Sayfa 187/201 İlkİlk ... 87137177183184185186187188189190191197 ... SonSon
1001 sonuçtan 931 ile 935 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    rhetbutler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    27
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dfkto bu saldırgan tutumundan vazgeçmeye niyetin yok. Gözyaşı Çetesinin acısını bu diziden çıkarmaya bir son ver bence.Kimsenin Gözyaşı Çetesini unuttuğu yok ama Yersiz Yurtsuz a da haksızlık edip durma.Fikirlerine saygı duyuyorum istediğini yazabilirsin ama yeterince geriliyoruz zaten sende iyice germe ortamı lütfen.Dizi sanki 30-40 bölüm ayrı bir yolda seyretdi de şimdi başka bir havaya girdi.

Özette Suna'nın hastanelere düştüğüyle ilgili birşey yazmıyor.Ama İshak yüzünden olması kötü oldu.Öldüremediği bacısını döverek, hastanelik ederek yöresini töresini uyguluyor.Mehmet Emin'in aşkla, sevdayla adam olacağı yok.Ondan hiçbirşey olmaz.Süper bir sopayı hakediyor.İçimde fragmanla ilgili yorumdan sonra çok büyük bir şiddet uygulama isteği oluştu maalesef.Kumarhaneden attıkları adam vardı o böyle toplasa 3-5 adam daha yanına, girişseler Mehmet Emin'e ağız, burun, kırılmadık kemik bırakmasalar.Sunanın bir lokmacık canı var, nasıl kıyabiliyor.Ondan sonra da Havvasına hediye alsın.İnşallah Havvasını başkası istemiştir ya da köyden göç etmişlerdir.Suna'nın peşindeyken gördü Havvayı.Onun sayesinde oldu.Yok 3-5 adam değil benim elime versinler bir kalas ben girişeyim Mehmet EMin'e ancak o şekilde diner öfkem.Neyse ben malum siteye eklenmesini bekleyeyim fragmanın sonra yaparım yorumumu.

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    859

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

İsteyen istediğini yazsın diye bişey yok aslında, burası ziyaretçilerin de okuduğu bir forum yani üslubumuza dikkat etmek zorundayız. Bir ortasını bulmak lazım.
    Özet için çok teşekkürler.
    forgetmenot o "ama" benimde hoşuma gitmedi ya Hüseyin' in annesi dışa karşı güleryüzlü iyi görünüpte içten içe Suna' yı iğnelerse... Tabi birde Suna' nın sıkıntılarının iyice artıp iyi olsa bile kimseyi istememe durumu var.
    Bu Remzi' nin emanetinin para olduğunu düşündüm nedense. Hatta yüklü bir tutar olabilir gibi geliyor. Ne bileyim belki zamanında Emrullah borç falan vermiştir ona ya da zor bir zamanında maddi olarak yardım etmiştir, Remzi de şimdi onu ödeyecektir. Gerçi geçen bölüm babanın geleceği falan yok diyordu Mehmet Emin' e, başka bir durum falan mı yoksa Mehmet Emin ile Remzi' nin kızı beşik kertmesi miydi?
    Mehmet Emin' in Havva' sına hediye alması güzelde, bakalım kızı bıraktığı gibi bulabilecek mi? Belki de Havva gönül koyacak Mehmet Emin' e niye bu kadar beklettin diye. Hoş aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum aslında çok kısa zaman birimleri söz konusu galiba.
    Şu dayak olayı falan ilginç ama yok bu sefer fragmanı izlemeden o konuda bişey yazmam.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Durum:
    bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    sung ji gun & lee seo jin
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 78

Bahsedilme
    0 Mesaj

tekrar izleyince iki şey daha yazayım zaten fazlası için doğru düzgün bi şeyler göstermeleri lazım efenim sahnenin birinde birisi silah çekiyo sadece eli görünüyor sonra yüzü pek seçilmiyo ama birisi barajda bi yer olmalı borular falan var içeri giriyor başkasıda tazikli su sıkıyor emrullah telaşlı şekilde eve geliyor hidayet yenge şaşkın suna hastanede birinin elini tutuyor ama kimin belli değil herkeste bi teleş var üzgünler acaba sunada başka bişeymi çıktı bu kadar şaşkın olduklarına göre

hüseyinin annesini eve girerken çok kısa gösteriyor güleryüzlü moder şehirli bi hanfendi inşalah yüzü gibi içide güzeldir

karışık fragmandan ancak bu kadar doğru düzgün göstermiyorki çok hızlı başlayıp hemen bitiyor

Durum:
    SELXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hewal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Düşünecek duygularını tartacak ve bir karar verecek...Ama bazen bazı durumlar vardır ki kendi duygularını hesaba katmadan karar alman gerekir bana görede Suna'nın durumu böyle bir durum...İshak yada Hüseyin hiç farketmez, Suna birini seçsin yada tek başına devam etsin hayatına ,yada sevgi değilde emek kazansın ama ben Suna'nın yaşanılan onca şeyle ilgili sorgulamalarını izlemek istiyıorum..Sadece Hüseyin'i sorgulamasını değil kendinide sorgulasın..Yaptıkları şey bilinçliydi yada değildi ama birşeyler yaşandı ve zincir şeklinde bir sürü kişiyi etkiledi ..
    Sana katılıyorum arkadaşım, ben de Suna'nın olayları sorgulamasını izlemek istiyorum. Herkesin, Hüseyin'in, ama en çok da kendisinin davranışlarını, kendi yaptıklarını sorgulamasını istiyorum.
    Ve gidişatın da saçmalama olduğunu düşünmüyorum ben de. Hüseyin'le olur veya İshak'la olur, (her ne kadar ben Hüseyin'le olmasını istesem de) burada önemli olan Suna'nın gelişimini izlememiz.
    Hikayenin dayandığı nokta, değişim, gelişim değil mi; bir babanın törelere karşı kızının hayatını nasıl koruduğunu görmedik mi? Törelerin, insan hayatını hiçe sayar şekilde yanlış uygulanması karşısında sessiz bir başkaldırı değil mi Emrullah'ın yaptığı? Sessiz ama çok güçlü, taşları yerinden oynayatacak bir isyan.
    'Ben kızımı seviyorum ve onu töreye,aslında sizlere kurban vermeyeceğim,' demiş oldu Emrullah.
    Şimdi de sıra Suna'da. 'Ben sonunu düşünmeden bir hata yaptım, ama şimdi hayatımın iplerini tamamen kendi ellerime alıyorum', demeli Suna. Diyecek de bence. Geçen bölüm izlediğimiz de, bunun başlangıcı.

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 20

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yersiz Yurtsuz dizisinde ancak bir adım ötesi, o da belki tahmin ediliyor.Bunu seviyorum.Hem köy yerindeler,başından bir sürü felaket geçti,o sadece bir köy kızı diye Suna'nın Hüseyin'e olan duyguları ikileme giremez mi,kafası karışamaz mı?Töreyi,bazı olumsuz düşünceleri kabul edecek olsak neden oralara gidilip dizi çekiliyor?Gelirsin metropole,burdaki insanların hayatını,bunalımlarını diziye aktarırsın,hem daha kolay hem daha az masraflı olur.Ben bu dizinin(Yersiz Yurtsuz) uzun vadede sosyal bir misyonu olduğunu düşünüyorum.Ayrıca yine bazı yorumlarda, dizideki duygu-kişi değişimleri gerçekci kabul edilmiyor o zaman ben de şunu sormak istiyorum,gazetelerdeki 3.sayfa olayları sadece şehirlerdeki insanların mı başına geliyor?Sevinç,mutluluk dediğimiz şeyler de felaket dediğimiz şeyler de herkes için geçerlidir.Son olarak,beni 'sezon finali' hüznü şimdiden bastı.Araya uzun aylar,uzun yaz günleri girecek.Nurgül yengeyi bile özleyeceğim galiba!:img-hyste
    Konu forgetmenot tarafından (12-06-07 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri