Sayfa 191/201 İlkİlk ... 91141181187188189190191192193194195 ... SonSon
1001 sonuçtan 951 ile 955 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    tuba_buyukustun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    zamanın dipsiz bölgesinde
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fiyonk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Üstündağ
    çok teşekkürler canım çok sağol.mustafa üstündağ çok begendiğim bir oyuncu emret komutanımdan beri takip etmeye calışıyorum fakat yersiz yurtsuzla aynı saatte baska bir diziyi izlediğim için takip edemiyorum çok saol tekrardan

Durum:
    yengecs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Hollanda
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fxahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl anlamak istiosan öyle izliosun galiba....benim bu diziden anladıklarım;geçmişten bugune yanlış işleyen, hiçbir bir mantıgı ve merhameti olmayan bu düzene karşı gelinebilceğini,insan hayatının herşeyden çok daha önemli oldugunu anlatıyor.aile dağılcak diye,akrabalarla hasım oluncak diye bir insanın feda edilemeyecğini gayet güsel bi şekilde yansıtıolar. gün gelir aileyi toplayabilirsin,hasım oldugun akrabalarla barışabilirsin ama bu uğurda feda ettiğin insanı tekrar hayata döndüremessin.dizimiz "sakın töreye karşı gelmeyin demiyor"...törenin acizliğini,saçmalığını ve acımasızlığını gözler önüne serip sizde bu oyuna alet olmayın diyor,ve gördüktü Emrullah karakteri bu yanlış işleyen çarka çomak soktu,belki çok büyük sorunlar yaşadı ve yaşamaya devam edecek ama herşeye ve herkese rağmen O doğru olanı yapıp bir insanın hayatta kalmasını sağladı.Şimdi baktıgımızda belkide kaybeden taraf hep Emrullah gibi ama ben asıl kazananın kendisi oldugunu düşünüorum.Çünki o istenileni değil doğru olanı yaptı.ve ben inanıorumki dizimiz doğru yolda ilerliyor;verilmek istenen mesaj yerine ulaşcaktır

Aynen katiliyorum. Diziden cok anlamlar cikarilabilirken, daha cok ask ile mesgul olunmasi ne kadar kotu oyle degil mi? Oysaki ortada gorulen gercek bi askta yok, sadece klise karaleri bekleyen bi tutam izleyici. Iyide o zaman bu dizinin ne anlami kalicak?. Suna istemedigi ve emin olmadigi halde evlenirse bunca cektigi seyler, bunca savas bosunami yasanmis olucak. Ozellikle dizinin kahramani Emrullah bu kadar cok fedakarlik yapip duzeni degistirmeye calisirken. Fedakarlik yapilicaksa bu yonde yapilmali, tore icin kilini bile kipirdatmamali Suna ve ailesi.

Guclenmek, kendine olan guveni kazanmak, hayata insanca devam etmek icin bi yol aldilar ve bence bu yolda cok guzelde ilerliyolar.

Ha unutmadan.. kahraman demisken, dizide cok buyuk bi kahraman daha var Emrullah disinda.. Ishak'i nasil unuturuz =)

Durum:
    geryyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ScoField :))
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Belki de sunanın başından geçen bu kaza akılları başlara getirebilir. Hüseyin ve suna tekrar biraraya gelebilir. Zaten hüseyinin anneside işleri düzeltecek giibi gözüküyor. Tabi umduğumuz gibi biriyse. Hüseyin de kendini affettirse iyi olur. Hastaneye gelince sunayı kaybetme korkusunu daha iyi anlar . Sunaya da artık nasıl yapar bilmiyorum ama inşallah kendini affettirir. Suna hastaneye götürülürken daha doğrusu hastahanede çok içli gibi birine bakıyordu. Baktığı kişi hüseyindir umarım. Dizinin sezon finaline girmesine çok üzülüyorum. Daha 12 bölüm oynadı. Ben sezon finaline girmez yazında devam eder sanıyordum ama öyle olmadı. İnşallah güzel bir final olur.

Durum:
    valdez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Çarşamba öğle olmasına rağmen hala Yeni Bölümün Fragmanı nı izleme becerisini gösteremediğim için Bölüm'le ilgili olarak ancak yapılan yorumları okuyorum.

Anladığım kadarıyla M.Emin Denyo'su yine yapacağını yapmış ve Suna'yı dövmüş ,bu oğlan'ın akıl yaşı 7 yaşındaki bir çocuğun akıl yaşı ile aynı .Adamın yaptığı bir tane hayırlı iş varsa mutlaka üç tanede kötü iş yapıyor .

Geçenlerde yine söylemiştim bugün bir daha söyleyeyimKurban olduğum Allahım , M.Emin gibileri yaradıyorsun,can veriyorsun çok olacak ama bir de bu yarattıklarını takip etsen.
    TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR ...

Durum:
    *deniz* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Suna'nın yetiştiği yörede bir erkekle beraber olan kızlar öldürülüyor!ve bu çok normal bir olay olarak kabul görüyor,aksine hata yapmış çocuğunu öldürmemek anormal kabul ediliyor.Suna ailesi tarafından ölüme götürülürken kaderine razı olmuş kuzu kuzu onlarla gitmişti.törelerini o da kabullenmişti.Böyle bir coğrafyada yetişmiş bir genç kız sevdiği erkeğin kendisini başka bir erkekten kıskanmasını-üstelik bu erkek sevdiğinin karşısına defalarca çıkmış ve ''ben sunayı seviyorum,asla peşini bırakmam''demiş biri-bu kadar yadırgıyor.O cahil köylü kızı büyük şehirde yetişmiş eğitimli bir kadının bile normal karşılayacağı davranış karşısında birden bire sıkı bir feminist kesiliyor.Aksine Suna Hüseyin kendisini İshaktan kıskanmasa yadırgamalı ''bu şehirli erkekler böyle mi oluyor?niye beni hiç kıskanmıyor?demeliydi.Suna karakterinin böyle bir tepki vermesi inandırılıcıktan çok uzak bir tepki bence.
    Yine aynı şekilde,babasına gidip ''ben evlenmeye mecburmuyum'' demesi artık absürtlüğün sınırlarının zorlandığı sahnelerdi.Böyle saçma bir soru olabilir mi?Sen o adamla beraber oldun diye ölüm fermanın imzalandı hep Hüseyin'in gelip seni kurtarmasını bekledin,ailen dağıldı,büyük felaketler yaşandı ama Suna hanım bir şehirli züppe zengin kızı gibi şımarıklık yapıyor deli gibi sevdiği adam yalnızca kendisini haklı olarak kıskandı diye bütün yaşananları hiçe sayarak böyle bir talepte bulunabiliyor.
    Son bölüme kadar çok beğenerek izlediğim dizide böyle bir karakter değişikliği daha doğrusu önemli bir karakterin kendisine taban tabana zıt davranış göstermesi beni çok yadırgattı doğrusu.
    Konu BERNA tarafından (14-06-07 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri