Sayfa 2/18 İlkİlk 12345612 ... SonSon
87 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Hale Soygazi

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Hale Soygazi çok asil çok güzel bir kadın. bunun yanı sıra müthiş bir oyuncu. Özellikle Vurun Kahpeye filminde canlandırdığı Aliye Öğretmen karakterinin güçlü, kişiliğinden, ulusal ideallerden asla taviz vermeyen yönüyle ona hayran kalmamak elde değildi. güçlü, boyun eğmeyen kadın imajını en çok yakıştırdığım aktristlerden biridir Hale Soygazi..

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  TARKAN’DAN MEHMET ALİ ERBİL’E, EBRU GÜNDEŞ’TEN KENAN DOĞULU’YA KADAR BİRÇOK ÜNLÜ İSMİN HANGİ SEMTLERDE OTURDUKLARINI BİLİYOR MUSUNUZ? İŞTE ÜNLÜLER VE OTURDUKLARI SEMTLER...
  --------------------------------------------------------------------------------

  Sanat dünyasının ünlü isimleri hangi semtlerde oturuyor, kimlerle komşuluk yapıyor biliyor musunuz? Sevilen ünlünün nerede oturduğu, evinin büyüklüğü hep merak konusu olmuştur. Bazı programlarda özellikle sanatçıların evlerine gidilir, odaları tek tek çekilir, evi nasıl, kaç oda hepsi gösterilir. Sanatçılara sorulduğunda adres vermek istemezler. Adreslerini, semtlerini saklı tutmaya çalışırlar. Ancak, şöyle bir bakıldığında Etiler’de ve Beykoz Konakları’nda oturan ünlülerin fazlalığı göze çarpmakta. İşte size ünlüler ve oturdukları semtler;

  Arnavutköy`de; Mustafa Sandal, Kadir İnanır, Aydan Şener ve Lale Mansur.

  Etiler`de; Nurseli İdiz, Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Yılmaz Erdoğan, Mehmet Ali Erbil, Ayşe Kulin, Sezen Aksu, Leman Sam, Emel Müftüoğlu, Nefise Karatay ve Stelyo Pipis.

  Şişli’de; Nedim Saban, Nejat İşler, Hande Ataizi ve Selim İleri.

  Bebek’te; Tarkan, Pınar Altuğ, Okan Bayülgen ve Cansu Dere.

  Cihangir’de; Ata Demirer, Olgun Şimşek, Hale Soygazi, Fikret Kuşkan, Güven Kıraç, Selçuk Yöntem ve Murathan Mungan.

  Acarkent ve Beykoz Konakları`nda; Ebru Gündeş, Emre Altuğ, Sibel Can, Kenan Doğulu, Çağla Şikel, Behzat Uygur ve Rüştü Reçber.

  Bağdat Caddesi`nde; Çağla Kubat, Tülin Şahin, Özlem Yıldız, Bülent Ersoy, Yonca Evcimik, Neco, Harun Kolçak, Billur Kalkavan ve Ekrem Bora.

  Bu isimlerden birçoğunun birden fazla evinin olduğu da biniyor. Ancak onlar, bu semtlerden vazgeçemiyorlar.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart çoook eski bir röportaj.

  :: Hale Soygazi - Ahmet Özhan Berabere Kaldılar ::  Hale Soygazi ile Ahmet Özhan iki yıldır evliler, daha kesin bir hesapla bizim evlerine gittiğimiz gün tam 730 günlük evlilerdi.Evlilikten önce bir nişan , ondan önce flört devresi de var.Yani birbirlerini yaklaşık 5 yıldan beri tanıyorlar, ama ne kadar tanıyorlar ? Bu sorunun yanıtını alabilmek için ikisine de birbiri hakkında sorular sorduk.

  Beğendikleri & Beğenmedikleri
  Birbirinizin en beğendiğiniz huyları nelerdir ?


  Ahmet : “Hangisini söyleyeyim. Bir çok huyunu beğeniyorum. Ama en çok merhametli oluşunu beğeniyorum.
  Hale : “ Ben Ahmet ‘in en çok konuşmasını seviyorum. Mantıklı düşünmesini de tabii.”  Peki en beğenmediğiniz huylar ?

  Ahmet : “Hale’nin beğenmediğim huyu yok. Ama biraz önce en beğendiğim dediğim huyu aynı zamanda en beğenmediğim huyu da… Çok merhametli , haddinden fazla merhametli . Bu merhamet yüzünden ev hayvanat bahçesine döndü.Sokakta bulduğu kediyi eve getiriyor.  Hale : “ Ahmet zevkli giyinir , iyi giyinir, giydiği şeyler ona yakışır. Ama giyim sevmez .İşi dışında bir pantolon , bir gömlek ya da pantolon bir kazakla dolaşır.Evde de giyinse az beğendiğim hiçbir huyu kalmayacak.”

  Birbirinize verdiğiniz ilk hediyeyi hatırlıyor musunuz ?

  Ahmet : “Tabii hatırlıyorum.Bir gömlek .. Hale gözlerimin renginde bir gömlek hediye etmişti bana…”

  Hale : “ Hiç unutmama imkan var mı ? Altın kalpli bir madalyon.”  Ne zaman tanışmıştınız ?
  Ahmet : “ 1973 Yılı… Ocak ayıydı.. Ama gününü çıkartamıyorum.”

  Hale : “ Evet 1973 Ocak ‘ı.. Gününü bende hatırlayamayacağım”

  Hanginizin aylık harcaması daha fazla ?

  Bu sorunun yanıtları yeni soruları ortaya çıkardı ve şu sonuca varıldı. Sahne çalışması olduğu sıralarda Ahmet’in film çalışması olduğu sıralarda Hale’nin masrafı daha çok..

  Kaynak : HEY Dergisi - Aralık 1977

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart röportaj-Hale Soygazi

  Hale Soygazi
  Türk sineması hep krizde


  ''Şu anda Türk sinemasında bir üretimden söz etmek pek mümkün değil. Kimse sinemadan hayatını kazanamıyor, insanlar dizi ya reklamda oynuyor. Dizilerde de yenilik, yaratıcılık yok, kendilerini baltalar hale geliyorlar. Benim için sanat misyon değildir. Sanatı kendi ideolojim için kullanmam, çünkü sanat cevap vermez, yeni sorular açar. Öbür türlüsü makale olur''  Sinemanın 'taçlı kraliçesi' Hale Soygazi, ikinci tiyatro oyunu 'Özel Bir Gün' ile yeniden sahnede. Soygazi, başrolü Cihan Ünal'ın yeğeni Volkan Ünal ile paylaşıyor. Her cuma saat 20.30'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampusu'nda sahnelenen oyun, nisan ayı sonuna kadar seyirciyle buluşacak.

  - Biz sizi sinemada tanıdık, ama son dönemde tiyatro yapıyorsunuz. Sinemadan neden koptunuz?

  1973 yılında Türkiye Güzeli seçildim, oradan İtalya'ya gittim, Avrupa Güzeli seçildim, ardından sinemaya başladım. Fakat o yıllarda da sinema çok iyi dönemde değildi. Epey bir film çektim ve hemen akabinde krize girdi. Seks filmleri furyası başladı ve ben beş yıl film yapmadım. Ondan sonra televizyon başladı, insanlar sinemadan çekildi. 80'li yıllarda 'Kadının Adı Yok', 'Bir Avuç Cennet', 'Cazibe Hanım'ın Gündüz Düşleri' gibi filmler yaptım. Ama ben bildim bileli Türk sineması hep krizde. Şu anda sinemada bir üretimden söz etmek pek mümkün değil. Zaten artık hiç kimse sinemadan hayatını kazanamıyor, insanlar ya dizide ya reklamda oynuyor. Dolayısıyla sinemada olmamak benim tercihim değil. Ben bir oyuncuyum, iyi teklif geldiğinde tabii ki değerlendiririm.

  - Dizilere de çok sıcak bakmadınız...

  Bir dizi yapmam için ekibe, senaryoya gerçekten çok güvenmem lazım. Çünkü diziler oynamaya başlıyor ve birkaç bölüm sonra yayından kaldırılıyor. Üstelik de "ne kadar güzel" derken kalkıyor. Yıllarca oynayan diziler varken reyting yüzünden yayından kaldırılmalarına inanmıyorum. Bu işin aslı nedir bilmiyorum. Dolayısıyla böyle bir riski de göze alamıyorum. Ayrıca bir dizi tutunca ekranları benzerleri dolduruyor; yenilik, yaratıcılık yok. Böylelikle kendilerini baltalar hale geliyorlar.

  - Yeşilçam filmlerinden tanıdığımız Hale Soygazi, salon filmlerinin güzel kızı, sığınmaya ve korunmaya muhtaç bir kadın portresi çiziyordu. Sonrasında ise politik görüşleri, hayata karşı bir duruşu ve tavrı olan bir kadın çıktı karşımıza. Yeşilçam gerçek Hale'yi göstermenize izin mi vermedi, yoksa bu değişim sonradan mı yaşandı?

  Ben sinemaya başladığımda nasıl düşünüyorsam, hâlâ öyle düşünüyorum. Gelişim ve değişim vardır, ama bunlar çok ciddi değişimler değil. 1975 yılında yaptığım filmleri hâlâ izliyorum ve çok seviyorum. 80'li yıllarda sinema üretimsiz hale geldi, film çekilmemeye başlandı, 12 Eylül darbesi sonucunda parçalanan bir toplum vardı. O dönemde kadın filmleri çekilmeye başlandı. 'Kadının Adı Yok', 'Cazibe Hanım'ın Gündüz Düşleri', 'Bir Avuç Cennet' hep o dönemde çıkmış filmlerdi. Ama ben hep aynı görüşleri ve düşünceleri taşıyordum.

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart devamı..

  - Çekilen filmler itibarıyla mı bu durum çok yansımıyordu?

  Sinema toplumun aynası. Toplumda bir değişme varsa, bunun sinemaya yansıması çok normal ve böyle olması gerekiyor. O dönem toplum bir arayışlar içindeydi; bu da sinemaya yansıdı. Ben o zaman da bu zaman da savunduğum şeyleri hâlâ savunuyorum. Ama benim için sanat misyon değildir. Ben sanatı kendi ideolojim için kullanmam, bu yanlış. Çünkü sanat cevap vermez, yeni sorular açar. Öbür türlüsü makale olur. Çerçevelemeye ve insanlara dikte ettirmeye gerek yok.

  - Tiyatro hayatınıza nasıl girdi? Üstelik 'Özel Bir Gün', 'Küçük Prens'ten sonraki ikinci oyununuz.

  Bu tamamen benim tercihimdi. Bütün okul yıllarımda tiyatro yaptım. Film çalışmaları sırasında yoğunluktan dolayı tiyatroyla hiç ilgilenemedim. Ama tiyatro yapmayı hep istedim. Zaten sinema ve tiyatro oyunculuğu arasında teknik farklar var sadece. Sonuçta çıkış noktası aynı. Oyuncu her zaman kendini yenilemelidir, değişiklikleri de denemelidir. Bu, benim ikinci oyunum ve artık pek çok şeyin daha da farkındayım. Tiyatro sahnesinin ne gerektirdiğini, seyirci-oyuncu arasındaki iletişim, her şeyin daha çok farkına varıyorum. Aynı kıyafetlerle aynı replikleri sürekli tekrarlamak sıkıcı olabilirdi. Ama fark ediyorsunuz ki, her şey aynı olsa da her gün farklı bir oyun oynuyorsunuz. Oyunun nasıl olacağını seyirci ve onların tepkileri belirliyor. Siz de değişiyorsunuz, bir gün bile hayatınıza yeni yaşanmışlıklar katıyor. Bütün bunlar oyunu etkiliyor. Sizinle birlikte karakterde değişiyor ve karakterin farkına oynadıkça varıyorsunuz.

  - 'Özel Bir Gün' aslında 1977 yılı yapımı bir film. Başrollerinde de Marcello Mastroianni ve Sophia Loren oynamıştı. Bu oyunu tercih sebebiniz nedir?

  Filmi daha önce izlemiştim ve çok sevmiştim. Kendime tiyatro için bir oyun arıyordum ve 'Özel Bir Gün' de çok uygun bir oyundu. Bunun üzerine Ettore Scola ile görüşmeler yaptık ve çalışmalara başladık.

  - Oyun çok sancılı bir dönemi anlatıyor, siz nasıl yorumladınız?

  Oyunda her şey o kadar mükemmel ve evrenseldi ki, hiçbir değişiklik yapmadık. Faşizm her zaman her yerde olabilecek bir şey. İlle de bir Mussolini gerekmiyor. Gündelik hayatımızda da faşizan duyguları yaşıyoruz ve zaman zaman da maruz kalabiliyoruz. Üstelik bu durum insanları giderek yalnızlaştırıyor. Oyunda bu da vurgulanmış. Bu nedenle güncel bir oyun ve galiba bu gidişle güncelliğinden de bir şey kaybetmeyecek. 'Özel Bir Gün' iki kişi üzerine kurulmuş. Antonietta ve Gabriele. Kadın, evli ve altı çocuklu sıradan bir ev kadını. Okumamış, ama cahil değil. Bütün ailesi faşist, dolayısıyla kendisi de bu sistemin içine girmiş. Gabriele daha okumuş, kültürlü ve işin farkında olan biri. Ama o da militan değil.

Sayfa 2/18 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Lucy Hale
  By mrs.lovett in forum ABD/Hollywood Oyuncuları
  Cevaplar: 831
  Son Mesaj: 27-11-18, 20:06
 2. Hale Caneroğlu
  By PAMUK_MELEGIM in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 109
  Son Mesaj: 19-08-12, 16:23
 3. Hale (Alexandra Adornetto)
  By Deniz_ in forum Dünya Edebiyatı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 11-08-11, 17:08

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.