Sayfa 5/201 İlkİlk 1234567891555105 ... SonSon
1001 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    rhetbutler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    27
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı isil_isil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,
    ayrica anlamadigim bir noktada arkadasimizin biri (adini hatirlayamadim), 2.Bölümden sonra foruma giren arkadaslarin sayisi azaldigini ve diziyi sahiplenmemizin baskalarini rahatsiz etmis olabilecegini söylemis, herkesin diziye bakmak gibi bir zorunlulugu yokki, giden gider, gercekten diziyi sevenler ve sahip cikanlar kalir, bu böyledir, acikcasi ne demek istediginide pek anlamadim, ama bence böyle sözlere hic gerek yok...
    O yorumu yazan arkadaş benim.O olayın ve cümlenin bir başlangıcı var, orada anlatmak istediğim yazdıklarınla alakalı değil. Bunu bilmeden böyle bir yorum yapmış olman pek doğru olmamış.

Uğurs, Ali Ulvi Hünkar için daha çok çalışması lazım demiş, yaptığı işleri eklemişsin. Eklediklerinin sayısına göre mi karar verdin bu çok çalışma işine.AUH' ın dizilerinin herhangi bir bölümünde söylenen bir repliğin değerinin piyasadaki 10 diziye eşdeğer olduğunun bilincinde değilsiniz henüz.
    Dizi başlamadan önce buraya gelip öyle olur böyle olur diye asıp kesiyordunuz.Bizim kaygılarımızı böyle birşey yapılmadığı halde sanatçıyı aşağılama olarak görüyordunuz ve savunmaya geçiyordunuz. Şimdi işin kolayını buldunuz ve senariste yükleniyorsunuz.

Röportajları ekleyen arkadaşlar, teşekkürler.Ellerinize sağlık.
    Konu rhetbutler tarafından (30-04-07 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

hewal
    hewal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı uğurs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözyaşı Çetesi 2006
    Sultan Makamı 2003
    Güz Sancısı 2002
    Yeditepe İstanbul 2001
    Cesur Kuşku 2001

işte ali beyin bu dizi hariç 5 tane yapımı daha ali beyin çok çalışması lazım bence önün kat ediceği çok yol var tabi bahsettiğiniz ortamanı bozacak kişilerden değilim inşallah biz bilgisiz oluruzda sizler haklı çıkarsınız bizim forumlarımızda 5.bölümden telaş yok umutsuzluk var. Tek diyeceğim dizi ekibine başarılar

2001 DEN 2007 e 6.dizi ve çok çalışması lazım diyorsunuz bi kere uslubunuz çok kaba hangi deneyim hangi tecrübeyle bunu söylüyorsunuz.Sanırım tv nin bugün bu halde olma sebebinin özensiz yazılan senaryolar olduğunun farkında değilsiniz..Bu anlamda AUH yazdıklarıyla kendisine inanan büyük bir kitleye sahiptir..Eleştiri yaparkende sanırım kişiler haddini ve nerede duracağını bilmeli..Forgetmenot'un deidği gibi kendisinin bizim savunmamıza ihtiyacı yoktur ama ortada büyük bir haksızlıkla yazılmış şeyler var ve kayıtsız kalamadaım ...

Durum:
    valdez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı soulful Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reytinglerde birinciliği görmüş bir dizi için kanal iyi tanıtım yapmıyor denemez. bu mantıklı değil. arabesk acıtasyonun ötesine gidemeyen bir dizi. ilk iki bölüm itibariyle gittikçe sarpasaran bir hikayeye ve gerçek olmayan karakterlere sahip. ancak bir süre daha oyalıyacaktır izleyenleri.

Bu diziyi çok yakından takip edenler ;Bölüm fragmanını doğru düzgün izleyemedik derken ,Sizin direk Diziyi hedef alan görüşlerinize katılmak imkansız !

Sizin görüşlerinizi artniyet'li olarak görüyorum !

Sahi Siz Yersiz Yurtsuz'un en son bölümünü izledinizmi? Veya son bölümün tanıtımını Tv'de kaç defa gördünüz?

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    859

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Sayfalar yine hareketlenmiş, ne İsa ya ne Musa' ya yaranamayan da sadece çeteciler değilmiş. Ama açıkçası ben okurken üzüldüm.
    Dizi başlamadan önce atv den dolayı reyting kaygısı içinde olduğumuzu belirten mesajlarımıza, Ferdi Tayfur' un mütevazı ve beyefendi kişiliğine uyum sağlayamayan bazı fanatik hayranları "Ferdi Baba' nın olduğu işte reyting kaygısı olmaz, tek başına yeter, diğer oyuncular bile hikaye, sonuna kadar destekçisiyiz" tarzında açıklama yaparken, şimdi "forumumuzda diziyi izlememe kararına yönelik bir eğilim var" deniyor. Ben de sadece "bu mudur?" diyorum. Anlayan anlar artık.
    Ferdi Tayfur takipçisi olan ve sağduyulu O' na yakışır fikirlere sahip olan arkadaşları ayrı tutuyorum.
    Birde artık isyan aşamasında olduğum bir konu var ki peeeesssss demek istiyorum. Yahu karakterlerin repliklerine "çok tiyatral" diyip duran vatandaşlar, siz mi yoksa ben mi başka gezegende yaşıyoruz? Hiç mi sokaktan çevrenizden dünyadan haberiniz yok. Gözyaşı Çetesi' nde de aynı şeyler söylenmişti. Böyle cümleler gerçek hayatta olmazmış çok tiyatralmış mış mış mış. Yav çevremizde ne damar cümleler, filozof mübarek dedirten ne yorumlar oluyor haberiniz var mı? Bu kadar mı hayattan bi haber yaşıyoruz. Bu kadar mı insanları hatta birbirimizi dinlemez olmuşuz. Yersiz Yurtsuz' da da insanı etkileyen vay be dedirten replikler oluyor ama hiçbirini yadırgamış değilim. Çünkü sokakta da onlardan aşağı kalır cümleler yok, yeter ki insanlardan kendinizi soyutlamayın.
    Reyting konusunda da burada kendimizi paralamanın bir anlamı yok, eğer hazreti atv isterse daha düşük reyting gelse bile yayında tutar, ya da reytingler yükselse bile kaldırıp çöpe atar. Emin olun söz konusu kanal normal bir kanal değil. Bizim baştan endişelendiğimiz bu durumdu işte.
    Konu Şah-Rû tarafından (30-04-07 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 20

Bahsedilme
    0 Mesaj

5.bölüm başı,

SUNA'nın Rüyası:

Hüseyin;(Kompartmana girer)Suna!
    Suna:Hüseyin!(Koşup Hüseyin'e sarılır)Ben hep söyledim kendi kendime.Benden ümidini kesme demiştin.(Sıkı sıkı daha çok sarılır)
    Hüseyin;Dur.Dur,dur,dur!Bebeğe bir şey olacak!Sakin ol!
    Suna;(yüzü asılır)Bebek mi?Ama o yok!Orda ne olduğunu bilmiyor musun?Orda.Suyun altında.Ben nefesimi tutarken!
    Hüseyin:Suna.O sana emanetti.
    Suna:Sen bizi bıraktın!Sen hem beni hem bebeğimizi bıraktın!Senin yüzünden kimsesiz kaldım.(kompartımanı terkeder)
    Hüseyin:Suna!
    (Suna koşarak trenden ayrılır,raylarda koşmaktadır,arkasından bir tren ışığı gittikce yaklaşmaktadır,Tren tam onu ezecekken birisi onu kenara çekip kurtarır.Bu kişi İshak'tır.)

Sahne değişir!

İshak:Suna(bağırır)İyi misin?
    Suna:İshak(hem şaşırmış hem korkmuş ifadeyle söyler)
    İshak:Bunun için mi kaçtın?(Elini uzatır,Suna tutmaz,raylarda yürümeye başlar,İshak da onu takip eder)Seni ona götürürken söz verdin!O yoksa seninim demiştin.O yoksa!
    Suna:Biliyorum,ne dediğimi biliyorum!
    İshak;(Raylarda yürüyen Suna'yı kolundan tutar,kendine çevirir.Suna'nın yüzünü kaplayan saçlarını iki eliyle yana açar.)Suna, seni sudan çıkarırken bana nasıl sarıldığını hatırlıyor musun?Suna ellerimi tut(İshak ellerini Suna'ya uzatır.)
    Suna;(Suna ise tam aksine iki elini arkasına saklar)
    İshak:Suna'nın iki elini öne doğru çeker,o zaman Suna'nın avcundaki gazete parçasını görür.Gazete parçasını eline alır,parçalara ayırır)(Arkadan yaklaşan trenin ışığı İshak'ın arkasından gittikce yaklaşır)Tahmin edemeyeceğin kadar güzel bir hayatın olacak.Sana okuma yazma öğreteceğim.Kendinde eksik bulduğun ne varsa sana ben öğreteceğim.
    Suna:Bırak
    İshak:Suna
    Suna;(Peşimi bırak!(Trenin ışığı Suna'nın tüm yüzünü kapsar,sonra Suna'nın sığındığı tren kompartımanında görevlilerin onun yüzüne ışık tuttuğu anlaşılır.
    Görevli:Burda biri var.Bir kız!Buraya gel!
    Suna:Ben..Benim gidecek yeri..(Cümlesi yarım kalır.Kompartımandan kaçar,sahne biter!)
    Konu forgetmenot tarafından (30-04-07 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri