Günaydınlar,
Gene sabah sabah yepyeni sayfamızda ilk yorumu yapıp günü başlatayım.
Oğuz'un aceleciğiline dünkü ufak tepkimde geçti, rahat rahat düşünerek dün akşam tartışılanlara bakarsak durum aynen şöyledir:

1-Herkes evlilikden tabii ki mutlu olmasına mutlu ama ben dahil çoğunluk çocuklara söylemeden yapılmasının yanlış olduğu fikrinde. Çocuklara rağmen hem de haber vermeden evlilik sorunları arttıracaktır görüşünde çoğumuz.
2-Herkesin istediği formalite evlilik. Çocukların alışması için süre olacak, gerçek evliliğe geçiş kolay olacak.
3-Yaman&Serpil&Tarık üçlüsünün durumu vahim, bence üçününde etkileri azalıyor gitgide.
4-Velayet davası dizimiz için çok önemli, dönüm noktamız resmen. Her şey bu dava sonunda değişecek.

Benim tahminlerim ise: Bölüm sonunda Eda&Oğuz evlenirler, öpüşürler (herkesin beklediği sahne :) ), bölüm biter. Sonra olacaklar ise aynen Buğra'nın dediği gibi olur bence. Bir kaç gün Eda&Oğuz kıvranır (biz de güle güle izleriz :) ) nasıl söyleyeceğiz çocuklara diye Velayet davası açılıyor zaten bu bölüm, tam Eda&Oğuz çocuklara evliliği söyleyecekken celbide Eda'ya ulaşır, işleri kolaylaştırır. Hemen çevirirler konuyu, çocuklara velayet yüzünden mecburen evleneceğiz, formalite olacak derler. Evlendiklerini bile söylemezler bence, size haber vermeden yaptık demek istemezler, 1-2 gün sonra tamam hallettik gidip belediyeye derler çocuklara. Çocuklar formalite diye velayet üzerine isteksizde olsalar kabullenirler evliliği ama genede ufak tefek tepkiler olur. İki işde hallolur böylece, hem çocuklara söyleme hem velayetten kurtulma. Tahminim senaristlerimiz yolu budur.

Başka türlüsünü düşünmek istemiyorum açıkcası. Çünkü çocuklara biz size söylemeden cidden evlendik derlerse o zaman 5 çocukda isyan eder. O Eda'ya çok alıştı, destekleyecek dediğimiz Ceren,Merve hatta sessiz sedasız Timur bile isyan bayrağını çekerler. Çok zorlaşır işler.

Buğra&Hayri'nın dediği gibi dizimiz ne duygu sömürüsü dizisi ne de böyle acıklı olayları çok uzatıyor. O yüzden çocukların tepkisini çok aldırtmazlar, tepkiyi uzatmazlar. Ayrıca aile dizisi dizimiz, çocukların bu kadar önemsemeden evlilik kararı alınışını göstereceklerini zannetmiyorum. O yüzden gene iş döner dolanır, formalite evliliğine gelir, istediğimiz olur :)