Sayfa 1/110 123451151101 ... SonSon
546 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Nurgül Yeşilçay

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Nurgül Yeşilçay

Buradan devam edebilirsiniz

Lütfen tek cümlelik kısa mesajlar ve arka arkaya flood mesajlar yazmayınız

bir önceki başlık:

http://forum.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=139855
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    fundagulben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    -
    Konular
    30
    Verdiği Beğeni
    157

Aldığı Beğeni: 103

Bahsedilme
    3 Mesaj

87.BAŞLIK

Durum:
    seven ny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    kalbimi koydum
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 35

Bahsedilme
    0 Mesaj

26 Mart 1976'da İzmir”de doğdu.Ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 2001'de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.Öğrencilik yıllarında Uğur Yücel vasıtasıyla İkinci Bahar dizisinin seçmelerine katıldı ve Türkan Şoray”ın canlandırdığı Hanım karakterinin kızını oynadı.İkinci Bahar Türk televizyonlarının o zamana kadarki en yüksek reytingini aldı.2001 yılında ilk sinema filmi Şellale”de Tuncel Kurtiz ve Hülya Koçyiğit gibi önemli oyuncularla çalıştı.2002 yılında ilk başrolünü Mumya Firarda filminde Teomanla paylaştı.Bu filmle Arap dergilerine kapak kızı yapılan Yeşilçay,aynı yıl Özcan Deniz ve Selda Alkor ile birlikte Çağan Irmak yönetiminde ki Asmalı Konak dizisinde başrolü paylaştı. Canlandırdığı Bahar Karadağ rolüyle Türkiyenin en popüler kadınları arasına girdi. Asmalı Konak Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizisi ünvanını halen koruyor.2003 Yılında Asmalı konak dizsinin devam filmi olan(ilk üç gün gişe rekoru bulunan) Asmalı Konak Hayatta yer aldı ve bu filmde rolü için saçını kazıttı.2004 yılında yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine rolü ile 12. Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.Yine 2004'te beş yönetmenin yönettiği Anlat İstanbul filminde Saliha karakterini canlandırdı.2006 yılının eylül ayında Fatih Akın'ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Yaşamın Kıyısında isimli filmin çekimlerine başladı. Ayten Öztürk adlı Türk kızını canlandırdığı film 2007'de 60. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye "En iyi Senaryo" ödülünü kazandığı açıklandı.Yeşilçay festivalde ilk üç favori içinde gösterildi ve eleştirmenler tarafından festivalin en doğal kadını seçildi. 2007'de Barış Pirhasan'ın yönetmenliğini yaptığı Adem'in Trenleri filminde Hacer rolünde kusursuz bir performans sergiledi. Bu filmdeki oyunuyla 13.Sadri Alışık Oyuncu ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı. Ayrıca Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) Geleneksel 15. Oyuncu Ödülleri "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülü’nü iki ayrı filmde, birbirinden çok farklı iki rolde birden etkili olmayı ve doğal kalmayı başarması nedeniyle Yaşamın Kıyısında ve Adem’in Trenleri'nin oyuncusu Nurgül Yeşilçay kazandı. 26 Mayıs 2008'de çekimlerine başlanan Altın Ayı'lı yönetmen Erden Kıral'ın Vicdan adlı filminde Aydanur isimli fabrika işçisi, pavyonda çalışan kadın ve türban takan kadın gibi farklı bir rolde oynadı. Buradaki rolü ile 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülüne layık görüldü. Türkiyede ki Altın Portakal,Altın Lale,Yeşilçam,Altın Koza gibi önemli ödüllerin ulusal jürisinde yer aldı.Ortadoğu'nun en önemli film festivallerinden biri olarak kabul edilen 31. Uluslararası Kahire Film Festivali'nde başkanlığını ünlü İngiliz yönetmen Nicolas Roeg'in yaptığı ana jüride de yer aldı. 2009 yılında 7 Kocalı Hürmüz,2010 yılında ise Çınar Ağacı filmleriyle sinemadaki başarısını sürdürdü.2011 yılında Robbery on the Champs Elysees Fransız yapımlı kısa filmde başroldeki roman kızı canlandırdı.
    2014 yılında başrollerini Erkan Petekkaya ile paylaştığı "Paramparça" adlı dizide Nursel Köse, Ebru Özkan, Cemal Hünal ile birlikte oynadı.

12 Kasım 2015 tarihinde Star TV’de başlayan, yapımcı Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği, ‘Kösem Sultan’ dizisinde Safiye Sultan’ı Hülya Avşar canlandırırkeken, Kösem Sultan’ı ise Beren Saat canlandırdı. Ekin Koç'un canlandırdığı I. Ahmet'in eşi olacak olan Kösem Sultan'ın çocukluğunu ve gençliğini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou 9 bölüm canlandırdı. 18 Kasım 2016 tarihinde başlayan 2. sezonunda Kösem Sultan'ı Nurgül Yeşilçay canlandırmaya başlamış olup dizinin ismi de Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi IV. Murat olarak açıklanmıştır.

2016 yılının kasım ayında vizyona girecek olan "İkinci Şans" adlı sinema filminde Özcan Deniz hem senaryosunu yazdı hem de yönettiği filmde Nurgül Yeşilçay ile başrolde oynadı.

Durum:
    MMELMES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    MB
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

KENDİ KALEMİNDEN HAYATI

1976 yılında izmir’de doğmuşum ama babamın Afyon fanatikliği yüzünden nüfus kağıdımda doğum yerim Afyon olarak geçer. Ve hayatım boyunca sadece bir kere gittiğim Afyon’lu oluveririm. İki tane ablamdan öğrendiğim en iyi şey okuma yazmadır.
    4 yaşındayken okuma, yazma, çarpım tablosu ve bilimum matematik işlemlerini öğrenmiştim. Bundan dolayı ilkokul birinci sınıfı okumadan ikinci sınıfa geçtim (aslında üçe geçecektim ama minyon olduğum için babam istemedi.)
    O yaşlardaki birisinin noktalama işaretlerini bile doğru kullanarak yazabiliyor olması şaşkınlıkla karşılanmıştı. ilk taklit denemem “Bakkal ismail Amca”ydı.
    Alt dudağı aşağı sarkıtarak konuşursan her evcilik oyununun içine ismail Amca’yı koyabilirdin o zamanlar.
    12 Eylül öncesi evimizi 3 kişiyle paylaşıyorduk. Birisi kızdı. Ortadan ayrılmış uzun güzel saçları ve kocaman fotoğraf makinesi vardı. Onunla bizim fotoğraflarımızı çekerdi. Onlara herkes “anarşikler” derdi. Sonra bu anarşiklerin erkek olanlarından birini damın üstünde polis öldürdü. Son sözü “ah anam!” oldu.(Ve bir yerlerde bi ananın canı yandı.) Biz hiçbi’şey olmamış gibi patates yemeğe devam ettik. Elektriklerin bol bol kesildiği, babamın karanlıkta bize masal anlattığı dönemlerdi. “Keçi Kız”ı çok severdik. Keşke şimdi de hatırlasa babam, keşke ben de hatırlasam da ışıkları söndürüp oğlum Nejat’ a Keçi Kızı anlatsam.

İlkokul 3. sınıfta girdiğim ‘barış’ konulu bir resim yarışmasında 3. oldum. Ödül olarak fotoğraf makinesi verdiler. Böylelikle resme bi’ süre ara vermek zorunda kaldım. ilkokul çağlarında en çok ‘noolur beş dakka daha’ derdim. Her sabah uyanırken ve her akşam oyundan koparken. Ortaokul 1. sınıfın ilk dönemleri, sınıf başkanı seçimlerinde, sınıf başkanı olmak için bütün sınıf parmak kaldırıp, bir tek ben kaldırmadığım için sınıf başkanı oldum. Ama beceremediğim için ikinci dönem değiştirildim. (Hiçbir zaman iktidarı eline geçiren insan rolü oynayamadım çünkü.)

Lise dönemlerinde bir süre izcilik yaptıktan sonra oymak başı oldum. Tam o dönemde Erzincan depremi oldu. Biz yardım etmek için 8 kişilik bi grup olay yerine gittik. Türkiye’nin çok önemli bi gerçeğini, yaşanan sefaleti birebir yerinde görmek çok acı ve üzücüydü. Bir gün okuldan eve gelirken gördüğüm bi tabela beni içeri taşıdı. içerde bi ressam ve resim öğrencileri vardı. “Ben de resim yapıyorum benimle de ilgilenir misiniz” diye sordum ressama, o da “resimlerini getir bi bakayım” dedi. Götürdüm, beğendi ve çırak olarak işe başladım. Lise döneminde 3 yıl boyunca gittim. Rakısını, boyasını, fırçasını, bezini ben alıyordum; karşılığında resim yapıp, pek çok önemli sanat kitabını ödünç alıyor; ve sanatçıları öğreniyordum, anlıyordum da. Anlamadığım tek şey “Burası Türkiye” yazan küçük bi kağıttı. Ne demek olduğunu sorduğumda “ilerde anlarsın” demişti. Anladım.

ilk aşk acısı bir ay boyunca yemek yememek, ağlamak, ağlamak ve ağlamaktı. İnsan ilk aşık olduğu kişiyle evlenip çoluk çocuk yapmak istiyor. Ama iyi ki bunlar son aşık olduğuna nasip oluyor. Aradakilerdeyse konuşurken o raddeye gelmek bile “Ah Belinda” sendromu yaratıyor.

Önemsiz platonik bir tiyatrocu yüzünden girdiğim önemli bir okuldu “Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü”. Çok konuşan, her ortamda dikkat çekmeye çalışan, bol içki tüketen farklı bir ‘klan’la karşı karşıyaydım. Önce garipsediğim bu klana zaman zaman uydum, zaman zaman dışlandım. Ve belki üç beş kuruş kazanırım diye girdiğim “ikinci Bahar” dizisinde önemli rollerden birini oynayarak, aslında okuldaki ölüm fermanımı imzaladım. Ama yılmadım 6 yıl süren bir maceradan sonra üniversite hayatım Eskişehir’den, içinde diploma olan bir koliyle istanbul’a taşındı.

Bir gün, üniversitedeyken hiç öleceğini düşünmediğimden hep hoyratça davrandığım -bu aralar en çok özlediğim- kişiden şaşırtıcı bir telefon aldım. Annem ilk kez bir yerlerinin ağrıdığını söylüyordu. Size biraz annemi anlatmam gerekiyor: Annem çok iyi niyetli, güvercinlerle, köpeklerle, kedilerle konuşan, rüzgarı dinleyen, gururlu, babama çok aşık, hükümet gibi bi kadındı. Ve asla şikayet etmezdi. ilk defa bana bi yerlerinin ağrıdığını söylediğinde o yüzden çok şaşırdım ve okuldan izin istedim. Tabii ki vermediler. (Birilerinin birşeyleri anlaması için bazen kurban vermek gerekir) Haberi almakta gecikmedim.Bir hafta sonra okuldan içeri girdiğimde herkesin yüzünde abartı bir iyimserlik, kötü gün dostu görünme hali vardı ve başım sağolsundu. Hala sağ. Başım.

“ ikinci Bahar”, “hayatımın şansı”. Ama Türkan Şoray, Şener Şen, Uğur Yücel gibi isimlerle çalışınca bir yandan “cool” gözükmeye çalışıp, bir yandan çaresizlik içinde abuk subuk şeyler yapıp, bildiğim her şeyi birbirine dolayıp ‘nerden bulduk bu kızı’ izlenimi yaratmakta gecikmedim. Neyse ki toparladım da bu günlere gelebildim. Hani eski Türk filmlerinde esas kız ünlü olma yolunda tam küçük bir adım atmıştır ki ünlü bir prodüktörle tanışır ve fonda müzik çalarken sabit kameranın önüne plak kapakları, film afişleri, gazete küpürlerinin yüzlercesi yağar.

Ve şehrin dört bir yanında asılı olan esas kızın bol makyajlı billboardlarının önünde avare avare dolaşan esas oğlanı görürüz…

O plak kapaklarını, gazete küpürlerini, film afişlerini ise zaten biliyorsunuz.

Nurgül YEŞİLÇAY

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,475

Aldığı Beğeni: 812

Bahsedilme
    7 Mesaj

The New York Times gazetesi,
    "Yaşamın Kıyısında" filminin başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay'a övgüler yağdırdı.
    Karen Durbin
    Yazısını Yeşilçay'a ayırdı
    Geçen yıl Cannes'da "En İyi Senaryo" ödülüne layık görülen "Yaşamın Kıyısında" filmi dünya basınında geniş yankı buluyor. En son Washington Film Festivali’nde gösterilen filmin oyuncusu Nurgül Yeşilçay'a The New York Times'ın yazarı Karen Durbin de övgüler yağdırdı. Durbin, 4 Mayıs tarihli yazısında şöyle dedi:
    Kimse onunla kıyaslanamaz
    "Filmin hikaye örgüsünün gücünü veren şey, farklı kuşaklardan kadınlar. Fakat hiçbiri Türk yıldız Nurgül Yeşilçay'ın çarpıcı oyunculuğuyla kıyaslanamaz. Filmde Yeşilçay'ın en vurucu performansına, ev arkadaşı Lotte ile gece kulübüne gittikleri an tanık oluyoruz. Yeşilçay, sarhoş bakışlarının ardındaki ihtirası son derece çarpıcı bir performansla sunuyor."
    Daniel Kothenschulte:
    Nurgül Yesilcay is born star material, and this will not go unnoticed in Cannes. The sky's her limit.
    Nurgül Yeşilçay doğuştan bir yıldız ve bu onun Cannes'da farkedilmesini sağlayacak. Nurgül'ün sınırı yok...
    Shantel
    Filmde Nurgül Yeşilçay'ı nasıl buldunuz?
    "Nurgül tipik sinema yıldızı gibi davranmıyor. Çok rahat iletişim kurulabilecek biri. Oyunculuğunda hiçbir abartı yok. Bence çok doğal oynuyor. Filmi izlediğinde Nurgül'ün o kişi olduğuna inanıyorsun"
    Nicolas Roeg-İngiliz yönetmen ,
    "Böylesine disiplinli, enerjik ve yeniliğe açık gençleri aramızda görmek çok önemli... Üstelik güzel, akıllı ve esprili. Türkiye, klişe anlamda değil ama Doğu ile Batı arasında bir köprü... Nurgül de jürideki bu iki kültürü buluşturan bir kişilik bence"
    Suna Pekuysal
    Nurgül Yeşilçay'ın hayranıyım ben. O bir tane. Çalışkan, azimli, tam benim kafamda birisi."
    Ayten Gökçer
    Türk Sineması'nı ve genç oyuncuları nasıl buluyorsunuz?
    Türk Sineması için çok iyi şeyler düşünüyor ve görüyorum. Tüm filmleri takip ediyorum. Eğreti Gelin'i gördüm ve çok beğendim. Özellikle Nurgül Yeşilçay'ın oyunculuğuna bayıldım. O filmde herkes çok iyiydi. Zaten genç oyunculardan en çok Nurgül Yeşilçay ve Sanem Çelik'i beğeniyorum. Çok dingin ve hoş oyunculuk sergiliyorlar.
    …..
    yerli-yabancı favori oyuncularınız kim?
    Meryl Streep’in oyunculuğunun o durgunluğundaki zenginliği beğenirim. Bizden Zuhal Olcay’ı sever ve beğenirim. Nurgül Yeşilçay çok hoş bir kız. Çok iyi bir sinema yüzüne sahip. Ama bence çok yanlış bir evlilik yaptı. Akıllı kızdır, dostça ayrıldı, hayatına yeniden başlayacak, eminim. Tecrübe sonucunda karşıdan bakarak anlayabiliyorsunuz, o evlilik olacak iş değildi
    Yaşamınız film olsa sizi kim oynamalı?
    Nurgül (Yeşilçay) olur. Fiziken de benziyor. ‘7 Kocalı Hürmüz’ iyi bir yorum değildi. Yönetmenin akıllı olması gerekirdi, Hürmüz’ü histerik ve fahişe gibi göstermek çok yanlıştı.
    Ali Kırca
    Hem çocuksu, hem çekici, seksi anlamda çekici, erkeksi tavırları ve masumiyet hepsinin birarada olduğu bir yüz.
    …….
    2001 kış aylarında, Ercan Arıklı "Aktüel" dergisi için yine ilginç bir proje geliştirmişti.. Medyada,bizim gibi bilinen isimler, kendi ilgi alanları dışındaki "popüler" isimlerle röportajlar yapacaktı.. Öteki meslekdaşlarım "çok ünlü" kişiler seçmişlerdi proje için.. Ben röportaj yapmak için önerimi söylediğimde ise, dergi yönetiminden "O da kim?" diye soranlar oldu.. Israr ettim. Fotoğraflar çekildi.. Röportaj gerçekleşti.. Aktüel'e "İşte İkinci Sultan"diye kapak oldu.. Ve röportajın girişinde kaleme aldığım şu satırlar yer aldı
    "Çok daha ünlü isimler vardı bu röportajı yapabileceğim. Ama siz onları zaten biliyordunuz.
    Nurgül Yeşilçay ise çok fazla tanımadığınız, ama bir gün mutlaka hepinizin adını ve hayatını ezbere bileceği bir genç kadındı. O benim yıldız adayımdı.
    Türk sinemasının yıllardır bir türlü boşluğunu dolduramadığı "Kadın Yıldız" tahtına adaydı...
    Tiyatro eğitimi alan, çekirdekten yetişen; hem de sinemada, dünyada dahi az bulunur bir 'yüz'e sahip olan Yeşilçay, bana göre tahtın yegâne vârisiydi. Üstelik geride bıraktığı yaşamı da 'film gibi'ydi.
    Ben sinema eleştirmeni filan değilim. Sıradan bir seyirciyim. Beş yıl sonra Nurgül'e dair 'uç' kehanetim tutmazsa bir şey olmaz. Bu röportajı kimse hatırlamaz. Ama öngörüm gerçekleşirse, beş yıl sonra beni kimse susturamaz.. Bu röportaj aslında 'beş yıl' sonrasının röportajıdır.
    Demişti, dersiniz!"
    Önce akşam; Asmalı Konak'ın finalinde, havaaanındaki "o" veda sahnesinde, Nurgül'ün "olağanüstü bir gerçeklik"le yansıttığı o "habersiz hüzün" yüreğimize işlerken, içimden sessizce teşekkür ettim "yıldız" adayıma..
    Beni beş yıl bile bekletmediği için..
    Esin Küçüktepepınar
    Nurgül Yeşilçay, Fatih Akın'ın 'Yaşamın Kıyısında' filmindeki rolüyle Cannes'da gönülleri fethetti! Eleştirmenler "Ne kadar güzel! Kim bu kız" dedi.. Doğal ve güzel kadın
    Cannes'da 'Altın Palmiye' için yarışan Fatih Akın'ın 'Yaşamın Kıyısında' filminin basın gösterimi dün yapıldı. Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Tuncel Kurtiz'in paylaştığı film, dünya basını tarafından ayakta alkışlandı. Özellikle Yeşilçay, aile değerleri ve sevgi gibi konuları Trabzon-İstanbul-Almanya üçgeninde anlatan filmdeki oyunculuğuyla göz doldurdu. Herkesi büyüleyen Nurgül için, sinema yazarları "Ne kadar doğal ve güzel kadın" dediler.
    Berna Laçin
    "Nurgül çok şahsına münhasır biridir. Bu düzenin oyunlarıyla ilgili yakından uzaktan bir alakası yoktur. Kinci değildir.
    Onun rengi bellidir. Hiçbir zaman gri olmamıştır"
    Evrim Akın
    Ben Nurgül Yeşilçay’ı biliyorum. Komedi yapıyor, drama yapıyor, Şelale, Asmalı Konak ve Eğreti Gelin sinema filmleri var. Hepsinde de çok başarılı. Onunla ilgili konuşurken tüylerim diken diken oluyor. Nurgül Yeşilçay’ı çok beğeniyorum. Çok yetenekli biri. Onun reytingi, filminin gişesi en büyük ödülü. O aslan gibi bir kız daha ne ödüller alır"
    Murat Özer/Beyazperde
    Nurgül Yeşilçay'ın, Ayten Gökçer'in adıyla özdeşleşmiş Hürmüz karakterinde etkili göründüğü, aktrisin bu rolün istediği 'fettanlık'ı başarıyla yansıttığı, karakterin 'kullanma' potansiyelini özümsemiş bir beden diline sahip olduğu yapım, 'kadınların yönetim kabiliyeti' hakkında da keskin ipuçları taşıyor
    Melis Birkan
    Nurgül'ü hep büyük hayranlıkla izlerdim. Onunla birlikte adaylardan birisi olacağımı hayal bile edemezdim. Onunla birlikte aday olmak benim için çok özeldi"
    Cem Özer
    O içi dışı bir, hatta dışarısı biraz daha sert. İçi o kadar yumuşakki… Dışarıdan bakıldığında yumuşak görünen insanlara aldanmayın. Ben sana demir bir hediye vereceksem bir kağıda sarıp verebilirim ama çok ince billurdan yapılmış bir çeşm-i bülbül vereceksem bunu çok sert bir ambalaja koymam lazım ki içindeki kırılmasın. Nurgül de öyle. Ambalajı çok sert, içindeki öyle kırılgan ki çok sert duruyor o yüzden.
    Özgü namal
    "...Ben bayılıyorum Nurgül’e şahane oyuncu. Bayılıyorum O’na..."
    Müjde Ar
    "O kadar güzel bir şey ki. Ben bayılıyorum ona. Ona baktıkça insanın içi açılıyor."
    Burcin Terzioglu
    Nurgül`ü (Yesilcay) begeniyorum. Nurgül, dizi filminde ticaret isi yapiyor ama sinemada devlesiyor
    Hakkı Devrim
    "Nurgül Yeşilçay’ın sevimli bir yanı da hırçın tabiatıdır, bence; dik başlılığı da diyebiliriz. Gerçeklerle yüzleşmekten hoşlanmayanlar bu tabiatta olanlardan hiç hazzetmezler."
    Şebnem Ferah
    "-En çok beğendiğiniz oyuncular..?
    "Gary OLdman, Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Haluk Bilginer, Şener Şen, Nurgül Yeşilçay. "
    Berguzar Korel
    Sizin kuşağın 20 yıl sonrasını görebiliyor musunuz? Kimler kalabilir?
    Ben Nurgül Yeşilçay'ı çok beğeniyorum ve seviyorum. O hep olacak. Onun rahatlığını, onun seçimlerini, hayata bakışını seviyorum. İlk aklıma gelen isim Nurgül...
    Türkan Şoray
    Nurgül zaten canım benim. Nurgül benim için yeryüzüne gelmiş, Türk Sineması’na gelmiş en güzel yüz. Ben çok beğeniyorum."
    Burcu Kara
    "Nurgül çok başarılı bir oyuncu. Her türlü karaktere bürünebiliyor. Onu çok beğeniyorum. Ben de onun gibi iyi bir karakter oyuncusu olmak istiyorum. Bu yıl ödülü hak eden isimlerden biriydi. Kendime onu örnek alıyorum."
    Erden Kıral
    "Nurgül filmde olağanüstü bir performans sergiledi. Ödül töreninde çok heyecanlıydı. "Bu muymuş?" derken herhangi bir küçümsemede bulunmadı.Tekrar bir film çeksem, yine Nurgül'le çalışmak isterim"
    Tamer Karadağlı
    "...Nurgül'ün ödülüne gelince, o zaten çok iyi bir oyuncu; kanaat notu yüksek.
    Tülin Özen
    Nurgül ne dediyse doğrudur. Çok dobra bir tip çünkü. Fakat Allah'tan düğün sahnesinde kusmadı! (gülüyor)
    TÜRSAK Başkanı Engin Yiğitgil
    Favori kadın/ erkek oyuncularınız? Nurgül Yeşilçay. Kendisi çok özel, çok olgun ve kültürlü bir kadın. Erkeklerde de ilk aklıma gelen Nejat İşler
    Eren(grup hepsi üyesi)
    " Geçen gün Fatih Akın'ın yönettiği 'Yaşamın Kıyısında' filmini izledim. Orada Nurgül Yeşilçay'a bayıldım. "İşte oyunculuk bu!" dedim. Gerçekten de öyle bir rolü canlandırmak isterdim. "
    Nilüfer
    En beğendiğiniz oyuncu?
    "Nurgül Yeşilçay'ı çok beğeniyorum."
    Gülnaz Arsel (Strateji Parkı İletişim Danışmanlığı firmasının sahibi )
    "Bizler Türkiye’de Nurgül Yeşilçay kadar yetenekli bir oyuncuyu projelendiremezken, Anjelina Jolie’yi Davos zirvesinde seyrediyoruz."
    Cengiz Abazoğlu
    "Nurgül güzel bir kız. Bir biblo bebek.
    Gani Müjde
    "Yenilerden bir tek Nurgül'den umutluyum "
    Osman Sınav
    Televizyonun son dönemde yarattığı starlar kim?
    "Nurgül Yeşilçay’ı oyuncu olarak çok iyi buluyorum. Daha iyi projelerde yer alması gerekiyor. İyi oyuncuların star olduktan sonra kim daha çok para verirse o yapımda oynarım deme lüksleri yok. Yeni yetenekler de az zamanım var diyerek kötü işlere girmemeli."
    Çağan Irmak
    Nurgül Yeşilçay’ı ben birkaç kez dizinin dışında da gördüm; aynı Bahar. Nurgül’ü çok mu serbest bıraktınız oyunculukta? Yoksa çok mu etkilendi Bahar karakterinden?
    "Ben onu serbest bıraktım. Çünkü onun kendi tavrı Bahar’a zaten çok uyuyordu. Feodalitenin içine böyle yırtık dondan çıkar gibi giren bir kız ,harikaydı. Onunla tanıştığım zaman Bahar’dı zaten o ve fazla söylenecek bir şey yoktu nasıl oynaması gerektiği konusunda."
    Melike Öcalan
    Hayranı olduğunuz bir oyuncu var mı?
    "Nurgül Yeşilçay hayranıyım Nurgül Yeşilçay'a bayılıyorum. "
    Sadece oyunculuğu mu etkileyici geliyor size?
    "Duruşuna, bakışına, oyunculuğuna kısacası her şeyine bayılıyorum. Onun bambaşka bir karizması var. Bayan olarak bu karizmayı devam ettirmesi, hiçbir şeyden ödün vermemesi harika. "
    Özge Özberk
    "Nurgül Yeşilçay'ın oyunculuğunu çok beğeniyorum. Yonca'nın diğer yaprağı da o. Diğer iki yaprağı da bilmiyorum"
    Selen Seyven
    İdol olarak gördüğünüz veya beğendiğiniz oyuncular var mı?
    "- Melisa Sözen ve Fikret Kuşkan’ı çok beğeniyorum. Nurgül Yeşilçay’ın da çok iyi bir sinema oyuncusu olduğunu düşünüyorum."
    "Altın Portakal'ı bu sene Özgü hak ediyordu, ama benim gözümde Nurgül daha iyi bir oyuncu"
    Beste Bereket
    "'Eğreti Gelin'i izledim. Çok beğendim. Zaten ben Nurgül Yeşilçay'ı çok beğeniyorum. "
    Gaye Korkmaz
    "Nurgül,bugüne kadar alışık olduğumuz star portresinden çok uzak bir kadın,o kadar doğal ve içtenki beni gerçekten şaşırtıyor. "
    Mehmet Tez
    "Esasen Nurgül Yeşilçay'ın bende bıraktığı izlenim "yarı deli" insan tipidir" (aktüel)
    Perihan Mağden
    "Gala Gecesi'nin en güzel varlığı olan Nurgül Yeşilçay'ın yüzünden düşen binnn parçaydı.
    Filmi korkunçtan da üstün bulmuş gibi, geldi bana.
    Böylesine kısa saçlar çok az kadına yakışır.
    ilk defa böylesine güzel bir yüz düştü Türk perdelerine.
    Acayip "şeffaf" bir çocuk olduğu için, filmle ilgili duyduğu Ağır Düşkırıklığı'nı hiç de saklayamıyor gibi geldi bana. Tüm güzelliğiyle surat asıp duruyordu. Gümüşi elbisesinin içinde. "
    Ayşe Arman
    O bir anti-star. Ruhunda, özünde anti-starlık var. Starlığa karşı yani. Sisteme karşı. Ama star olmaktan da şikayeti yok. Ne var ki, star olayım diye özel bir çabası da yok.
    Yeşim Çobankent
    " Allah’tan çok güzel ve çok yetenekli bir oyuncu Yeşilçay,
    öyle kolay kolay gölgelenmiyor. Şu an gösterimde olan yeni filmi
    "Vicdan"ı seyrederken de bunu bir kez daha idrak ediyorsunuz.
    Umursamaz ve çatlak bir mahalle kızından pavyon kadınına dönüşen
    Aydanur’u hem çok görkemli hem de inandırıcı bir şekilde canlandırıyor
    çünkü. Saçlarına kötü bir röfle yapılmış gecekondulu kasiyer kız
    Aydanur. En yakın kız arkadaşıyla birlikte mahalle düğününde göbek
    atarken lezbiyen çağrışımlar yapan allı pullu Aydanur. Pavyonda ucuz
    giysileriyle hayatın sillesini yemiş yarı çıplak Aydanur. Yüzündeki
    bir ton boyayla saten türbanlı ve pardesülü Aydanur. Hepsi hem
    kendileri hem de biraz Nurgül Yeşilçay..."
    Nur Çintay a.
    Ve Nurgül Yeşilçay: Bukleye de, topuza da, perçeme de, sıfır numara kazınmışa da gelen buğulu gözler.
    Hafif bir serseri, marjinal, oğlan çocuğu duruşu. 'İkinci Bahar' zamanı Ali Kırca'nın Aktüel'e 'Yeni Türkan Şoray' diye lanse ettiği güzel.
    Cezmi Baskın
    Örneğin Hülya Avşar da içinde "Sinema Şeytan'ı" olan bir insan. Aynı şekilde Nurgül Yeşilçay da öyle. Onların içinde bir cin var, güzel bir cin. Ya da buna yetenek de diyebiliriz. Sanatçı olan her insanda bu cinden var.
    Murat Yıldırım
    Rol arkadaşınız Nurgül Yeşilçay'ı nasıl buluyorsunuz?
    Oyunculuğunu çok beğeniyorum. 'Yaşamın Kıyısında' filmindeki performansı harikaydı. Nurgül sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da birçok yönetmenin ve izleyicinin beğenisini almış birisi... Üstelik çok duyarlı bir kadın, oyunculuğunu güçlü kılan şey de bu. Partnerimin Nurgül olduğunu öğrenince derin bir 'oh' çekmiştim. '
    Nurseli İdiz
    "Birlikte oynayacağımız filmde Nurgül Yeşilçay'ı öpmek isterim" diyen Nurseli İdiz'in dileği kabul oldu! İdiz, detayları 'Mega Magazin'e anlattı: Telefon çaldı. Bir erkek sesi, 'Ben de seni öpmek isterim yavrum' dedi. Meğer Nurgül'müş.
    Meral Okay
    Nurgül gerçektir, gerçekmiş gibi yapmaz, gerçeğin ta kendisi olur.Nurgül korkusuzdur, Nurgül yanmaktan ve yakmaktan kaçmaz. Gözünüzün taa dibine kadar bakar, yalansız..Bu ülkenin yüzyıllık yalnızlık tarihinde her dönemi, her sosyal sınıfı, her kavgayı, her neşeyi, her aşkı oynayabilir Nurgül.
    Oynar ve inanırız.

Edit: Derlemeler Nurgülbahar arkadaşımıza aittir.

Sayfa 1/110 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri