Sayfa 101/103 İlkİlk ... 5191979899100101102103 SonSon
515 sonuçtan 501 ile 505 arası

Konu: Zalim İstanbul - Bölüm Yorumları

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    128

Aldığı Beğeni: 348

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Zalim İstanbul - Bölüm Yorumları

Avşar yazmaya çalıştığı senaryoyla rezil kepaze oldu. Her seferinde CemNed'le reytingleri yükseltip sonrasında Nedim ve Ceren'in zaaflarından yanlışlarından faydalanıp CemCen yapmaya çalışıyorlar! Siz Ne sanıyorsunuz? İzleyici yer mi bunu?! Sen belki diziyi Ozan'a yapalım diye anlaştın ama izleyici sevmiyor istemiyor kardeşim! Kız kardeşle birlikteliği kabul etmiyor işte! Nedim'in yaşam standartları zaten Cenk'le eşit değil. Onu kötü karaktere evirmeye çalışmakta yemedi, kardeşiyle yatan Ceren'le yazmaya çalışmakta yemiyor! Ceren'e yüklenen fahişe sıfatına gelince bunu hak edecek bir şey yapmadı Nedim'e ne yapmış olursa olsun Nedim konusu ayrı Cenk konusu ayrı. İki tarafta defalarca bile isteye birlikte olmuşsa yaptım ama eşek gibi pişman oldum aşığım olayı artık dizilerde esas oğlana yakıştırılan bir tema değil. Önceden daha ataerkil bir toplumduk şimdi giderek cinsiyetçi ayrımın farkına varıyoruz. Çünkü çok kadın kurban verdik bu topraklarda.Öyle birkaç bölüm farklı senarist getirip CemNed yazdırmakla olmuyor. Kandırırız sanıyorsunuz ama kabul etmez bunu izleyici. Sorun CenCer olup olmaması değil zaten sorun Ceren üzerinden Cenk'i aklamak kadını seks yaptı diye suçlayıp aklamak! Erkek yapınca erkektir yapar kadın her şartta fahişedir yaftası. Ceren Nedim'e işkence yaptığında bu kadar hedef gösterilmedi yerin dibine sokulmadı mesela. Nedim'i boğma sahnesi herkesin içinde konusu açılıp dersi verilmedi azarlanmadı. Mesela Nedim dışında kimse bilmiyor Ceren'in onu boğduğunu. Birde bu kadına çok yüklü bir boşanma tazminatı verildi boşanırken. Sanki sadece Nedim bedel ödemek zorundaymış gibi birde boşanma ödülü verildi. Ama mesele Cenk'i temize çıkarmaya gelince yemediği lafı yedi Ceren?! Kim yutar bunu? Hiç kimse!

2. Beğenenler;
    Bayandizici (25-03-20), forgetmenot (26-03-20), merve8989 (26-03-20)

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 136

Bahsedilme
    0 Mesaj

O yalının içinde iyi ki Ceren yaşıyor.Ceren hayatlarında olmasa Cenk efendiyi nerden temize çıkaracaklardı acaba?Dizinin genelinde zaten Ceren ve Cenk’e senaryo adaletli yaklaşmıyor zaten ama malum sahnede artık gözümüze sokmuşlar.Ceren kötü bir karakter ve kötü olmasından dolayı dizideki diğer karakterler haklı olarak dışlıyor,hakaret ediyor vs. burada bir sıkıntı yok böyle olmakı zaten ama Cenk’e karşı asla böyle bir muamele yok.Sürekli bir hasır altı etmece,kılıf bulma,kendisi iyi ama çevresi kötü muhabbetinden sevimlileştirme...Ben bu muhabbet üzerinden Ceren’i de aklarım hatta Şeniz’i de aklarım.O karakterlerin başı kel mi?Benim gözümde Ceren’le Cenk hiç bir zaman farklı olmadı.İkisinin de iğrençlik ve kötülük seviyesi bana kalırsa aynı.Ceren daha ağzı açık ayran delisi ve patavatsız bir karakter olduğu için sadece kötülüğü daha meydanda ikisininde birbirinden farkı yok temel de.
    Konu Marvin tarafından (26-03-20 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Bayandizici (26-03-20), dajavu (26-03-20), justitia (26-03-20), merve8989 (26-03-20), Selin (26-03-20)

Durum:
    merve8989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    est sularus oth mithas:D
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlar Herkese,

Dizi cok garip bir hal aldi gidiyor, iki bolum onceki gecislerle bu bolumdeki gecislerin hicbir alakasi yoktu... Bende ne bekliyorum ki, biraz tutarli karakter gormek istiyorum o kadar...

Herseyi Nedim yapmis gibi herkesin onun ustune gelmesini cok sacma buluyorum,oyle ki Cenkin Cemrenin kardesinden cocugu olup Cenkin azarlanmamasi, herseyi sanki nedim yapmis gibi gosterilmesi burda yeniden en masumun Nedim oldugunun kanitina variyorum...

Cemrenin davranislarina anlam veremiyorum, bir bolum oncesi yana yakila ask ile bakan cemre, bana oyle bakma diyen cemre bir bolum sonra, bir ima ile bakiyor Nedimin suratina....
    Birinci sezondaki Cemre nerde simdi ne yaptigi belli olmayan Cemre nerde?En son bolumde ben seni anliyorum dedi Cenke, bu mesele BIZ degiliz dedi, Acaba diger bolumleri yazan senarist son bolumu izlemedi mi? Evet izlememis... Size de bu yakisir ama....

Son bolumde Agah bebegin Cenk ve Cerenden oldugunu ogrendi, ogluna en ufacik bir soylem de bulunmadi, aksine Nedimi sucladi test sonuclarini degistirdigi icin,bir zahmet cocugun yillarini caldiniz, bir zahmet cocugu senin karin zehirledi, yetmedi asagiladiniz,yetmedi onu Cerenle evlendirdiniz, turlu tacizlere maruz biraktiniz ama bu cocuk amcam da amcam dedi ne oldu? Oglunu dizginleyemen bir Agah ve her kabahati Ceren de bulan birisini izledik...

Kimse yanlis anlamasin, Cerenin yaptiklari cok cirkindi, Cerenin ruhu karanlikti ayni Seniz ve Cenk gibi... Evet zalim olanlar onlardi ama o cocugu o kiz tek basina yapmadi? O kadar lafi soyledin madem? ogluna da defol git diyebilirmiydin? Defol git kendine gel diyebilirmiydin? Demedin... Oglun bir bebek gibi sana sigindi ama Nedimin siginacak kimsesi bile olmadi yillarca... Onu o yalnizliga mahkum ettiniz...

O kadar farkli muazzam karakterleri izleyebilirdik ki, malesef hicbirini izleyemedik...

Nedim iyilesti, iki bolum guzel sahneler yazdiniz,gecen bolumde iki dk bile sahneleri yoktu,ustune ustelik konusmalari iyi geceler, sana da iyi geceler Cemre olarak kaldi... Sahnelerini de kestiniz?
    Nedimle Cemre birlikte sarki soyleyebilirdi, hani dik basli kendinden emin Cemre Agaha demisti ya, biz nedimle iyilesince sarki soyleyecegiz diye, gittikleri yerlere beraber tekrar gidebilir o anlari tekrar yasabilirlerdi...

Siz naptiniz? Aglayan bir Cemre,babasinin arkasina saklanan korkak ve karaktersiz bir Cenk (ve bu karakteri kuslu site de savunan insanlar),nefreti kendi curutmus bir Seniz,Herseyi para gozuyle bakan ve gittikce hirslanan bir Ceren...

Insanda diyecek birsey birakmadiniz, umarim su virusten kurtuluruz... ve bu izledigim son bolum olur... benim artik midem kaldirmiyor... Elinize gecebilecek en guzel kadroyu ve ne guzel hikayeyi batirdiniz,simdi kina yakabilirsiniz bravo

6. Beğenenler;
    Bayandizici (26-03-20), Selin (26-03-20)

Durum:
    merve8989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    est sularus oth mithas:D
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avşar yazmaya çalıştığı senaryoyla rezil kepaze oldu. Her seferinde CemNed'le reytingleri yükseltip sonrasında Nedim ve Ceren'in zaaflarından yanlışlarından faydalanıp CemCen yapmaya çalışıyorlar! Siz Ne sanıyorsunuz? İzleyici yer mi bunu?! Sen belki diziyi Ozan'a yapalım diye anlaştın ama izleyici sevmiyor istemiyor kardeşim! Kız kardeşle birlikteliği kabul etmiyor işte! Nedim'in yaşam standartları zaten Cenk'le eşit değil. Onu kötü karaktere evirmeye çalışmakta yemedi, kardeşiyle yatan Ceren'le yazmaya çalışmakta yemiyor! Ceren'e yüklenen fahişe sıfatına gelince bunu hak edecek bir şey yapmadı Nedim'e ne yapmış olursa olsun Nedim konusu ayrı Cenk konusu ayrı. İki tarafta defalarca bile isteye birlikte olmuşsa yaptım ama eşek gibi pişman oldum aşığım olayı artık dizilerde esas oğlana yakıştırılan bir tema değil. Önceden daha ataerkil bir toplumduk şimdi giderek cinsiyetçi ayrımın farkına varıyoruz. Çünkü çok kadın kurban verdik bu topraklarda.Öyle birkaç bölüm farklı senarist getirip CemNed yazdırmakla olmuyor. Kandırırız sanıyorsunuz ama kabul etmez bunu izleyici. Sorun CenCer olup olmaması değil zaten sorun Ceren üzerinden Cenk'i aklamak kadını seks yaptı diye suçlayıp aklamak! Erkek yapınca erkektir yapar kadın her şartta fahişedir yaftası. Ceren Nedim'e işkence yaptığında bu kadar hedef gösterilmedi yerin dibine sokulmadı mesela. Nedim'i boğma sahnesi herkesin içinde konusu açılıp dersi verilmedi azarlanmadı. Mesela Nedim dışında kimse bilmiyor Ceren'in onu boğduğunu. Birde bu kadına çok yüklü bir boşanma tazminatı verildi boşanırken. Sanki sadece Nedim bedel ödemek zorundaymış gibi birde boşanma ödülü verildi. Ama mesele Cenk'i temize çıkarmaya gelince yemediği lafı yedi Ceren?! Kim yutar bunu? Hiç kimse!
    Ne guzel duygularimi ifade etmissin
    O kadar cok katiliyorum ki bu yoruma, al benden de o kadar... Son bolumden sonra ne yazdiklari beni ilgilendirmiyor artik... gercekten diziden cok sogudum,bu kadar guzel naif bir aski izletememeleri de cok yazik...
    Aynen Ozan basrol erkeklerden birisi, ne dusunuyorlar iste Cemre onunla olacak,bir de Cemre ve Ceren kardes degilmis diye soylenti var kuslu sitede, Allah askina babalari farkli olsun,anneler ayni kardes olmuyor mu?
    Nasil bir ergen kitlemiz var onu bile anlamadim gercekten,midem kaldirmiyor artik...
    Nedimin o konaktan gitmesini istiyorum... ve dizi boylece bitebilir
    usandirdilar beni

8. Beğenenler;
    Bayandizici (26-03-20), Selin (26-03-20)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    6 Mesaj

Bizim televizyonlarımız, esas kıza karşı dünyanın en feminist erkeği olup yan roldeki kıza karşı dağ ayısına dönen tırt karakterler ile doludur... Cenk’in Ceren’e (Ceren kötü biri bile olsa) saygı göstermesi gerektiği kimsenin aklının ucundan bile geçmemiştir... Bu zamana kadar böyle geniş geniş yazıyorlardı çünkü... Oysa tek gecelik ilişkilerin bile bir adabı vardır... Evdeki hizmetçiyle filan olmaz... Nerde gördünüz öyle şeyler?
    Konu justitia tarafından (26-03-20 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    Bayandizici (26-03-20), Heartfilia (29-03-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri