Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Mustafa Sandal

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  meliha_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  25.01.2007
  Yer
  Manganiello ♥
  Mesajlar
  1,659
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Mustafa Sandal

  Mustafa Sandal

  11 Ocak 1970 Tarihinde, İstanbul Beşiktaş’ta hayata merhaba dedi. Özel Dost Koleji’ndeki ilköğreniminin ardından İsviçre’nin Cenevre kenti yakınlarında bulunan ” College Du Leman “ da orta ve lise tahsilini tamamladı. Ardından, üniversite tahsiline Boston New Hampshire College’da başladı. İçindeki müzik tutkusunu daha fazla bastıramayıp 2.5 senelik üniversite tahsilini yarıda bırakarak Türkiye’ye döndü.Yurt dışında çeşitli ülkelerde geçirdiği uzun yıllar, tüm yaşamıyla beraber müziğine de yansıdı. Aldığı tüm bu eğitimle birlikte çocukluk yıllarından beri içinde duyduğu müzik tutkusunun ışığında, profosyonel müzik yaşamına İstanbul Gelişim Stüdyosu’nda; Onno Tunç, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Garo Mafyan gibi ülkemizin en ileri gelen müzik adamlarının yanında başladı (1989). Öyle ki, Cenevre’deki orta okul ve lise yıllarında okul DJ’liği ile başlayan bu müzik aşkı İstanbul Gelişim Stüdyosu’na adım atması ile doruğa ulaştı.

  Kendi müzik ruhunu öğrendikleriyle birleştirerek belki de asıl müzikal kimliği olan bestecilik ve söz yazarlık yönünü ortaya çıkardı. “Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik, Ozan Orhon, Burak Kut, Deniz Arcak, Emel Müftüoğlu,Reyhan Karaca, İzel, Sibel Alaş, Asya,Hakan Peker ve Ferda Anıl Yarkın” gibi sanatçılara verdiği besteler, kendisini gerçek anlamda peşinden koşulan bir besteci ve söz yazarı konumuna getirdi…

  Kendi albümünü çıkarmak için daha fazla tecrübe kazanmayı tercih etti. Bu süre zarfında da müziği her yönüyle incelemeyi ve müzik teknolojisini de yakından takip etmeyi ihmal etmedi. Aradan gecen uzun çalışmalardan sonra kendi bestelerini yorumlamaya karar verdi.1994 yılında ilk albümü “Suç Bende”yi çıkardı. Bu albümün satış tirajı, yıllardan beri yapmış olduğu çalışmalarının bir ürünü olurken, kendisini Türk Pop Müziği’nin tartışmasız starlarından birisi yaptı. “Suç Bende” isimli albüm piyasaya verildikten 3 ay sonra başlayan Türkiye Turnesi’nde bir seneden çok daha kısa bir süre içerisinde yurt içinde 140, yurt dışında ise 30 konser vererek kırılması güç bir rekora imza attı.İlk albümünün başarısından sonra, bestecilik ve söz yazarlığı ile yetinmeyerek aranjörlük yönünü geliştirmeye karar verdi. Keza, evine bir Home-Studio kurarak çalışmalarını daha hızlı ve çok yönlü olarak yapmaya başladı.

  1995 yılında ilk kez bir albümün müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenerek Sibel Alaş’ın “Adam” isimli prodüksiyonuna imza attı.

  1996 ‘da “Gölgede Aynı” adlı ikinci albümünü hazırladı.. Bu albümün ilk albümden farkı, tam anlamıyla bir Mustafa Sandal prodüksiyonu olmasıydı. Ayrıca, verdiği yüzlerce yurt içi ve yurt dışı konserle birlikte, 2 Milyon kaset ve 600 Bin adetlik CD tirajı, eşine az rastlanır bir fanatizmi de beraberinde getirdi. Bir zamanlar hayal edilmesi bile güç olan stadyum konserlerindeki başarısıyla yetinmeyerek müziğin görsel yani diyebileceğimiz video kliplerde de daha önce denenmemiş temalar kullanıldı. “Bir Anda” adlı şarkısına aksiyon tarzında çektiği klip, ilk günden itibaren büyük dikkat çekti.

  1997 yılında, Londra’ya yerleşip üniversite eğitimine kaldığı yerden “American College Of London”’da devam ederken yine Londra’da İzel’in Emanet adlı albümün müzik direktörlüğünü üstlendi.

  1998 Eylül’ünde çıkardığı üçüncü albümü “Detay” ile beklentileri yine boşa çıkarmadı. Yurt içinde onlarca şehirde, yurt dışında da Amerika,Avustralya, Almanya, Avusturya, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İsveç, Fransa Türkmenistan, Azerbaycan gibi pek çok ülkede toplam 120 konser veren sanatçı, bu albümde de her zamanki satış tirajlarını yakaladı.kışında Paris/Fransa’da Sony Music'le yaptığı anlaşma ile dünyaya açılan Sandal, yurt dışında yayınlanmak üzere “Araba” adlı şarkısına yeni aranjmanıyla Marakes/Fas’ta klip çekti.Yurt dışında da çok ses getiren ve de sevilen bu single çalışması ile daha önce albümlerinde yorumladığı şarkılardan 12 tanesinin bulunduğu albüm sayesinde, Fransa, Almanya, Belçika, İsviçre gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, bir çok TV programına katılıp röportaj verdi. Ayrıca, “Araba” şarkısına gelen okuma istekleri doğrultusunda, Rusça, Arapça ve Yunanca dillerine çevrildi .

  2000 Haziran’ında “Akışına Bırak” adlı dördüncü albümünü dinleyenlerine sundu. Bu albümde önceki albümlerinden farklı olarak müzik direktörlüğü kimliğini İskender Paydaş’la paylaşarak, daha çok besteci ve yorumcu kimliğini ortaya çıkarttı. Düzenlemelerinde Volga Tamöz’ün de imzasının bulunduğu şarkılar, kaliteli alt yapısı ve ses efektleriyle oldukça dikkat çekti.

  2000-2001 konser programlarının arasında, çocukluğundan beri hayranı olduğu Eros Ramazotti ile birlikte İstanbul Ali Sami Yen Stadı’nda 25 Bin kişi önünde yaptığı düetle çok saygı duyduğu bu müzik adamıyla aynı sahneyi paylaşarak, bugün gelmiş olduğu noktaya hakkı ile geldiğini ispat etti.

  2002 yılının ilk aylarında, görenlere parmak ısırtan yeni stüdyosunu kurdu ve 5. albümünün kayıtlarını burada gerçekleştirdi. Ayrıca, kendi prodüksiyon şirketi olan YADA PRODUCTIONS bünyesinde kurduğu ve alt yapı çalışmaları 2 yıllık bir süreyi alan Fan Club’ını, isim ve format değişikliğiyle yenilediği web sitesi üzerinden faaliyete geçirdi.

  2002 Haziran’ında çıkardığı "KOP" adlı albümü ile müzik piyasasına yeniden hızlı bir giriş yaptı...

  2003 yılında sevenlerine bir sürpriz yaparak “Maxi Sandal 2003” isimli bir maxi single çıkardı.

  Sanatçı yine 2003 yılında, Almanya-Universal Music etiketiyle “Aya Benzer 2003 (Moonlight)” isimli bir single ile “Seven” isimli bir albüm ile Avrupa’lı müzikseverlerle buluştu.

  2004 yılında Türkiye'de "İste" isimli maxi-single'ı piyasaya çıktı. Yaz boyu "Volkswagen ile Müzik Aşkına" konserlerinde sevenleriyle buluştu.

  10 Ocak 2005'te "İsyankar" isimli şarkısının single çalışması ile yurtdışındaki sevenleriyle buluştu. İsyankar, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de en çok satanlar listelerinde üst sıralarda yer aldı. Ağustos'ta ise "Yamalı Tövbeler" isminde bir maksi single çıkardı.


  2006'da Önceki yıl yurt dışında piyasaya çıkardığı “İsyankar” adlı single çalışması ile Almanya'da 150 bin tirajı geçerek "Gold Record (Altın Plak)" ödülünü kazandı. Universal Music etiketiyle piyasaya sürülen İsyankar'ın İstanbul’da çekilen video klibinde İstanbul Boğazı'nın görüntüleri gözler önüne serilmiş ve klip MTV TRL Charts listesinde bir numara olmuştu. Mustafa Sandal, İsyankar single'ı ile Almanya resmi satış listelerinde en uzun süre kalan Türk sanatçısı unvanını elinde bulunduruyor.

  2007: 13 Haziran'da Devamı Var adlı albümünü çıkardı. Bu albümün çıkış şarkısı şarkısı 'İndir' önce, Mustafa Sandal'ın dedesi olan eski TRT sanatçılarından ritim ustası Hüseyin İleri'nin eşlik ettiği Muhabbet Kart reklamlarında tanıtıldı.

  2008 Mayıs ayında Muhabbet Kart sponsorluğunda Samsun‘da başlayan ve Kasım ayında Muğla'da biten Türkiye turnesi kapsamında tam 500 bin seyirci rakamına ulaşarak kendi alanında bir rekora imza attı. Play Station 2'de bir oyunda Mustafa Sandal'ın "İndir", "Aşka Yürek Gerek" ve "İsyankar" adlı şarkılarına yer verildi. Mustafa Sandal, cep telefonu reklamıyla 2008 yılının en iyi reklam filmi ödülünü aldı. Türkiye'deki sanatçılar arasında en fazla 'resmi fan club' üyesine sahip olan Mustafa Sandal, yeni bir rekora imza attı. Kendine ait internet sitesinde 230 bin hayranı bulunan sanatçı, Avrupa'da Madonna ve Britney Spears'ın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

  2009: 8 Temmuz'da Karizma adlı albümünü çıkardı. Bu albümde aranjör Bojan Dugic ile birlikte çalıştı ve albümün çıkış şarkısı olan Ateş Et ve Unut ve albümün isim parçası Karizma'nın düzenlemelerini Bojan Dugic'le birlikte yaptı. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Almanya komitesi, Pakistan’daki mülteci çocuklar için başlattığı yardım kampanyasının Avrupa’daki sözcüsü olarak Mustafa Sandal’ı seçti. Sandal, 2009 Ramazan Bayramı'da yayınlanan UNICEF broşüründe dünyaya barış mesajı verdi.

  2010: Mustafa Sandal Karizma albümünde yer alan Adı İntikamdı ve Demo adlı çalışmalarına klip çekti. Mustafa Sandal, New York'ta Beş Minare adlı filmde Mahsun Kırmızıgülle baş rol oynadi.
  Sanatçı, 2011'in Haziran ayında ise, sözü kendisine müziği Amr Mostafa'ya ait olan "Şıkır Şıkır" adlı şarkıyı Gülben Ergen'le birlikte seslendirdi.

  Kendisi halen Trt1 de yayinlanan Basrolde Ask dizisinde basrol oynamakta ve O Ses Türkiye yarismasinda juri üyeligi yapmaktadir.  Leyla ile Mecnun:Bir Kavuşamama Hikayesi...

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  kardelen1538 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  01.01.2011
  Yer
  {HAKMAN}
  Mesajlar
  326
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Çok şükür Mustafa Sandalın sayfası açılmış. Çok mutlu oldum ya geçenlerde aradım mustiyi ama sitede başlığı olmadığını görünce çok üzülmüştüm. Hep aklımdaydı olsa fenamı olur diye benim gibi düşünen çok insan vardır eminim...

  meliha_93 çok iyi düşünmüşsün.Mustiye bir sayfa açmakla başlığımız hayırlı uğurlu bol yorumlu olsun inşallah :img-wink::happy0064

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  hayat* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  12.10.2009
  Yer
  parallel universe
  Mesajlar
  1,579
  Konular
  2
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı kardelen1538 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok şükür Mustafa Sandalın sayfası açılmış. Çok mutlu oldum ya geçenlerde aradım mustiyi ama sitede başlığı olmadığını görünce çok üzülmüştüm. Hep aklımdaydı olsa fenamı olur diye benim gibi düşünen çok insan vardır eminim...

  meliha_93 çok iyi düşünmüşsün.Mustiye bir sayfa açmakla başlığımız hayırlı uğurlu bol yorumlu olsun inşallah :img-wink::happy0064

  Cok sükürr:happy0064
  Nevincim haber verdigin icin sagol..hic görmemisim acildigini sayfanin.Ancak cok sevindim.. Kesinlikle gerekiyordu! Heleki bizim gibi Musticiler burada "mustafa mustafa " diye tutusurken, df de basligi olmamasi kötü olurdu :img-hyste
  Sayfa acan arkadasa cok tesekkürler :love01:
  Insallah bol yorumlu, kisa ömürlü olur :) Sayfa beni simdiden heyecanlandiriyor :)
  hadi hayirlisi :happy0064

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  kardelen1538 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  01.01.2011
  Yer
  {HAKMAN}
  Mesajlar
  326
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı hayat* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cok sükürr:happy0064
  Nevincim haber verdigin icin sagol..hic görmemisim acildigini sayfanin.Ancak cok sevindim.. Kesinlikle gerekiyordu! Heleki bizim gibi Musticiler burada "mustafa mustafa " diye tutusurken, df de basligi olmamasi kötü olurdu :img-hyste
  Sayfa acan arkadasa cok tesekkürler :love01:
  Insallah bol yorumlu, kisa ömürlü olur :) Sayfa beni simdiden heyecanlandiriyor :)
  hadi hayirlisi :happy0064
  Hayatcım tabiki bizde boş boş durmıycaz demi burayı mustimin güzel çalışmalarıyla doldurmalıyız. He bu arada mustafa sandal facede kendisi fanlarıyla yazışıyor benden duyurması. Twitterda sürekli yarışmayla ilgili güncel sohbetler halinde onun yorumlarıda buraya atmayı düşünüyorum kimse mahrum kalmasın böyle bir stardan :img-wink:

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  Ceren53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.06.2007
  Yer
  Narin♥Firat
  Mesajlar
  4,220
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Sükürler olsun:cheer::cheer:

  Kavustuk basligimiza melihacim baslik icin tskler :)
  Ilk basligimiz hayirli ugurlu olsun....
  Mustafanin mutluluklariyla percinlesen bir baslik olsun sevinc naralari atalarim insallah onunla birlikda fanlari olarak bizde:img-wink: Dop dolu mustimiz gibi isil isil kipir kipir bir baslik olsun insallahhhhhhhhhhhhh

  Mustiyle tanismam on yasindayken oldu ayni o ses türkiyedeki kizin hikayesi gibi bir olay gecdi benimde basimdan...
  Izine giderken babami bir petrolcide durdurup kasedini almisdim sonra adapazarindan rizeye varana kadar onun arabasi var güzelmi güzel diye eslik etmisdim ona:img-in_lo

  Akabinde hayranligim onun kisligini gördükce dahada bir büyüdü sarkicilik kariyeri bir yana son dönemde beyaz perdedeki basarisiylada beni yeniden büyüledi...
  SOnra diziler basrolde ask:img-in_lo
  Yurtdisinda yasatdigi gurur onurda cabasi:img-in_lo
  Eee be mustim her daldada insan bukadarmi yetenekli kabiliyetli olur... :img-in_lo
  Insan her yasda hepmi bukadar yakisikli alcak gönüllü sevimli biri olur...:img-in_lo
  Sen nasil bir varliksin.... hiperstarim jönüm benim:img-in_lo
  Alıntı hayat* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cok sükürr:happy0064
  Alıntı hayat* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Nevincim haber verdigin icin sagol..hic görmemisim acildigini sayfanin.Ancak cok sevindim.. Kesinlikle gerekiyordu! Heleki bizim gibi Musticiler burada "mustafa mustafa " diye tutusurken, df de basligi olmamasi kötü olurdu
  Sayfa acan arkadasa cok tesekkürler
  Insallah bol yorumlu, kisa ömürlü olur Sayfa beni simdiden heyecanlandiriyor
  hadi hayirlisi

  Rica ederim canim bundan iki hafta öncesinde bakmisdim yokdu bugün bir bakdim sans eseri sok oldum görünce hemen mustici dostlara bir haber ucuralim dedim:img-hyste

  Artik güzel calismalarla güzel yorumlarla süsleyecegiz mustimizin basliginda insallah...:happy0064
  Beni taniyanlar hep der cereni arayan özgü namalin basliginda bulur artik slogan gibi oldu ben bile öyle derim arayan beni özgüde bulur diye simdi ikinci basligim acildi...
  Cereni ariyan hem özgü namal basliginda hemde mustafa sandal basliginda bulabilir... Burdan duyrulur:img-hyste

  Neyse biraz aceleye geldi ama ilk calismalar benden gelsin mustime:img-wink:


  Sandal ailesi

Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Mustafa Uğurlu
  By Gabriel in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 141
  Son Mesaj: 12-04-21, 23:06:35
 2. Mustafa Armağan
  By emLyn. in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 27-06-11, 02:18:50
 3. Mustafa
  By hazal_90 in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 261
  Son Mesaj: 03-01-10, 01:48:58
 4. Mustafa Hatipler
  By jake gyllenhaal in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 26-08-08, 01:28:59
 5. Mustafa Kara
  By erten07 in forum Dizi ve Film Senaristleri & Yönetmenleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-03-07, 14:25:32

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
escort ankara
izmit escort
izmir escort
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş