Sayfa 1/37 1234511 ... SonSon
183 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Atılgan Gümüş

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  -Kanarya- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  14.06.2006
  Yer
  Öyle Uzaktan
  Mesajlar
  11,456
  Konular
  114
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Atılgan Gümüş

  Atılgan GÜMÜŞ


  Doğum tarihi ve yeri:

  03-07-1976 /İstanbul

  Eğitim Bilgileri:
  1996-2000 : İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü –Mezun
  1997-1998:İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü –Yarı Zamanlı
  1987-1993:Antuan Makzume Koleji –İskenderun  2005-2006: Casablanca Müzikali
  1999-2006:Grup Garsongs(şirket referanslarına bakınız)
  2005:Aşk var mı?-Tiyatro Kedi
  2004:HP-Intel toplantısı sunuculuğu
  2004:Nestle Yıl toplantısı sunuculuğu
  2003-2004:Şarabi (Beyoğlu) Eğlence Müdürü
  2003-2004:"Bir Komiser Geldi" Oyun
  2003-2004: "Tarlakuşuydu Juliet " Oyun
  2003:Candan Erçetin Harbiye Açıkhava Tiyatrosu ve Türkiye Konserleri konsept yaratıcısı ve uygulayıcısı
  2003:Fanta Türkiye Genç Yetenek Yarışması Organizasyon Süpervizörü ve Bölgesel Jüri Başkanı
  2002-2003:Tiyatro Kedi “Ölümüne Suçlu” (Richard Harris ) Oyun
  2002:L’oréal İtalya Hakan Köse Saç Show Süpervizörü ,Koreograf , Konser
  2002:Coca Cola Türkiye Eğitim Danışmanı ve Uygulayıcısı
  2002:Hülya Avşar Harbiye Açık Hava ve Rumeli Hisarı Konserleri Konsept Yaratıcısı ve Uygulayıcısı
  2001-2002:Liman Lokantası –Hammam Entertainment Consultant
  2001:Yayla Sanat Merkezi Prodüksiyon “Bir Kış Öyküsü” (Müzikal –Haldun Dormen)
  2000:İst. Üniv. Dev.Konservatuarı “Taziye “(Murathan Mungan) İngiltere Temsili
  1999: Dormen Tiyatrosu “Amphitrion 2000” (Müzikal-Haldun Dormen)
  1999:Grup Garsongs Kuruluş
  1998:Kenter Tiyatrosu “Maria Callas” (Terence McNally)
  1997:”Anlat Şehrazat” Müzikal (Müşfik Kenter-Cast ve Koro Şefi)
  1996:Tiyatro Fora “Ölümsüzler” (M.Cevdet Anday)  YER ALDIĞI PROJELER


  TV
  Yedi Numara
  Bıçak Sırtı
  Benden Baba Olmaz
  Havalimanı
  Yalancı Romantik
  Papatyam
  Beni Böyle Sev
  Kırgın Çiçekler


  SİNEMA

  Sera
  Birleşen Gönüller
  Dağ
  Konu Burçin tarafından (13-05-20 Saat 13:41:14 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  _Feliz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  24.11.2005
  Mesajlar
  126
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Smile

  Merhabalar..
  Başlık açılmış sonunda..
  Ben kendisini Garsongs isimli gruptan tanıyorum..
  O zamanlar televizyonda da o gösteriden bir parça sergilemişlerdi ve ben o zaman sesini çok beğenmiştim..
  Çok duru bir sesi var gerçekten..
  Çok yetenekli bir oyuncu..
  Zaten bunu özgeçmişine baktığınızda görmek çok da zor değil.. :img-wink:

  Daha sonra çıkar mı televizyonda diye bekledim ama maalesef Türkiye'de işlerin nasıl yürüdüğü belli.. Sansasyon yoksa haber ya da bilgi yok..

  Star Tv'deki diziyi görünce işte dedim.. Sonunda..
  Umarım ratinge kurban gitmez de...

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  _Feliz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  24.11.2005
  Mesajlar
  126
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Garsonlar’ın şarkı söyleme hikayesi...
  Bu hikayeyi Garsongs’un kurucusu Atılgan Gümüş şöyle anlatıyor:
  1999 senesine gelindiğinde bazı şeylerden artık çok sıkılmış olduğumu anladım. Aslında Garsongs ortak bir proje. Konsept amiyane tabiriyle “Şarkı söyleyen garsonlar”. Bu konseptin Manhattan’da olduğunu, çıkış noktasını biliyorum. Şarabi’nin sahibi Gökhan Safkan da böyle bir girişimde, yenilikte bulunmak istiyor. Tesadüfi olarak ikimizin ortak arkadaşı ikimizi buluşturuyor. Ben bu işi biliyorum,buna destek verecek bunu yapmak isteyen bir insan var ve ikimiz de birbirimizden bihaberiz. Biz biraraya gelip çalışmalara başlıyoruz. Ben grubu topluyorum, ilk aşamada 4 kişiydik. Grup elemanlarının hepsi ayrı ayrı yerlerdendi. Grubu topluyorum şartları belirliyoruz, sahneye koyuyoruz ve hayata geçiriyoruz. Garsongs, 1999’da başladı çalışmalarına Şubat 2000’de ilk performansını gerçekleştirdi Şarabi’de. Garsongs gibi bir projenin hayata geçmesinin en büyük temel nedeni Şarabi’nin sahibi Gökhan Safkan’ın da benim gibi bir hayalperest olması.

  “Garsongs’un çok zor bir performansı var. Bu şekilde bir tempoyu 3-4 seneden sonra götüremezsiniz çünkü buna metabolizma izin vermez. Herşeyden önce soluk var ortada; şarkı söyleme soluğuyla, konuşma soluğu, dansetme soluğu bunların hepsinin birbirinin içine girip ortaya çıkması lazım. O nedenle çok yorucu bir çalışma oluyor.
  Kısmetse bu senenin sonunda Garsongs’tan elimi tamamen çekip genç bir iki kişi daha gruba alıp onlara bırakacağım” diyor Atılgan Gümüş.

  "Garsongs okul gibidir"
  Garsongs’un bir okul gibi olduğunu söyleyen Atılgan Gümüş, normalde tiyatro bölümü mezunu olduğunu ama ikinci üniversite olarak opera okuduğunu belirtip şöyle devam ediyor: “ Garsongs’ta benimle birlikte çalışan elemanlar sadece gelip şarkı söylemezler, sahnede nasıl duracaklarını da öğrenirler. Burda 2-3 üç sene bu işi yapmaları demek ilerde normal bir tiyatro ve müzikal sahnesinde çok çok rahat edecekleri anlamına geliyor. Ben hiçbir zaman elimi çekemem üstlerinden ama faal olarak performansın içinde olmam. Bu yaptığımız iş herkesin harcı bir iş değil bu yüzden kimse kapıyı çalıp beni gruba alın demiyor. Bir yandan şarkı söyleyip bir yandan insanlar sigara içerken öyle bir şarkı söyleyeceksiniz ki o sigarayı utanıp söndürecek.”

  Garsonluk da yaptıklarını dile getiren Gümüş, şarkı söylerlerken müşterinin “Karabiber getirsene bana” dediğini gülerek anlatıyor. “Garsonsun diyor bana ama şarkı söylüyorum kulağının dibinde. O anda sana cevap vermek gibi bir ihtimalim yok. Yemeğim gelmedi nerede yemeğim diyor. Bunlar ilk başlarda oldu artık olmuyor” diyen Gümüş’ten,
  Garsongs’un şu ana kadar 1000’e yakın performans gerçekleştirdiğini öğreniyoruz.

  Garsongs’un dünyada 4 tane daha örneği var. Dünyadaki 4’ünü de görmüş bazı müşterilerin Garsongs’un en iyisi olduklarına dair kanaatleri bulunduğunu ifade eden Gümüş, “Bizimkisi başka bir hale büründü onlarda çok daha natürel. Dünyadaki örnekleri şöyle: Gerçekten garsonluk yapan konservatuar öğrencilerinin natürel olarak hiçbir müziğin üstüne olmadan arada bir şarkı söylemesi. Bizimkisi tamamiyle interaktif müzikal bir gösteri. Ne müzikal diyebilirsiniz, ne show, ne tiyatro ne de tamamiyle garsonluk diyebilirsiniz. Bizim üstüne söylediğimiz yani CD’den gelen müziklerin tamamı filarmoni orkestraları tarafından çalınmıştır. Bu CD’ler yurtdışından araştırılarak bulundu ve bunlara ciddi paralar yatırıldı. Müzik Direktörümüz Cüneyt Yamaner, perküsyon ve arajmanlar yaptı bu nedenle hepsi canlı çalınmış altyapılar. İnsanlar canlı söylediğimize inanamıyorlar. Canlı söylüyoruz, söylemiyoruz iddiası yüzünden, araba, tatil kaybeden var” diyor.

  “Candan Erçetin’in bütün konserlerinde vardık”
  Candan Erçetin’in Şehrazat’tan beri arkadaşı olduğunu ve birlikte bir çalışma yapmak gibi bir hayalleri olduğundan bahseden Gümüş bu hayalin gerçekleştiğini söylüyor. Candan Erçetin’e konserlerinde eşlik eden Garsongs sahneye Esmeralda ile girmiş...

  Garsongs'un Beyoğlu'na Babylon'la birlikte çok büyük bir kalite getirdiğini belirten Gümüş, Beyoğlu'na gelmeyen insanı Beyoğlu'na getirdiklerini söylüyor...
  Konu _Feliz_ tarafından (09-07-07 Saat 13:47:51 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  _Feliz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  24.11.2005
  Mesajlar
  126
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Bu da aynı grupla ilgili olarak Atılgan Gümüş ile yapılan bir başka röportaj...


  Garsonlar şovu ele geçirdi


  Liman Lokantası garsonlarının yaptığı şovda başrolde erkek kardeş Atılgan var. Kız kardeş Gül ise o sırada müşteriler için Hatay yemekleri hazırlamakla meşgul

  AHMET TULGAR

  Garsonlar yemek servisine başlıyor. Ağızlarında telsiz mikrofonlar. "Herhalde mutfakla ya da şef garsonla haberleşiyorlar" diyoruz. Sonra aniden garsonlar ellerindeki tabakları, tepsileri bırakıp sahneye koşuyor. Aryalar, chanson’lar, napolitenler, folk şarkıları birbirini izliyor. Aralarından bir gence dikkat kesiliyoruz. "Playback söylüyor da ağız hareketlerini nasıl bu kadar iyi uyduruyor" diyoruz. Oysa şarkıları o söylüyor
  Evet, İstanbul, Karaköy’deki Liman Lokantası’nda perşembe ve cumartesi geceleri Atılgan Gümüş ve grubu "Garçons" kendi deyişiyle "sosyeteye uzun süredir özledikleri, yurtdışında benzerlerini görüp Türkiye’de bir türlü bulamadıkları" bir eğlence sunacak.
  Geçen pazartesi mekanın işletmecisi Celal Çapa’nın belirlediği 60 kişilik bir kalabalığın önünde ilk sınavını veren Atılgan Gümüş, herhalde bu yıl gece hayatının en renkli simalarından biri olacak.
  Bu arada Atılgan’ın kız kardeşi Gül Eskicioğlu’nu da atlamamak lazım. O da kardeşinin zoruyla yeni bir işe başlamış. Mutfakta Hatay yöresinin birbirinden güzel soğuk mezelerini hazırlayıp, Liman’ın müşkülpesent müşterilerine sunuyor.

  Atılgan Bey, bu şov nereden çıktı, nasıl başladınız şovmenliğe?
  Biz bu şovu yapmaya ilk "Şarabi" denilen mekânda başladık. Dünyada böyle bir konseptin olduğunu biliyordum. Ben sahnede dimdik durup şarkı söylemeye çok karşıyım. Eğer şov olmazsa insanlar evinde açar Luciano Pavarotti’sini veya Domingo’sunu, dinler sevgilisiyle şöminesinin başında.

  Lokanta müşterileri gösteriyi çok beğeniyor
  Eğitiminiz nedir?
  Ben İTÜ Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Tiyatro okudum. Ancak şarkı da söylüyorum, çünkü opera da okudum. Liman’da İtalyanca söylüyorum ama Şarabi’de başladığımda İtalya ile kriz sürüyordu ve ben uzun süre İtalyanca şarkı söyleyemedim orada. "Şimdi size İspanyolca bir şarkı söyleyeceğim" diyordum ve İtalyancaya başlıyordum. Kimse yemiyordu tabii.

  Şarabi’de Liman’dakinden farklı bir kitleye sunuyordunuz gösterinizi, değil mi? Şarabi’nin müşterisi mütavazıdır.
  Bizim şovlarımız hariç. Sahneye çıktığımız akşamlarda Türkiye’nin zihinsel olarak da maddi olarak da kalburüstü insanları oluyordu.

  Kimler mesela bu kalburüstü insanları Türkiye’nin?
  İmren Aykut, efendime söyleyeyim, bütün spor kulübü başkanları yani şöyle söyleyeyim, sizin magazinden takip ettiğiniz, sosyete diye adlandırdığınız insanların tamamı hemen hemen neredeyse.

  Yani bu insanlar bu tür bir şova ihtiyaç mı duyuyorlarmış?
  Evet, bence sosyete bu şova açtı. Yurtdışında görüp burada görememeleri onları açlığa itiyordu.

  Artık tiyatro yapmıyorsunuz.
  Yapıyorum. Müşfik Kenter’le, Yıldız Kenter’le, Haldun Dormen’le çalıştım. Bu sene yapmayacağım.

  Şov daha mı çok kazandırıyor?
  Hayır, tiyatro yapmamamın nedeni kızgınlık. Dormen Tiyatrosu’nun kapandığını 550 milletvekilinden biri dile getirmedi.

  Celal Çapa’yla nasıl başladınız?
  Bir sene önce görüştük kendisiyle ilk kez. Ancak ben o zaman Şarabi’yle gönül bağım olduğunu söylemiştim. Daha sonra bir ev davetine gitmiştik. Orada yeniden konuştuk. Öyle oldu.

  Bizim şovumuzu izleyenler ağlıyorlar
  Evlere de mi gidiyorsunuz?
  Tabii. Çok şık evlerde, büyük bahçelerde verilen davetlerde biz servis yapıyoruz ve biz söylüyoruz.

  Liman’da şov yapanların hepsi sizin grubunuzun üyeleri, değil mi?
  Hayır, bizim grup sadece dört kişi. Geri kalanlar Liman’ın garsonları.

  Seyircinin tepkisinden memnun musunuz?
  Şunu söyleyeyim, bizim şovu izleyip de, 40 yaşının üstünde olan birisinin ağlamadan, duygulanmadan çıkması imkansızdır.

  Niye ağlasınlar ki, siz bu şovu güldürmek üzerine kurmuşsunuz.
  Ağlamalarının sebebi şovun içeriğinin acıklılığıyla ilgili bir şey değil. Bizim yaşımızda olup da böyle kaliteli bir işi başarmış olmamıza duygulanıp ağlıyorlar.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  28.12.2004
  Yer
  #among the stars
  Mesajlar
  39,614
  Konular
  190
  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart

  Teşekkürler sevgili hastafenerli ve mod.lar başlık için..

  Ben kendisini Yedi numarada görmüştüm ilk başta.Orda üçkağaıtöı biriydi ama oynadığı rollerde izleyici öyle bir sempati yayıyor ki.Şeytan tüyü misali....
  Bilgiler ve röp.ler için teşekkürler:img-wink:
  Your beliefs become your thoughts,
  Your thoughts become your words,
  Your words become your actions,
  Your actions become your habits,
  Your habits become your values,
  Your values become your destiny.

Sayfa 1/37 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Aylak Adam - Yusuf Atılgan
  By Gzde99 in forum Türk Edebiyatı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 16-11-18, 19:17:23
 2. Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan
  By Gzde99 in forum Türk Edebiyatı
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 31-10-18, 16:23:11
 3. Gümüş
  By denizimsi in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 17-10-10, 07:40:14
 4. Yusuf Atılgan
  By DCL. in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 26-04-09, 22:08:01
 5. Gümüş - Bölüm Yorumları (5)
  By rihanna in forum Gümüş
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 14-06-07, 00:35:44

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş