Sayfa 2/28 İlkİlk 12345612 ... SonSon
140 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Kadir İnanır

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  "Kırılan kırılacak, dökülen dökülecek"

  Kadir İnanır şu sıralar yazdığı kitabında hayatına dair her şeyi anlatacağını açıkladı. İnanır, “Çektiğim acılar var. Bunun hesabını birileri vermek zorunda. Kırılan varsa kırılacak, dökülen varsa da dökülecek” dedi
  Tatar Ramazan'ın dizi versiyonu için İzmir’de bulunan Kadir İnanır, İzmir öncesi memleketi Fatsa’ya gidip enerji topladı. Fatsa’daki dostlarından yeni dizisi için şans isteyen İnanır, Habertürk’e özel açıklamalar yaptı. Hayatını anlattığı kitabından ve belgeselden söz eden usta aktör, “Deniz yüzdüm geldim, kuru fasulye yedim diye bir kitap yazmam. Bu kitapta kırılan varsa kırılacak, dökülen varsa dökülecek” dedi. İnanır, dizi sinema sektöründen, jüri başkanı olduğu Altın Portakal Film Festivali’nde yaşanan Kusturica krizine kadar her şeyi Habertürk’e anlattı.

  KİTAP ALTI AYA HAZIR OLUR
  Son yıllarda Ordu veya Fatsa’ya yoğun bir ilgi gösterdiğinizi görüyoruz. Bunun nedenini neye bağlıyorsunuz?
  Öncelikle bu noktada bir düzeltme yapalım. Bu bölgeye ağırlıklı bir yaklaşımım yok. Ben genel olarak Türkiye’nin her tarafını dolaşıyorum. Bölgecilik karakterim olmamıştır hiç. Bu ülkenin her tarafını en az kendi memleketim kadar severim. Bu hayatımda edindiğim en büyük değerdir. Ne söylemimde, ne eylemimde bölgeci bir tavır olmamıştır. Bir yurttaş olarak, bu müthiş coğrafyanın içinde herkesi kardeş gibi gördüm. Bu ülkeyi ayrıştıran ve ayrıştırma çabası içinde olanlara tepkili bir tavır sergiledim.

  Sizi tanıdığımız kadarıyla, bu ülkede yaşanan her soruna ilgi duyduğunuzu gördük. Bugüne kadar siyasete girme isteğiniz oldu mu? Bundan sonra da düşünür müsünüz?
  Siyaseti yapsaydım bundan otuz yıl evvel yapardım. Aktif siyasetin bir bedeli var. Müthiş bir tempo içine girmeniz lazım. Kaldı ki ben; işimde de, özel yaşamımda da, söylemlerimde de ülke sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyorum. Bir sanatçı tavrının, ülkenin bütün sorunlarının bilincinde olması gerektiğine inanıyorum. Böyle olmazsa saygın olamıyorsunuz zaten. Bırakın sanatçı kişiliğimi, bir yurttaş olarak zaten bunu yapmak zorundayım. Bir yıldır film çekmiyorum. Niçin? Çünkü söylediğim anlamda senaryoların içinin dolu olması lazım. İşte bu; senin sorduğun anlamda siyasetin karşılığıdır. Projelerde halkın sorunları yoksa kabul etmiyorum. Bu siyasi bir tavır demektir. Böyle yapıyorum diye de alkışlanmak filan istemiyorum. “Bunlar, iyi insan olmanın gerekleridir” diye düşünüyorum.

  Hayatınızı yazıyorsunuz. Çalışmalarınız hangi aşamada?
  1979 yılına kadar geldim. Bunun yanında belgeselim hazırlanıyor. İki saatlik bir sinema filmi haline getiriyoruz. Kitabı bizzat yazıyorum. Çalışmalar bittiğinde ikisini birden piyasaya çıkaracağız. Bundan sonrası kolay olacak. Çünkü çocukluğumdan bu yana gelen bilgileri ortaya çıkarmak beni çok zorladı. Hiç kimseyi karıştırmadan kendim yazdığım için yardım da almadan. Bu anlamda çok zor oldu ama bundan sonra kolaylaşacak. En fazla altı ay içinde bu iki çalışma da bitmiş olur.

  Kitabınız çıktığında çok kızanlar olacağını ama bunun sizin için önemli olmadığını ifade eden bir açıklama yaptınız. Bu açıklamanın nedeni hakkında bilgi alabilir miyiz?
  Bu kitapta söz konusu olan benim hayatımsa, orada yaşadıklarımı yazarsam dürüst adamım. Yani her şeyi süpürgeyle halının altına atmak doğru bir şey değil ki... O zaman niye kitap yazıyoruz? Benim yaşamımda çektiğim acılar var. Bunun hesabını birisi vermek zorunda... Kırılan varsa kırılacak, dökülen varsa da dökülecek... “Denizde yüzdüm, geldim kuru fasulye yedim” şeklinde bir kitap yazmam zaten...

  KUSTURICA HATALI
  Kadir İnanır’ın hayatı sadece bir kitaba sığabilecek mi?
  Sığmaz. Artık sığdığı kadarını alacağız.

  Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Jüri Başkanlığı yaptınız. Festival sizin açınızdan nasıl geçti?
  İyi geçti. Geçtiğimiz yıllar hep tartışmalıydı. Ben gittim, bu tartışmalar bitti. Bir ilk olduğu için bu görevi kabul ettim. Çünkü ilk kez bir sanatçıya jüri başkanlığı teklif edildi. Amacım Antalya Film Festivali’ne destek vermekti. Üstelik bu yıl festival, Yeşilçam’ı yüceltme adına organize edilmişti. Bu anlamda kendi adıma güç vermek için gittim. Tartışma filan da olmadı.

  Festivale katılan ünlü yönetmen Emir Kusturica’yla ilgili birtakım tartışmalara tanık olduk. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
  Türk halkının en büyük özelliği misafirperverliğidir. Sen bir adamı çağırdıysan, onu orada zor durumda bırakmayacaksın. Bu adam daha önce Bursa’ya gelmiş, İstanbul’a gelmiş, herkes alkışlamış... “Antalya’ya gelince mi sizi rahatsız etti?” diye de bir gerçek var. Bu adam dünyanın en büyük sinemacılarından biri... Siyasi bir söylemde bulunmuş... Hata yapmış... Söyledikleri son derece yanlış şeyler... Yugoslavya’daki katliamı basite indirgeyen laflar etmiş... Buna rağmen bu adamın bir sanatçı olduğunu da reddedemezsiniz. Ondan sonra da adam gitti tabii... Ve hiç işin tadı kalmadı. Bu adam hata yapmışsa, suratına cevabını vurursun. Adamı niye tehdit ediyorsun? Yanlışlık orda... Ona yapılan tepkileri kim yapmış olursa olsun... Burada önemli olan misafirinizi nasıl ağırladığınızdır. Ya çağırmayacaksınız ya da böyle yapmayacaksınız. Medyanın bir kesimi bu olayı özellikle öne çıkardı. Adam da yanlış yapmıştı zaten... Gerekli cevabı biz ona verdik. Sonra da gündemden çıktı gitti. Giderken de tehdidini yaptı.

  JÜRİ BAŞKANLIĞI ÇOK YORDU
  Bolaman Belediye Başkanı Sabri Serdaroğlu’nun misafi olarak Fatsa’nın Bolaman Beldesi’nde ağırlanan ünlü aktör Kadir İnanır, “Bolaman’ın pidesi bambaşka. Karadeniz’in en güzel ilçesi Fatsa’nın pidesini doğa ile baş başa yemek daha da başka” dedi. Antalya Film Festivali’nin jüri başkanlığı görevi sırasında gece gündüz çalıştıkları ve hayli yorulduğunu söyleyen İnanır, “Jüri üyeleri ile birlikte çok sayıda filmi izleyip en güzel kararı verdiğimize inanıyorum. Bu arada da çok yorulduk. Yorgunluğumu Fatsa’ya gelip, doğa ile baş başa kalarak gidermeye çalıştım. Bu fırsattan istifade ederek yakın dost ve arkadaşlarımla birlikte oldum” dedi. Mimar Emine Yücetürk’ün, hayat arkadaşı Jülide Kural’a verilmek üzere deniz ürünlerinden yapılmış bir kolye tasarladığını anlatan İnanır, “Hoş bir sürpriz oldu. İstanbul’a gider gitmez, hediyeyi Jülide Hanım’a vereceğim” dedi.


  haberturk 13 Kasım 2010

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  kadir inanır ın çeyrek asırlık reklam serüveni!

  Usta oyuncu, ilk kez 1988’de yayınlanan ‘Permatik 2’ reklamında oynadı. İnanır spor yaparken başlayan film, iki bölüm halindeydi... İlk reklamda, ‘Permatik 2’ kullandığı tıraştan sonra yüzünü havluyla siliyor ve sadece gözleri görülüyordu. Ekranda “...ve Permatik 2” yazısı beliriyordu. İkinci filmde ise İnanır, yüzünü silip kadınların olduğu bir davete gidiyordu. Kadınlardan biri İnanır’ın ‘sinekkaydı’ yüzüne dokunmak üzereyken fonda şu ses duyuluyordu: “Kadir İnanır Permatik 2 kullanır.
  İlk reklamda, ‘Permatik 2’ kullandığı tıraştan sonra yüzünü havluyla siliyor ve sadece gözleri görülüyordu. Ekranda “...ve Permatik 2” yazısı beliriyordu. İkinci filmde ise İnanır, yüzünü silip kadınların olduğu bir davete gidiyordu. Kadınlardan biri İnanır’ın ‘sinekkaydı’ yüzüne dokunmak üzereyken fonda şu ses duyuluyordu: “Kadir İnanır Permatik 2 kullanır.”
  İkinci filmde ise İnanır, yüzünü silip kadınların olduğu bir davete gidiyordu. Kadınlardan biri İnanır’ın ‘sinekkaydı’ yüzüne dokunmak üzereyken fonda şu ses duyuluyordu: “Kadir İnanır Permatik 2 kullanır.”
  KADİR BEY OLMAK KOLAY DEĞİL...
  Bu reklam; Kadir İnanır’ın Bonus Card’a geçişi ve bir barda altı aylık periyotlarla Garanti Bonus Card’la aldığı soda limon sayısının artışı üzerine gelişiyor... ‘Bonus saçları’ o dönemde tartışma konusu olan Kadir İnanır’a filmde gazeteci Ayşe Arman ve başarılı komedyen Yavuz Seçkin eşlik
  2004 Nisan’ında gösterilen bu reklam filmi, Bonus’la özdeşleşmiş kabarık perukları ve kısa diyaloglarıyla gülümseten bir reklam olarak hafızalara kazındı... Bonus Plus’a geçen İnanır’a hizmet eden barmen rolünde ekrana yansıyan Ayşe Arman; İnanır’ın “Nefes alsak haber oluyor” sözüne “Kadir Bey olmak kolay mı, Kadir Bey?” karşılığını verince bu söz slogana dönüşmüştü.
  ediyor.
  DAYANILMAZ BAKIŞLAR
  2005 Nisan’ında gösterilen Profilo reklamında, Kadir İnanır ile göz göze gelenin vay haline! Önce bir masada oturan çiftin bardakları ve masası paramparça oluyor.
  İnanır’ın güzel bir kızı bakışlarıyla duvara çarptığı filmde; birkaç dükkanın da vitrini patlıyor... Son karelerde Profilo vitrinine gözü takılan İnanır, ne yaparsa yapsın zarar veremiyor. Reklam filmi “Bu bakışlara başka kim dayanabilir? Profilo Dayanıklı Ev Aletleri...” diye bitiyor.
  YALAN SÖYLÜYORSUN YALAAN!
  ‘Haneler’ dizisinin, Kadir İnanır’lı Yeşilçam filmlerine atıfta bulunan ‘Yaban’ karakteri; Petrol Ofisi’nin Şubat ayında gösterilmeye başlayan reklam filmlerinde, usta oyuncuyla birlikte yer aldı. Yakıtı bittiği için aracını halatla çekerek Petrol Ofisi bayiine yaklaştıran ‘Yaban’, PO’nun bedava kampanyasını duyunca inanmak istemiyor ve isyankar tavrıyla “Yalan söylüyorsun yalan” diye bağırıyor...
  Bu bağrışın ardından ekrandaki büyük buluşma yaşanıyor... Bir araba yaklaşıyor ve içinden Kadir İnanır çıkıyor. Ardından İnanır “İnanacaksııınn!” diye Yaban’a kükrüyor. Yaban şaşkın bir ifadeyle İnanır’a bakıyor ve kampanyanın sloganı veriliyor.

  mgdmagazin 29 Kasım 2010

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  gül_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  15.07.2006
  Yer
  I'm Sorry, I Love You
  Mesajlar
  2,204
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Kadir İnanır'ın yeni dizisi
  Usta aktör Kadir İnanır, "İzmir Çetesi" isimli diziyle ekranlara dönüyor.
  Kadir İnanır ile Mustafa Üstündağ'ı buluşturacak olan 'İzmir Çetesi' isimli dizinin hazırlıkları sürüyor.
  "Aşk - ı Memnu" dizisinin Matmazel'i Zerrin Tekindor'un da rol alacağı diziyi Alican Yaraş kaleme alıyor.


 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  seyma_BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  05.02.2007
  Yer
  KADİR ABİM NERDE BEN ORDA
  Mesajlar
  1,730
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı gül_mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster  Usta aktör Kadir İnanır, "İzmir Çetesi" isimli diziyle ekranlara dönüyor.
  Kadir İnanır ile Mustafa Üstündağ'ı buluşturacak olan 'İzmir Çetesi' isimli dizinin hazırlıkları sürüyor.
  "Aşk - ı Memnu" dizisinin Matmazel'i Zerrin Tekindor'un da rol alacağı diziyi Alican Yaraş kaleme alıyor.

  Adından da anlaşılacağı gibi Kadir Abimin bu projesi memleketim izmirde çekilecek benden mutlusu yok böyle bir projeden haberim vardı tekrar gündeme gelmesi beni çok mutlu etti...İnşallah merkez ilçelerde çekilir,çekilmese de giderim artık civar ilçelere:))
  TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA TEK SANATÇI VARDIR O DA KADİR İNANIR'DIR

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Kadir İnanır "İzmir Çetesi" ile dönüyor

  Dizinin diğer başrolleri Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece.
  Ali Eyüboğlu'nun Milliyet'teki yazısına göre, usta aktör Kadir İnanır İzmir Çetesi ile ekranlara dönüyor.
  Pastel Film tarafından Star Tv'ye çekilecek ,yönetmenliğini Murat Şeker'in yapacağı dizinin senaryosu Ali Can Yaraş tarafından yazılacak. Dizide Kadir İnanır?ın yanı sıra Mustafa Üstündağ, Kenan Ece, Selin Şekerci, Erkan Sever de yer alacak.
  İzmir'de çekilecek dizinin konusu; Yedi göbekten İzmirli olan Cemal, top koşturduğu Altay'dan tam da Fenerbahçe'ye transfer olacağı dönemde ciddi bir sakatlık geçirince futbolu bırakır. Doğup büyüdüğü mahallede anahtarcılık yapan, eşi ölünce kızıyla hayata tutunmaya çalışan, haksızlığa, adaletsizliğe karşı, düzene kızgın, her kuruma şikayet dilekçesi yağdıran, bu yüzden de mahallelinin "Kurtar bizi Cemal" diye takıldığı adamın yolu günün birinde, biri Göztepeli, diğeri Karşıyakalı olan iki fanatik futbol taraftarının yönettiği "İzmir çetesi"yle kesişir. Çünkü, Cemal kızının geleceği için biriktirdiği parayı "İzmir çetesi"ne kaptırır.Cemal, çeteyi yakalatıp, içeri attırır, ama giden parasını geri almanın tek bir yolu vardır, o da ?İzmir çetesi?nin hazırladığı yeni dolandırıcılık planının bir parçası olmak.Cemal parasını kurtarma adına Mustafa Üstündağ ile Kenan Ece'nin elebaşı olduğu "İzmir Çetesi"nin başına geçer.

  14 Ocak 2011 televizyongazetesi

Sayfa 2/28 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kadir Özdal
  By Messa in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 369
  Son Mesaj: 11-08-12, 21:00
 2. Kadir İnanır
  By desire in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 989
  Son Mesaj: 09-08-10, 19:48
 3. Kadir Özdal
  By Messa in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 1234
  Son Mesaj: 28-07-08, 13:12
 4. Kadir Özdal
  By *Sultan* in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 1018
  Son Mesaj: 21-01-08, 03:43
 5. Kadir İnanır
  By oslemm in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 669
  Son Mesaj: 08-11-07, 22:13

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.