Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
1001 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  isil_isil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  25.02.2007
  Mesajlar
  69
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  ay arkadaslar hala bu besincilik konusu, rica ediyorum artik kapatalim bu konuyu, bence anlamasi gereken anladi konuyu... artik gelecek bölümlere bakalim bence, yani dizimiz bellki seviliyor, ve bence yanindanda kaldirilmicak, yani siz helen pireyi deve yaparsaniz asil o zaman herkes dizi kalkacakmi kalkmicak mi konusunu düsünür, öylöe birsey olmadigina göre, düsünmemizede gerek yok simdilik, ha eger öyle birsey duyarsak, o zaman harekete geceriz zaten , bosuna dert etmeyin kendinizi, dizimiz en güzel sekilde devam ediyor ve edecek...

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  2_cool_4_schll_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  Sakarya
  Mesajlar
  70
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  bence dizinin senaryosu ile ilgili tek sorun fazla şiirsel olması. Öyle cümleler oluyor ki "ya normal hayatta böyle felsefi cümleler kurulmuyo ki" diyosun ama bu senaristin tarzı çünkü aynı tarz sultan makamında da vardı göz yaşı çetesinde de. Ama hikayede bi sorun yok bence yani dizi için töre dizisi değil baba-kız hikayesi dediler aynen çıktı. Belki Suna aptallığı bırakıp İshak'a yönelse tam gardını indirdiğinde ve evlendiğinde mühendisle karşılaşıp buna rağmen İshak'ı seçse ne güzel olur ama dediğim gibi sorun hikayede değil repliklerin düpedüz şiir gibi olması. Tabi bunu eleştirmek istemem sonuçta ortada farklı birşey var ama belki konuşmalar gerçeğe biraz daha yakın olsa daha iyi olur.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  ^DUyGU^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  21.08.2005
  Yer
  New York
  Mesajlar
  4,015
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart  Bu diziden sonra töre kalmaz!

  atv'nin sevilen dizisi 'Yersiz Yurtsuz', 'töre' ve 'ağalık' kavramlarına getirdiği farklı bakış açısıyla büyük ilgi görüyor. Dizide 'Su na'yı canlandıran güzel oyuncu Nesrin Cavadzade ise güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile dikkat çekiyor. Dizinin fanatikleri, 11 yaşında Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen Cavadzade'nin yöreden bir köylü kızı olduğunu sanıyor. Oysa genç oyuncu okullu bir yönetmen adayı. Nesrin Cavadzade dizinin büyük ilgi görmesinin sırrının 'sahiciliği' olduğunu söyledi. Cavadzade şöyle devam etti: Geçenlerde 60 yaşında bir dede bana 'Bu diziden sonra ne ağalık kalacak ne töre kalacak' dedi. Toplum artık değişmek, evrimleşmek istiyor. Biz bu diziyle birçok babanın 'töre'ye bakışını değiştirebileceğimize inanıyoruz.


  Babaların töreye bakış açısı değişecek  Azerbaycan-Bakü doğumlu Nesrin Cavadzade, törelere karşı direnen bir baba-kız'ın dramını işleyen 'Yersiz Yurtsuz'a çok güveniyor: Birden bire olmasa bile bu dizi amacına ulaşacak!..

  atv'nin sevilen dizisi 'Yersiz Yurtsuz'da Ferdi Tayfur ve Şerif Sezer'le başrol paylaşan Nesrin Cavadzade; ilk kez bir dizide yer almanın heyecanını yaşıyor. İzleyicilerin, 'Suna' rolü için Halfeti'den seçilmiş bir köylü kızı sandıkları genç oyuncu, aslında ödüllü bir kısa film yönetmeni! En büyük hayalinin yönettiği bir sinema filminde oynamak olduğunu söyleyen Cavadzade, Bakü'de doğmuş ve 11 yaşında İstanbul'a gelmiş.

  BERLİN'E DAVET EDİLDİM

  'Yersiz Yurtsuz'un Gaziantep'te yapılan çekimleri arasında konuştuğumuz Nesrin Cavadzade, dizinin üstlendiği misyonu kısa zamanda yerine getirdiğine inanıyor. Bölge halkından çok olumlu tepkiler aldığını vurgulayan Cavadzade; "Geçenlerde evine konuk olduğumuz 60 yaşındaki bir dede 'Bu diziden sonra ne ağalık kalacak, ne töre kalacak' deyince; mesajın yerine ulaştığını gördük" diyor.

  * Sizi 'Yersiz Yurtsuz'la tanıdık. Biraz kendinizden bahseder misiniz?
  1982 Bakü doğumluyum. 11 yaşındayken İstanbul'a geldik. Sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü'ne girdim ve oradan mezun oldum.

  * Dizinin süpervizörü Cemal Şan, sizin çok iyi bir yönetmen adayı olduğunuzu ve kısa filmler çektiğinizi söyledi...
  Böyle düşündüğü için Cemal Şan'a teşekkür ederim. Bugüne dek beş tane kısa film yönettim. Okulda sınıflarımızı geçmek için her yıl bir film çekmek zorundaydık. Ama daha sonra filmlerimden biri Berlin Film Festivali'nde gösterildi.
  * Ödül varmı peki?
  Türkiye'deki festivallerden ödül aldım ama Berlin'de sadece gösterildi. Berlin'e her yıl 500 'yetenekli genci' davet ediyorlar. Ben de Türkiye'den davet edilen dört kişiden biri olmuştum.

  KENDİ FİLMİMİ ÇEKECEKTİM
  * Oyunculuk eğitiminiz var mı?

  Okula girdiğim sene Şahika Tekand'ın oyunculuk atölyesine de gittim. İki yıl orada eğitim gördüm. Yani oyunculukla hep ilgiliydim. Her zaman 'piyano çalarken şarkı da söyleyeceğim' derdim. Daha sonra Mahir Günşıray'ın asistanlığını yaptım. Cemal Şan hocamız beni başka bir dizi için seçmişti ama o proje olmadı. 4 ay sonra da 'Yertsiz Yurtsuz'daki 'Suna' rolü için beni aradı.

  * Böyle büyük bir projede başrol oynamak gibi hayalleriniz var mıydı?

  Aslına bakarsanız kendi projelerime odaklanmıştım. Hep senaryomu yazıp, Kültür Bakanlığı'na yollayacağımı ve orada seçileceğini hayal ediyordum. Hep 'kendi kendimi var edeceğim' diye düşünüyordum. Başka birinin bana bu kadar kolay güveneceğini hiç beklemiyordum. İşte bu yüzden, Cemal Şan'ın beni bu role uygun görmesi çok gurur verdi.

  * 'Suna'yı nasıl buluyorsunuz?
  Suna'yı çok sevdiğimi söyleyeyim. Onun hiçbir duygusuna hiç yabancılık çekmiyorum. Rolümün çok hırçın, yıkıcı ve değiştirici bir tarafı olduğunu düşünüyorum. Suna'nın da, babası Emrullah'ın da (Ferdi Tayfur) dizide taşıdığı mesaj, toplum için çok önemli.

  * Benzerlik noktalarınız neler?
  Hırçınlığı ve toplumda kemikleşmiş bazı genelgeçer kurallara verdiği tepki ile bana benziyor. Suna hatasız bir kız değil ama hatasını sahipleniyor. Hatası yüzünden ölümü göze alabiliyor. Onun aşkı yaşama arzusu ve sonuna kadar aşkına sahip çıkması da benimle benzeşiyor.

  * İzleyicinin 'Yertsiz Yurtsuz'u çok sevmesinin sırrı nedir sizce?
  Sahicilik! Biz Ferdi Tayfur'un 'Sırrımız sahiciliğimiz, rakiplerimizi ezeriz' sloganıyla yola çıktık. (Gülüyor)

  * Yöre halkı, diziyle kaynaştı mı?
  Diziyi çok beğeniyorlar. İçeri girip, yemek yiyemeyeceğimiz, çay içemeyeceğimiz ev yok buralarda. Hiçbir şeyi çarpıtmadığımız ve gerçekçi yaklaşıp, çok olumlu mesaj verdiğimiz için yöre halkı diziyi inanılmaz bir şekilde sahiplendi. Mesela geçen gün 10-15 dakikalık bir aramız vardı. Çekimin yapıldığı mekanın yanındaki bir eve misafir olduk. O evde 60 yaşında bir dede vardı ve bize "Bu diziden sonra ne ağalık ne de töre kalacak" dedi. Dizinin çok önemli bir mesaj taşıdığını söyledi. Bunlar, insanların bir şeyleri değiştirmek istediğini gösteren tepkiler... DİZİ AMACINA ULAŞACAK

  * O dedenin söyledikleri de dizinin misyonunu yerine getirdiğini gösteriyor...
  O kişi zamanında istemediği kararlar vermiş olabilir. Onun ağzından 'Ne ağalık kalacak ne töre' sözünü duymak inanılmaz bir şey! Çünkü oralarda erkekler de kadınlar kadar törelerin kurbanı oluyor. Dizide ise Emrullah (Ferdi Tayfur) başkaldıran bir karakter ve o yüzden taşıdığı mesaj çok önemli. O dede de belki zamanında Emrullah gibi bir baba olmayı çok isterdi. Ama akrabaları izin vermedi! Bu tamamiyle bir varsayım ama toplumun genelinde böyle bir problem var.

  * Sizce dizi amacına ulaştı mı?
  Ulaşacak... Yani bu kadar olumlu tepki varsa bunun bir şeyleri değiştirebileceğine inanıyorum. Ama birden bire olmayacak, zaman gerekecek. Bu dizi babaların töreye bakış açısını değiştirecek.

  * 'Yersiz Yurtsuz'dan sonra neler yapmayı planlıyorsunuz?
  Her şeyden önce kendi uzun metrajlı filmimi çekmek için senaryo aşamasındayım. Dizi nedeniyle çok yoğun olduğum için çalışmalarım biraz ağır ilerliyor.

  Kaynak:Sabah / Günaydın

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  ^DUyGU^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  21.08.2005
  Yer
  New York
  Mesajlar
  4,015
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Ferdi Tayfur 'rolü uçurmuş' diyorlar

  * Şerif Sezer ve Ferdi Tayfur gibi iki ustayla başrol paylaşıyorsunuz. Onların sizinle ilgili yorumları oluyor mu?

  Şerif Abla beni bir anne gibi kolladı burada. Bir kadın oyuncunun başka bir kadın oyuncuya kolay kolay söyleyemeyeceği inanılmaz güzel şeyler söyledi ve destekledi. Onun gibi biriyle tanışmış olmaktan, yan yana durmaktan, karşılıklı iki çift laf edebilmekten son derece mutluyum.

  İNANILMAZ GERÇEKÇİ!

  * Karşılıklı sahneleriniz var mı?
  Senaryo gereği biz şu an ayrıyız. Biz kaçıyoruz onlar kovalıyor. Ondan dolayı çekim günlerimiz pek denk gelmiyor. Ama bazen ortak mekanlarda çalışıyoruz. O zaman birbirimize koşarak sarılıyoruz.

  * Ferdi Tayfur'la çalışmak, onun kızını oynamak size neler hissettiriyor?
  Çok gurur verici bir şey. Yüz yüze oynarken o kadarını tahmin etmiyordum açıkçası ama seyredince hepimiz şok olduk. Ferdi Bey hepimizi ezmiş geçmiş yani. İnanılmaz bir gerçekçilik yeteneği var. Ben oyuncu olarak çok beğeniyorum kendisini. Ferdi Tayfur insanlarla 'Ferdi Tayfur' kimliği üzerinden ilişki kuran biri değil. Çok mütevazı ve saygıdeğer bir insan

  * Ferdi Tayfur'un oyunculuğuna dair köşe yazarları da çok olumlu yorumlar yaptı...

  Gittiğim her yerde 'Ferdi Tayfur almış uçurmuş rolü' diyorlar. Bu çok gurur verici bir şey ve böyle olması gerekir zaten.

  Kaynak:Sabah / Günaydın

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  fxahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  08.03.2007
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  76
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  masal25 tsk ederim röportaj için eline sağlık

Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Yurtsuz Kralın Aşkı (Barbara Erskine)
  By abusra in forum Dünya Edebiyatı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 20-05-11, 15:52:41
 2. Yersiz Yurtsuz
  By mertfirat in forum Yersiz Yurtsuz
  Cevaplar: 708
  Son Mesaj: 26-04-09, 02:07:55
 3. Yersiz Yurtsuz Fotograflar
  By Halfetili-Genc in forum Yersiz Yurtsuz
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 28-05-07, 15:14:51
 4. Yersiz Yurtsuz (Arşiv 2)
  By BERNA in forum Yersiz Yurtsuz
  Cevaplar: 986
  Son Mesaj: 28-04-07, 15:43:01
 5. Yersiz Yurtsuz (Arşiv 1)
  By haluk_tolgahan in forum Yersiz Yurtsuz
  Cevaplar: 985
  Son Mesaj: 06-04-07, 14:31:01

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forumu
netspor
canlı maç izle
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.