Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz (Arşiv 3)

Durum:
    uğurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı forgetmenot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence siz A.U.Hünkar'ın TV'de yayınlanan çalışmalarını ne tam anlamıyla biliyorsunuz(seyretmişsiniz) ne de onun yazım gücü hakkında en ufak bir bilginiz var.Hemen belirteyim kendisi herhangi bir savunmaya veya açıklamaya ihtiyacı olmayan kendisini mesleğinde her bakımdan kanıtlamış bir senaristtir.Hayranı,seveni başka tür insanlardır,size ve dünya görüşünüze uzaktır o başka.Aslında bu mesajı yazmakla 'polemik polemik' diye inleyen,ne yazsak da şu Yersiz Yurtsuz sayfasının kalitesini kendi seviyemize çeksek diyen bazı kişilerin ekmeğine istemeden yağ süreceğim onu da biliyorum.Ama,artık dayanamadım.Ali bey bu dizinin senaryosunu bildiğimiz kadarıyla 2007 Ocağından(biz o tarihte onunla görüşmüştük sanırım)çook daha önce tasarlamaya, yazmaya başlamıştır.Kendisi asla reytinge oynayan(sizin deyiminizle)bir senarist değildir,hele dersini fazla çalışmamış yorumu,onu ve eserlerini sizden çok daha iyi bildiği kesin olan benim için hem asla doğru olmayan,hem haksız daha da fenası zalim bir yorumdur.Kendisi gayet duyarlı ve çalışkan bir sanatçıdır.Eminim şu veya buna benzer diğer gündelik,popüler rüzgara kapılmış yorumlar onu üzecektir.Haa onun yazdıklarını sevmezsiniz(ki bu çok doğaldır),karakterlerini gerçekci bulmazsınız,onun dünyası sizinkine yakın değildir bu anlaşılır ve kabul edilebilir ama lütfen ülkemizin en büyük hastalıklarından birine yakalanmayın.'Bilgisiz ilgililer' zaten yeteri kadar çok!

Gözyaşı Çetesi 2006
    Sultan Makamı 2003
    Güz Sancısı 2002
    Yeditepe İstanbul 2001
    Cesur Kuşku 2001

işte ali beyin bu dizi hariç 5 tane yapımı daha ali beyin çok çalışması lazım bence önün kat ediceği çok yol var tabi bahsettiğiniz ortamanı bozacak kişilerden değilim inşallah biz bilgisiz oluruzda sizler haklı çıkarsınız bizim forumlarımızda 5.bölümden telaş yok umutsuzluk var. Tek diyeceğim dizi ekibine başarılar
    Kral Ferdi Tayfur

Durum:
    eftelya61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Özledim hemde çok özledim
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı dilekce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ne derece doğru olur bilemiyorum ama, bu diziyi izleyenlerin büyük bir kısmı F.T'un sesinden öte sadece oyunculuğuyla ilginelip izlediler... Bu saatten sonra Emrullah gibi bir karakterin şarkı söylemesine nasıl bir konu bulunabilir ki biraz düşünelim yaaa.. Bir tarafta F.T şarkı söylesin isteyenler bir tarafta da söylenmesin bu çizgide devam etsin isteyenler var..Ben düşününce bana söylememesi daha mantıklı geliyor ya isteyenlere de bişey diyemiyorum,,
    Ama şu var ki hayranları da F.T dan bunu istiyorsalar bu bana biraz haksızlık gibi geliyor ..Sesini dinlemek isteyenler kasetlerini alabilirler..Bu yapım F.T 'un oyunculğunu yeniden ispatı, oyunculuğunun yeniden tescillemesi gibi birşey..
    Ben bu konuda F.T. şarkı söylememesini yerinde buluyorum..Ve onu oyunculuğuyla desteklemeyi tercih ediyorum.....:img-yes:
    Konuya pattt diye bir giriş yapacağım ama kesinlikle katılıyorum dilekce'm.. Eğer senarist bir kısım izleyici FT'un şarkı söylemesini istiyor bu şekilde raytinglerde artar diye bir fikre kapılır ve bunu uygulamaya koyarsa çok zor olmaz aslında senaryoya bunu eklemek.. Biz Türk izleyicisi alışkınız zaten böyle saçmalıklara.. Nolcak ki nasıl olsa Papatya hanım artık yok yerine Emrullah bir gece şarkı söyler sonra çok beğenilir devam etmesi istenir alın bize şarkı söyleyen bir FT.. Ama bu durum hem FT'a, hem işini yapmaya çalışan senaristin işine müdahale edildiği için senariste hemde bizler gibi FT'un oyunculuğunu izlemek isteyenlere çok büyük bir haksızlık olacağı kanaatindeyim..

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 20

Bahsedilme
    0 Mesaj

Oyuncularımızı daha yakından tanıyalım.Önce Nurgül Yenge!:img-wink:

ZUHAL GENCER (Sanatçı)
    Tiyatro Eğitim Stüdyosunda eğitim gördükten sonra, öğretmenlerinden Taner Barlas ve bazı arkadaşlarıyla birlikte Taner Barlas Mim- Tiyatro´yu kurdular.Beş yıl devam etti.
    Oynadıkları oyunlardan bazıları;

Martı, Avni Dilligil ödülü aldılar
    Sanat Uzun Hayat Kısa
    Değişim
    Uzun Lafın Kısası( Mim)
    Konçinalar
    Ve birkaç çocuk oyunu

Bakırköy Belediye Tiyatrosunun kuruluşunda çalıştı.Zilli Zarife oynunda oynadı.

Gülriz Sururi Tiyatrosunda iki yıl çalıştı.Tiyatrocu ve Tatlı Para oyunlarında oynadı.Arkadaşlarıyla Çocuk Kabare 91 adlı gösteriyi hazırladılar ve Bostancı Gösterği Merkezi´nde sergilediler.

Yedi Tepe Oyuncularında bir yıl oynadı.Hoşgeldin Amerika adlı oyunda rol aldı. Tiyatro Stüdyosu´nda Çöplük adlı oyunda oynadı.Tüm ekip Tiyatro Yazarları Ödülü aldılar.

Kuruluşundan itibaren Kocaeli Şehir Tiyatrolarında yer aldı.Bir buçuk sene ayrıldı.Şimdi tekrar görevine devam ediyor.Hamlet, Lysistrata, Roberto Zucco, Yaz Gecesi Rüyası, Hayat Devam Ediyor, Bir Şehnaz Oyun rol aldığı oyunlar.

Oynadığı filmler:
    Sarı Tebessüm
    Babam Askerde
    C Blok- Sinema yazarları En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü
    8.Saat- Antalya Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
    Solgun Bir Sarı Gül- İletişim Fakültesi En Başarılı İletişimciler En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
    Kaç Para Kaç
    Uzak- Ankara Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü

Diziler

Gecenin Öteki Yüzü
    Cahide
    Issızlığın Ortası
    Kanununda Ötesi
    Şaşıfelek Çıkmazı
    Day-Day
    Arapsaçı
    Müjgan Bey
    24 Saat

Kaynak:İzmit Büyükşehir Belediyesi sitesi-'Şehir tiyatrosu' sayfası

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 20

Bahsedilme
    0 Mesaj

Emrullah abisine acımasızca silah doğrultan Şentürk amca!

CENGİZ SEZİCİ
    Özgeçmişi
    1971-72 tiyatro sezonu ile tiyatroya başladı. 1978''de "Selvi Boylum Al Yazmalım" ile sinemaya başladı. Sinema halen sürüyor.
    Özel Becerileri
    Araba kullanır; ata biner; yüzme bilir; motorsiklet kullanır
    Ödülleri
    33. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
    Sinema Filmleri ve Yönetmenleri
    Selvi Boylum Al Yazmalım (Atıf Yılmaz)
    72. Koğuş ( Erdoğan Tokatlı )
    Gece, Melek ve Bizim Çoçuklar (Atıf Yılmaz)
    Kış Çiçeği (Kadir Sözen)
    Sen de Gitme (Tunç Başaran)

TV Yapımları ve Yönetmenleri
    İlişkiler (Avni Kütükoğlu)
    Can Ayşecik (Ayhan Önal)

Kaynak:www.casod.org

--------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------

Cengiz Sezici
    Doğumu: 1950
    Filmleri - Oyuncu (50 Film)
    Yersiz Yurtsuz 2007
    Ver Elini İstanbul Gökçe 2005
    Aşka Sürgün Ensar 2005
    Kırık Kanatlar Bekir 2005
    Gülizar 2004
    Bir Aşk Hikayesi 2004
    2 Genç Kız 2004
    Kurşun Yarası Ali Kaptan 2003
    Emanet Turhan 2002
    Hastayım Doktor 2002
    Can Ayşecik 2000
    Bedel 2000
    Ver Elini Kayınço Mahallenin Kabadayısı 2000
    Abuzer Kadayıf 2000
    Zilyoner Şerafettin 1999
    Aynalı Tahir Kemal 1998
    Ayşecik 1998
    Üçüncü Sayfa Ev Sahibi 1998
    İlişkiler 1997
    Kış Çiçeği Führer 1996
    Ali / Sakın Arkana Bakma 1996
    Zehra Ana 1996
    Evdekiler Faddal 1995
    Sen de Gitme Triandafilis 1995
    Uyuşturucu 1994
    Sessiz Çığlık 1994
    Gece, Melek Ve Bizim Çocuklar 1993
    Rumuz Sev Beni 1993
    İftira / Hasan Sezai Hz. Kasapoğlu 1993
    Issızlığın Ortası 1991
    Siyabend-ü Xece Siyabendin abisi 1991
    Eskici Ve Oğulları 1990
    Kiraz Çiçek Açıyor 1990
    Zavallı 1990
    Çingene 1989
    Kırmızı Gece 1988
    Aşıksın Tekin 1988
    Yeter 1988
    72. Koğuş 1987
    Anayurt Oteli 1987
    Babamız Eğleniyor 1987
    Alnımdaki Bıçak Yarası 1987
    Vurgun 1987
    Fatmagül'ün Suçu Ne 1986
    Gün Akşam Oldu 1986
    Seher Vakti 1986
    Son Urfalı 1986
    Çalıkuşu Burhan 1986
    Karanfilli Naciye 1984
    Selvi Boylum, Al Yazmalım Can 1977
    Ödülleri
    33.Antalya Film Şenliği, 1996
    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kış Çiçeği

Kaynak: sinematurk.com

Durum:
    fxahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı uğurs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin senaryosu bölümden bölüme saçmalaşıyor tamam oyuncular elinden geleni yapıyor ama ali bey herhalde dersine fazla çalışmamış kanaatindeyim sadece reytinge oynamaya çalışıyor ben herhangi bir ferdi tayfur fun club sitesi adminiyim bizim forumlarımızda bile artık diziyi seyretmeyeceğiz diye söylentiler çıktı temennimiz dizinin reytinginin artmasıdır.

Tam üstüne bastın herkesin üstünde böyle bir hayal kırıklığı var...
    Alıntı jemmali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani çok arabeks gelicek ama ferdi tayfur'un şarkı-türkü söylemesi lazım. bana göre ferdi tayfur hayranları hep bunu bekliyodu ve bence çoğu böyle bişeyin olmadığını görünce diziyi izlemekten de vazgeçtiğini düşünüyorum (tabi bu benim görüşüm sizlere saçma gelebilir) herkesin özlediği bişey bu. gerçi bana da çok saçma geliyo böyle bişeyin olabilecek olması. ama bi fon müziğini bile ferdi tayfur'un seslendirmesi bence çok faydalı olur:icon_whis

arkadaslar ne kadar abarttınız böyle ya,sanki dizimiz yayından kalktı ,sanki çok kötü bölümler izliorus...

Ben yıllardır BİLİNÇLİ BİR Ferdi Tayfur hayranıyım hayatımda hiçbir sanayçıyı bu kadar yakından takip etmedim.şimdi siz diorsunuzki Ferdi Tayfur şarkı türkü sölesin,sizce bu ne mantıklı olabilir. artık filmler eskisi gibi değil arkadaslar,önceleri sanatçılar bir nevi reklam için, şarkılarını tanıtmak için filmler çekiyordu bu sayede hem hayran kitlesi genişliyor hemde şarkılar ön plana çıkıordu ztn amaçta buydu ve başarılı olundu.

Yersiz Yurtsuza gelince; seneryo belli ,karakterler belli ve bu durumda Ferdi Tayfur'un şarkı sölemesini beklemek ne kadar doğru olur??bırakın kendisinde sölediği gibi şarkı desteği olmadan oyunculuğunu ıspatlasın ki bunu fazlsıyla yapıyor....

kısacası eski Ferdi Tayfur filmleriyle bu diziyi kıyaslamayalım arkadaslar;orda şarkı sölüordu die dizidede sölemeli diye bi kural yok. bunlar birbirlerinden çok farklı yapımlar.hiçbirşey yerinde saymıo, herşey değişio ve biz bu değişime ayak uydurmak zorundayız.

sözüm meclisten dışarı;diziyi artık seyretmeyeceğiz diyen Ferdi Tayfur hayranlarına bikaç sözüm olcak.hayranlık böle olmaz,sevdiğin sanatçıyı desteklmek onun yanında olmak böle olmaz,Ferdi Tayfur şarkı sölemior diye diziyi izlemiceksiniz ve yeri gelcek "FERDİ BABA SEN BİZİM HERŞEYİMİZSSİN"diceksiniz burdaki çelişki ne peki??

ben bir Ferdi Tayfur hayranı olarak dizide şarkı sölemesini doğru bulmuorum.senaristimizide,kadroyada fazlsıyla güveniorum
    bırakın dizinin reytinglerde 5. olmasını,sonuNcu bile olsa izlemeye devam edicem çünki ben Ferdi Tayfur'u iyisiyle kötüsüyle seviorum

Alıntı Mavicinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun kaygisini bastan beri tasiyordum.
    f. tayfur un kendisi bile acikca baska kulvalarda olmayi denedigini, oyunculugu ile baska yeteneklerini göstermek istedigini söylerken böyle istekler yersiz oluyor. hatta kendisi türk sanat müzigi albümü hazirliyormus duydugum kadari ile... yani bu sanatci sanat yasaminin kulvarlarini her yönde deneyip test etmek isterken sizler onu dizide sarki söylemesini istiyorsunuz, ne alaka anlamiyorum.

sanatcinin kendisi degisiyor , devinim icerisinde ama hayranlari ondan hep ayni seyleri bekliyormus .. ilginc..

burada Emrullah gibi bir karekteri yaratan senariste, karektere etkileyici oyunculugu ile destek verip vucüd bulduran Ferdi Tayfura haksizlik olur bu istek.
    Onlarca dizi icinde cok azi capi asip yeni bir seyler yaratip bu piyasayi yukari cekiyor. YY de bunlardan biri.
    dizi ekibi kesinlikle bu yaraticiliklari ile bir basamak ileriye götürüyor tüm TV kültürünü.

bu yapim cok baska hedefleri, vizyonu olan bir konu ile hazirlaniyor.
    Onlar öncü olacak, ilk ve tek dogru anlatimla hep anilacaklar.
    taklitleri cekilir bir gün oralarda sarkilar söylenir belki, merak etmeyin :)
    arkadasım çok güsel ifade etmiisin ellerine sağlık sonuna kadar katılıroum sana

Alıntı forgetmenot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence siz A.U.Hünkar'ın TV'de yayınlanan çalışmalarını ne tam anlamıyla biliyorsunuz(seyretmişsiniz) ne de onun yazım gücü hakkında en ufak bir bilginiz var.Hemen belirteyim kendisi herhangi bir savunmaya veya açıklamaya ihtiyacı olmayan kendisini mesleğinde her bakımdan kanıtlamış bir senaristtir.Hayranı,seveni başka tür insanlardır,size ve dünya görüşünüze uzaktır o başka.Aslında bu mesajı yazmakla 'polemik polemik' diye inleyen,ne yazsak da şu Yersiz Yurtsuz sayfasının kalitesini kendi seviyemize çeksek diyen bazı kişilerin ekmeğine istemeden yağ süreceğim onu da biliyorum.Ama,artık dayanamadım.Ali bey bu dizinin senaryosunu bildiğimiz kadarıyla 2007 Ocağından(biz o tarihte onunla görüşmüştük sanırım)çook daha önce tasarlamaya, yazmaya başlamıştır.Kendisi asla reytinge oynayan(sizin deyiminizle)bir senarist değildir,hele dersini fazla çalışmamış yorumu,onu ve eserlerini sizden çok daha iyi bildiği kesin olan benim için hem asla doğru olmayan,hem haksız daha da fenası zalim bir yorumdur.Kendisi gayet duyarlı ve çalışkan bir sanatçıdır.Eminim şu veya buna benzer diğer gündelik,popüler rüzgara kapılmış yorumlar onu üzecektir.Haa onun yazdıklarını sevmezsiniz(ki bu çok doğaldır),karakterlerini gerçekci bulmazsınız,onun dünyası sizinkine yakın değildir bu anlaşılır ve kabul edilebilir ama lütfen ülkemizin en büyük hastalıklarından birine yakalanmayın.'Bilgisiz ilgililer' zaten yeteri kadar çok!
    burda herkes şahsı adına konuşuor,kimse ne ferdi tayfur'u nede hayranlarını temsilen burda değil.yazdıklarına katılıorum haklısın A.U.Hünkar önemli bir isim...yanlız "SİZ" die hitap etmissin sanırım bundan kastın Ferdi Tayfur hayranları sölediğim gibi kimse burda çoğunluğun sesi değil.Bende bir ferdi tayfur hayranıyım.bazı cümlelerdinde "siz bilmessiniz,sizin dünyanızla bizimki bir değil"gibi sözler var bunlara anlam veremedim,her koyun kendi bacağından asılır burda bir ferdi tayfur hayranı A.U.Hünkar hakkında bişeler yazıorsa,o sözleri tüm ferdi tayfur sevenlerine maledemessin.
    umarıım beni yanlış anlamadım amacım kesinlikle polemiğe girmek değil sadece bi yanlışı düseltmye çalışıorum

Alıntı dilekce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ne derece doğru olur bilemiyorum ama, bu diziyi izleyenlerin büyük bir kısmı F.T'un sesinden öte sadece oyunculuğuyla ilginelip izlediler... Bu saatten sonra Emrullah gibi bir karakterin şarkı söylemesine nasıl bir konu bulunabilir ki biraz düşünelim yaaa.. Bir tarafta F.T şarkı söylesin isteyenler bir tarafta da söylenmesin bu çizgide devam etsin isteyenler var..Ben düşününce bana söylememesi daha mantıklı geliyor ya isteyenlere de bişey diyemiyorum,,
    Ama şu var ki hayranları da F.T dan bunu istiyorsalar bu bana biraz haksızlık gibi geliyor ..Sesini dinlemek isteyenler kasetlerini alabilirler..Bu yapım F.T 'un oyunculğunu yeniden ispatı, oyunculuğunun yeniden tescillemesi gibi birşey..
    Ben bu konuda F.T. şarkı söylememesini yerinde buluyorum..Ve onu oyunculuğuyla desteklemeyi tercih ediyorum.....:img-yes:

haklısın dilekçe bu diziyi ferdi tayfur'u sevenler ztn izlicekti,bir yandanda ferdi tayfur'un oyunculuğunu mrk edenler,kendisini sevmeyip, bi arabesk sanatçısı nasıl olurda dizi çeker diyenler,yapamaz ama yinede bi bakalım diyen önyargılılar....işte ferdi tayfur tüm bunlara cvp verebilceği bir fırsat yakaladı.ve ben bu fırsatı çok iyi değerlendirdiğine inanıorum bilmem diğer arkadaslar ne düşünüor?
    ayrıca ferdi tayfur ztn hayranlarını sesinden mahrum bırakmıorki çok yakında yeni albüm çıkcak.

yukardada sölediğim gibi burda hiçkimse çoğunluğun sesi değil herkes kendi adına bişeler yazıor.bu yüsden biraz daha dikkatli olmanızı rica ediorum.....
    ve yanlış anlaşılmasın amacım ortamı germek falan değil sadece düşüncelerimi ifade etmeye çalıştım
    Konu fxahmet tarafından (28-04-07 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri