Sayfa 16/28 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
137 sonuçtan 76 ile 80 arası

Konu: Zengin ve Yoksul - Bölüm Yorumları

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    84
    Verdiği Beğeni
    328

Aldığı Beğeni: 669

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Zengin ve Yoksul - Bölüm Yorumları

Yasak Elmada bile yokmuş nasıl yok kimin eli kimin cebinde belli değil o dizide herkes herkesle ilişki yaşadı ne oluyor belli değil
    Hercaide adam kadını kandırıp evleniyor yetmiyor bide onunla birlikte oluyor sonrada sabahı çırılçıplak yatağında bırakıp terk ediyor
    herksete büyük aşk diye ağzının suyu aka aka izliyor, Sen anlat karadenizde kadınları dövmeye doyamayan piskopatı
    Bir zamanlar çukurovada kadınla zorla evlenip onu esiri yapan ruh hastasınıda herkes büyük bir keyifle izliyor
    10 yıl geçmiş olmasına rağmen amcasının karısı ile ilişki yaşayıp yasak aşk yaşayan Aşkı Memnuyu bile millet hala bayıla bayıla izliyor
    tekrarları geçen yaz verildi ve her bölümü reytinglerde ilk 15 hatta ilk 10a girdi, neyin ne olduğunu bilmeden belirli bir diziye gelip patlamak neden
    amaç ne bahsedilen yasak ilişki hikayenin yan hikayesi bile değil arka planda iki saatlik bölümü doldurmak için yazılmış bir saçmalık
    reytinglerde zaten düşük dizi bitecek kına yakabilirsiniz ama bir işe yaramaz bu dizi bitse ne olur bunun gibi 10 tanesi 20 tanesi daha rezilleri gelecek
    boşa havlamaya gerek yok o yüzden bir işe yaramıyor çünkü....

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    224

Aldığı Beğeni: 187

Bahsedilme
    3 Mesaj

Kusura bakmayın ama bu serzenişleri saçma buluyorum.Hangi dizide saçma ilişkiler yok. dajavu arkadaşımın dediği gibi bayılarak izleniyor. Kumanda senin elinde neye izlemezsen o gider, herkes bayılarak izliyor ki böyle diziler çoğalıyor. Ayrıca bu dizide onların en azından yanlış olduğunu, insanların ne kadar mutsuz olduğu gösteriliyor.
    Tama eksiklikleri ve bazı saçmalıkları var ama ayıla bayıla izlediklerinizden daha iyi daha derin karakterleri var, daha topluma uygun.
    Beğenmezsen izlemezsin, yada izlemediysen duyduğun saçma şeylerden bir fikir yürütmezsin.

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    816

Aldığı Beğeni: 597

Bahsedilme
    2 Mesaj

Zengin ve Yoksul adı basit geldiği için izlemedim baştan isim itici geldi
    Sonra tekrarını izledim özellikle Binnur Kayaya bayılırım komedi dışında ne yapıyor meraktan bakdım
    Canlandırdığı Berrin de yine komik bir kadın
    Komik fakat kafası sadece paraya çalışan basit bir kadın aslında kafası da çalışan bir kadın değil
    Teyze kızı güzel bir kızmış zengin bir adamla evlenip bambaşka bir çevreye girmiş
    Berrin bence belli etmese de kendi güzel değil kuzeni güzel hayatı boyunca buna içerlemiş,
    Bak ben zar zor geçiniyorum o zengin hayat yaşıyor diye takıntı yapmış hatta kızlarına da bu takıntı geçmiş
    Meral aslında çok saf bir kadın zengin bir aileye girmiş ama hep horlanmış ne kaynana ne koca rahat yüzü göstermiş
    Meral o durumda bile teyze kızına onun kızlarına yardım etme telaşında
    Berrinin arsızlığı dilenciliğide bunda etken
    Bu devirde millet öz kardeşine destek olmuyor Meral kuzenine onun kızlarına kendince yardım ediyor
    Yinede kıymete geçmiyor bak sen zenginsin ama kocan böyle yok hizmetçiye sözün geçmiyor diye
    O saf gibi görünen Berrin bile kadını ezikliyor o da yetmez gibi Nihal ne kötülük gördünde teyzene bu kadar bilendin
    Berrin saf ama kötüye yakın gri bir karakter Nihal ve Aysel tam siyah karakter kötüler hemde çok
    Kötülüklerinide ama bizde Aleynadan Meralden fakiriz diye örtbas telaşındalar
    Aleynanın eskisiyle büyüdünse bu Aleynanın suçu değil senin annenin babanın suçu eğer tabi suç olarak görüyorsan
    Çok gururluysan almayacaksın giymeyeceksin o zaman
    Gerizekalı Nihal teyzesine ihanet edip çapkın adamı ayartıp birde hamile kalmış bu da yetmez gibi
    Adamın çocuğu kabullenip teyzemi boşasın beni alsın kafasına ne demeli
    Çocuğu aldırıyorlarmış niye? Aleynanın malına ortak olacakmış diye
    Bu kadar rezillikde Nihalin en son düşüneceği şey
    Dervişin zikri neyse fikri o
    Bu rezilliğede Ayselin tutuma bak bebek doğacak dava açacağız Azizden mal para koparacağız
    Gökhan Alkan'ın karakterde sinir bozucu babası intihar etmiş mantığa bak Aleyna dan intikam oluyor
    Sosyal medyada da Gökhan Alkan'ın oyunculuğu övülüp duruluyor bence diğer genç arkadaşlar da onun kadar iyi
    Şimdi Binnur Kaya müthiş Azizi canlandıran adam çok iyi ama Gökhan Alkan onlarla bir değil
    Ayseli ve Nihali oynayan da en az onun kadar iyiler bir oyuncuyu göklere çıkarıp diğerlerini es geçmek emeğe saygısızlık

Bu arada Aleyna çok güzel ve hoş bir kız iyi kalpli o kızı niye oyuncak süs bebeği gibi giydiriyorsunuz
    Palyoça kıyafeti giydirseniz de Aleyna iyi Aysel katran kadar kötü
    Niye kötüler çünkü yedikleri kaba pisleyen cins Nihal ve Aysel
    Ama bunlara hep Berrin sebep kızların küçük yaşta beynini yemiş kendi dilenciliğinin bedelini kızlarıda Merale ve Aleynaya ödetiyor

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    224

Aldığı Beğeni: 187

Bahsedilme
    3 Mesaj

Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zengin ve Yoksul adı basit geldiği için izlemedim baştan isim itici geldi
    Sonra tekrarını izledim özellikle Binnur Kayaya bayılırım komedi dışında ne yapıyor meraktan bakdım
    Canlandırdığı Berrin de yine komik bir kadın
    Komik fakat kafası sadece paraya çalışan basit bir kadın aslında kafası da çalışan bir kadın değil
    Teyze kızı güzel bir kızmış zengin bir adamla evlenip bambaşka bir çevreye girmiş
    Berrin bence belli etmese de kendi güzel değil kuzeni güzel hayatı boyunca buna içerlemiş,
    Bak ben zar zor geçiniyorum o zengin hayat yaşıyor diye takıntı yapmış hatta kızlarına da bu takıntı geçmiş
    Meral aslında çok saf bir kadın zengin bir aileye girmiş ama hep horlanmış ne kaynana ne koca rahat yüzü göstermiş
    Meral o durumda bile teyze kızına onun kızlarına yardım etme telaşında
    Berrinin arsızlığı dilenciliğide bunda etken
    Bu devirde millet öz kardeşine destek olmuyor Meral kuzenine onun kızlarına kendince yardım ediyor
    Yinede kıymete geçmiyor bak sen zenginsin ama kocan böyle yok hizmetçiye sözün geçmiyor diye
    O saf gibi görünen Berrin bile kadını ezikliyor o da yetmez gibi Nihal ne kötülük gördünde teyzene bu kadar bilendin
    Berrin saf ama kötüye yakın gri bir karakter Nihal ve Aysel tam siyah karakter kötüler hemde çok
    Kötülüklerinide ama bizde Aleynadan Meralden fakiriz diye örtbas telaşındalar
    Aleynanın eskisiyle büyüdünse bu Aleynanın suçu değil senin annenin babanın suçu eğer tabi suç olarak görüyorsan
    Çok gururluysan almayacaksın giymeyeceksin o zaman
    Gerizekalı Nihal teyzesine ihanet edip çapkın adamı ayartıp birde hamile kalmış bu da yetmez gibi
    Adamın çocuğu kabullenip teyzemi boşasın beni alsın kafasına ne demeli
    Çocuğu aldırıyorlarmış niye? Aleynanın malına ortak olacakmış diye
    Bu kadar rezillikde Nihalin en son düşüneceği şey
    Dervişin zikri neyse fikri o
    Bu rezilliğede Ayselin tutuma bak bebek doğacak dava açacağız Azizden mal para koparacağız
    Gökhan Alkan'ın karakterde sinir bozucu babası intihar etmiş mantığa bak Aleyna dan intikam oluyor
    Sosyal medyada da Gökhan Alkan'ın oyunculuğu övülüp duruluyor bence diğer genç arkadaşlar da onun kadar iyi
    Şimdi Binnur Kaya müthiş Azizi canlandıran adam çok iyi ama Gökhan Alkan onlarla bir değil
    Ayseli ve Nihali oynayan da en az onun kadar iyiler bir oyuncuyu göklere çıkarıp diğerlerini es geçmek emeğe saygısızlık

Bu arada Aleyna çok güzel ve hoş bir kız iyi kalpli o kızı niye oyuncak süs bebeği gibi giydiriyorsunuz
    Palyoça kıyafeti giydirseniz de Aleyna iyi Aysel katran kadar kötü
    Niye kötüler çünkü yedikleri kaba pisleyen cins Nihal ve Aysel
    Ama bunlara hep Berrin sebep kızların küçük yaşta beynini yemiş kendi dilenciliğinin bedelini kızlarıda Merale ve Aleynaya ödetiyor
    Binnur kaya zati kimse hiçbir zaman bişey demez. Aziz karakteri ve benzerini osman sonant kaçıncıya canlandıryor, ki diğer yarattığı karakterlere göre bu performansı çok altında ondan burada iyi bir şey çıkardığını düşünmüyorum çok. Osman sonant oyunculuğuna laf söyleme hakkım yok. Gökhan Alkan diğer karakterlerine göre çok farklı canlandırdığı için övülüyor bunda şaşıracak bişey yok. Zati Binnur kaya kadar iyi olsa genç oyuncu değil sektörün yapı taşı olur. Gelişen bir oyuncu şimdi. Damla ve Gülcan Gökhan kadar iyi olduğunu düşünmüyorum benim fikrimdir. bunun bir nedeni Aysel çoğu insan anlamadıysa bu birazda Damlanın performansından. Tamam karan gizli tutuluyor neden niçin belli olmuyor. Damla da iyi ve gelişen bir oyuncu ama tonlamalarında ve karakteri tam üstüne almakda sorunları var. İyi zati sosyal medya da paylaşılma şeyinden anlaşılıyor. Nihal kızıyorsak zati onunda iyi olduğunun kanıtı, Gülcan iyi canlandırdığını. Siz neden övülmesine taktığınız anlamadım. Yeri gelince hepsi methediliyor zati. Kimse hiç biri hakkında olumsuz bişey yazmadı.

Aleyna imajı ne neden onu asla anlayamacağımız bişey. Bu dizinin en zayıf halkası şu anda elif bence, çünkü bu dizide saf iyi ve saf kötü yok. Tüm karakterler gri. yeri gelince çıkarları için herşeyi yapacaklar hayat gibi.

Aysel psikolojik sorunlu, çocukluktan gelen ve genetik olan bişeyde. Nihal sadece arsız ve bencil. Ayrıca aptal. eniştesi konusunda.

Meral pasif ve zamanla güçlenmesi anlatılıyor. Şu anda dipsiz bir kuyu da oradan çıkması.

Karan babası yeni ölmüş, beş kuruşları kalmamış, evdeki tablolara kadar aziz almış ve devamlı şikayet eden bir anne var. Aleynanın iyi ve masum olduğunu bilmiyor, Aziz kızı olduğu için onuda canavar gibi görüyor. Ve beş parasız olduğu için en kolay intikam kızından yaklaşmak, zati vicdanı o olacak hikayenin. Aleynayı tanıdıkça aşık olmayacak, tanıdıkça vicdanı olacak. Gelecek bölümde bile kızın şikayeti çekmesini arsa diye bilecek. ondan ileri gidecek.

Aziz canavar ama canavar gibi görünemiyor. mor takımla anlatılan aziz uyuşmuyor.

Berrin bencil kendi bencilliği ile kızlarını bozmuş biri. Hikayenin en kötüsü ama farkında olmayanı o.

Hikayenin en altı boşu kızların öfkesi ve nedenleri, aslında daha derin ve ilgi çekici ama biraz oyuncular yansıtamamasından biraz da gizem için hava da kalmış.

Yani bize kızların bir bakıştan çok şey anlatması lazım şu anda tam geçiremiyorlar.

Neden çok yazdım bilmiyorum ama şunu da diyeyim Gökhanı severim ama hak yendi dedin diye yazdım. ama bence yenilen bir hak yok sıralama koysak açık ara binnur önde olsa da veda, evrim, gökhan, eren, gülcan, osman, damla, sacide ve elif diye gider. neden gülcan arkaya attım çünkü bazı ağlamalarda çok yapay, osman aynı ekip ve aynı karakter diye daha geriye attım, damla da ses tonunu vurguyu ve bazı bakışları ayarlayamıyor. Yoksa dizide kötü oyuncu asla olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi performanslar bölüm bölüm değişir. Bu dizide herkesin bölümü olacağını düşünüyorum. herkesin performansın zirve yaptığı bir zaman olacak tabi devam ederse.

Bu arada karşılıklı yazışma olsun ve fikir alış verişi olsun diyede uzun yazdım.

Ek: bazı repliklerden anlaşılıyor Aleyna da çok masum ve pamuk şeker değil, aslında biraz şımarıklık ve kibir var ama oyuncu vurgular la veremiyor, ondan çok masum geliyor. özellikle pamuk şeker giysilerinden.

Durum:
    mum
    mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DE081017
    Erimeye devam...
    Yer
    Ankara
    Konular
    208
    Verdiği Beğeni
    826

Aldığı Beğeni: 1,126

Bahsedilme
    61 Mesaj

Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasak Elmada bile yokmuş nasıl yok kimin eli kimin cebinde belli değil o dizide herkes herkesle ilişki yaşadı ne oluyor belli değil
    Hercaide adam kadını kandırıp evleniyor yetmiyor bide onunla birlikte oluyor sonrada sabahı çırılçıplak yatağında bırakıp terk ediyor
    herksete büyük aşk diye ağzının suyu aka aka izliyor, Sen anlat karadenizde kadınları dövmeye doyamayan piskopatı
    Bir zamanlar çukurovada kadınla zorla evlenip onu esiri yapan ruh hastasınıda herkes büyük bir keyifle izliyor
    10 yıl geçmiş olmasına rağmen amcasının karısı ile ilişki yaşayıp yasak aşk yaşayan Aşkı Memnuyu bile millet hala bayıla bayıla izliyor
    tekrarları geçen yaz verildi ve her bölümü reytinglerde ilk 15 hatta ilk 10a girdi, neyin ne olduğunu bilmeden belirli bir diziye gelip patlamak neden
    amaç ne bahsedilen yasak ilişki hikayenin yan hikayesi bile değil arka planda iki saatlik bölümü doldurmak için yazılmış bir saçmalık
    reytinglerde zaten düşük dizi bitecek kına yakabilirsiniz ama bir işe yaramaz bu dizi bitse ne olur bunun gibi 10 tanesi 20 tanesi daha rezilleri gelecek
    boşa havlamaya gerek yok o yüzden bir işe yaramıyor çünkü....
    İnsanlar havlamaz. İnsan olmayanlar üye olamıyor zaten, kayıt olurken insan doğrulaması var.
    17.10.2015
    23.05.2018

Beni Eleştir ---> mum

6. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (16-04-19), dajavu (16-04-19), lavinya (16-04-19), SELVERR (16-04-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri