha asla istanbulla gelmiyecegim .. istegim..
    M.: bir mevlana .. bir sems olabildikmi dostum..
    K.: olduk agam olduk .. kaderimizde aynimi..
    M.: sen mevlana .. ben semsmi oluyorum..
    Kemal anlamisti aganin son istegini .. ve okumaya basladi hacinin en sevdigi siiri .. haccesi icin hergün okudugu siiri. Kemal okumaya basladiginda mici karsida haccesine bakiyordu bir gülümseme attiktan sonra .. haccede ona gülümsedi.
    K.: Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun .. etme .. Baska bir yar baska bir dosta meylediyorsun .. etme .. Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı .. Hangi hasta gönüllüyü .. kasdediyorsun .. etme .. Calma bizi bizden bizi gitme o ellere dogru .. Calınmıs baskalarına nazar ediyorsun .. etme .. Ey ay felek harab olmus alt üst olmus senin icin .. Bizi öyle harab öyle alt üst ediyorsun .. etme .. Ey makamı var ve yokun üzerinde olan kisi .. Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun .. etme .. Sen yüz cevirecek olsan ay kapkara olur gamdan .. Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun .. etme .. Bizim dudagımız kurur sen kuruyacak olsan .. Gözlerimizi öyle yas dolu ediyorsun .. etme .. Asıklarla basa cıkacak gücün yoksa eger .. Aska öyleyse ne diye hayret ediyorsun .. etme .. Ey cennetin cehennemin elinde oldugu kisi .. Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun .. etme .. Sekerliginin icinde zehir zarar vermez bize .. O zehiri o sekerle sen bir ediyorsun .. etme .. Bizi sevindiriyorsun huzurumuz kacar öyle .. Huzurumu bozuyorsun sen mavediyorsun .. etme .. Harama bulasan gözüm güzelliginin hırsızı .. Ey hırsızlıga da degen hırsızlık ediyorsun .. etme .. İsyan et ey arkadasım söz söyleyecek an degil .. Askın baygınlıgıyla ne mesk ediyorsun .. etme .. etme..
    Kemal gözyaslari akarken mici aga son nefesini verir.
    K.: etme agam etme .. seni bizsis etme .. etme..
    kemal miciagamin bedenine sarilirken arkada duran göksenin adami son gücünü topliyaraksilahi kemale dograltir. Ölüm geldiginde heryer aciyla kaplanir. Insanoglu o zaman anlar hayatinin kiymetini .. o zaman anlar sevdiklerin kiymetini. ölüm herseyi öldürür ama bir sey haric Ask.

20 Sene sonra; Malatya yakinlari;

Daha köye varmadan batuhan arkaya bakarak.
    B.: yenge magsuru yoksa .. mezarliga ugralimmi .. sabahleyin benzncide aradim itir oraya gidecegini söyledide..
    C.: tamam .. hem kizimda diplomasini dedesi ve...
    Birden herkes susmustu.
    N.: ne olduki..
    B.: yirmi sene oldu demi yenge..
    C.: tam bugün yirmi sene gecti..
    N.: o gün .. bugünnü.. anne
    C.: Evet..
    Herkes susmustu. Ne yapacagini bilmiyordu. En son böyle bir duyguyu üniversiteye gitmeden önce hatirliyordu. O zaman kemal ile cazibenin gercek anne babasi olmadiklari .. ablasi bildigi itir teyzesi oldugu .. babasinin zalim bir aga oldugu .. annesini öldürdügünü. Soku atlatmasi uzun sürmüstü. Ama hatirladikca o günü. gerci o zaman tehlikeli zammanlardi kadinlarin bunharca öldürülmesi .. agalarin istedigini yapmasi .. halki sömürmesi .. hele hele töre .. kanla yazilmis töre. Törelerin agalarin zamaniydi .. ama simdi .. simdi gecmiste kalmis bir aniydiylar. Herkesin kafasinda kalmis bir kötü aniydi ve bitmisti. ondan kalan sadece. dayim baris ve eniste batuhandi. son agalar. enisteme aga dedikce Teyzem bana kizardi. Nazan arabadan disariya bakarken, icinde tek bildigi iyiki töreninde agalarinda tarihin kara sayfalarin bir yerinde gömülü oldugunu. Eger olmasaydi .. elindeki diplomaya bakarak .. belki simdi bu elimde olmiyacakti .. kücük bir bir yasta biriyle evlendirecektim .. baba zülmümden sonra .. koca zülmüyle devam edecekti. Hayat ne garip. kemal baba ile cazibe anne olmasaydi. Ama vardilar ve simdi bütün dünyasi onlardi.
    40 Sene sonra; Eskisehir;
    B.: gel kayinco gidelim..
    Z.: Arabayi nereye park ettin..
    B.: burda...
    Z.: tekerlekleri calmislar .. baris.
    B.: ne tekiri kayinco..
    Z.: arabanin tekerleri yok..
    Baris siyirtarak.
    B.: simdiki arabalar tekersiz..
    Z.: araba yerinde nasil gidecek..
    B.: elektromanyetic..
    Z.: nee..
    B.: sen bin bir .. simdi görürsün.
    Herkes arabaya bindikten sonra, kücük ziver arabayi calistirir. Araba yarim meter havalaninca ileri süzülmeye baslar.
    Z.: hadi bee..
    B.: iste böyle..
    Z.: lastikciler simdi issizmi kaldilar.
    B.: biraz öyle oldu..
    Z.: iyiki petrol isindeyiz..
    B.: o da kalti kayino...
    Z.: ne..
    B.: dünya artik günes eneji kullaniyor .. benzin ve nükler santraller on sene önce kapandi.
    Z.: eskiden sinirdan kacak petrol gecirmek icin anamiz aglardi ya..
    B.: kayinco sinirlarda kalkti.
    Z.: nasil yani..
    B.: sinirlar dünya üzerinde kalti sadece kagit üstünde varlar...
    Z.: kirk senede nasil degisti.
    G.: kirk sene abi .. koskoca kirk sen oldu. en son seni gördügümde.
    Ziver kizkardesine bakarken gözyaslarini tutamiyordu.
    B.: abi .. o gün o gün tetigi bana dogrultugunda niye cekmedin..
    Z.: niyemi ..
    Ziver kizkardesini alninda öptükten sonra kücük zivere bakarak.
    Z.: o gün orda annemi gördüm ... ve artik babam gibi olmak istemedim..
    Ziver dün gibi gecmis gözlerin önünde akiyordu.
    B.: abi o gün mici aagayla planlamistiniz.
    Z.: sizin ölünümüzümü .. hayir .. tek bildigim o adamlarin ergec öldüreceginizi .. hastanede mici aga yanima gelmisti .. ve herseyi orda planlanmisti..

40 sene önce; Adiyaman Hastane;

Ziver yarali koluna bakarken birden karsisinda mici aga göründü.
    M.: niye ziver niye..
    Z.: mici aga..
    M.: onlari orda öldüre bilirdin .. ama yapmadin .. kendini sper ettin .. niye..
    Z.: niyesi bos ver .. bu düsman öyle bir düsmanki .. bunlari öldürürler..
    M.: niye sana güveneyimki..
    Ziver micinin gözlerine bakarak.
    Z.: orda annemi gördüm agam annemi .. yapma diyordu .. ayni bir zamanlar babamin annemi dövdügü gibi ve o da yapma diyordu.
    Mici aga ziverin gözzyaslari arasinda omuzuna vurarak.
    M.: ilk önce su yarana baktir..
    Z.: yarayi bos ver aga .. bu adam tehlikeli yasadiklarini duyarsa öldürür..
    Mici aga uzunca düsündükten sonra.
    M.: benim bir planim var ama .. ama aranizda kalacak .. hele hele kemal hic haberi olmayacak.
    Mici aga anlatmaya baslarken ziver iki kulagiyla iyice dinliyordu.

40 Sene sonra; Eskisehir;

G.: demek o gün orda annemi gördüm..
    Z.: evet..
    Ziver gözyaslarini silerken.
    Z.: bana yapma diyordu.. orda ilk defa kendinden tiksimdim ..
    B.: demek mici aga seni o yüzden haci yapti..
    Z.: Hayatinda cok kötülükler yaptim .. ama orda o gün hayatimin en iyi kararini verdim .. haftalar sonra mici aganin öldügünü söylediler .. üzüldüm .. sonra batuhan geldi .. bana tespihi verdi .. ve mektubu...
    B.: ne yazmistiki..
    Z.: Hastanede gözyaslari arrasinda gördügümde anladim .. anladimki sen benim gencligimsin .. baskasi icin gözyasi dökmek kutsal bir makamdir .. orda yeni haciyi gördüm .. bana kemal deme .. cünkü kemal bilmez karanligi .. ama sen .. sen karanligin icinde cikan bir isiksin .. kemal ama degil. Kemal sevdigi icin girdi bu yola .. ama sen .. sen sevdiklerin icin yürüdüm ölüme. bu mektubu okudugunda ben coktan göcmüs olacagim .. sen ise haci olacaksin... saglicakla kalin Haci...
    Ziver mektubu katladiktan sonra cebine koyar.
    Z.: o gün bir dünyam oldu..
    KZ.: dayi kemirini bagla biraz sonra Portale giriyoruz.
    Z.: Portalmi .. oda neki..
    Ziver arabadan bakarken koskoca bir isik beliriken birden kendini adiyamanin sinirinda buldu.
    Z.: hadi bee..

Simdi; Istanbul;

Kemal mici agaya sarilir gözyaslari arka arkaya gelirken, etrafindaki karanliklardan habersiz isyan ediyordu. Adam tam tetige basacagi an bilinmez bir güc onun son nefesi alir.

20 sene sonra; Malatya yakinlari;

Arkadan yavasca yaklasip, diplomasini gözü önüne sürdü.
    N.: basardim .. basardim sonunda.. baba
    K.: aferim kizim .. aferim..
    Kemal kizina sarilirken, gözyaslarini tutamiyordu.
    N.: basardim .. keske sende orda olsaydin..
    Arkadan yavas yavas gelen cazibe.
    C.: babam sözün eridir .. bir söz verdimi ölene kadar tutar..
    K.: annen hakli..
    Kemal mezar tasina bakarak.
    K.: söz verdim .. söz..
    Mezara bakarken mici agaoglu okuyordu.
    C.: cocuklar nerde.
    K.: Simge halasindalar..
    C.: rahat durdularmi..

40 sene sonra; Malatya yakinlari;

Z.: köye ne kadar kaldi yegen..
    KZ.: yarim saat .. dayi..
    Z.: romani okudum gül..
    G.: nasil buldum abi..
    Z.: mapusdaminda cok kitap okudum ama seninki gibi okumadim .. kitabim kagittanda varmi..
    G.: var..
    KZ.: nasil ya .. sadece ebook oldugu biliyordum..
    G.: deftere yazdigim var hala bende..
    Z.: en cokta kemalin 6 tane cocugu oldugunun
    B.: he ya..
    Z.: ilki mici .. kücük mici
    B.: mici .. ablan mici aganin mezarini ziyaret ederken dogurdu..
    Z.: kizi ..
    G.: yurdagül .. azerbaycanda dogdu..
    Z.: en cokta hasan .. hasan amcanin öldürüldügü gün dünyaya gelmis.
    KZ.: hele hulusiye .. dogdugu gün ilk isi dedesi hulusiye isemek...
    Z.: manidar .. hele manidar .. kadinlara kötü davranan erkekleri dövüyormus..
    G.: aynen rahmetlinin kopyasi.. zilani unutmamak ki.. aynen annesi nenesi gibi yemek yapiyor .
    B.: simdiiz ziyafet yapmistir . hele hele kayinca bir kagitkebabi yaptiki . parmaklarini yersin..
    Z.:kagitlar yasak degilmi..
    B.: karaborsada buduk .. cok parada verdik...
    G.: abi romanin güzel tarafi hangisiydi..
    Ziver arabadan baktiktan sonra.
    Z.: dügündü .. kemal ile cazibenin dügünü olacakkken ..
    G.: iki asiret birlesti .. töre tarih oldu .. agalik kaldirildi..
    B.: son agalar mehmet amca babam emekliye ayrildilar..
    G.: bu arada manidar hala ile pekerbeyde evlendiler..
    B.: batuhanda itira acildi..
    Z.: demek beni dinlemis..
    G.: senimi..
    Z.: he.. bana arada sirada gelirdi dügünü haber vermisti .. bende ona baktim sonra her ne kafani kurcaliyorsa bekletme..
    Ziver uzun bir nefes aldktan sonra.
    Z.: en güzel yeri kemal ile cazibenin ölümü..
    Ziver ebook acarak okumaya baslar.
    Z.: otuz sene sonra....

30 sene sonra; Malatya yakinlari;

Kemal yüzünü yikadiktan sonra. Pijamalarinla yatak odasina yürürken, Romatizmalari acimaya basladi. Odada Cazibe ona bakarken gülümsemeye basladi.
    C.: ilaclarini aldimmi..
    K.: evet .. sen..
    C.: evet.
    Ikiside yataga uzadiktan sonra kemal arkadan cazibeye yaklasarak beyazlanmis saclarini kokluyordu cazibe ise kemalin omuzun üzerindeki elini simsiki sarildiktan sonra avucu kokladi sonra gene simsiki sarildi .. her gece gibi .. tam otuz sene .. onu hala ilk günki gibi sariliyordu kemal. Ikisininde bitmeyen bir askti. Ikiside uyurken yatagin basinda duran ölüm iksinede bakiyordu aslinda ayirmaya gelmisti . Ama asklarini gördükten sonra ayirmaya kiymiyordu. Uzunca baktiktan sonra ikisininde ruhunu alirken bedeninden gülümsedi. iki ruhta bir birine sarilarak ucu verdi.
    ölümde arkasinda bakarken .. kendi kendine mirildamaya basladi .. demek ölümsüz ask demek buymus...

40 sene sonra: Adiyaman yakinlari;

Ziver ebook kapadiktan sonra.
    Z.: vay be...
    KZ.: geldik dayi..
    Ziver arabadan indiktan sonra köyüne bakiyordu. köyü eskisi degildi .. Ziverde eski ziver degildi. Bakarken gecmis gözleri önünde akiyordu. Herse onunla baslamisti elinde bir silahla ve simdi onunla bitiyordu. ama bu romanin kahramanlari biri kemal biri cazibe .. yahsi cazibe .. bu onlarin onlarin ölümsüz asklari.

bu senaryoyu yazarken bir nebze ruhumu kattim .. bir nebzede mevlanayi .. semsi kattim.. umarim begenmissinizdir .. benim kanaatim yeryüzünde en iyi aski anlatan mevlanadir .. tavsiyem onu tanimalisiniz .. onu okuyamalisiniz .. cünkü herkesin icinde bir kemal .. bir cazibe vardir .. bu senaryo bana cok seyi ögretti .. her bölümde birseyler ögrendim .. burda biterken siz bu senaryoyu okuyanlar bir yorum bekliyorum iyi yada kötü ..begendinizi begenmedinizi yazin .. cünkü her fikir daha iyisi demektir .. belki gelecek sefer daha iyisini yazarim ..
    Bitmeden önce burda Malatyali arkadasim cazibee`ye tarifeleri icin ve yardimlari icin tesekkür ederim .. Ayrica o ve 1995vade ve mehmetlover verdikleri destek icin tesekkür ederim ..
    HOSCAKALIN...

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 289101112

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)