Sayfa 1/4 1234 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Zümrüt - Bölüm Yorumları

Durum:
    MaviIşık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    İzmir
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Zümrüt - Bölüm Yorumları

Başlık için teşekküler Meh_Met. Bende bir röportaj ekleyeyim. :)

Hülya Avşar'ın son "sevgilisi"

Son günlerde gazetelerde "Hülya'nın yeni jönü" olarak gördüğümüz Ragıp Savaş, voleybol oynarken kendini sahnede bulmuş biri. Hülya Avşar'la "Zümrüt" adlı dizide başrolü paylaşacak olan Savaş, aktrist olarak Avşar'ı çok beğendiğini söylüyor.

Neredesin Firuze filminin Melih'i yani yıldız olmak isteyen ama yıldız olamayan delikanlısı Ragıp Savaş, şimdi Hülya Avşar'ın başrolünü üstlendiği "Zümrüt" adlı dizide oynuyor. Üstelik Hülya Avşar'ın sevgilisi rolünde. Dizide Ragıp Savaş'ın oynayacağının açıklanmasıyla birlikte basında, "Hülya Avşar aradığı jönü buldu" haberleri yazıldı. Bu vesileyle Ragıp Savaş'la buluştuk. Ragıp Savaş mütevazı, şöhretle yakından uzaktan alâkası olmayan biri. Samimi konuşması da artılarından.

* Tiyatro oyuncususunuz, Neredesin Firuze filmindeki Melih rolüyle sinema izleyicisiyle buluştunuz ve ardından dizi, reklam geldi. Şansınız mı açıldı?
    14 yıldır tiyatro yapıyorum, "Neredesin Firuze" ilk filmim oldu. Kaybeden birini oynadım filmde. Dediğiniz gibi sonra yeni işler geldi. Tiyatro oyunculuğu yaparken başka dizilerde de oynamıştım. 1998 yılında Yangın Ayşe diye bir dizi film çekmiştik. Bazı yanlışlıklardan dolayı dizi kısa sürmüştü.

Lanet olsun demiştim
    * Şimdi Hülya Avşar'ın yeni jönü olarak adınız basında çıkıyor. Bunca yıldır sinema filmi çekmemek ya da televizyonlarda sıkça görünmemek sizin tercihiniz miydi yoksa olmadı mı?
    Şöhret olacağım diye yırtınmadım. Zaten beni biraz tanıyanlar asla böyle olmadığımı bilir. Ben yıllarca tiyatroda işimi iyi yapmaya çalıştım. Benim için önemli olan şu, muhakkak yaptığım şeyin iyi olması lazım. Ben Akrep burcuyum. Kötü olacağını hissettiğim an uzak duruyorum, o anlamda çok risk almadım. "Yangın Ayşe" de terslik olunca, "lanet olsun" dedim kendi kendime ve uzak durdum.

* Siz tiyatroya nasıl başladınız?
    Öğrencilik dönemimde voleybol oynadım. İzmit'teydim. 1982'de Eczacıbaşı Spor Kulübü'ne transfer olunca İstanbul'a geldim. Annem çok istiyordu tiyatrocu olmamı. Ailenin içinde de bir sanat ateşi vardı, kimse bana "mühendis, doktor ol" demedi. Annemin desteğiyle Mimar Sinan Tiyatro Bölümü'nün sınavlarına girdim. Ama yakınlarımın tanıdıkları benim konservatuvara girmeme engel oldu. Şimdi adlarını vermek istemem ama 20 yıl önceki bir olay için oraya girmemi istemediler. O dönemde Yıldırım Aktuna Bakırköy Belediye Başkanı'ydı, sanat adına güzellikler oluyordu Bakırköy'de. Orada yeni açılan konservatuvara girdim, çok da iyi oldu.

* Spordan tiyatroya geçiş sancılı olmadı mı?
    Yavaş yavaş ışındım. Dediğim gibi annemin isteği de beni etkiledi. Kısa süre sonra Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nun kadrolu oyuncusu oldum.

* Ezel Akay'ın "Neredesin Firuze" filminde rol almanız tesadüf mü?
    Bakırköy'de Nazım Hikmet'in oyununu oynuyordum. Bir arkadaşım oyunu izlemiş, kast ajansı var onun. Ezel Akay senaryoyu o kişiye vermiş. O kişi senaryoyu okuyunca Melih Ragıp Savaş demiş.

* Yıldızı bir türlü parlayamayan yıldız adayı Melih...
    Öyle. Biz Ezel Akay'la tanıştık. Bana senaryoyu verdi. Ve şunu sordu: Ragıp şarkı söyleyebilir misin? Ben "deneyim" dedim.

* Filmde çok güzel söylüyorsunuz. Var mıydı içinizde bir müzik aşkı?
    Yoktu ama müziğe hep meraklıydım. Sesimin güzel olduğunu da söylerler. Tiyatroda şan eğitimi almıştım ama daha sonra müzik eğitimi adına bir şey yapmadım. Böyle bir isteğim de hiç olmadı. Ezel bana "Yalnızım Dostlar" sarkışını verdi, "Buna hazırlan" dedi. O gün bir arkadaşımın stüdyosuna gittim, alt yapıyı hazırladılar ve hemen okudum. Akşam da Ezel Akay'ın önüne koydum. Dinleyince yüzüme baktı, "Seşi bir yerden tanıdık geliyor" falan dedi, sonra da "Sen misin bu" oldu. Okuma provaları yaptık. Ekip güzeldi, film de çok iyi oldu.

* Filmin müzikleri çok tuttu? Size teklif geldiğini duyduk, albüm filan yapacak mısınız? Size bu soruyu çok soran olmalı...
    Herkes soruyor. Albüm çıkarmayacağım. Doğrusu Özcan Deniz'le birlikte söylediğimiz Beni Affet şarkısını dinledikten sonra Unkapanı araştırması yaptıranlar oldu. Film kadar hızlı gitti albümün satışları, hatta daha hızlı gitti diyebilirim.

* Yeni sinema filminiz olacak mı?
    Ezel Akay Türkler'in cinsel hayatını anlatan bir film yapacak, onu bekliyoruz.

* Siz aynı zamanda Dışbank reklamlarının da yüzü oldunuz...
    O reklam dizisini hazırlayan ekipteydim, bazı konularda yardıma oluyordum. Hadi sen de bir bölümde oyna dediler, oynadım. Dışbank reklamını gördünüz mü?

Dizi teklifi Hülya Avşar'ın programına çıktıktan sonra geldi
    * Ve Hülya Avşar'ın yeni tv dizisinin uzun süre aranan jönü siz oldunuz? Jön denmesi sizi rahatsız ediyor mu?
    Yani gülüyorum biraz. Basın abartıyor.

* Hülya Avşar'la bir tanışıklığınız var mıydı önceden?
    Yoktu. Neredesin Firuze ekibi olarak programına gittiğimizde tanıştım.

* O programdan sonra size hemen teklif mi geldi?
    Biraz öyle oldu.

* Teklifi size Hülya Avşar mı yaptı?
    Yok canım. Yapımcı şirket aradı. Sanırım Hülya Hanım'ın önerisi olmuş.

* Daha önce istemiş miydiniz Hülya Avşar'la çalışmayı?
    Sinema filmi yapmayı, dizi çekmeyi istiyordum ama dediğim gibi iyi olacağına inandığım işler için bunu söylüyorum. Dizinin senaryosunu beğendim, rolümü beğendim, kabul ettim. Hülya Avşar beğendiğim bir oyuncu. Bence oyunculuk yönü ağır basıyor. O şov dünyasına biraz ağırlık vermiş olsa da bence mutlaka oyunculuğunu sürdürmeli. Çok eskiden beri oyunculuğunu beğenirim. Avrupa standartlarında bir oyuncu. Ben bu işin eğitimini aldım ama şunu söylemek isterim, akstrist olarak Hülya Hanım çok iyi. Bunu birlikte çalıştığım için söylemiyorum, öyle bir tip değilimdir. Bazıları eğitim tartışması yapıyor oyunculukla ilgili, bence Hülya Hanım bu tartışmaların ötesinde iyi bir oyuncu.

Takvim
    08.05.2004

Durum:
    Meh_Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    19
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 17

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Zümrüt (2004)

Haklısın Freddy. Dizi kadrosu gerçek anlamda çok kaliteli oyuncuları barındırıyordu. Müşfik Kenter dizide kısa bir süre bulundu ama muhteşem bir oyunculuğu var. Şemsi İnkaya ise oyunculuğunun zirvesindeydi bu dizi ile bence. İnkaya'nın oyunculuğunu hep duymuştum ama ilk "Zümrüt" dizisi ile izlemiştim ben onu.
    Dizide aykırı karakterlerde vardı ben onları şaşkınlıkla izliyordum.(Hülya Avşar) "Zümrüt Karahan"ın kardeşi "Bedia Karahan", Selma Güneri'nin oyunculuğu tek kelimeyle muhteşem. Aynı rölü en az onun kadar iyi yapan "Savunma" dizisi ve yeni dizi "Küçük Kadınlar"da olduğu gibi Türkan Kılıç Gerçekten çok iyi bir oyuncu.
    Birde "
    Nora German" rolü ile Nilüfer Aydan'ın oyunculuk performansını hala dün gibi hatırlarım. Merdivenden düşüş sahnesi harikaydı...
    Bu dizinin farklı bir isim ile ayını kadro ve aynı senaryo ile devam etmesini çok istiyorum.
    HülyAAvşarFC

Freddy
    Freddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selma Güneri'yi de çok severim D MAX bir iki kez vermişti tekrarını umarım yine verir Sanırım 13 bölümden az sürmüştü Yaza doğru başlamıştı ve yaz tatiline girerken bitmişti Kanal D, aynı haftalarda Hem Hülya Avşar Show'u hem de Zümrüt'ü bitirmişti Gerçi Zümrüt'ün bitmesinde reytinglerinin de etkisi vardı

Freddy
    Freddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aslında iddialı bir diziydi ama beklenen ilgili görmedi bilemiyorum Evet zümrüt başladığında hülya avşar show devam ediyordu Tabi senelerce show tv'de yayınlandıktan sonra 2002 eylül sezonuyla birlikte kanal d'ye geçti Show tv de bunun acısıyla gülben ergen'i kanalına transfer edip beyaz'ın karşısına aldı Sadece gülben banttan yayınlanıyordu Reytingini artırmak için canlı yayına geçtiler bir süre sonra. Sonuçta show tv, show'suz kalmaktansa 34 ya da 39 hafta dayandı ve bitirdi Neyse hülya avşar show 2003-2004 sezonunda da kanal d'de devam etti ve senelerdir olduğu gibi cumartesi yayınlanmaya devam etti yaz sezonuna girerken hülya avşar'ın kanal d'deki iki işi de son buldu Ertesi sezon ara verdi ve 2005 sezonunda tgrt'de geri döndü o da son sezonu oldu zaten

Meh_Met merak ettiğim Hülya'nın en üretken olduğu yıllarda hayranı değilmişsin Peki nasıl sonradan hayranı oldun Kadın isterse ile mi?

Durum:
    Meh_Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    19
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 17

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Zümrüt (2004)

Alıntı Freddy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meh_Met merak ettiğim Hülya'nın en üretken olduğu yıllarda hayranı değilmişsin Peki nasıl sonradan hayranı oldun Kadın isterse ile mi?
    Sonradan hayran olma gibi bir durum yok. Önceden sadece tividen takip edebiliyordum Avşar'ı. O zamanlar ne pc ye nede tivi'ye ayıracak pek vaktim yoktu. "Kadın İsterse" dizisinide öğrenmem çok ilginç oldu. Eve gelen misafir kanalı açmamızı rica etti. O an Hülya Avşar'ı görünce şok olmuştum. Diziden haberim vardı ama hiç izleyememiştim. Yoksa ezelden beri takipçisiyim Avşar'ın. :img-wink:
    HülyAAvşarFC

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri