26.BÖLÜM ÖZET

Sürpriz final !

Ekranların sevilen dizisi Zoraki Koca, kahkaha ve gözyaşının birbirine karışacağı sürpriz bir finalle veda ediyor!

Zoraki Koca'nın final bölümünde düğümler bir bir çözülüyor, ama çözülen düğümler Ayşe ve Ömer'e acaba mutlu bir son hazırlıyor mu?

Begüm CD'yi istemez, ama Ayşe ve Ömer için her şey o kadar açıktır ki, onların mutluluğunu engellemek isteyenler Tarık ve Begüm’dür. Ömer ve Tarık arasında müthiş bir hesaplaşma yaşanır.

Ancak olayların çözülmesi iki inatçı aşığın mutlu olmasına yetmeyecektir. İkisi de gururlarına esir düşmüştür bir kere, ikisi de adım atmaktan çekinmektedir, ikisi de bu aşkın yıprandığına hatta bittiğine inanmaktadır. Bir karar vermeleri gerekmektedir. Ayrılmaya karar verirler, yalanlar ve oyunlar üzerine kurdukları bu evliliği yürütemeyeceklerdir. En zoru bu kararı ailelerine açıklamaktır.

Ailelerin cephesinde ise mutluluk rüzgarları esmektedir. Sevim ve Recep evlenmek üzeredir, Saadet, patroniçeliğin tadını çıkarmaya çalışmaktadır, Kemal ise emekliliğe alışmaya çalışmakta ve torununu beklemektedir. Galip, ailesini toparlamak için çok geç kaldığını anlamış ve İngiltere'ye dönmeye karar vermiştir.

Etraflarındaki herkesin mutluluğu Ömer ve Ayşe’nin mutlu olmasına yetmez. Ayşe düşünür taşınır ve babasıyla gitmeye karar verir. Yeni bir hayat kurmayı deneyecek, yurt dışında kurslara giderek kendini geliştirecektir.

Ömer ve Ayşe ailelerine ve dostlarına bu kararlarını açıkladıklarında onların neşeli dünyalarını da darmadağın ederler. Aile büyükleri, torunların olmayacağını mı yansınlar, bu kadar mücadele ettikleri bu aşkın tükendiğini duyduklarına mı? Bu ayrılığın onları bitireceğini, çok mutsuz olacaklarını anlatmaya kalksalar da iki inatçı keçi kimseyi dinlemeyecektir. Acaba yüreklerinin sesini bile duyamayacak kadar sağır mı olmuşlardır?