Sayfa 1/177 123451151101 ... SonSon
885 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yaprak Dökümü - Bölüm Yorumları

Durum:
    Tevion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    HD
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yaprak Dökümü - Bölüm Yorumları

Alıntı umut özlem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki suçlu olan Fikret'miş gibi konuşuyorsunuz..aldatan taraf Fikret değil Tahsindi..haliyle burnu sürtünmesi gereken kişi de Tahsin..:img-wink: yeterince de sürtündü zaten..iyice törpülendi artık..:) bundan sonra herkes kendi yoluna..:img-wink:
    Ben önceden de yazmistim: Tabii Tahsin suclu, hata yapti. Ve bunun bedeli de ayrilmakti... yani Fikret hakli. Ama ayrilmak var... ve ayrilmak var. Ayrilirsin, dersin "Bu böyle olmaz, biraz ayri kalalim... biraz kendi yolumuzdan gidelim... ben düsünüm tasinayim... belli bir zaman sonra oturup konusuruz." O zaman birsey diyemezdim Fikret'e.

Ama böyle neredeyse haber vermeden evi terketmek... hicbirsey söylememek... birde aile'ye tavirlar, ki onlarda hep Fikret'in arkasindaydi, Hayriye hanim bile. Dogru tepki degil benim icin. O yüzden hakketigi oluyor bence. :)
    http://www.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic208852_4.gif

Durum:
    aylaayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Behzat Ç.- BKSU
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Tevion, yani diyorsun ki, Fikret Tahsin'i yine rahatlatıp gitseydi öyle mi? :icon_whis
    Öylece bırakıp gitmeseydi. Akıllarda soru bırakmasaydı...

Ama bir de şu var. Aldatılan bir kadının içine düşürüldüğü psikolojik durum. Fikret Tahsin'i herşeye rağmen seviyor. Boşanmaya cesaret edememesi bu yüzden. Kolay değil böyle bir kararı vermek. Öte yandan kadınlık gururu, aptal yerine konulmanın kızgınlığı var. Öyle ya, o kadının ayağına kadar gidip özür dilemişti Fikret. Tahsin'in biraz empati yapması gerekiyor(du). Çocuklar açısından haklısın. Onları da terk etmiş oldu Fikret. Ama bu konuda yapabileceği fazla bir şey yok, sonuçta onlar öncelikle Tahsin'in çocukları, yanına alacak değil ya. :img-wink:

Doğru tepki olmayabilir... Gerçekler ise doğruları yaptırmayabilir insana. En azından Tahsin'in yaptığından daha yanlış bir şey yapmıyor Fikret.

Durum:
    Balca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    Bitmeyen Şarkı
    Konular
    25
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 168

Bahsedilme
    9 Mesaj

herkese selamlar...

ben bu dızıde 3 kısıyı sevdım hep...beynen,zekası yonunden Ferhunde...arkadaslıgı,dostlugu ve samımıyetı yonunden Neyyır ve tam bır aıle babası oldugunu dusundugum ıcın Tahsın'ı...

ama gecen donem ıcımdekılerı yıktı Tahsın...olmaması yapmaması gereken bır iş yaptı...hıc yapmaması lazımken...cocuklarını dusunmedı...aslında dusunecek halı de yoktu agzıyla ıcemıyor kı...

sonucu buralara kadar geldıler...Tahsın ın aldatmasını cogu zaman abarttı dıye baktık...yanlıs yaptı ama canı bu kadar yanmamalıydı dedı...

ama Fıkret ı cok sevmememe ragmen ben hıc kızmadım kı ona...gıttıgı ıcın...hakedıyordu Tahsın bunu...cocuklarına annelık yapan,bır de ona Umut kadar sevımlı bır cocuk veren kadın ne yapmalıydı...sıneye mı cekmelıydı...cekemezdı kı..olmazdı...

hayat bu...belkı alıp basını gıtmesı agır geldı aıleye...ama su da bır gercekkı hıc yalan soylemedı Fıkret...ne Necla gıbı ne de Leyla gıbı...

benım onu sevmemem sadece o cırkın aıle ıcındekı davranısları...yoksa gerısı ıyıydı her zaman...

Tahsın ın bence sabrı kalmadı...Fıkret'sızlıge...Umut'suzluga...ayrılmak ıstemesı bence bundan...o adamı kıskandı ama ozlemı daha deprestı...

Durum:
    Tevion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    HD
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı aylaayla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tevion, yani diyorsun ki, Fikret Tahsin'i yine rahatlatıp gitseydi öyle mi? :icon_whis
    Öylece bırakıp gitmeseydi. Akıllarda soru bırakmasaydı...
    Hayir, aslinda öyle demiyorum. :)

Birakip gitmesi bende cok dogru. Ben olsam bende giderdim, terkederdim. Ama ben olsam cok uzatmadan bosanirdim. Herkez az cok bir aldatilma veya aldatma yasamistir, o yüzden pek de kafamiz ermiyecek bir durum degil bence.

Benim elestirdigim, Fikret'in ayrildiktan sonra, yani cok daha sonra, ortaya koydugu tavir. Bir daha söylüyorum: Terk etmesi tartisilmaz... dogru. Ayrilmasi dogru. Ondan sonra affeder... veya bosanir... kendisi bilir. Onu herkes kendisi karar vermeli.
    Ama sakiz gibi uzatip hic bir gelisme göstermemek - her hangi tarafa dogru olursa olsun (bosanmak veya affetmek) - Fikret'in yaptigi yanlis. Kararsizlik, hele böyle bir önemli konuda, benim en sinir oldugum seylerden biridir... o yüzden Fikret'e karsi tavir koyuyorum ikide birde. :) Baska nedeni yok.

Ama birde böyle bakmak lazim: Tahsin'in bosanalim demesi sucmu? Adam yanlis yapti, karisindan terk edildi, artik bir imkan görmüyor cünkü karisi affedeceye benzemiyor. Simdi bir de sacma kiskanclik var... ve ailesine ve cocuklarina karsi da biraz ters davranmaya basliyor karisi. Ne yapsin? Zamana birakip, sonunda nasil olsa hallolur mu desin?
    http://www.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic208852_4.gif

Durum:
    aylaayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Behzat Ç.- BKSU
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sakız gibi uzatmasını ben de doğru bulmuyorum tevion, hatta bu konuda yazdım daha önce de. Ama ben Fikret'i anlıyorum. Her zaman olması gerekeni yapamayabilir onun durumundaki bir insan. Çünkü seviyor. O yüzden "boşanalım" diyen Tahsin haksız. Anlayışsız. Fikret'i hiç mi tanımadı bu adam? İstese bütün köprüleri yakıp gideceğini bilmiyor mu? Fikret sürüncemede bıraktı işi, çünkü kendi ruhu da gidip geliyor. Ama anlayana...

Sayfa 1/177 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri