Sayfa 193/201 İlkİlk ... 93143183189190191192193194195196197 ... SonSon
1001 sonuçtan 961 ile 965 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    dFKto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    x
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı dilekce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünüyor ki bu karar başlara neler getirir, aynı kabusu yeniden yaşar mıyız?
    Bu durumla baş edebilir miyiz? Bu amcalar göz açtırır mı? Saniye nin yeniden gündeme gelen evliliği yine suya mı karışır...Olmadı ailenin itibarı,.,,Olmadı yaşanmaz bir cehennem haline dönüşebilecek bir ev ve tabi ki kasaba...
    Anne gelmiş taaaa İzmir lerden durumu kotarmaya,, Suna ben evlenmicem desin..Meryem annem hiddetlenmesinde ne yapsın....
    İşte benim karşı çıktığım da bu. Suna tüm şımarıklığıyla sırf ayakları yere basacakmış diye, kendine güveni gelmiş diye, bir kaç gün kaçak yaşayınca ve İshak sayesinde (meğer ne kadar da kolaymış bu işler) gözleri açılmış diye evlenmek için kararsız olduğunu anlayıveriyor ve her şey hooop başa sarıyor. Bu kız kaç gün kaçak yaşadı ki, nereye gitti ki böyle birden büyük bir değişim geçirdi anlamadım. O kadar da değil.

Hiç bir şekilde muhatap almadığım isimlerin benim dizim senin dizini döver tarzı yorumlarıyla kesinlikle ilgilenmediğimi, böyle bir tartışmada asla olmayacağımı, bu dizi hakkında eleştirilerimi ve yorumlarımı ancak ben istersem yazmaktan vazgeçeceğimi belirtmek isterim.

Sayın Hünkar'a saygım sonsuz ama onun hayal gücüne iltifatlar ederken yöre gerçeğini göz önünde bulundurmak gerektiğini -kendi adıma- düşünüyorum. Ben bu diziyi gerçekçi, naif, samimi bir hikaye diye tutmuştum.

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    859

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Bakış açısı farkı tabi. Ben Suna' nın gözlerinin o derece açıldığını düşünmüyorum. Evet İshak sayesinde bazı şeyleri sorgulamaya başladı ama o kadar, daha öğreneceği çok şey var. Suna hâlâ saf hâlâ hesapsız bence. Şimdi Hüseyin ile evlenmekten vazgeçen Suna ile zamanında yaşadığı koşullara rağmen Hüseyin' den hamile kalan Suna arasında ben bir fark göremiyorum. Aynı saflık, aynı hesapsızlık, aynı düşüncesizlik, aynı sorumsuzluk. Tabi bi de şu var Suna' nın Hüseyin ile evlenmekten vazgeçme sebebini kesin bilmiyoruz. Belki de evlilik korkusu sarmıştır kızı. Bunu gırgır olsun diye söylemiyorum, çok rastlanan vakalardır evlilik öncesi stresi. Suna' da işler yoluna girip durum ciddileşince gerilmiş ve strese yenik düşmüş olabilir. Bu normal evlilik yapmak üzere olan hatunlarda bile rastlanan bir durumken Suna gibi akıl almadık olaylar yaşamış birinden hayli hayli beklenir bir tepki. Bence Suna artık yaşadığı şeyleri kaldıramıyor. Şu aşamada keşke hemen evlenmek zorunda olmasa, önce bi kendine gelse durumunu ölçüp biçse. Bu kadar olaydan psikolojik olarak sağlam çıkmak zor, ben bunların Suna' nın yine de iyi halleri olduğunu düşünüyorum. Bu kız ölüme atıldı, bebeğini kaybetti (ki daha bunun bile çok önemini kavramış değil), sevdiği erkeğin çocuğunun babasının öldüğünü sandı sonra sağ salim karşısında buldu, herkesten tepki gördü doğal olarak, aşağılandı küçümsendi ailesi dağılmanın eşiğine geldi, bir yanda Hüseyin bir yanda İshak... ve daha Suna' nın ciddi bir patlamasına tanık olmadık. El insaf bu kadar şey yaşayıp güllük gülistanlık normal davranmak mümkün mü?
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Durum:
    dFKto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    x
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Böyle uygar bir şekilde dile getirilen karşı fikirler olunca ben de kendi algılayışımı sorguluyorum tabi Şah-Rû. Ben Suna'ya herhangi bir kadın olarak bakmayı unutuyorum, hep töre mağduru bir kız olarak görüyorum, fazla dejenere olmadan,tüm ahlaki değerler yerle bir olmadan, zarar vermeyecek dikkat çekmeyecek,tepki almayacak kadar ufak olumlu değişimlerle çok ta yükseklerde uçmadan genç kızlar bu töre kıskacından nasıl kurtulurlar onu göstersin bu dizi istiyorum galiba. Ama tabi bir dizinin görevi değil belki de bu, ben bu noktayı atlıyor olabilirim. Fazla ciddiye alıyorum, sonuçta dizi bu derken bunu kastetmiştim.

Ama yine de bazı noktaların hikayeyi gerçekçilikten uzaklaştırdığını hâlâ iddia ediyorum.
    Konu dFKto tarafından (13-06-07 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    BERNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    İzmir
    Konular
    246
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Degerli uyelerimiz

Simdiye kadar guzel bir fikir tartismasi seklinde giden yorum farkliliklarinizi dikkatle inceliyorum. Dikkat cekmek istedigim bir nokta var. Eger cevap vermeyi seciyorsaniz fikirlere karsi fikirle cevap verin, genelde bu konuya dikkat edilmis zaten. Yalniz kisisel polemiklere girilmeye baslanmis; fikir ayriliklari yuzunden uyelerin birbirine kirmasina kadar gidebilecek bir noktadasiniz. Bu forumun guzel akisinin bozulmasindan endisem var.

Ayrica bu forumun Yersiz Yurtsuz dizisinin forumu oldugunu hatirlatmak zorunda hissediyorum. Baska dizilere ait hatalari lutfen o dizilerin forumlarinda tartisiniz.

Saygilarimla
    Bolum Sorumlusu
    BERNA
    Konu BERNA tarafından (13-06-07 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.
    İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır.
    Dostoyevski

Durum:
    lazkizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Hollanda
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Forum neden bukadar sessiz, Fragmani gordum acayiip
    seyler oluyor, Super bir bolum bizi daha bekliyor!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri