Sayfa 162/162 İlkİlk ... 62112152158159160161162
808 sonuçtan 806 ile 808 arası

Konu: Yedi Numara - Bölüm Yorumları

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    16
    Verdiği Beğeni
    391

Aldığı Beğeni: 354

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Yedi Numara (TRT 1)

"Haydar?"
    "Efendim?"
    "Hiç.."

Yedi Numara ahalisinin 10 yıl sonraki hayallerinde de beraberdir onlar, ayrılmazlar..

"Bizim bebeğimiz olacak.."

Tabii, iki yıllık sessizliğin sonunda artık bir şeyler olması gerekiyordu. Bu da ancak, zamanın yitip gideceğini hatırlatan durumlarla yaşanması gerekiyordu. Kısacası, kaybetme korkusu..

Her ikisi için de zor bir süreç mevcuttu artık. Armağan'ı abileri maddi durumu iyi olan biriyle evlendirmek istemektedir. Armağan da okumak için, abilerine karşı kendini mahcup hissettiğinden bu konuda çaresizdir. Haydar ise, büyük minnet ve saygı duyduğu Rezzan hocası ve kızı İclal için bir şeyler yapma derdindedir. Kendi karakteri onlara yardım etmek istemekte fakat İclal'ın Haydar'a olan tutkusuyla işleri zor duruma sokmaktadır.

Dile getirmeseler bile birbirlerine gönülden bağlı olan Armağan ile Haydar, bu zor durumu birbirlerine anlatma gayreti içindeydiler..

Armağan'ın durumu için, Asiye ve Cansu işe yarayacak bir plan bulmaya çabalasa da Armağan'ın karşısına çıkan İclal gerçeği onun kafasını karıştırmaktadır bile..

Armağan'ın ev içinde İclal ile her an karşılaşma ihtimali bile onu fazlasıyla germekte ve tedirgin etmektedir. Adım adım Haydar'ın ondan kopuşunu hissederek yaşamaktadır..

İclal'ın etraflarında olması, ikisi arasındaki iletişimi gittikçe zorlaştırmaktadır..

Yine de onların bir şekilde konuşabilmesi için, çabalayan birileri vardır evde..

Ortalığı karıştırmada üstüne kimseyi tanımadığımız Meryem, bu durumda da kendini göstermekten çekinmez. İclal ile Haydar'ı kendi dünyasında çoktan çift yapmıştır bile.. Bunu yaparken kelimeleri karıştırması üzerine, ona yardımcı olmak zorunda kalan Armağan için ise artık ayakta kalmak çok zordur.. Guguklar gibi sevişmek nedir Meryem ya, neyse

Asiye ile Cansu'nun çabalarına itiraz edemeyen Armağan o gece planlarına uysa da, Haydar'ı gördüğü an her şeyden vazgeçecek kadar acı çekmektedir..

Armağan için Haydar'dan ayrılmak, Yedi Numara'dan ayrılmak gibi bir şeydir artık..

Haydar ne yazık ki yaşadıkları duruma uygun davranamamaktadır hâlâ.. İstemeden de olsa Armağan'ı üzmekte ve kırmaktadır..

"Gündöndü güneşe aşık.. Güneş de gündöndüye.."

"Seni seviyorum dedim.. Seni doğduğum nefes aldığım günden beri.. Toprağı, sıcağı avuçladığımdan beri. Ağacın dibine oturup, yaktığım türkülerden beri seviyorum. Hiç görmeden bildiğim, görünce tanıdığımsın. Yanımda yokken sen bende varsın. Yanımda yokken ben sende yok oluyorum. İşte söyledim Armağan. İki yıllık sessizliğimin mührünü söküp attım. Gerisi sana kalmış.."

Armağan'ın en büyük korkusudur.. Haydar'ı, başkasının sevebilme ihtimali..

"Çünkü sen benimdin. Sen benim parçamdın, onun değil.."

"Sana son defa soruyorum.. Bir daha sormayacağım.. Benim bir parçamsın ne demek Armağan?"

"Kabul etmekten deliler gibi korktuğum için, kırk kilide vurup sakladığım her şey demek. Yitirdiğim çocukluktan kalan masumiyet demek. Bir türlü yol bulup da yüreğimden dilime gelmeyen o cümle demek. Ben de seni seviyorum Haydar demek.. Ben de seni seviyorum demek..

Bu sarılma, aslında sadece iki yılın değil, onca yılın hasretidir.. Birbirlerini tanımadan sevenlerin kavuşmasıdır..

Ve tabii bu geceden sonra her şeyin farklı yaşanmasını istememektedirler, herkes bilse bile. Sonuçta ikisi de hâlâ Yedi Numara'dalar ve bu dostlukların bozulmasını istemeyecek kadar naif düşüncedeler.. O kadar koruyacaklar sevdalarını.. Hatta hep birlikte, Yedi Numara ile birlikte..

Böylece yeni bir iletişim dili bulurlar.. Artık sevdalarını, ellerinde hissetmektedirler..

Kaldı mı böyle güzel sevdalar, bu tüketilmekte olan evrende

Neyse..

2. Beğenenler;
    lazuli (04-12-18), Selin (28-09-18)

Durum:
    onur29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    23
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 15

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin bölümleri bugünlerde TRT nin arşiv sitesine eklenmekte. Yıllar geçmesine rağmen hala severek izlenen efsane bir iş.

Durum:
    kubra ceceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    fatsa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

radyo trt fm bütün radyolara göre kaliteli yayınları ile farkındalık yapmaktadır. Bende sürekli olarak radyo trt 1 dinlemekteyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri