Sayfa 87/93 İlkİlk ... 3777838485868788899091 ... SonSon
461 sonuçtan 431 ile 435 arası

Konu: Zalim İstanbul - Bölüm Yorumları

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 100

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Zalim İstanbul - Bölüm Yorumları

Şu Cemre’ye artık bir işlevsellik katsınlar.Daemon’un dediği gibi genel izleyici Cemre’yi iplemiyor çünkü entrika izleyicisi dram izleyicisi gibi değil sürekli mızıklanan ve ağlak karakteri sevmez.Yerli dram dizileri acitasyon üzerine kurulduğu için ağlansın,zırlansın.zılgıt çekilsin hoşuna gider milletin ama burada yemez.Entrika sevici teyze kitlesi için ağlak kadın karakter o kadar fitnenin,kaosun,gıybetin içinde araya giren keyifsiz ürün yerleştirme reklamından öteye gidemiyor.Güllerin Savaşı’nı zamanında bizim aile eşrafı izliyordu.Orada Damla Sönmez’in karakteri çok ağlak da değildi sanırsam ama Canan Ergüder’e göre daha enerjisi düşüktü.Onda bile bizimkilerin o çıkınca dikkatleri dağılıyordu.Burada Cemre çıkınca milletin bayması çok normal.

2. Beğenenler;
    angelic (13-02-20)

Durum:
    kalsedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    T.C.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

Tekrarlarına rastladıkça seyrettiğim bir dizi, Mine Tugay oyunculuğunu beğenmediğim bir oyuncu. Ne mimikleri ne hal ve hareketleri, davranışları inandırıcı gelmiyor, oynamıyor sanki ezber yapıyor...Devlet Konservatuarı (Eski Belediye Konservatuarı) mezunuymuş demek ki her eğitimli iyi oyuncu olacak diye bir kural yok. Oyuncunun dizide tayt ve DEVAMLI mini etek elbise giymesi bununla her hafta bacak göstermesi sıktı, bir de "anne" rolüyle...Son haftalarda haber sitelerinin magazin bölümlerinde de (bugün de vardı) devamlı bacak göstermeleri.... yaş 42..

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    243

Aldığı Beğeni: 252

Bahsedilme
    3 Mesaj

Avşar yapımın derdi para olmaz çünkü dizilerde genellikle başta iyi para vuruyorlar, sonra bitse de yenisine başlasak, gittiği kadar gitsin.

Hazan arkadaşım hepimiz inanmak istediğimiz zaman inanıyoruz ama burası tepkiler onlar için çoğu zaman hiç. Sahne atılır, sahne çekilmeden değiştirilir ama çekilmiş bir sahneyi başkasına çekemezsin. Çünkü bu adamlar oyuncu bile parasını en az bölüm yayınlanmadan almıyor ki bölüm bölüm parasını alan yoktur. Oyuncunun içerde 2-3 bölüm parası teknik ekibinin 4-5 bölüm parası var. Yani kimse ay iki fan istiyor çekelim demez, umurları değil.

Tek bu dizi için demiyorum her dizi için geçerli fanlar umurları değil zati arada 2-3 sahne yapıyorlar ondan sonra hal oluyor gaza geliyor. Ki sevdiğim karakter ve oıyuncu olunca bende savunup gaza geliyorum ama Gerçek ne çoğu fanların dizi umrunda ne yapımcının fanlar. Fanların çoğununda dizi umru değil özellikle sosyal medyadakiler kaos için var diziyi bile int izliyorlar, kaos varsa dizi de oyuncu da iyi. Ki bazı insanların bence sorması gereken neden ikilik, neden şikayet edip de izliyorsun diziyi, kaos için. Yani iki tarafta birbirini takmıyor kaos şahane.

Marvin evet seviyoruz onan ezel, aşkı memnu, yaprak dökümü izlendi. Uzun süredir aşk için izlenen tek dizi asmalı konaktı, oda tutku vardır bide bir sürü bireyin aşkı, herkes kendinden bişey görüyordu. Bu dizi ceren ne yapacak, şeniz ne yapacak, nedimin intikamı, ne zaman cenk-nedim kardeş olduklarını öğrenecekler diye gidiyor.

Ayrıca bu dizinin tek kötüsü cenk ve nedimin babası, adamın bencillikleri ve egosu nedeniyle oğulları bu halde.

justitia allah rahmet eylesin en son meral okay planlı giderdi. Ki oda her 13 bölümde ne olacağını, dizinin küçük düğümlerini oyunculara anlatırdı, sadece yeni olay ekler yada çıkarırdı. Mesela Myy mustafanın hangi bölüm öleceği belliydi, kadın beyazıtın ölümünü bile ölmeden hazırladı. Yeni neslin planı yok, hikaye çıkalım yola ne olursa olur mantığı ile. bu hafta buna çalışayım diğer hafta buna.
    Konu daemon tarafından (13-02-20 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir.

5. Beğenenler;
    Heartfilia (14-02-20), justitia (14-02-20)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 182

Bahsedilme
    5 Mesaj

Her şirketin ilk amacı paradır... Avşar’ın da öyle, bu çok normal... Buradaki sıkıntı aynı Sırma gibi reputationların zarar görüyor olması... Şükrüellamda yine para var her türlü kurtarır da yani Sinan’a spinoff yazmaya kim ikna etti acaba? O kadar set görevlisi, çalışan... Bu insanlar kelle koltukta çalışıyor... Yurt dışı satışı var mi dizinin bilmiyorum... Belki orası kurtarıyordur...

Bu senaryolar yazıldıktan sonra gerçekten profesyonel bir senarist tarafından kontrol edilse o hatayı bulup söylerdi... Çok basit bir şekilde sorun çözülürdü... Çünkü sorunu fark edip, düzeltmeye çalışmışlar... YağHaz tanışması gibi bıçaklı bir sahne çekmişler ama ne zaman? 4. bölümde... Tacizi unutturmaya çalışmışlar...Çözüm bulmaya çalışmışlar aslında...

Bakın Sefirin Kızı’nda da aynı sorun var... Ranini, ilk bölümden sonra “çok doğru kurulmuş bir senaryo” dediğinde bir yerlerim ile gülmüştüm... 4 -5. bölümde anca olaya uyandılar ve şimdi düzeltmek için bir dolu şey yazıyorlar... O dizinin senaristlerine sorsalar doğru mu kurduk diye acaba ne derler şimdi? Senaryo ilerliyor ama nereye? Kendi yazdığı senaryodan hayır gelmeyen Ranini gibi isimler yerine gerçek yazarlara ve eleştirmenlere gösterin şu senaryoları... Major flaw sahibi esas karakter yazmak ve oynamak zordur... Langır lungur olaya girilmez...

İstediğim kaosu, entrikayı dizide bulamazsam elbette yapımcılara, oyunculara sararım... Olenna Tyrell teyzemizin çok güzel bir sözü var: İnsanların dikkatlerini dağıtacak şeylere ihtiyacı var... Eğer onlara bunu vermezseniz kendi eğlencelerini kendileri yaratırlar ve bu yine size zarar verir... Geçen sene 3 hafta dizilere ara verilince Palu ailesine sarmıştı ülke... Bu sözün doğruluğunu o zaman anladım.. Dizinin yapım aşaması dizide anlatılandan daha eğlenceli ve bu izleyicinin suçu kesinlikle değil...
    Konu justitia tarafından (14-02-20 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    169

Aldığı Beğeni: 900

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse sınanmadığı aşkın masumu değildir!
    Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir!

Yeni bir dizi başlıyor FHK Hazım’ın spinoffu olarak... Zalim İstanbul’un mottosuna ne kadar benziyor değil mi? Senarist listesinde Sırma Yanık’ı aradım ama bulamadım yine de gizli gizli yazıyor olabilir... Ben malımı bilirim... Tam onun kurabileceği iğrençlikte bir üçgen ve senarist kankileri işin içinde... @AFKfan belki bilir...

İmkansızlık olsun diye yazmıştır... Maksat aşıkların arasında olay olsun, çatışma olsun... Ona göre normal çünkü bu... Erkek yaparsa elinin kiri olarak bakıyor... Ama kızların ilk içtiği su, anasından ilk emdiği süt, ilk yediği yemeğe kadar her ilkini kanlı beyaz çarşaf edasıyla ekranda törenle kutluyor... Böyle erkeğe tapuladığını zannediyor... Kardeş Çocukları ve bu diziye öpüşme ile başlamasının sebebi o... Tapulamak istedi kızı... Tapulayamamış olması beni o kadar mutlu ediyor ki anlatamam... O yüzden esas oğlan Cenk olduğunu bilsem de dizi Nedim’le biterse mutlu olacağım... Çünkü bu zihniyete biri dur demeli...

Ayy o dizinin fragmanı beni öldürdü. O diziyi zaten çekmişlerdi hatta başrol erkek de aynıydı. Bknz: Ali kaptan
    Allam büyük laflar edecem derken ne büyük saçmalıyorlar. " Kimse sınanmadığı aşkın masumu değildir " ne demek istiyor şimdi bu? Aşkda masumluk arama nedir, ne saçmalıyor buuğğğ??

Sırma hanıma göre bir durum değil, bizim genel olarak senaristlerin sorunu bu. Düzgünce bir çift yazamıyorlar. İlla arada büyük savaşlar olacak, saçma sapan olaylar dönüp, iki aşık kavuşamayacak falan. Bayıklıktan ölüyorlar anacım.
    Kadının beden burada ama kafa kalmış 1210'larda falan asdaslda Biri desin artık kadına, bazı toplumlarda bakire kadınla dalga geçiliyor, bekaret bir meziyet değil. Hatta Arthur Schopenhauer'e göre aşk denen şeyi özü, çiftleşip yeni nesile gen aktarım güdüsü.

Bir de ben Ozan Dolunay'ın performansını düşük buluyorum efendim. Zevkler tartışılmaz ama fiziksel olarak bence ışığı da yok, sıradan bir insan. Misal ben o çocuğu görünce " awwww ne yağuşuklu dur biraz izleyeyim" diye ekran karşısına oturmam. Mesela Louis Garrel, Gaspard Ulliel için ne saçma sapan filmler izlemişliğim var. Bayık Fransız sinemasını hatmettim
    Berker de mesela tipim değil ama gülünce çok şapşik oluyor (ben olsam Nedim'i bol bol güldürürüm ) Mesela şu an için dizinin gençleri arasında performansı ile öne çıkan biri yok bence. Sadece Bahar biraz daha Sera'ya göre daha nasıl diyeyim? Enerjik duruyor ki bunun nedeni de Cemre'yi sürekli ezik yazmaları olabilir. Gerçi çocuklar ne yapsın? Ortada senaryo YOK Fikret Kuşan bile artık " aga biz nabıyoz? " bakışları atıyor her bölüm. Dizide oturmuş bir senaryo yok, kendisini izlettiren bir karakter de yok. Mesela bazı projelerde böyle banko Joker karakter olur. Her şey moktan olsa da, o karakter kendini izlettirir ama bu dizide o da yok.
    Konu Darmody tarafından (14-02-20 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

8. Beğenenler;
    justitia (14-02-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri