Sayfa 3/67 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
331 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Oya Okar

Durum:
    zamazingoza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Televizyonda sanat olmaz!

Oyuncu Oya Okar, henüz 21 yaşında... Sanata ilk olarak müzikle başlamış. Güzel Sanatlar Lisesi’nin obua bölümünü bitirmiş. Ancak üniversitede rotasını konservatuvarın tiyatro bölümüne çevirmiş. Ne şöhret peşinde ne de şaşaalı bir yaşam. Tek derdi, Yıldız Kenter gibi başarılı bir sanatçı olabilmek

Biraz kendini tanıtır mısın?

86 doğumluyum. Bu sene İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldum. Ondan önce Belde Güzel Sanatlar Lisesi Müzik dalında obua bölümünü bitirdim. İki yıl önce Şöhret’teki Gülçin karakteriyle dizilerde oynamaya başladım. İki sezon boyunca beğeniyle izlendi. Şöhret’in ardından Ümit Milli adında bir yaz dizisinde rol aldım. Şimdi ise ‘Dağlar Delisi’yle yeni sezona girdim. Antalyalı, çok varlıklı bir ailenin kızı Asu’yu canlandırıyorum.

n Ailede oyuncu var mı?

Büyük dedem.... Aslında askermiş, halk tiyatrosu yapmış. Annemin amcası genç oyuncularla birlikte tiyatro yapmış. Ama asıl işi baraj mühendisliği.

n Ailen destek oldu mu oyunculuğa adım atarken? Yoksa karşı mı çıktılar?

Destek değil ama en azından köstek olmadılar diyebilirim. Ortaokula girerken müzik bölümünde okuyordum. Bir şey demediler. Lisede “Ben tiyatro bölümüne gireceğim” dedim. Doğruyu söylemek gerekirse başta çekindiler. Ancak daha sonra destek oldular. Annem bize hep güvenirdi. Ailem karşı çıksaydı yine de yapardım.

n Mahalle baskısıyla karşılaştın mı?

Florya’da oturuyoruz çok uzun zamandır. Mahalle baskısıyla karşılaşmadım. Komşu ilişkilerimiz sağlam. Dizilerde oynuyorum diye hoşlarına gidiyor. Aksi bir şey duymadıkları için tepki göstermiyorlar...

n Obuadan oyunculuğa geçiş nasıl oldu?

Güzel Sanatlar Lisesi’nden müzik yani obua bölümünden mezunum. Konservatuvarda tiyatro eğitimi aldım. Açıkçası ortaokul ve lisedeyken müzikle uğraşmayı düşünüyordum. Lisedeyken okul tiyatrosunda oynuyordum. Lise sonda Profilo Alışveriş Merkezi’nin Liselerarası Tiyatro Yarışması’na katıldık. Küçük bir ödül vermişlerdi. Bu beni tiyatro oyunculuğuna yöneltti. Düşündüm oyunculuk ağır bastı, daha cazip ve daha keyifli geldi.

n Şöhret kadrosuna nasıl girdin?

Şöhret adlı diziyi yapan Gold Film şirketi başka bir iş yapıyordu. Onun için görüşmeye gitmiştim. Bu arada Şöhret’in cast çalışmaları sürüyordu. Benim oynadığım Gülçin karakterini başka bir oyuncu oynayacaktı. Fakat son bir hafta kala aksilik çıktı, anlaşamadılar oyuncuyla. Bu arada bir Gülçin arayışına girdiler. Esra Akkaya ile aynı ajansta çalışıyorduk. Ve bir görüşmeye giderek deneme çekimleri yaptık, üç gün içinde diziye başladım. Bunun çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

n Dizi sektöründe çok büyük paraların olduğu konuşuluyor... Doğru mu?

Para var. Aslında televizyon sektöründe her şey ticari, sanat yapılması söz konusu değil. Yapımcılar ve kanallar reyting peşinde koşuyor. Oyuncular, dizi reyting alırsa devam edebiliyor. Ama parayı gerçekten kim kazanıyor bilemiyorum. Star endeksli olarak iş yapılırsa oyuncular çok para kazanıyor. Starların bölüm başına 40 - 50 milyar aldığı söyleniyor. Ama ben görmedim öyle rakamları...

n Çalışmak yerine aşklarınla gündeme gelmeyi hiç düşündün mü?

Hayır, hiç böyle bir kaygım olmadı. Geceleri mekanlarda dolaşmak, resimler çektirip, haber yaratarak iş beklenmez. Ama bazen yetenekli olmak da bir şey değiştirmiyor. Çok yetenekli oyuncu arkadaşlarım var, iyi bir projeye rastlamadıkları için kendilerini gösteremediler. Onun kadar iyi oyuncu olmayan, daha çok tanınan kişiler ortada. Aman çekmeyin diyenlere inanmıyorum. Çünkü her gittikleri yerde kameraların olduğunu bilmeleri gerekiyor. İstanbul’da gidecek hiçbir yer mi kalmadı da kameramanın olduğu yere gidiyorsun. Arz talep meselesi. Onu yaptıkça çekiliyor. Çektikçe nazlanıyor. Garip bir ilişki...

29.12.2007
    Haber: ATEŞ ÇELİK

Durum:
    Dilara_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    eski nickimm Dilara03
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu başlığı ilk kez gördüm yoksa ben açacaktım
    Oya çok şeker bi kız ümit milli'de çok seviyordum onu ayrılınca çok üzülmüştüm sonrada dizi bitmişti zaten,şöhrete de ara sıra bakardım,dağlar delisinde hiç izlemedim o dizide kısa sürmüştü galiba
    bu başlığa uğrarım ben artık çok şeker bir kız

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    eski nickimm Dilara03
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart sınıf bölümünden alıntıdır EnDlEeS_89'a tşkler

+ +

+ +

+ +
    Konu Dilara_3 tarafından (16-02-08 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    eski nickimm Dilara03
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart sınıf bölümünden alıntıdır

+ +

+ +

+ + +

+ +

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    eski nickimm Dilara03
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart devamı...

+ +

+ +

...son...

alıntıdır EnDlEeS_89'a takrar tşkler

Sayfa 3/67 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri