Sayfa 1/20 1234511 ... SonSon
97 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Burak Sergen

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  **Tugce** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.03.2006
  Mesajlar
  2,229
  Konular
  7
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Burak Sergen  Burak SERGEN
  1984 yılında Ankara Devlet Konservatuarından mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosunda yapıp Ankara Devlet Tiyatrosuna girdi. Onyedi senedir devlet tiyatrolarındaki görevine devam e tmektedir. Devlet tiyatrolarındeki sanatçılık görevinin yanısıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservetuarında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçılık görevii sürdürmektedir.

  Yer Aldığı Projeler:
  Çukur
  Fi
  Sen Benimsin
  Kara Sevda
  Yunus Emre: Aşkın Sesi
  Saklı Kalan
  Kızıl Elma
  Aşk Kırmızı
  Araf Zamanı
  Sultanın Sırrı
  Aşk ve Ceza
  Zoraki Başkan
  Sultan Avrupa'da
  Masumlar
  Mevlana Aşkı Dansı
  Derdest
  Dicle
  Dede Korkut Hikayeleri - Uruz Tutsak Düşünce
  Dede Korkut Hikayeleri - Salur Tutsak Düşünce
  Dede Korkut Hikayeleri - Salur Kazan
  Dede Korkut Hikayeleri - Eğrek İle Seğrek
  Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul
  Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan
  120
  Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu
  Köpek
  Erkek Tarafı
  BaNyo
  Tam Pansiyon
  Balans ve Manevra
  Beybaba / Koltuk
  Zerda
  Hititler
  Bulutbey
  Aşk ve Gurur
  O da Beni Seviyor
  Cesur Kuşku
  Fasulye
  Asansör
  Ölümün El Yazısı
  Ağır Roman
  İstanbul Kanatlarımın Altında
  Beybaba
  Kurt ve Kuzu  benim çok ama çok başarılı bulduğum bir oyuncu özellikle zerdada süperdi,her dizisi ve oyunculuğu mükemmel

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  **Tugce** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.03.2006
  Mesajlar
  2,229
  Konular
  7
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Bilgisi olan varsa paylaşalımm,lütfenn
  Konu **Tugce** tarafından (16-09-06 Saat 02:54:21 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Melal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cezalı Üye
  Üyelik tarihi
  16.08.2005
  Yer
  Na-Refte
  Mesajlar
  39,015
  Konular
  335
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Gerçek İsmi
  Burak Reis Sergen

  Doğumu
  1961 - Ankara

  Eğitimi
  Ankara Devlet Konservatuvarı


  Diğer
  1984 yılında Ankara Devlet Konservatuarından mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosunda yapıp Ankara Devlet Tiyatrosuna girdi. Onyedi senedir devlet tiyatrolarındaki görevine devam etmektedir. Devlet tiyatrolarındeki sanatçılık görevinin yanısıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservetuarında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçılık görevini sürdürmektedir.

  Oynadığı oyunlar arasında; "Yıldırım Beyazıt", "Sessizliğin İçinden (1984-85 sanat kurumu en iyi oyuncu dalında övgüye değer oyuncu)", "Bir Kadın, Bir Düş, Bir Oyun", "Ivona", "Beğendiğiniz Gibi Aşk Mektupları", "Hayvan Çiftliği", "Şeytan Çelmesi", "Woyzeck", "Gılgamış", "3.Richard(1999-2000 sanat kurumu en iyi erkek oyuncu)", "Katherina Blum'un Çiğnenen Onuru", "Budala" ;v.b... film olarak ;"İstanbul Kanatlarımın Altında (Ankara Film Festivali en iyi erkek oyuncu dalında ,yeni erkek oyuncu)", "Ağır Roman (ç.a.s.o.d. en iyi erkek oyuncu)", "Asansörde Fasulye (en iyi yardımcı erkek oyuncu)" adlı filmlerde görev aldı.

  Ayrıca "Anrico'nun Peşinde" ve "Serseri Gönül" adlı oyunlarının rejisörlüğünü yaptı. "Anrico'nun Peşinde" adlı oyun İngiltere'de bir festivalde temsil edildi. "Woyzeck", "Geyikler Lanetler" ve "Katerine Blum'un Çiğnenen Onuru" adlı oyunlarla yurt dışındaki festivallere katıldı. Evli.  Rol Aldığı Yapımlar:

  Dicle Seyit 2007
  Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu Uga 2006
  Banyo 2005
  Erkek Tarafı Kamil 2005
  Köpek Müdür Abbas 2005
  Balans ve Manevra Kamyoncu Ali 2004
  Tam Pansiyon Osman 2004
  Bulutbey Kudret 2002
  Aşk ve Gurur Kenan 2002
  Hititler 2002
  Zerda Mahmut Karacahan 2002
  Cesur Kuşku Hal Müdürü 2001
  O da Beni Seviyor Necmettin 2001
  Ölümün El Yazısı 2000
  Asansör 1999
  Fasulye Katil 1999
  Ağır Roman Arap Sado 1997
  İstanbul Kanatlarımın Altında IV Murat 1996
  Kurt ve Kuzu 1983

  Ödülleri

  12.Ankara Film Festivali, 2000
  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  Fasulye

  8.Ankara Film Festivali, 1996
  Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu
  İstanbul Kanatlarımın Altında 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  Melal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cezalı Üye
  Üyelik tarihi
  16.08.2005
  Yer
  Na-Refte
  Mesajlar
  39,015
  Konular
  335
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  BURAK SERGEN İLE BİLİNMEYENLER...

  9 Şubat'ta dünyaya gözlerini açtığı zaman, ona ağabeyi ile annesi tarafından verilmiş büyük armağanı sonuna kadar kullanarak, içindeki o oyunculuk ruhunu, heyecanı ve yeteneğiyle birleştirerek büyük projelere imza attı. Sonra aşık oldu, ruh ikizini buldu ve daha da büyüdü. Bilmediğiniz yönleri ile Burak Sergen tüm içtenliği ile sorularımızı yanıtladı.

  9 Şubat'ta Ankara'da doğduğunuz zaman dünyanın en güzel bebeği denmiş sizin için hatta kitaplar bile sizden bahsetmişler, şimdi biraz o günlere döndürelim sizi, nasıl geçti çocukluğunuz, sizden böyle övgüyle bahsedildiğine göre o dönemlerde biraz şımarık bir bebektiniz...
  Her bebek doğduğu zaman güzeldir ama benim hayranlarımın sayısı biraz fazlaymış. Zor bir doğumla dünyaya gelmişim, sevgili annem Serap Sezer anlatır. O zaman başlamış yaramazlığım, doğum esnasında boynumu kordonlara dolamışım. Annem bana hamileyken hep kız çocuk resimlerine bakmış ve erkek olunca pek bozulmuş. Çocukluğuma gelince ise annemin hem baba hem anne rolünü üstlenmesi bana babasız yaşadığım günleri unutturdu. Tek çocuk olmam dolayısıyla da istediğim her şeyin yapılması biraz da şımarık bir çocukluk geçirmeme neden oldu. Hep kulislerde ve turnelerde büyümem bugünün temellerini atmama neden oldu. Öyle ki bütün sanatçı çocuklarında olan klasik bir söylem vardır annem beni kuliste büyüttü. Ben kuliste doğmadım, annem 7 aya kadar hala sahnede ve dolayısıyla ben de sahnede olduğum için daha doğmadan sahne tozu yuttum diyebilirim. Bir de size şımarık ve yaramaz yönümle ilgili bir iki şey aktarayım; annemler beni aradıkları zaman ya kümeslerde ya da kurbağalarla (kurbağaların çıkardığı 'vrak' sesini Burak diye anlardım) derede oynarken bulurlarmış.

  Tiyatro ve oyunculuğa geçmeden önce bir de milli basketçi unvanınız var, basketbol nasıl başladı, hala devam ediyor mu?
  Basketbol o zamanlar henüz yeni bir spordu bizim için. Benim de çok ilgimi çekiyordu. Biraz da annemin 'boyu kısa kalmasın, uzun boylu olsun' söylemlerinden dolayı basketbol topunu elime ilk aldığımda çok heyecanlanmıştım. Bir de basketbol sporunun kapalı bir salonda yapılması, güzel eşofmanlar ve ilgi çekici spor ayakkabılar giyilmesi çok eğlenceli geliyordu bana. Ve hocalarımın da şu an milli takımı çalıştırıyor olması o günleri hatırlayınca daha bir gururlanmamı sağlıyor. Ama artık basketbol maçlarına gidemiyorum çünkü basketbol sporunu bırakmanın pişmanlığını yüzüme vuruyor salonlar. Ama yine bir pota bulduğumda iddiasına maç yapabiliriz.

  Sayısız başrollere imza attınız, peki ilk deneyim, ilk heyecan hangisiydi, neler yaşadınız ilk sahne tozunu yuttuğunuzda?
  Canım ağabeyim Alev Sezer'in bana el vermesiyle gizli olarak girdiğim Ankara Devlet Konservatuarı'nda Thornton Wilder'ın 'Bizim Şehir' adlı oyunuyla ilk replikleri söylemeye çalıştığım an, seyirci nefesini ilk hissettiğimde ölüyorum zannettim. Ama üçüncü zil çalmıştı, kaçış yoktu ve bu oyunu oynayacaktım. Oyun bittiğinde hiçbir şey hatırlamıyordum ama bu kutsal mabedin içinde olmanın ne ulvi bir şey olduğunu da bana o gün öğretmişti tiyatro. Şimdi aradan 20 yıl geçmesine rağmen, üçüncü zil verildiği zaman o ilk günkü heyecanı ve kaçma isteğimi hala yaşarım. Shakespeare'in 'Fırtına' eserindeki Miranda'nın sözleri zannediyorum ki bu dünyayı ve sahnede yaşadığım duygu selini çok iyi anlatıyor; 'Ey yepyeni zar dünyası, İçinde öyle yaratıklar var ki...'

  Unutamadığınız bir anınız var mı?
  Sayısız anım var ama bir tanesi var ki kolay kolay her aktöre nasip olmaz ve tiyatronun her ne kadar evrensel bir dili yoksa da beden anlatımıyla insanları nasıl etkilediğinin kanıtıdır bu. Yer; dünyanın tiyatro başkenti New York, ünlü Broadway Caddesi. Oyun; büyük üstad Neyzen Teyfik'in hayatı. Ve yine üçüncü zil işte Broadway ışıkları altındayım. Kutsal süreç bitti kuliste konuşuyorlar. Büyük tebrikler almışım ama gelen tebriklerden bazıları beni şımartıyor. Oradaki Amerikalılar konuşuyor, ne anladılar ki ne konuşuyorlar diyorum; verdikleri cevap hayatıma bomba gibi düşüyor; 'Dilini anlamamıza hiç gerek yoktu Burak Bey'in. Çünkü sahnede dev bir aktör, dev bir performans vardı.' Karıma sarılıp ağlıyorum. Anlıyorlar... Anlıyorlar... Anlıyorlar...

  Geçmişe dönüp baktığınızda hiç pişmanım dediğiniz bir durum yaşadınız mı?
  Keşke bir zaman makinesi yapılabilseydi de (kimi fizikçiye göre yapılabilir, kimi fizikçiye göre de koşullara bağlı) sevgili karım Işıl Sergen'le bundan 20 yıl önce tanışmış, evlenmiş ve şu an yaşadıklarımızı pekiştirmiş olmayı ve bu anlamda yaşamış olduğum bütün pişmanlıklarımı da yaşamamış olmayı isterdim.

  Ve aşk... Ruh ikizim dediğiniz Işıl Hanım ile tanışmanız nasıl oldu, o ilk bakışma ve sonrası bu büyük aşka bizde şahit olabilir miyiz?
  Benden yazamadığım yeni bir oyun yazmamı istiyorsunuz. Her tablosu fırtınalarla dolu, her tablosu sürprizlerle dolu, perde finallerinin çarpıcı açmazlarla dolu olduğu bir aşk bizimkisi. Ankara'da başlayıp İstanbul'da süren sonsuzluğa doğru el ele yürüyüp bitmesini istediğim olduğum bir oyun. Tabii ki yer yine bir tiyatro oyununun prova salonu, yönetmenliğini yapacağım oyunun ilk provasına giriyorum, oyuncularıma şöyle bir bakıyorum onlar da rejisörlerine bakıyor, ilk tanışma... Ama birine farklı bakıyorum, biri farklı bakıyor, ilk bakışma... Sonra provalar ilerliyor, her salona girdiğimde o sıcak bakışı arıyorum, her seferinde buluyorum ve artık ona 'Benim kadınım olur musun?' diyorum. 'Evet' diyor ama onun için bu çok zor, çok genç... Ama sürpriz oluyor. Elinden tutup ileride de her zaman paylaşacağımız kutsal mabedimize gidiyoruz ve sahnenin tam ortasında evleniyoruz. Büyük final. Ruh, ikizini bulunca çok şımarıyorum.

  Hakikaten tam bir aşk hikayesi. Tiyatro, oyun ve mutlu evliliğinizin yanı sıra sizi ayakta tutan diğer bir şey de müzik tutkunuz, tarzınız nedir, şarkı söylemeyi de seviyor musunuz?
  Her zaman bu kutsal üçlemenin bir destekleyicisi olmuştur ve olmalıdır da. Müzik, notaları aracılığıyla ilk kulağıma düştüğünde hatırladığım kadarıyla sevgili annem 'Yarasa' operetini çalışıyordu. Çok sesliliğin bende etkisi ve ahengi beni çok iyi bir müzik dinleyicisi yaptı. Sonra ciddi bir DJ, ciddi bir müzik araştırmacısı ve rock müziğine tutkun bir adam yaptı çıkardı. Şarkı söylemeye gelince, oynadığım müzikallerde bundan çok keyif aldığımı anladım. Her erkek çocuğun hayalinde kurduğu bir boyband vardır. Ben o grubun gitarcısıyım.

  Yemek yapmaya, yemek yemek kadar düşkün olduğunuzu duydum, nereden geliyor bu yetenek. Eşiniz bu durumdan eğer mutfağı dağıtmıyorsanız çok memnun olmalı...
  İşte yukardaki üçlemenin bir diğer ayağı: Yemek. Ne dinlendirici ne fanteziye açık, ne yaratıcı bir dünyadır yemek yapmak. O soğanın yağda erimesi ne baştan çıkartıcı bir sestir. İşte bunlardan dolayı bizim mutfakta sürekli kavga çıkar; ben yapacağım hayır ben yapacağım diye. Ve büyük aşçıları seçtikleri mesleklerinden dolayı tebrik ediyorum. Ve ikramı da çok sevdiğimiz için yemek yapmak ve yemek yemek bizim evde bir sıcaklık, bir gelenektir.

  Oyuncu Burak Sergen'le ve evdeki Burak Sergen arasında fark var mı?
  Elbette var. Yoksa bizim evimiz Shakespeare'in kralının sarayı, Neyzen'in ney üflediği bir dergah, ya da Tenesse'nin oyunlarını yazdığı içinde şarap sunulan bir bar olurdu.

  Şu anda yer aldığınız projelerden biraz bahseder misiniz?
  Benim yeni bir bebeğim var şu aralar, SHOW TV'de yayınlanan 'Kripton' adlı yarışma programı. O çok yeni olduğu için bütün enerjim ve konsantrem bu projede. Aynı zamanda 'Neyzen' adlı oyunuma devam ediyorum, turneler yapıyorum. Bir de 'Zerda' adlı dizimiz devam ediyor.

  Yakın projeleriniz var mı peki?
  Ben eşim Işıl'la ciddi anlamda matrak bir sit-com projesinde buluşmak istiyorum. Çünkü onunla müthiş bir sanatsal elektrik var aramızda. Bunun için çok başarılı ve komik olacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca eşimle bir de müzikal projemiz var. Bunları en kısa zamanda hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Bu kadar yoğunluğun ve çalışmanın arasında başarabilirsek projelerin en büyüğünü yani çocuğumuzu dünyaya getirmeyi istiyoruz. Aslında evde bol tüylü ve dünyanın en güzel bebeği İran asıllı bir prensesimiz, Lalenia'mız var.

  Müzik, oyunculuk, aşk ve yemek dolu mutlu bir hayat diliyorum size.
  Teşekkürler, sevgiler, iyi çalışmalar diliyorum size.

  Alem Dergisi
 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  ena
  ena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  14.07.2005
  Yer
  Dersaadet
  Mesajlar
  11,869
  Konular
  10
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Aşk ve Gurur'dan  Dicle'den


Sayfa 1/20 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Burak Özçivit
  By gurbetci in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 904
  Son Mesaj: 26-12-11, 23:49:12
 2. Toprak Sergen
  By minemtoprak in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 146
  Son Mesaj: 21-12-11, 04:35:35
 3. Burak Özçivit
  By bbasalan in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 975
  Son Mesaj: 21-10-11, 23:01:27
 4. Burak Kut
  By nehir_ksk in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 296
  Son Mesaj: 05-06-11, 13:19:26
 5. Burak Dur
  By ozlem05 in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 17-02-09, 17:53:49

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
en iyi casino siteleri