Sayfa 154/201 İlkİlk ... 54104144150151152153154155156157158164 ... SonSon
1001 sonuçtan 766 ile 770 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    SELXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Hüseyin'in aşkı bana gayet inandırıcı geliyor. İnsan aşık olabilir ama bunun farkına geç varmış olabilir. Aşık olabilir ama çekinceleri de olabilir. Bu onun gerçekten sevmediği anlamına gelmez. Hüseyin'le ilgili de böyle bence.
    İlk bölümde aralarında geçen bir diyalogda Hüseyin'in ettiğ bir söz,''Suna, seni görünce öyle seviniyorum ki...Bunu öyle aydınlık, güleç bir yüzle söylemişti ki. İşte aşk, insanın içini böyle aydınlatan birşey aslında... Acı, öfke, bencillik ve daha bir sürü şey, çeşitli yaşanmışlıklar, çeşitli etkiler nedeniyle daha sonradan bulaşıyor aşka.
    Ve bence Hüseyin'in Suna'ya aşkı böyle bir aşk. Böyle damdan düşer gibi gelen (Gök taşı gibi çarptın bana demişti Hüseyin), aydınlatan, sevindiren bir şey. Tüm zorluklara, tüm kötü hatıralara rağmen, tüm farklılıklara rağmen, temiz, güzel duygular var ortada.
    Ve bu nedenle bu ilişkinin devamını izlemeliyiz diye düşünüyorum. Yani Suna'nın aslında İshak'ı sevdiğini, Hüseyin'le olanın gerçek aşk değil de, beğenme olduğunu farketmesini, bunu gibi şeyleri görmek istemiyorum ben bu dizide. Çünkü bu, gerçekçi olmaz bence.
    Konu SELXX tarafından (01-06-07 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    rhetbutler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    27
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Tele - Barometre
    Hedef Kitle : A/b
    31 Mayis 2007 Perşembe
    No Program Adı Kanal Rating (%) Share (%)
    1 Kurtlar Vadisi Pusu [net] Show 12,20 35,40
    2 Doktorlar [net] Show 6,50 21,30
    3 Kavak Yelleri [net] Kand 6,10 20,40
    4 Sagir Oda [net] Kand 5,80 17,10
    5 Bebegim. [net] Atv 4,30 12,70
    6 Kanal D Ana Haber Bulteni [net] Kand 3,20 17,20
    7 Kaybolan Yillar [net] Star 3,20 10,10
    8 Yersiz Yurtsuz [net] Atv 3,10 9,90

Tele - Barometre
    31 Mayis 2007 Perşembe
    No Program Adı Kanal Rating (%) Share (%)
    1 Kurtlar Vadisi Pusu [net] Show 12,90 38,30
    2 Doktorlar [net] Show 6,90 22,30
    3 Yersiz Yurtsuz [net] Atv 5,10 16,20
    4 Sagir Oda [net] Kand 4,90 14,80
    5 Kavak Yelleri [net] Kand 4,40

Durum:
    sevim1967 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Umudun bittigi yerdeyim..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Rayting icin tesekkürler rhetbuttler.
    A/B grubunda 8.olmussuz.Düsüs var umarim daha fazla düsüs yasayamayiz.
    Bölüm yorumuma gelince dün aksam birseyler yazmistim.Bugünde yazdiklarinizi okudum.Eklenecek birseyler kalmamis pek.
    Ama sizlerinde belirttigi gibi son sahne kafamizda soru isareti birakmis gibi gözüküyor.
    Suna kendini sorumlu hissettigi icin mi yoksa ona ilgi duydugu icin mi Ihsak diye fisildadi
    Sevgiler...bye

Durum:
    serap23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    istanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bir aşk ancak bu kadar sorgulanabilir
    hüseyin suna yı sevmiyormuş suna duygularından emin değilmiş ben bunların hiç birine inanmıyorum
    hüseyin kendide kabul etti başta ağır davrandığını ama tek hatası bu
    suna ölümü göze aldı hüseyin in aşkından vazgeçmemek için yoksa veysel dünden razıydı suna ile evlenmeye sonra ishak evlenmek istedi ama suna hüseyin i görünce yine her şeyi göze aldı ve hüseyin dedi
    hüseyin de öldürülesiye dövüldü komadan çıkınca suna yı bulmaya uğraştı veysel bir yandan ishak bir yandan onunla uğraşırken o kaçmadı aşkına ve sevdiğine sahip çıktı
    gerçek aşk onlarınki
    ishak ve günay sadece bu aşkta araya girmek isteyen hastalıklı kişilikler

Durum:
    sinope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hewal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğretmen hanımın tavırları neydi öyle tam bir sinir abidesi...Hüseyin'in ona nasıl bir umut verdiğini bilmiyoruz ama eğerki arkadaşlığından birlikte vakit geçirmelerinden sebep bu kadar takıntı olduysa birkaç bölüm önce DR.un Günay'dan hoşlandığını Hüseyin'in ağzından duymuştuk..Beraber vakit geçirmek bir insanın karşısındaki insana bu denli umut bağlamasına sebep oluyorsa bizim DR.un neler yapması lazım...

Sacide'nin hali hal değil ama onun bu hali Güven'le birşeyler yaşamış olmasından değil bence...Suna'ya söylemiş olduğu "aynı şeyleri ben yaşasaydım Güven beklermiydi o kadar" tarzı cümleler Güven'in öyle bir durumda kendisini yarı yolda bırakacağını bilmesiyle alakalı..Geç kalmış olsada Hüseyin Suna'yı sahiplendi ama Güven bunu yapmazdı ve Sacide bunun farkına vardı..Güven'in güvenilmez biri olduğunun farkında...Ama yinede çarşıda gel dese giderim demesi hiç hayra alamet değil bundan önce birşey olmadıysa bile Güven bu zaafı farkedip Sacide'yi kullanabilir -mi :icon_whis :icon_whis
    selam yersiz yurtsuz ailesi
    yazdiklarinizi tek tek okumaya calisiyorum,tum arkadaslarimin bakis acilari gercekten hos:good:
    hewalcigim
    evet gunay hanim ogretmenimiz dun aksam yine akrep gibi sunayi sokup kacti,ama bir kadinin bu denli kendi kendine asik olmasi,hatta saplanti haline gelebilmesi icin bazi sebeplerinin olmasi gerekiyor.Birincisi huseyin bence acilmamis kapali kutu halinde ,az konusuyor,gunayla olan arkadasliklarinin ne derece yakin oldugunu hala bilmiyoruz,belkide ilk tanistiklarinda gunaya karsi daha sicakti,sunayi tanidiktan sonra gunaydan uzaklasmis olabilir.Gunayda suna geldi elimden huseyini aldi dusuncesiyle sunaya boyle davraniyor olabilir?
    sunanin huseyinle birbirlerini sevip hoslanmalarini anlayabiliyorum,ama sunanin o cevrede dogup buyuyup oranin orfunu adetini bilipte huseyinle beraber olup(hatta hamile kalmasina hala sasiyorum)bu cesareti nasil kendinde buldu?
    kucucuk bir yer,bulustuklari zaman birisi gorur,ailesi zaten amcalari,amcalarinin cocuklari desen zaten koyun yarisi kadar var,Nasil cesaret edebildi bunlara suna hayret?
    hadi huseyin erkek diye dusunelim,o tamam sunadan hoslandi(sevdi,ama o bari en azindan bazi seylere dur demesi gerekiyordu,suna bak yasadigimiz cevre kucuk,bazi seyleri evlendikten sonra yasabiliriz demesi gerekiyordu.Ama huseyin bunu yapmadi,hatta hamile kaldiktan sonra bile emrullahin kendi ayagina gelmesini bekledi(oysa kendi ve sunanin hatasinin bedelini kendi temizlemesi gerekiyordu)bir erkek olarak,sevdigi kizin namusuydu soz konusu olan ve arti birde bebek olayi vardi.Suna artik kendi kisiligini ariyor ama hala huseyinden tik yok,gecen hafta suna ona bana yardim et dedi,husyin yine lal oldu,dun aksam suna huseyinle araba icinde konusurlarken huseyinin baban geldi benimle konustu dedikten sonra suna nasil sessiz kaldi ,hala anlamiyorum(bu suna bir kac bolum evvel bazi seyleri kendi agziyla soyledi ishaka hatta dediki,huseyin hem yakisikli,okumus,meslegi var,benim muhedis ve diger kizlarin kocalarindan daha yakisikli kocam olacakti demisti)
    iste bu sozlerden sonra gunlerdir vakit buldukca dusunuyorum ve cikarttigim sonuc:Suna bu gonul iliskisine tamam belki hoslanarak basladi,ama SINIF atlama olayinida gerceklestirmek icin bazi seylere goz yumdugu kanisina vardim(belki kizanlar olacak ama icimdekini soylemek istedim).Bir atasozumuz vardir bey beyligini vermiste kiz kendisini vermemis diye,suna kizimiz tamam sevmis olabilir ama isleri bu raddetye getirene kadar neden kendinden odun verdi.Huseyinde suclu,sunada cok suclu bu konuda:img-yes:
    Simdi suna kisiligini arama yolunda,sunanin agzinda farketmisinizdir son 2 haftadir hep ishakin sozleri var,suna kendince,bedenince huseyini seviyor,ama beyni onu sanki ishaka itmeye basladi(huseyinden istedigi seyleri goremedigi icin) su an kendiside farkinda degil,ama bir kac bolume kadar beyninde bazi seyleri tartmaya baslayacak,Huseyinin baban ayagima kadar geldi sozu kafasini kurcalayacak,demekki babam senin ayagina gelmeseydi,sen beni istemek icin bir cabada bulunmayacaktin diye dusunmeye baslayacak.Bebek olayina huseyin hic girmiyor,oysa gercek seven bir erkek sevdigi kadinin kendisinden ve kadinindan evladi olmasini istemezmi?
    isteyen erkek onca zaman beklemez,ucunda degil aile korkusu,olum korkusuda olsa kadinina sahip cikar(sonucta onlarin sevgilerinin meyvesidir cocuk) ama huseyin hala lal:img-yes:
    sacide kizimiz ruhsal bir bunalim yasiyor,ama bunun nedeni Guven tarafindan terkedilmesi,sayet guven ile bir beraberlik yasasaydi bu denli bagira bagira ortalarda dolamazdi(kendinden acikcasi suphesi yok ) terkedilmek onu bu hale getirdi diye dusunuyorum.Birde sunanin onca olayindan sonra tekrar huseyinle evlenecek olmasi onu iyice karanlik kuyularin icine atiyor,kiskancligini icinde saklayamiyor artik,sozleriyle hareketleriyle disa apacik vuruyor.Guven guvensizine gelince senturk tarafindan kina gecesi basildigi icin dun aksam ne tur olaylara giristi,AMA su bir gercekki Sacidenin dun aksamki soyledigi o sozden sonra( guven istese giderim)sozunu sayet guven duysa,ki duyacaga benziyor,kizimiz guveni gorunce cama yapisan sinek gibi kaliyor,o yuzden guven sadece Senturkten intikam almak amacli sacideyi kullanacak.Sacidede suna yaparda ben niye yapmayim,onu affettiniz benide affedin diye baslarsa sasirmam.
    Nurgul yengemiz yine her zaman oldugu gibi goz ,el kol,bayilma hareketleriyle oyunculugunu konusturdu:good: ama onunda meryemin ettigi AHLARI,BEDDUALARI gorme zamani yaklasiyor:img-wink:
    kusura bakmayin valla cok uzun bir yazi oldu ama okuyanda saolsun,okumak istemeyende saolsunbye
    sevgilerimle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri