Sayfa 142/142 İlkİlk ... 4292132138139140141142
709 sonuçtan 706 ile 709 arası

Konu: Yersiz Yurtsuz

Durum:
    valdez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SEYFİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bu sayfalarda o kadar kaliteli ve saygılı yorumlar vardiki özlememek elde değil.:img-cray::img-cray:

Seyfullah , Yersiz Yurtsuz'un forum sayfalarının ne kadar düzeyli ve bilinçli olduğu bugün hala pek çok kişi tarafından dile getiriliyorsa , demekki gerek Dizisiyle gerekse forum sayfalarıyla Yersiz Yurtsuz pek çok şeyi doğru yapmış .:good:
    TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR ...

Durum:
    sinope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı valdez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinope ,Forgetmenot ve Senin gibi Yersiz Yurtsuz'un Amiral gemisinde inanlmaz güzel işler çıkaran değerli Arkadaşlarla aynı sayfaya denk gelme mutluluğu asıl bana ait.:img-yes:

Yersiz Yurtsuz gibi kaliteli bir Dizinin, izlenmemesi için elinden geleni ardına koymayan ATV'yi bu tutum ve davranışından dolayı tebrik eder ,sonlarının Yersiz Yurtsuz'dan daha beter olmasını temenni ederim .(Yersiz Yurtsuz'a en azından Lübnanlılar sahip çıktı ,dilerim ATV'ye sahip çıkan da olmazda öylece ortada kalırlar )
    [B] Valdez Kardes
    Inanki yazini okuyunca yine eski o guzel,sen,sakrak, gunlerimiz aklima geldi.

fragman ciktimi?
    Ozet geldimi diye sayfayi yogun isimin gucumun arasinda kontrol etmek.

Hele

Birbirinden degerli bacilarimin (forgetmenot,rhetbuller,banubanum,
    SahRum,fettan,SEnin)
    acaba sayfaya neler yazdilar diye meraktan zaman buldukca( aslinda zaman bulma demiyelim de is satinden araklama diyelim):img-hyste
    bana o kadar huzur ve mutluluk verirdir ki....

a hafta boyunca
    fragman hakkinda yaptigimiz yorumlar( aksam diziyi izlerken ters kose olmalarimiz aklima geldikce)
    Eyyyy gidi o guzel gunler ey diyorum.

ATV
    denilen o Dizi katledici kanali zaten elimden gelse ucuracam.:img-hyste
    ettigin bedduaninda bir an evvel insallah gerceklesmesi dileklerimle.:img-hyste
    Lubnanlilar
    bile dizinin kalitesini anladilar da bizim ATV denilen Uyuntu kanal once yazarinin,Yonetmenin,Tum ekibin kiymetini bilemedi ya yanarimda ona yanarim.:img-cray:

aylardir dizi izlemiyordum
    en son 3 hafta once cennetin cocuklari isimli bir diziye takilmaya basladim.ATV
    denilen canavar bu diziyide yuttu( basimiz saolsun):img-cray:

iyiki sizler gibi gercek arkadaslari,dostlari
    yersiz Yurtsuz Isimli Bir dizi sayesinde tanimisim,iyiki:good:

Saygi Ve Sevgilerimle.....

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yersiz Yurtsuz sonrasında bu forum sayfalarının(Y.Yurtsuz'un forum sayfalarını kastediyorum) verdiği alışkanlıklarla vede ''tarzla '', bir iki Dizinin forum sayfalarında bir şeyler yazmak istedim lakin bir Dizi yayından kalktı başka bir dizi ise yörüngesinden çıktı Bende bunun üzerine yorumuma yazık deyip yorumculuğu bıraktım :img-hyste

Bu sıralar Canım Ailem'i beğenerek izliyorum dizi çok hoşuma gidiyor öyle olunca içimden bir şeyler yazmak geldi bunun üzerine dizinin forum sayfalarına ufak ufak kendimce yorumlar yazıyorum.

Son günlerde ,Yersiz Yurtsuz'un forum sayfalarını tekrar okumaya başladım .Bölümlerle ilgili yorumlar ,kritikler ,tahminler Beni alıp götürüyor yazılanları tekrar okudukça hem mutlu oluyorum hem üzülüyorum .

Gördüm ki ; Forgetmenot,Şah-Rü ,Banubanu,Sinope,Rhetbutler,Fettan ve daha ismini yazmadığım pekçok Arkadaşa ait , samimi düzeyli inanılmaz güzel yorumları okudukça Yersiz Yurtsuz'a yazık edenleri hiç bir zaman affetmemek gerektiğini anladım.

Severek yazı yazdığım başka bir sitede ,Forumu genel anlamda değerlendiren bir yazıyı kaleme almıştım . O yazımdan bir bölümü sizlerle paylaşacak olursam ;

***Öncelikle Forum sözcüğünün kelime anlamına baktığımızda Forum’un , Latince kökenli olup, antik yunandaki agora kelimesinin karşılığı olarak Romalılarca kullanılmış, oldukça eski bir kavram olduğunu görürüz .

Forum, yukarıdaki anlamıyla halkın (Şehir,Site ) siyasi, ekonomik ve yönetimsel işler için toplanıp karar aldığı, toplantı yanında gösterilerin de gerçekleştirildiği bir alandı. Bir bakıma doğrudan demokrasilerin uygulandığı, yaşatıldığı yerdi demek yanlış olmaz. Fakat bu alan her kafadan bir sesin çıktığı bir yerde değildi ! Kendi içinde kuralları olan ve bu yüzden bu kuralları yaşatmayı sistemin devamı için gerekli gören bir insan topluluğundan bahsetmek gerekecektir.
    Eğer demokrasi kavramını oluşturan “demos” kelimesi halk, “demokrasi” ise halk yönetimi anlamına geliyorsa, ona sahip çıkmanın da bizzat halkın kendisine düşmesini doğal karşılamak gerekecektir.

Demokrasi nihayetinde kültürdür !

Haliyle karşılığı olarak , meydan kelimesini kullanabileceğimiz forum kavramı, kökü antik yunana kadar uzanan, demokrasiyle paralel bir kültür ögesidir.

Bugün doğrudan demokrasi kalmasa da ‘’ Meydanlar ‘’ demokrasilerdeki önemini kaybetmemiş, yaygınlaşan demokrasi kendisini koruyacak mekanizmaları yine kendi içinden çıkarmış, liberal demokrasi özgürlüğü eşitlikle tamamlama, dengeleme gayretine girmiş, ama nihayetinde kurallar değişmemiştir .

Buradaki en can alıcı nokta ise,ne inanılmaz bir hızla ilerleyen teknoloji, ne inanılmaz bir değişim içindeki günlük hayat,nede kişisel bilgisayarlarla sembolleşen bilgi çağı ; Geçmişi reddetmemiş, tersine onunla beslenen büyük bir çınarın filiz veren yeni dalları olmuşlardır.

Nitekim, bu çağın tanıdığı yeni imkanlar ayrı bir platformda bu kültürün yaşadığı bir alan yaratmıştır. İş bölümü ve uzmanlığın yarattığı yeni dünyada yalnızca siyasi, ekonomik ve idari konuların, belli zamanlarda tartışılmadığı, günün 24 saatinde yaşayan, ilgi alanının farklılığı oranında çeşitlenen, renklenen forumlar yeni çağın ortaya çıkardığı sanal meydanlar halini almıştır.

Dolayısıyla, forum içindeki kurum ve kurallar elbette gelişecek, tarihsel süreçte yaşandığı üzere otodenetim de gelişecektir; lakin değişmeyecek olan, konuşmak(tabiki boş değil !), gerekçelerini hatta çözüm yollarını ortaya koymak suretiyle eleştirmektir.

Çok değerli bir dostum bana

“…Forumun en önemli özelliği tarihe düşülen kayıt olmasıdır. Ne zaman neyin tartışıldığını, o dönemde neye önem verildiğini ve katılımcıların katkısını da kayıt altına alan bir platformdur,demişti hakikaten bu görüşe katılmamak mümkün değil !

Doğruyu ve gerçeği bulmak için yazalım, tarihe not düşmek için yazalım, her konuda muhakkak bir fikrimiz vardır, bunu paylaşmak için yazalım, olanlara katılıyorsak destek için, katılmıyorsak suküt ikrardan gelir denilmemesi için yazalım.

Forumdaki konularda Kişiselleşme olmadığı sürece kırgınlık da olmayacaktır.

Çünkü, söz uçar yazı kalır.****demişim (daha pek çok şey daha da demişim çenem düşünce kontrolden çıkıyorum :icon_whis)

Yersiz Yurtsuz'un forum sayfalarını paylaştığım değerli Arkadaşlarım , eğer Türkiye'de bir Dizifilm tarihi varsa inanın Sizler o tarihe imzanızı çoktan attınız.
    Sevgilerimle

Durum:
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SEYFİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klavyene sağlık Valdez. Duygularımıza tercuman olmuşsun. O güzel günleri unutmak mümkünmü.?
    Seyfi eyvallah ,Yersiz Yurtsuz 'lu O günleri unutmak hakikaten mümkün değil .

Bununla beraber Yersiz Yurtsuz'a yazık edenleri unutmakda mümkün değil !

Hani diyorum ki Emrullah Baba ansızın çıkıp gelse yanında Meryem Annem olsa .:img-cray:
    Onların yanında ne istediğini bilmeyen Suna ,bir delioğlan İshak ,con con Hüseyin , ipsiz sapsız M.Emin , sabır taşı Doktor Ali , it kopuk Veysel ,gözlerinin ta içi gülen Hidayet yengemiz ,sevimsiz Nurgül yengemiz ve hatta kötülük timsali Şentürk olsa sorsalar Onları yayından kaldıranlara ;Bizim suçumuz sadece insanımızı bilinçlendirmekti Ondan mı önce Dizimizi mahvetip daha sonra yayından kaldırdınız ?
    Acaba cevap verebilen olur mu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri