Sayfa 105/201 İlkİlk ... 55595101102103104105106107108109115155 ... SonSon
1001 sonuçtan 521 ile 525 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    859

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Esra benden önce davranmışsın.
    ''Suna'yı alıp kendi sessizliğimde yaşamak istiyorum'' cümlesi beni çok rahatsız etti. Hani İshak' a kızan arkadaşlar var ya "bu hak" dedi diye, şimdi Hüseyin' in bu cümlesinin ondan ne farkı kaldı ki. Suna' yı bir mal gibi görüyor, kendi sessizliğinde yaşayacakmış. Hatta evimin kadını çocuklarımın anası yapacağım demesini de bekledim bir ara. Neden Suna' nın geleceğine dair bir vaatte bulunmuyor. Hüseyin' i destekleyenlerin beğenmediği İshak bile okuma yazma öğretmekten kimlik çıkarmaktan bahsederken, mühendis neden Suna' yı sadece güzel bir beden olarak görüyor. El üstünde tutacak ne isterse yapacak iyi güzel. O zaman Nurgül Yenge doğru söyledi mühendis karısı olacak, doktorla arkadaşlık edecek, kârlı bir evlilik yapmış olacak Suna. Ama aynı şekilde yaşayarak, kocası olmadan adam yerine konulmadan. Bazı yaptıklarını onaylamasamda İshak Suna' yı insan yerine koyuyor hiç olmazsa. Ben hepsinden önce güçlü ayakları üstünde durabilen gerekirse İshak' a kafa tuttuğu gibi hakkını ezdirmeyen Suna istiyorum. İshak' a kendini bırakmışken nereye gideceğimizi sen bilirsin derken şimdi ona git diyebiliyor ve bu bile İshak sayesinde oldu.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Durum:
    Hermia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ordu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Şah-Rû Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esra benden önce davranmışsın.
    ''Suna'yı alıp kendi sessizliğimde yaşamak istiyorum'' cümlesi beni çok rahatsız etti. Hani İshak' a kızan arkadaşlar var ya "bu hak" dedi diye, şimdi Hüseyin' in bu cümlesinin ondan ne farkı kaldı ki. Suna' yı bir mal gibi görüyor, kendi sessizliğinde yaşayacakmış. Hatta evimin kadını çocuklarımın anası yapacağım demesini de bekledim bir ara. Neden Suna' nın geleceğine dair bir vaatte bulunmuyor. Hüseyin' i destekleyenlerin beğenmediği İshak bile okuma yazma öğretmekten kimlik çıkarmaktan bahsederken, mühendis neden Suna' yı sadece güzel bir beden olarak görüyor. El üstünde tutacak ne isterse yapacak iyi güzel. O zaman Nurgül Yenge doğru söyledi mühendis karısı olacak, doktorla arkadaşlık edecek, kârlı bir evlilik yapmış olacak Suna. Ama aynı şekilde yaşayarak, kocası olmadan adam yerine konulmadan. Bazı yaptıklarını onaylamasamda İshak Suna' yı insan yerine koyuyor hiç olmazsa. Ben hepsinden önce güçlü ayakları üstünde durabilen gerekirse İshak' a kafa tuttuğu gibi hakkını ezdirmeyen Suna istiyorum. İshak' a kendini bırakmışken nereye gideceğimizi sen bilirsin derken şimdi ona git diyebiliyor ve bu bile İshak sayesinde oldu.

Bu yazdiklarina aynen katiliyorum. Ayrica Sunaya yengesinin Hüseyin hakkinda söylediklerindede bir gercek payi var. Muharem amcasinin karisi olan yengesinin suan ismi aklima gelmiyor.

Durum:
    serap23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    istanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bu öğretmek işine niye taktınız anlamadım ishak ne öğretmiş sunaya kimliğini çıkart demiş hepsi bu verdiği zararların yanında hiç kalır
    gözünü kırpmadan adam öldürebilecek bir insanın erdemli olabileceğine inanmıyorum sonuca giden her yol mübahtır mantığıyla hareket ediyor ishak
    hüseyin suna yı seviyor ve sevdiği insanın kendini geliştirmesi için çaba gösterecektir tabii rahat bırakılırlarsa

Durum:
    Hermia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ordu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı alisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seven erkek sevdiginin arkasinda olur ne demisti ishak hastane odasinda "asksa bu sevgiyse bir dakika bile pesinden ayrilmayacakti"....iste kendisi bunu yapiyor her an pesinde vazgecmiyor sevdigini göstermeye calisiyor yoksa oda gider damlarda demlenir sevdigi gelsin diye bekler bilmem kac zaman sonra sevdigi cikar gelir neler yaptin nasil yasadin o süre icinde diye sormaz ishak ishak diye geveler dururdu...hüseyin hala bebegi sormadi ya!
    Bencede Ishak bunu yapiyor. Adam ilk defa asik olmus. Onunda askini göstermesi böyle. Ama etkileyici bence. Kim ne derse desin benim favorim Ishak. Sevginin bir emek oldugunu bilen kisi.

Durum:
    Fettan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ÇINAR gölgesinde
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Kendi sessziliğimde yaşamak istiyorum cümlesi bana Suna ile sakin hayatlarını kastettiğini düşündürtmüştü..Yani ne zamandır olanlar belli artık evlendikelri zaman sular durulacak ve sakin bir hayat sürecekler...Suna'nın gözü açılmasın hiçbirşey öğrenmesin diye düşünmüyordur herhalde Hüseyin :icon_whis :icon_whis Yani inşallah öyle düşünmüyordur ben Ne İshak Nede Hüseyin arasında karar veremiyorum yani tamam İshak'ın yaptıkları ortada ama söyleidkleride bazen çok bencilce Hüseyin desen bir ana atak tamam diyorum birşeyleri rayına koyacak hop yine sus pus pasif :icon_whis :icon_whis

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri