Sayfa 152/201 İlkİlk ... 52102142148149150151152153154155156162 ... SonSon
1001 sonuçtan 756 ile 760 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    SELXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı dilekce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma takılan bişey var,, Bu yörelerde bu resmi nikah bu kadar önemli miydi?
    Resmi nikaha bu kadar önem veriyordu da bu insanlar neden kimlik mevzularında bu kadar rahatlarmış?
    Şimdi herşeyi bıraktık resmi nikahı bekliyoruz,,İyi de hocam sen bu işleri bilirsin,, neden bir dini nikah yapmıyoruz Hüseyin ile Suna ya..
    İshak daha gelir gelmez amcalarımı dedelerimi toplayıp Suna yı nikahı altına almayı istedi de neden Hüseyin almıyor Suna yı nikahı altına..
    MAdem İshak bu nikahla bişeyleri ispatlayacaktı, benim helalim diyecekti (heralde böyle) şimdi Hüseyin de madem bu dini nikahla kabul ettirsin ya herkese bu evliliği..
    Hayır isteme mevzuları oldu geldiler konuştular fakat İshak ın düşüncesi neden Emrullah da Hüseyin de ve diğerlerinde yok?
    Nerdesin sen Hocam , ben yanlış mıyım? Bu yöreler böyle nikahsız gezmeleri tozmaları kabul görür mü?

Arkadaşım haklısın, ben de aynı şeyi düşündüm aslında. Resmi nikah yapılana kadar niye dini nikahla Suna'yla evlenmiyor Hüseyin. Üstelik, doktorun namus cinayetleri ile ilgili bir araştırmayı gösterip onu uyarmasına rağmen.
    Ama Hüseyin dini nikahın geçerliliğine inanmadığı için,resmi nikahı bekliyor olabilir. Bir de şu var, Suna'yla dini nikahla da olsa evlense, Suna'yı götürebileceği bir evi yok ki. İshak dairesini havaya uçurmuştu. Suna'yı da alıp doktorun evine mi götürsün? Nikahı beklerken, bir yandan da tayin işinin geçekleşmesini bekliyor işte, diye düşünüyorum.

Durum:
    bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    sung ji gun & lee seo jin
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 78

Bahsedilme
    0 Mesaj

resmi nikah olmadan dini nikah yapılamıyor bildiğim kadarıyla( yanlışda biliyor olabilirim ) bundan sebep seyirciye doğru anlatsınlar diye yapmamışlardır

Durum:
    dilekce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    TRABZON
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SELXX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım haklısın, ben de aynı şeyi düşündüm aslında. Resmi nikah yapılana kadar niye dini nikahla Suna'yla evlenmiyor Hüseyin. Üstelik, doktorun namus cinayetleri ile ilgili bir araştırmayı gösterip onu uyarmasına rağmen.
    Ama Hüseyin dini nikahın geçerliliğine inanmadığı için,resmi nikahı bekliyor olabilir. Bir de şu var, Suna'yla dini nikahla da olsa evlense, Suna'yı götürebileceği bir evi yok ki. İshak dairesini havaya uçurmuştu. Suna'yı da alıp doktorun evine mi götürsün? Nikahı beklerken, bir yandan da tayin işinin geçekleşmesini bekliyor işte, diye düşünüyorum.
    Dini nikahın geçerliliğine inanmayabilir, ama bu yöreye ait herşeyi usulüne göre yapıyorsa neden bu es geçilmiş...Bu adetler neyi gerektiriyor Onu yapalım deniliyorsa bu adetide yerine getirseler, Geçtim Hüseyinin aklına gelmesini zaten çoğu şey aklına gelmiyor da Hocam la benim derdim,, Hocam bi ön ayak ol Emrullah gel şuncağızların nikahını kıyalım büyükler dedeler hürmetliler arasında da şu insanların çatırdılarından da kurtarın başınız dik olsun deseymiş,,
    Bu arada Hüseyin in evi yok barkı yok tamam götüreceği bir yeri yokta iyi de niye yokk,.,Daha ilk günden evden ayrıldı Hüseyin,, evin akibeti belli değil..Tayini çıkmasa ne yapacaktı böyle ne kadar daha kalacaktı Doktorla.. Bir de Sunayla bu nikahı yapması ille onu alıp evine götürmesi manasımı çıkar...
    O yörelerde ve dahi bir çok ailede nişan dönemi evlenmeden bu nikah gerçekleştiriliyor , o yörelerde bunlar ileri gelen düşünceler olduğu düşüncesindeyim ki İshak bu kararda iken neden Hüseyin de yok Hüseyin de yoksa Emrullah da Hoca da niye yok...
    Bundan sonra hep yan yana olucaz, hiç ayrılmicaz,
    Bi daha söyle!
    Hiç ayrılmicaz.

hewal
    hewal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SELXX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hewal, senin yorumuna şimdi dikkat ettim. Bu da mantıklı bir düşünce. Sacide'nin bu hali, Güven'le birşeyler yaşamış olmasından değil de, Güven'in böyle bir durumda güvenilir olmayacağını bilmesinden kaynaklanıyor olabilir, diyorsun. Yani 'Hüseyin geç de olsa Suna'ya ve aşkına sahip çıktı, ama Güven bunu da yapmazdı, Sacide de bunu hissettiği için bu kadar öfkeli' diyorsun. Bu da olabilir. Ama çarşıda, Güven'i görünce 'çağırsa yanına giderim, demesini nasıl açıklarız o zaman?
    Benim Sacide'yle ilgili iki farklı düşüncem var :Birincisi Güven'le birşeyler yaşadığı için,kendini bu ilişkiye mecbur hissediyor. O nedenle bu kadar üzgün, onu kaybettiğini bu yüzden kabul edemiyor. İkincisi de, Sacide birşey yaşamadı Güven'le, ama ona körü körüne güveniyor, onu sevmeye devam ediyor. Onunla ilgili olumsuz herşeyi göz ardı ediyor.
    İlk kararttığım kısımla ilgili soruna ikinci koyulttuğum kısımla cevap vermişsin bende senin gibi düşünüyorum sevgili SELXX ve Güven Sacide'nin bu halini farkederse kullanabilir diyede düşünmüyor değilim...

Kızların üçünü düşününce çoğu kez SANİYE daha mantıklı geliyor..Suna'ya ilk baştaki davranışlarını tasvip etmiyorum elbette ama olayları daha çabuk kavrıyor,kendini topartlaması daha çabuk oluyor..Birde öyle böyle en vefalı sevdalı Saniye'ninki her ne kadar bıçaklanma sonrası arazi olmuş olsada .:img-wink: ...

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    859

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Sacide ile ilgili benimde kafam karıştı, tamam oralarda biriyle nişanlanan sanki evlenmiş gibi muamele görür ve nişan bozulursa bir daha o kıza zor talip çıkar anladıkta Sacide' nin bu denli sıyırmasının nedeni ne acaba? Güven' in pis pis bakışından da hoşlanmadım.
    Hüseyin' e barajdan gelen telefon da hayra alamet değil sanki. Bu arada Suna' nın İshak' tan öğrendiği cümleler eşliğinde sorduğu sorulara sessiz kalması sinirimi bozuyor. Be adam aç ağzını iki kelime söyle, kızın endişesini dindir.
    İshak bu bölüm sakindi önümüzdeki bölüm cinayet işleyebilir ya da tövbe edip namaza başlayabilir. Madara oldu adam iyice, ona üzülüyorum. Suna' nın karşında sesli düşünmesi çok güzeldi, tatlı kuçuyla dertleşmesi de.
    Bu bölüm özellikle bu forumda çok dile getirdiğimiz konular karşımıza çıktı. (dile getiriliş sırası ile ben Sacide, rhet Günay, forget te Suna olmuş oluyor)
    Evet Hüseyin niye bekledi İshak' ın dediği gibi aşksa bu bir dakika bile beklemeyecekti. Ve Günay, gıcıkta olsa doğru söylüyor. Hep kendi kendine gelin güvey oldu deniyor ama ne malum. Susmakta çoğu zaman yanlış anlaşılır. Hüseyin Günay ile arkadaşlığının sınırlarını belirleseydi Günay' da bu kadar kaptırmazdı. Hayır doktorla da samimi ona neden takılmıyor? Demek ki neymiş bazı şeyleri baştan belirlemek, tavır koymak, en azından ağzını açıp iki çift laf söylemek lazımmış. Ve Suna nihayet Hüseyin' in bebeği neden sormadığını merak etti. Evet bizde merak ediyoruz. Hüseyin belki de bebeği yük olarak gördü ve kurtulmaktan memnundur olamaz mı?
    Bu bölümün en güzel repliği Hüseyin' den geldi. Emrullah' a söylediği bir cümle, "sen cahil değilsin sadece kalbinle düşünüyorsun". İşte budur diyorum.
    Alisa, Suna' nın yaşlı gözlerle sessizce "İshak" ını yakaladık merak etme. Tıpkı Mehmet Emin' in "orda burda" sını yakaladığımız gibi.
    Konu Şah-Rû tarafından (01-06-07 Saat 12:19 ) değiştirilmiştir.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri